Stajnie w Warszawie i okolicach

Libella ja stoję w Budziskach, spełnia wszystko o czym pisałaś, ale najlepiej podjechać i zobaczyć, jak byś miała jakieś pytania to pisz śmiało 🙂
Libella no nie ma nic..przykro mi 🙁 najtaniej Sporthorses w Łomiankach (1700) , albo wjazd do Groteski i czekanie na powstanie hali...
Ewentualnie ( ale to już dość daleko) : https://www.facebook.com/tusindressage/
ash   Sukces jest koloru blond....
15 listopada 2018 08:48
MonioRek, w Budziskach jest hala namiotowa jak kiedyś? Czy coś się zmieniło?
MonioRek, w Budziskach jest hala namiotowa jak kiedyś? Czy coś się zmieniło?


Już nie ma namiotu jako tako, jest blaszana konstrukcja na stelażu, z bandami i jakby namiotowym dachem plus nowe podłoże, wejdź w moje ogłoszenia tam są zdjęcia z pensjonatu i fotki z hali.
Tylko, że w Sporthorses kolejka na sto lat, a nawet jak się uda dobić (mi się udało) to super miła Pani (naprawdę!) informuje, że to stajnia dedykowana skoczkom. Uważam tę informację za bardzo fair i myślę, że taka specjalizacja ułatwia życie.

W Grotesce na obecną chwilę nie przyjmują nowych koni.

Libellka, a Vena? Nie wiem tylko jak tam z padokowaniem? Znajomy ma młodą kobyłę ujeżdżeniową i ponoć padokuje, ale inni znajomi (akurat skoczkowie) mówią, że padokowanie jest "umowne".
Jestem załamana, serio.
MonioRek chodzi o tę stajnię? http://ogloszenia.re-volta.pl/pensjonat-w-budziskach-kwarszawy/o/145448/
Amnestria w Venie Agabos stał jeszcze zanim się nim opiekowałam, podpytam właścicieli, czy wchodzi w grę, bo w sumie zapomniałam o tej stajni.

A czy stajnia Jadran ma jakąś stronę? Bo szukam, szukam i nic nie mogę znaleźć.
Jadran tylko na fb (szukaj -> Luiza Rutkowska). Ale tam masz dalej niż do Iwonki 😉 Cena aktualnie 1800 zł
ash   Sukces jest koloru blond....
15 listopada 2018 13:23
Moi znajomi z Veny się wyprowadzili bo właśnie padokowanie być miało, a jednak ciagle coś „ się działo” ze konie wyjść nie mogły.
Groteska jakby miała hale to by kolejka była na kilka lat 😉
Jeszcze całkiem niedawno czytałam tutaj bardzo nieprzychylne opinie nt. Groteski, że grzyby w boksach i w ogóle syf. Co się zmieniło od tamtego czasu?
ash   Sukces jest koloru blond....
15 listopada 2018 13:31
larabarson, ja nie wiem nic na ten temat, natomiast znam milion osób z tych okolic co w ciemno do groteski by poszły gdyby była hala.
Miałam tam kiedyś konia przez kilka miesięcy i byłam bardzo zadowolona z warunków, opieki itp. dlatego się zdziwiłam jak zobaczyłam tutaj takie brzydkie opinie.
MonioRek a czemu w ogłoszeniu nie ma informacji o cenie? i jaki zakres usług mieści się w tej cenie?

Ash nie przesadzaj  😉 Fakt jest to jedyna stajnia w okolicy gdzie rzeczywiście można spać spokojnie,ale swoje demony też ma 🙂 poza tym jak powstanie hala i (podobno też ) karuzela to cena pójdzie dość mocno w górę i myślę ,że niestet sporo osób będzie musiało posukać innego miejsca dla swojego konia. DLatego sama nie wiem cz kibicuję czy nie..Bo A: jak powstanie karuzela to powiedzmy mogę powrócić do tematu szukania 2 konia (przyszłościowego prospektu) bo będę mieć gdzie trzymać i trenowac takiego konia B: niestety kilku moich znajomych nie wytrzyma obciążeń finansowych 🙁
Libella ja to bym jednak mocno rozważyła (mimo braku hali w obecnej chwili) A to czy są wolne boksy i czy jest możliwość wjazdu czy nie najlepiej omawiaj z właścicielem..a najlepiej to pojedź na miejsce  😉

