Derki

Mogę prosić o jakiś instruktaż impregnacji derki? Nie mogę nic znaleźć w wątku.
Sivrite, w zależności od stanu - derkę impregnuje się w praniu impregnatami, które do tego służą. Jeśli derka jest już mocno nieprzeciwdeszczowa, można impregnować sprayem do... impregnacji, tj popsikać miejsce przy miejscu sprajem i odczekać aż wyschnie
Uwaga: spraje do impregnacji nie pachną malinami 😉
[quote author=_Gaga link=topic=43.msg2824508#msg2824508 date=1542559680]
Sivrite, w zależności od stanu - derkę impregnuje się w praniu impregnatami, które do tego służą. Jeśli derka jest już mocno nieprzeciwdeszczowa, można impregnować sprayem do... impregnacji, tj popsikać miejsce przy miejscu sprajem i odczekać aż wyschnie
Uwaga: spraje do impregnacji nie pachną malinami 😉
[/quote]

Znajdę takie coś w zwykłym dyskoncie, czy raczej jakieś specjalistyczne sklepy? Mówię o tych płynach do prania.
Nigdy nie widziałam w dyskoncie płynów do impregnacji derek (czy kurtek przeciwdeszczowych)... i wane: płyn do impregnacji to nie to samo co płyn do prania. TU masz przykładowy zestaw płynów do prania i impregnacji (pierwszy z wyszukiwarki). A Tutaj masz zestaw ze sprajem.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
19 listopada 2018 10:21
W czym stoją teraz Wasze konie na padoku? U nas niby temperatura przez dzień w okolicy 0-+2st ale do tego wieje nieprzyjemny wiaterek i moja Seniorka od wczoraj chodzi w 100g. Nie jest golona ale też nie zarosła tak jak w zeszłym roku. W 100g chodziła jak temperatura spadała w dzień poniżej -5. A teraz jak byłam u nich i włożyłam rękę pod derke na grzbiet to koń nie był ciepły, wręcz bym powiedziała że chłodny.
Takie sprawdzanie pod derką na grzbiecie lub bokach ma sens? Kilka dni temu mierzyłam nową derke 200g i po chwili była pod nią wyraźnie ciepła.

Moje obecnie stoją :
Golona w 300 g i mogłabym jeszcze z 50 g wrzucić.
Niegolony 150 gram
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
19 listopada 2018 10:43
O to nie tylko moja taka poubierana 🙂
A niegolonego w stajni też ubierasz? Tylko on niegolony żeby nie zarastał czy ubierany bo marzł bez derki?
Golony w spranej 150g i jest ciepły... aż sama nie chce w to wierzyć i sama nie wiem, czy go wrzucić jednak w 200, żeby mi zaraz nie odrósł, czy zostawić w tej spranej 150, bo jak idzie w karuzele w niej, to żeby się nie ugotował 🙄
Robaczek M.
W stajni mam tyle samo stopni co na dworze.
Niegolonego ubieram żeby nie zarósł jak mamut bo chodzi pod siodłem, a najważniejsze żeby był suchy i czysty jak ściągam na jazdę 🙂
keirashara , jak jest ciepły to zostaw. Lepiej tak, niż zeby np. w grubszej sie spocił w karuzeli i taki potem wrócił do boksu.

Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
19 listopada 2018 11:00
anetakajper w angielskim boksie go trzymasz? Ja rozbieram w stajni bo zdecydowanie mamy cieplej w środku (też boks angielski ale ze szczelnymi okienkami i zamykaną pasami góra) ale pewnie jak temperatura w nocy będzie bardziej spadać to dostanie coś do spania. W zeszła zimę w boksie była ubrana tylko kilka razy jak była chora i temperatura spadała w nocy do -20. Z tym, że mi w boksie woda dopiero w te temperatury zaczęła lekko zamarzać.
I od razu zaznacze, że zamykam ją z pełną świadomością mimo tego, że wolałabym żeby jak najdłużej miała otwartą górną część drzwi 🙂 koń ma duże zwyrodnienia i bardzo jej dokuczały nogi w zeszła zimę jak chciałam ją mniej zamykać.
Moje drugie raz golone, bo odrosły w rekordowym tempie i stoją w 200 gramach , ale z kapturami.
Robaczek M.
Stoją w angielskiej z korytarzem, drzwi pootwierane więc czasami wieje. Woda w wiadrach na wys 1,5m zamarzła z soboty na niedzielę . Drzwi zamykam jak jest w dzień -6.
[quote author=_Gaga link=topic=43.msg2824694#msg2824694 date=1542621171]
Nigdy nie widziałam w dyskoncie płynów do impregnacji derek (czy kurtek przeciwdeszczowych)... i wane: płyn do impregnacji to nie to samo co płyn do prania. TU masz przykładowy zestaw płynów do prania i impregnacji (pierwszy z wyszukiwarki). A Tutaj masz zestaw ze sprajem.
[/quote]

Dzięki wielkie. 😀 Źle to opisałam, nie chodziło mi o impregnowanie płynem do prania. Po prostu używam płynów od bardzo dawna, bo na proszki się horrendalnie uczulam (i to nawet od właśnie rzeczy do konia, które tak naprawdę trzymam tylko kilkanaście sekund). Więc chodziło mi stricte o konsystencję tegoż produktu. 😀
Dzięki raz jeszcze. To do dzieła. 😀 Mojej kurtce już raczej nic nie pomoże po tylu latach prania, tak jak i starej derce, ale nówka uprana tylko raz, to się jeszcze powalczy. 🙂
keirashara , jak jest ciepły to zostaw. Lepiej tak, niż zeby np. w grubszej sie spocił w karuzeli i taki potem wrócił do boksu.


