Łucznictwo konne

Sezon startów tuż tuż...
Jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o łucznictwie konnym, jako młodej, prężnie rozwijającej się dyscyplinie sportu, zachęcam do poczytania materiałów na Akademii Łucznictwa Konnego: [[a]]https://www.facebook.com/Akademia-%C5%81ucznictwa-Konnego-Horseback-Archery-Academy-1538036373160901/?fref=ts[[a]]

Zaczynamy, tradycyjnie już podczas majówki, V Międzynarodowymi Zawodami Łucznictwa Konnego, które będą rozgrywane na Polach Grunwaldu w dniach 01 - 03.05.2016.

To nie tylko największe międzynarodowe zawody organizowane w Polsce, jedne z największych w Europie, ale również pierwsza w tym sezonie eliminacja European Grand Prix Series, cyklu drużynowej rywalizacji, którą w dwóch poprzednich sezonach wygrała polska ekipa.

Na starcie tegorocznych zawodów staną m. in. aktualny Mistrz Europy, Vice Mistrz Świata - Wojtek Osiecki, aktualny Mistrz Świata, II Vice Mistrz Europy - Szwed Emil Eriksson, aktualny Vice Mistrz Europy - Francuz Robin Descamps, aktualny Vice Mistrz Świata juniorów - Leszek Moniakowski, były Mistrz Europy - Węgier Matyas Ruszak.

Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja, na najwyższym światowym poziomie.
Zapraszamy wszystkich do kibicowania i spędzenia majówki na Polach Grunwaldu.

link do facebookowego wydarzenia: https://www.facebook.com/events/467691263422040/?active_tab=posts



Polecam wszystkim kibicowanie w tej niszowej końskiej dyscyplinie , chociaż by dla tego ,że nasi reprezentanci są w światowej czołówce . 😅 . 🏇 . J do boju . Życzę zerwanych cięciw  i połamanych strzał .  😉
CIACH - z reklamami zapraszamy do ogłoszeń!

Zapraszamy
Witam,    niedawno zainteresowało mnie łucznictwo konne, i chciałam zapytac jaki łuk najlepszy ?  gdzie można takowy kupić ?🙂    w miare noralnych cenach 🙂  proszde o wyrozumiałosć  😀
Na początek dobre są łuki koreańskie - SKB, Windfighter. Stosunek ceny do jakości zadowalający. Znajdziesz je w sklepach łuczniczych lub szukaj używanych.
Ważna jest moc łuku, odpowiednia do Twojej siły i umiejętności.

