Emigracja - czyli re-voltowicze i voltopiry rozsiani po świecie.

E tam, oglądanie meczu polskiej reprezentacji w angielskiej telewizji to dopiero coś
Oj tam, jak mi mówili w Irlandii, że maja 2 kobyły arabskie po Jukaliptjusie i jedną po Iaho i czy ja widziałam na własne oczy takie fejm stallions, to zrobiłam wielkie oczy, bo ni hu hu nie znałam takich koni, dopiero jak zobaczyłam paszporty to stwierdziłam, że znam. Eukaliptus i Ecaho to w zasadzie nawet głaskałam...
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
26 czerwca 2018 21:58
Czy mamy kogos z okolic Liverpoolu/Menchesteru? 👀
CzarownicaSa, co ty po Manchesterach będziesz się szlajać, Przyjeżdżaj do mnie
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
27 czerwca 2018 06:05
No teraz to nie ma zmiłuj, nie dość ze jedna wyspa to jeszcze wreszcie mam prawko- wiec mojej wizyty (i przypału na karaoke  :hihi🙂 mozesz byc pewna jak deszczowej zimy 😎
majek   zwykle sobie żartuję
27 czerwca 2018 08:15
jade to zobaczyc, bo obiecalam ikarinie, ze sie poplacze na jej wystepie  💃
Mamy kogoś w Arabii Saudyjskiej (Dhahran)?  Może ktoś chociaż miał do czynienia z jeździectwem w Arabii?
majek, dopiero teraz zauwazylam twoj wpis 😀 Trzeba sie po prostu razem spiknac na jakis festiwal albo concert. 😀
majek   zwykle sobie żartuję
07 sierpnia 2018 21:37
Występujesz gdzieś do końca sierpnia? Mam dzieci na wakacjach, życie trochę łatwiejsze 🙂
Sprawy zawodowe sprawiły, że mam przerwę we wszystkim. Dam znać, jak coś się będzie kręcić
BASZNIA   mleczna i deserowa
14 listopada 2018 19:20
Mamy kogoś w Finlandii??
Potrzebujesz czegoś konkretnego? Mam paru znajomych z Finlandii więc zawsze mogę spróbować się czegoś dowiedzieć jeśli chcesz 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
15 listopada 2018 11:00
gllosia, przysluga większej kategorii.... Moje dziewuchy są już wielkie i oczywiście w Mikołaja nie wierzą.  Ale cichym układem piszą listy, a ja korzystam i z prezentami trafiam idealnie hihhihi.
W każdym razie chciałam im zrobić niespodziankę, i żeby dostały list.  Są firmy oferujące takie usługi, ale po głębszej analizie okazuje się,  że listy nie idą z Finlandii... A laski są kumate i niespodzianka będzie nędza....
Taka historia 😀. 
majek   zwykle sobie żartuję
15 listopada 2018 16:10
Ej, ja w zeszlym roku zrobilam list dla dzieci... Z Finlandii.
Google translate i byl po finsku (przeciez nie sprawdza), zamiast w kopercie byl po prostu zwiniety w rulon, zawiniety sznurkiem i zapieczetowany swieczka i tak wlozony do skrzynki.
BASZNIA   mleczna i deserowa
15 listopada 2018 18:06
majek, kurde, chcialam pocztą....jedna firma nawet proponowala taka usluge, napisalam, ale cisza, ich facebook martwy...zobaczymy.
kiedys poczta polska miala taka usluge, ale tez jednorazowo niestety.
Basznia, jakby co to ja mieszkam niedaleko domu Mikołaja, takiego z pocztą. Co prawda nie w Finlandii, tylko w Norwegii.
A jakbyś dodałą się do jakiejś grupy na FB w stylu "Polacy w Finalndii"? Może Ci tam ktoś pomoże 🙂
BASZNIA, ja nie do końca rozumiem czego dokładnie chcesz - czy tego, że ktoś prywatnie wyśle list z Finlandii do ciebie podszywając się pod mikołaja, czy żeby znaleźć jakąś firmę w Finlandii, która by mogła coś takiego dla ciebie zrobić?
BASZNIA   mleczna i deserowa
16 listopada 2018 11:38
Naboo, dziekuje! Poczekam jeszcze chwilę i się odezwę jak co.
gllosia, Tak,  prywatnie.  Firmy szukałam polskiej,  żeby zrobić polski przelew,  a prywatnie kogoś od nas tam, często revoltoicze mają polskie konta żeby zapłacić za tą wysyłkę np.  Robiliśmy sobie różne dziwne przysługi już hihihi. 
BASZNIA   mleczna i deserowa
16 listopada 2018 11:40
Zorilla, ale tak do obcych to wiesz....revoltowicze to jednak rodzina,  inaczej 🙂.
Basznia, w razie co to pisz. Mogę podjechać podpieczętowac i wysłać.
Miejsce http://julehus.no/
BASZNIA, nie jestem pewna czy mogę ci pomóc, znajomych mam, ale to takich.. dalszych. Nie wiem czy to jest taki big deal wysłać kartkę z Finlandii, chyba nie? Jednak na pewno nie znam nikogo, kto by miał tam polskie konto, samych rodowitych finów znam więc opłatę by trzeba było jakoś ogarnąć w euro 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
17 listopada 2018 08:19
gllosia, jasna sprawa,  rozumiem,  dlatego szukałam naszych. 
Naboo, Bardzo dziękuję.  Dam jeszcze szansę tej polskiej firmie na odpowiedź i ewentualnie się odezwę.  Dziękuję bardzo za chęć pomocy !
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 listopada 2018 08:37
Czy jest tu ktoś z Kanady? :kwiatek:
Szyszka   szczesliwa studentka HOPALu:)
22 listopada 2018 07:44
Czy jest może ktoś z Londynu i okolic (Heathrow)? Przeprowadziłam się niedawno i chciałabym sprowadzić swojego konia tutaj, szukam stajni dla niego 🙂
majek   zwykle sobie żartuję
22 listopada 2018 07:57
Szyszka, szukaj na preloved, no i oczywscie czeka cie troche pojezdzenia po okolicy. Czesto sie zdarza, ze fajne yardy w ogole nie maja reklamy w necie.
Sproboj jeszcze facebooka.
Ktoś stąd jest w Szwajcarii, nie mylę się? Miałabym trochę pytań odnośnie życia tam, może być na priv  👀
Moja znajoma dosłownie w zeszłym miesiącu ściągnela swojego kucyka i postawiła go w stajni w Buckingamshire, http://www.crosslanesfarm.org . W sumie nie pisala jak jest zadowolona już po tym jak przyjechal, moglabym sie zapytac jezeli chcesz?
Po zachodniej stronie znam 3 inne pensjonaty ale pytanie jakie ceny i odległosci Cie interesuja.  👀
majek   zwykle sobie żartuję
01 grudnia 2018 09:08
Zorilla, a znasz kogoś po zachodniej stronie, co by wydzierżawił konia na jeden dzień w tygodniu. Osoba większa, ale widziałam, że jeździ w równowadze.
Mysle ze ta znajoma nie mialaby wiele przeciwko bo po pierwsze szukala "working livery". Pytanie co to znaczy osoba większa bo to właściwie kucyk jest. Ale nie taki szetlandzki 😉. Możesz mi napisac cos wiecej na PW to was mogę skontaktowac 😉.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się