Larabarson sprzątane jest koniom codziennie a nie jak było wcześniej tylko ścielone. To zasadnicza różnica! A Ty jak tam trzyamałaś konie ( w treningu) to A: koni było 15 a nie 36 ,więc to też jest dość znaczna różnica.Pomijając fakt ,że ile on tam był 4 miesiące i to w wakacje, a wcześniejsza rozmowa była raczej o okresie zimowym to też jest znaczna różnica  😉 😉 Także odpowiadając na Twoje pytanie : zmieniło się wszystko  😉
RatinaZ ale ja omówiłam z właścicielami dostępność boksów i dostałam informację, że nie ma 😉 I raczej brak perspektyw, że będzie.
Wygląda na to, że już nic nowego nie wymyślę w temacie, więc teraz tylko muszę się zastanowić na jakie kompromisy iść...
ash   Sukces jest koloru blond....
15 listopada 2018 15:03
RatinaZ, nie wiem czy przesadzam 😉 chodziło mi o to, ze właściciele Groteski maja bardzo dobre opinie jako ludzie 🙂 a porządek i ogólny wyglad ośrodka osobiście mnie zachwyca 🙂
Niemniej jednak, ja śpię spokojnie stojąc w Vedze od kilku lat. Moje konie maja się świetnie, maja stały dostęp do siana co jest dla mnie ogromnie ważne a nie wszędzie oczywiste. Jedyna bolączką jest błoto, ale tfu tfu zobaczymy jak w tym sezonie będzie i czy prace zrobione w tym kierunku przyniosły oczekiwane efekty.
Libella tak to ta stajnia
RatinaZzjadło mi pół ogłoszenia jak robiłam kopiuj wklej, już poprawione 🙂
ash tak,tak ..stajnia jest piękna...zawsze urodziwa ,ale w tym roku stała wybitnie ładna..🙂 No o Vedze krążyła informacja ,że będzie karuzela...patrzyłam z nadzieją w tamtą stronę swego czasu...niestety podobno temat ucichł

MonioRek a czemu tylko owies cały?? Nie ma gniotownika? Czy plac zewnętrzny został już poprawiony czy dalej jest to co było?
RatinaZ ja mam wrażenie że Ty na siłę usiłujesz się do czegoś doczepić, nikt nie każe Ci trzymać konia w Budziskach, nie musi Ci się ta stajnia podobać - Twoja sprawa ale spuść trochę z tonu bo Twoje ataki na moją osobę kiedy śmiem polecić tę stajnię są już monotonne lekko. Nie ma gniotownika, jest tylko cały owies i nie wiem czemu masz z tym problem bo dużej ilości stajni jest tylko owies gnieciony. Plac zewnętrzny ma być robiony na wiosnę, póki co jest zrobione podłoże i bandy na hali. W cenie pensjonatu jest zmiana derek,podawanie suplementów i ochraniaczy gdzie w niektórych stajniach musisz za to dopłacać 🙂
Zadaję normalne pytania...nie rozumiem o co Ci chodzi??A  i ja lubie merytoryczne rozmowy na temat stajni. Nie za bardzo interesuję mnie czy ktoś kogoś lubi czy nie,czy jest ładnie czy mniej,interesują mnie konkrety dotyczące konia,opieki nad Nim,żywienia i infrastruktury ,która tez ma dość mocny wpływ na zdrowie zwierzęcia ( np.: dla mnie kopny,pylący plac jest niedopuszczalny totalnie bo pył wpływa na drogi oddechowe a grząski piach na nogi),dodatkowo analizuję tez stosunek jakości do proponowanej ceny,no w końcu o tym ten wątek...zapytałam o owies bo byłam przekonana ,ze jest gniotownik..( w sumie był czas ,że miałam tam boks zarezerwowany  :lol🙂 no ale nic: wtedy z tego co pamiętam ustalałam ,że ja chce owies gnieciony więc dlatego teraz zapytałam zdziwiona ,że nagle nie ma gniecionego. 🤔 

