Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Może się mylę, ale mnie zadziwia i zniechęca ogólne wrażenie ogłoszeń tego użytkownika. Całkiem liczna hodowla, a konie źle osiodłane i jeźdźcy chyba szczególnie im nie ułatwiają. Ale może to takie moje nastawienie, po złych doświadczeniach  😉
Sposób osiodłana tej siwej klaczy i dosiad amazonki, zwłaszcza w skoku, pozostawia wiele do życzenia. W drugim ogłoszeniu te same błędy.
Do tego te białe owijki(?) źle założone i brudne buty...

tajnaa, kuty 3-latek nie jest rzadkością, niestety  😤
Czepiacie się tych ogłoszeń trochę.
Faktycznie te konie nie są jeżdżone dobrze (piszę o tym ostatnim wstawionym ogłoszeniu), źle osiodłane, ale widać, że nie są chude, po filmikach wygląda, że są grzeczne. Każdy z nich dość późno zaczął pracę pod siodłem jak widzę, bo w wieku 3,5-4 lata. Kazdy ma papier a nie same NNy...
Ok, nie są to konie pokazane prawidłowo i super jeżdżone i to można poprawić, bo dobry filmik i dobry jeździec podbije cenę, ale nie czepiałabym się, że tu jest mocno coś nie tak. Ile w ogłoszeniach jest koni rekreacyjnych ze zdjęciami i filmikami pod jeźdźcami rekreacyjnymi? I tak samo to wygląda. Konie tu nie są na kontakcie, ale tez nie widzę, żeby ktoś tam je siłowo jeździł, szarpał. Jak koń w wieku 4 lat chodzi po 15-30 min takiej sobie jazdy jak w tych ogłoszeniach to raczej można go w miarę szybko dobrą pracą odpowiednio poprowadzić.
Jeszcze to pofałdowane siedzisko... Pewnie terlica w kawałkach  🙄
Okropne,jak ten koń w ogóle może chodzić? 🙁
Masakra, a jeszcze ten suchy chleb do kompletu ..  🤔
mkozak, cena jest 10-20 tysi, wydaje mi się, że to prawie za darmo, jak zajeżdżoną 5 latkę , jeszcze z matką Banderasa w papierze.
W tej cenie jeszcze ma mieć na sobie top sprzęt i profi filmik, a najlepiej Jung na grzbiecie.
Wtedy cena byłaby 5 razy wyższa...
Perlica pisałam o źle osiodłanym koniu, nie o tym jaki jest ten sprzęt. Nie wspomnialam też o jakości filmiku. Różni ludzie mają różne priorytety. Nie samym papierem koń chodzi.  😉  Różnych ludzi co innego zadziwia. Nie będę dalej o tym dyskutować, dla mnie to żadna okazja. Dobrze, że rynek jest różnorodny, każdy coś dla siebie znajdzie  :kwiatek:
o matko  🤔 jak tak można  🤔
https://www.olx.pl/oferta/kuc-kucyk-klaczka-zrebak-karosrokata-CID103-IDxvlzy.html#f3040b8393

Kurcze, ale za to jak szybko te kopyta rosną? Klaczka ma 7 miesiecy tylko. Takie zaniedbanie u doroslego konia chyba nawet po roku nie jest możliwe. Często się spotykałam z odsadami pierwszy raz struganymi i nie mialy takich przerostow  😲
Megane, mój źrebak w tym roku do 3 miesiąca był strugany 3x, tez mu tak szybko rosły. Teraz ma pół roku i był werkowany 5x! nie wiem czy to kwestia pogody czy cholera wie czego.
Megane, pewnie podłoże miękkie bardzo i wogóle nie ściera kopyt. Jednak rzeczywiście dziwne, że tak szybko.
Może wcale nie ma 7 miesięcy.
Tajna, tez zawsze strugałam źrebaki od początku, ale kowal te pierwsze razy to raczej pilnikiem tylko zbierał a nie ścinał centymetr 😉 tu przyrost jest spory.
Perlica też pomyślałam o podłożu, ale inne konie rozczyszczane/starte, to czemu ktoś zapuszcza jednego konia? No i fakt, moze to starsze niz 7 miesięcy, bo przyrost bylby masakryczny 😉 2×większy niż u dorosłego konia 😉
dea   primum non nocere
19 listopada 2018 09:39
Kucom rosną względnie szybciej, bo w tym samym tempie co dużym koniom. Czyli jeśli dużemu urośnie centymetr, to kucowi też centymetr, ale dla szetlanda to 1/3 puszki 😉 poza tym ochwaconym też potrafi szybciej rosnąć, może to mieć wpływ. Kiedyś strugałm źrebaka falabelli, wyglądał podobnie w wieku pół roku, jak go pierwszy raz brałam.
Nie ma jak rzucić jabłuszka ochwaconym kucom...
tym bardziej smutne, że jest ich więcej ...
https://www.olx.pl/oferta/kuc-kucyk-ogier-zrebak-kary-CID103-IDxvlXX.html#f3040b8393