Warto na początek pojechać na warsztaty do któregoś z ośrodków szkolących w tej dziedzinie. Tam jest możliwość sprawdzenia różnych łuków (i strzał - to też ważny element sprzętu), a doświadczeni instruktorzy pomogą w trafnym wyborze.
imboz raczej w  promieniu 300 km nic takiego nie mam, siłę mam dość dużą, a umiejątnosci,, z konia zerowe,  z ziemi strzelałam kilka razy z łuku bloczkowego  i ze zwykłych ale to takie bardziej bylo  a bo jest okazja to sobie strzele,    sprzedawałam jakiś czas łuki  na zawodach na stoisku u takiego Pana, ale on nie miał refleksyjnych, tylko sportowe i mysliwskie , 🙁
Cześć! Dopisuję się do wątku, temat już na dobre mnie wciągnął, a w sierpniu pierwsze warsztaty 🙂 Czy ktoś wybiera się z re-voltowiczów do Łomianek w pierwszy weekend sierpnia? 🙂 Póki co strzelam z ziemi tylko, ale może w konne łucznictwo także się wkręcę, kto wie... czas pokaże 🙂 Akurat mój osobisty koń średnio się do łucznictwa konnego nadaje, więc na razie podchodzę do tematu łucznictwa konnego bardziej jako miłego urozmaicenia hobby, chociaż z wrodzoną wnikliwością 😀. Zapewne będę atakować ten wątek stosem dziwnych pytań - mam nadzieję, że wybaczycie!  😵
A oto pierwsze głupie pytanie - jak naciągać cięciwę z konia? Z ziemi wiem, a na koniu: da się? Jak to robią dzisiejsi łucznicy konni? 🙂 Pytam także dlatego, że interesuje mnie również aspekt historyczny łucznictwa, przecież onegdaj człowiek nie jeździł cały dzień z naciągniętym łukiem, a w razie draki musiał szybko zareagować, prawda?
fanelia, co będzie w Łomiankach w pierwszy weekend sierpnia?
fanelia,
Pytaj śmiało, od tego ten wątek też jest ;-)
A odnośnie Twojego pierwszego pytania: pisząc o naciąganiu cięciwy z konia, z kontekstu wnioskuję, że masz na myśli zakładanie cięciwy na łuk. Bo naciągnie cięciwy na koniu może odbywać się tak samo jak z ziemi, w zależności od tego jakiej techniki używasz (czy strzelasz z trzech palców, czy z zekiera).
Współcześni łucznicy konni zakładają cięciwy na ziemi i z napiętym łukiem wsiadają na konia. Nie ma u nas w kraju takich ultra koszernych rekonstruktorów łucznictwa konnego, którzy w każdym calu byliby poprawni historycznie (podkreślam "w każdym calu"😉. Aczkolwiek dominuje u nas, w przeciwieństwie do większości Europy, strzelanie z kciuka (zekiera), które jest tą poprawniejszą historycznie techniką.
Nie mniej jednak, podczas warsztatów w Łomiankach, możesz zapytać o to Michała Choczaja - on dobrze zna się na historii i ten aspekt na pewno obszernie będzie potrafił omówić.
ibmoz - dziękuję bardzo 🙂 Tak, chodziło mi o zakładanie cięciwy, nie naciąganie, człowiek pisze w biegu i takie kwiatki stawia  😵 . Właśnie ten aspekt historyczny mnie zaciekawił, bo tacy Mongołowie to podobno z koni praktycznie nie zsiadali, musieli więc jakoś sobie radzić w tej mierze 🙂 Z pewnością o wszystko wypytam na kursie 😀

DanceGirl - odbędą się warsztaty łucznictwa konnego 🙂
fanelia z revoltowiczów w trakcie warsztatów pewnie będę się kręcić ja, jako że warsztaty odbędą się w stajni, w której stoję, a ludzi je prowadzących znam od lat, sama również strzelam 🙂 Fajnie, że co raz więcej koniarzy się tym interesuje, życzę udanych warsztatów!  🏇
W miniony weekend we Francji rozgrywane były MISTRZOSTWA EUROPY.
Nasz kraj reprezentowało w sumie 8 osób (4 seniorów i 4 juniorów).

W drużynowych klasyfikacjach zarówno ekipa seniorów, jak i juniorów zajęły drugie miejsca (ustępując, odpowiednio Węgrom - Rumunom i Francuzom), tym samym zdobywając tytuły drużynowych vice Mistrzów Europy.

Indywidualnie:

juniorzy
2. Leszek Moniakowski (indywidualny vice Mistrz Europy juniorów),
9. Oskar Dawid,
11. Patrycja Gryko,
12. Ola Chałupniczak

seniorzy
6. Wojtek Osiecki,
8. Anna Sokólska,
10. Anna Sterczyńska,
11. Radek Kożuch

GRATULACJE!
Brawo!!!  😅
Magazyn Sportowiec po raz drugi ogłosił plebiscyt na "ZŁOTĄ TRZYNASTKĘ" polskiego sportu.

Nominowanych zostało 55 Polaków, którzy w mijającym roku osiągnęli wyjątkowe sukcesy sportowe. Wśród nich jest dwóch przedstawicieli jeździectwa:
- Wojtek Osiecki (łucznictwo konne),
- Bartłomiej Kwiatek (powożenie).

Na nominowanych można głosować do 17.12. klikając polubienie ich zdjęć (linki poniżej)

Wojtek Osiecki
https://www.facebook.com/magazynsportowiec/photos/a.725572527836002/726381787755076/?type=3&theater

Bartłomiej Kwiatek
https://www.facebook.com/magazynsportowiec/photos/a.725572527836002/727085884351333/?type=3&theater

Zachęcam Was gorąco do głosowania!


Link do pełnej galerii sportowców poniżej:
https://www.facebook.com/pg/magazynsportowiec/photos/?tab=album&album_id=725572527836002&__tn__=-UC-R
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się