A monotonne to jest polecanie tej stajni na każdym kroku nawet jak ktoś ewidentnie nie ma ochoty z polecenia skorzystać,więc to Ty spuść z tonu bo fanatyków i obrońców poszczególnych miejsc było tutaj wielu a potem się okazywało ,że te barykady to ze słomy ktoś postawił...ok stajnia mega zła nie jest (są gorsze miejsca na mapie świata i ludzie tam konie trzymają  🤔mutny🙂 ale błagam daj oddychać czymś czymkolwiek innym niż tylko Budziskami.
Będę polecać ta stajnie bo mojemu koniowi jest tam dobrze i nie wiem dlaczego jeśli ktoś pyta o coś w okolicy to nie można mi o niej wspomnieć. Nie widzę żebyś czepiała się ludzi którzy polecaja np stajnie Vega bo tam stoja i jest im i koniom dobrze. Każdy ma swoje odczucia i opinie ja mam taka i nie jest ona ze słomy.
RatinaZ, ogólnie owies pełny jest lepszy od gniecionego.Przede wszystkim nie pyli, zmusza konia do mocniejszego naśliniania karmy, czyli produkcji śliny, czyli dalej obniżania pH. Bardziej pomaga ścierać zęby, nie utlenia się jeśli nie jest gnieciony na bieżąco, wolniej uwalnia energię i jeszcze kilka zalet ma. Gniecenie poprawia strawność dosłownie o kilka % a sam proces gniecenia, czyli zmarnowany prąd nie jest oszczędnością 😉 Gnieść powinno się źrebiętom i koniom z problemami w uzębieniu. Ja w każdym pensjonacie życzyłam sobie pełny owies
Będę polecać ta stajnie bo mojemu koniowi jest tam dobrze i nie wiem dlaczego jeśli ktoś pyta o coś w okolicy to nie można mi o niej wspomnieć. Nie widzę żebyś czepiała się ludzi którzy polecaja np stajnie Vega bo tam stoja i jest im i koniom dobrze. Każdy ma swoje odczucia i opinie ja mam taka i nie jest ona ze słomy.


Ale Vega podobnie jak Budziska mają problem z placem zewnętrznym,ale mają ładniejszą halę,większe boksy,mają solarium,podobny dojazd i zaplecze dla włascicieli koni a cenę ponad 200zł niższą.

Megane sorki ,ale w temacie żywienia mojego konia i ogólnie wszystkiego co tyczy się mojego konia ( w tym treningu itd. ) konsultuję się z Beatą 😉 Żadne inne rady nie bardzo mnie interesują bo się z lekka przez spory czas nie sprawdzały...  😉
RatinaZ, chodzi mi tylko o to, że brak gniotownika nie powinien skreślać stajni, nie jest to wadą.
Podejrzewam, że jeśli gniotownik posiadają i są jakieś konie z zaleceniem jedzenia takiegoż, to by gnietli 😉
RatinaZ, oj troszkę się czasem czepiasz 😉
RatinaZ, oj troszkę się czasem czepiasz 😉