a u klaczki postawa nóg już przeraża. Chyba nawet nie chcę wiedzieć jak te zwierzaki się czują. Strasznie przykre to.
W ogóle na tych zdjęciach kucyki wydają się być bardzo ciekawie karmione - jabłka, suchy chleb  😵
http://ogloszenia.re-volta.pl/przyjme-konie-do-ulozeniatreningu/o/57426/

Oglądając te zdjęcia, chyba nie dałabym tam konia do ułożenia 😉
jaka robota taka cena, mnie bardziej rozbawiło to, tego samego ogłoszeniodawcy
http://ogloszenia.re-volta.pl/klacz-malopolska/o/143429/
A co tu nie jest w porządku?
A co tu nie jest w porządku?


Że klacz "w sile wieku (23 lata), mogą jeździć na niej dzieci)", cena poniżej 5 000 i chęć zamiany na... konia do rekreacji. Więc klacz jest czy nie jest koniem dla dziecka, jest czy nie jest w sile wieku, skoro zaistniała chęć wymiany na teoretycznie takiego samego konia?
Pewnie o to chodzi.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
20 listopada 2018 19:05
Wiecie cooo, x lat temu zajeżdżałam tę klacz. Świat jest mały 🙂
W stałym treningu ujeżdżeniowo-skokowym...
http://ogloszenia.re-volta.pl/mloda-klacz-sp-4-lata-rekreacja-skoki-hodowla/o/146506/?lokalizacja=7&sortowanie=0

Hmm...
Masakra... Z takim umięśnieniem...
W stałym treningu ujeżdżeniowo-skokowym...
http://ogloszenia.re-volta.pl/mloda-klacz-sp-4-lata-rekreacja-skoki-hodowla/o/146506/?lokalizacja=7&sortowanie=0

Hmm...
Masakra... Z takim umięśnieniem...


No przecież obcięta na Sport Horse'a, nie? No to w treningu. :P
beta, jaka cena , taki produkt...
[quote author=Megane link=topic=190.msg2825193#msg2825193 date=1542738203]
A co tu nie jest w porządku?


Że klacz "w sile wieku (23 lata), mogą jeździć na niej dzieci)", cena poniżej 5 000 i chęć zamiany na... konia do rekreacji. Więc klacz jest czy nie jest koniem dla dziecka, jest czy nie jest w sile wieku, skoro zaistniała chęć wymiany na teoretycznie takiego samego konia?
Pewnie o to chodzi.
[/quote]
Klacz jest starsza. Jak ją ktos kupi do kochania, to się super sprawdzi na godzinkę pracy dziennie, a obecny właściciel pewnie potrzebuje konia do rekreacji na kilka godzin pracy dziennie, do czego już tej babci żal. Dla mnie to normalne ogloszenie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 listopada 2018 20:01
Sivrite tam nie jest napisane, że w sile wieku, tylko "mimo wieku w sile zdrowia" 😉 tak tylko prostuję.
Megane dla mnie klacz która za chwile będzie miała lat 24 to nie starszy a stary koń, i może sobie być w dobrej jak na ten wiek kondycji,ale już lepiej z każdym rokiem nie będzie a tylko co raz gorzej, -takie uroki starości  a proponowanie jej komuś do hodowli pominę milczeniem......
Nikt nie proponuje do hodowli a do sprzedaży 😉 a ew zaletą jest to, że hodowlana 😉 klacze i 25letnie się źrebią z powodzeniem. Mam 24 latkę i odstawiona jest od mojej rekreacji ze względu na copd. Czasem idzie jednak na spacerek. Ale jak galopuje po łąkach, to nie jeden by jej nie dogonił. Gdyby nie copd pewnie bym jeszcze z przyjemnością sobie na niej w delikatne tereniki pojeździła, bo to super kobyła. I nie powiem o niej, że jest stara.
😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się