Też tak myślałam rok temu i mi koń mega schudł...
Aktualnie stoi w 200 gr z półkapturem plus polarowy kaptur (zjeżdża , nie polecam) i zastanawiam się czy nie docieplić polarem... koń golony, na pastwisku od 9 do 16. W stajni nie jest ciepło.
Mój niegolony a tez poszedł w 200g i nie jest ani spocony, ani goracy, ot cieply.
I tez miałam przygody ze schudnieciem w zeszla zime.
A mój ogolony (już trochę odrósł) stoi w 100g, dostał w weekend grubszy polar pod spód i się zapocił chłopak  🤔. No cóż, niech mu będzie ta setka, najwyżej będziemy się zaraz znowu golić  😵
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
19 listopada 2018 12:22
A jak sprawdzacie pod derką czy koń marznie czy nie? Jeśli dotkne grzbiet pod derką, łopatki i boki to to jest dość wiarygodne czy lepiej ładować ręce pod ogon? 😉
Ja to ogólnie nie lubie sezonu derkowego, nigdy nie wiem czy jest dobrze czy za ciepło/zimno. Co chwile przebieram, rozbieram a moja Moneta wściekła się robi strasznie w tych okresach. Złości się przy ubieraniu, przy poprawianiu, w tym roku wyjątkowo przegina ale boje się ją trzymać bez derki, bo lata temu bez ubierania bardzo chudła w okresie jesienno zimowym.
Moje ogolone w trace clip stoi w boksie i wychodzi na dwór na 5 godzin w 100g, jest w miarę ciepła pod derką i oby jak najdłużej. 200g padokowego jeszcze nie zdążyłam jej kupić bo liczyłam na dłuższą falę ciepła  🤣 Najwyżej zarośnie to co ogoliłam i będę się bawić od nowa. Czekam z utęsknieniem na black friday bo wszystko poniżej 1000D w czym kobyła wyszła ze stadem na dwór zostało zmielone jak w niszczarce do dokumentów  🙄
Robaczek M., pod pachą.
_Gaga, faith, pytanie było o konkretnego konia, który jest CIEPŁY w 150g. Skoro jest ciepły, znaczy, że nie potrzebuje więcej derek.
Moge dołaczyć do licytacji kto da więcej i powiedzieć, że mój nieogolony stoi w 250g + kaptur 100g no i co?
No i nie mam pojecia, bo nie podwazalam twojej opinii tylko odpowiadałam na pytanie zadane: W czym stoją teraz Wasze konie na padoku? 🙂
Ja odpowiadałam na pytanie keirashary na co odniosła się _Gaga, że jej koń schudł, do czego nastepnie odniosłaś się ty (do chudnięcia, a przynajmniej takie odniosłam wrażenie), więc metoda łancuszkową odebrałam to jako odpowiedź na mój post. Może błędnie to odebrałam, nie wiem 😉
Nie to kompletnie miałam na myśli, nie ma co drazyc 🙂
gllosia, mój koń był rok temu wręcz gorący pod derką, a schudł mega, zatem szczerze pisząc nie mam pojęcia jak sprawdzać czy derka jest wystarczająca.
Zwłaszcza, że to indywidualna kwestia konia.
Rok temu goliłam tylko 2 razy. W tym roku,  2 tygodnie od ogolenia mam prawie 1cm odrostu 🤔
Serio? 😵
Gaga jak był gorący pod derką to może przyczyną schudnięcia nie było to.
Ja w tym roku nie nadążam z goleniem tak odrastają, chyba przez tą pogodę nieunormowaną.
Noo fakt, odsadziłam go od matki  w 12 roku życia. Słowem zmieniłam stajnię obu koniom na osobne. I to na pewno też był powód schudnięcia. Ale wydaje mi się, że golenie również się do tego przyczyniło. Golony był po raz pierwszy. Nigdy nie odrastał szybko jak był np golony do USG, czy wlewów dożylnych to odrastał miesiącami. Rok temu ogolony z końcem listopada, poprawiony jakoś w lutym, bo odrósł "na dziko" (pojedyncze włoski).
Póki co pod 200 gr jest ciepły i na razie go tak zostawiam. W zanadrzu "ukradziony matce" polar z pasami oraz derki 300 , 400 i 450. Na pewno będę go ubierać cieplej niż rok temu, bo się szczerze boję ponownej utraty masy.
_Gaga a derkujesz z kapturem? Mój rok temu w zimie też bardzo mocno schudł i zarastał. Niby pod derką był ciepły, ale bardzo marzł, zwłaszcza na dworzu, przez gołą szyję. Zaczęłam derkować z kapturem i problem się rozwiązał. 
Póki co z polarowym (ale zjeżdża), czekam na kaptur z Caball, powinien być w tym tygodniu.
Ale zwierz ma wszystko typu Horze Avalanche, zatem półkaptury tak czy siak.
Ale dzięki za radę, jeśli patent z kapturem, który wymyśliłam - zadziała - będzie miał kaptury we wszystkich wypełnieniach
Jeśli nie, poprzerabiam derki i tyle.
Potwierdzam, kaptur to istotna kwestia. Moje konie potrafią być pod derką ciepłe, a na szyi są chłodne, mimo kaptura! (jest on cieńszy od reszty derki). Kiedyś, kiedy kapturów nie miały zawsze odrastały momentalnie, a nie raz było tak, że odrastały tylko na szyi co wyglądało dziwnie. Ogrom ciepła ucieka przez szyję, naprawdę, a jeszcze jak wieje to w ogóle brr. Zresztą.. Popatrzmy na siebie, możemy mieć super gruby puchowy płaszcza, ale z gołą, odkrytą szyją będzie na i tak zimno 😉
Moje konie pod derkami nie są gorące, a lekko ciepłe czasem nawet letnie i jeszcze nigdy żaden mi zimą nie schudł przez lata. Jeśli koń ma problem z wagą w zimie może warto coś dodać do diety po prostu? Lub faktycznie ubierać cieplej, ale to raczej w szczególnych przypadkach konkretnych koni.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się