🤣 🤣
Oj nie do końca kochana...zwracam jedynie delikatnie uwage ,aby zachować zdrowy rozsądek...Stajnie idealne w tym mieście istnieją , a i owszem 🙂 Ty w jednej z nich stoisz... 😉 Idealnie jest u Quanty,idealnie jest w Centurionie, super fajnie jest w Rzęszycach itd. Reszta to stajnie które mają swoje wady i swoje zalety...wybieramy miejsce dla swojego konia robiąc bilans strat i zysków w ramach swoich możliwości finansowych.
Fakt Vega też idealna nie jest ,natomiast nikt tu nie pieje wiecznie nad nią...zawsze pada w miarę uczciwe info: błoto w okresie jesienno-zimowym jest masakryczne.Poza tym Vega ma dzierżawce już chyba ponad 2 lata..o ile zawsze byłam sceptycznie nastawiona do miejsc ,które są w dzierżawie to można po takim okresie swtierdzić ,że nie ma tam niebezpieczeństwa ,że za chwilę dzierżawca wyleci albo odejdzie i będzie jajo.
Budziska też mają bardzo ładną stajnie głowną i mają potencjał. Terenu dla koni jest tam sporo i nie trzeba iść na łąkę po konia kilometrami. Kwaterki przy stajni dla ogierów lub koni kontuzjowanych też fajne: trawiaste (w lato) i orurowane...no ale to nie jest tak ,że jest tam wszystko cudownie i wspaniale.  😉
RatinaZ, bez urazy, ale na czym opierasz swoją opinię, że w tych stajniach jest idealnie? Dobrze wiesz, że nie ma stajni bez wad (oczywiście dla niektórych wady są zaletami). I że by wyrobić sobie opinię, trzeba w tych stajniach stać. Co zresztą parę postów wcześniej, podobnymi słowami, pisałaś (a propos Groteski)
Piszesz, że Centurion jest idealny, no zgodzę się 😀 Super, fajna stajnia do treningu 😍. Ale już nie dla skoczka (bo profil ujeżdżeniowy) na przykład. Padokowanie też jest krótkie, jak ktoś sobie życzy by jego koń wietrzył ogon całymi dniami to może się zdziwić.

RatinaZ, zacznijmy od tego, że ja nie mam swojego konia hehe. Ale te wszystkie tegoroczne przygody, gdzie ostatecznie wylądowałam u Quanty uświadomiły mi, że swojego konia mieć nie będę dopóki nie będę miała możliwości finansowo-czasowych na postawienie go wlasnieww takiej stajni 🙂 a tak to zgadzam się w zupełności, oprócz idealnych miejsc są też mniej idealne gdzie bilans zysków i strat jest najważniejszy i wszystko zależy od tego, na jakie możemy iść kompromisy. Szkoda, że takich Rzęszyc nie ma po tej stornie Waw od Marek. Teraz są dobre drogi, to można nawet postawić coś dalej i ludzie by dojeżdżali. Problemem z tego co wiem są działki i ich kształt.
Z drugiej strony każdy szuka czego innego i ważniejsze będą dla niego pastwiska czy padoki. A dla Ciebie np ważna jest karuzela i już stajnie bez niej odpadają.
O to widzisz doszłyśmy do tych samych wniosków... 😀  Tylko ja z własnym koniem 🙂
Uwaga na stajnie Zielona Koniczynka/Kwintesencja.
Dziś w nocy wlascicielka pozabierala konie, kilka porzuciła.  Tam było złe ale teraz jest jeszcze gorzej. Wspolczuje tym, którzy zostawili tam kobie i dziś nie wiadomo, czy wogole nakarmione będą. Szukanie stajni z dnia na dzień łatwe nie jest.
To "właścicielka" dopiero teraz się przeniosła?  😂
Informowała o przeprowadzce już chyba w maju, więc część koni już w wakacje poszukała sobie nowych miejsc w okolicy, dlatego też był szukany drugi dzierżawca, który na miejscu jest (część koni było pod opieką jednej osoby a część pod opieką drugiej, przy czym pierwsza mówiła, że odchodzi i będzie w Koniczynce do czasu wykończenia swojej stajni) nie podejrzewam, że ktoś porzucił konie a że inny ktoś ich nie nakarmi.
Nie ma to jak dziś założyć konto i od razu napisać taką wiadomość. KiniaWj nie zdziwiłabym się, jakbyś w rzeczywistości była facetem i miała na imię Krzysztof  😂 😂
Droga 🤔wirek: KiniaWj,
Najwyraźniej nie łapiesz, że stajnia Zielona Koniczynka i Stajnia Kwintesencja to dwie różne instytucje. Jeżeli właścicielka Koniczynki zabrała swoje konie, o czym było wiadomo od kilku miesięcy, to niby czemu Kwintesencja ma swoich koni nie nakarmić?? 🤔 Koniczynka ma swoich pracowników, którzy zajmują się końmi pensjonariuszy. Założyłaś/łeś konto po to żeby napisać tekst który bardzo daleko odbiega od realiów i pewnie już nigdy nic nie napiszesz.
Tak na marginesie, Kwintesencja też jest w trakcie budowy własnej stajni - wolno wybiegowej  😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się