Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Rudaska8) może wysłodki?
Rudaska8) ja mam ten sam typ konia- gorąca głowa i za dużo owsa powoduje że czacha mu dymi a jak za bardzo utnę to chudnie w oczach.. Szukałam jakiegoś sensownego rozwiązania i obecnie dostaje na posiłek pól miarki owsa, pół tej nowej paszy pro-linen dla koni ujeżdzeniowych plus polecone tutaj przez dziewczyny otręby ryżowe St Hipolita  plus sieczka do tego. To na śniedanie i obiad, na kolację dostaje wysłodki. Wygląda z dnia na dzien coraz lepiej a poziom energii w miarę pod kontrolą 😉
Rudaska8), - wysłodki, olej, pasze z energią w trybie cool/wolnouwalnianą lub typowo na podtuczenie (polecam brandona xs, rewelacyjne efekty, mebio bulid-up też dobrze mi się sprawdzał).
Mój też źle przyjmuje dużą ilość owsa - nie mogę ujechać bo bryka, fika i wszystkiego się płoszy - gorąca głowa... Obecnie jest na balancerze Nuby Easy Way - dla właśnie koni nerwowych i połowie owsa - zauważyłam dużą poprawę, do tego sieczka i otręby pszenne z cynamonem też z Nuby. 

edit: dostaje też olej lniany
Sporo gorących koni dobrze się tuczy włóknem.
Warto wysłodki na jeden posiłek wkomponować w dietę i pasze właśnie z energią tzw. wolnouwalnianą- bo tam też sporo włokna i olei.
Czy ktoś może polecić jakieś witaminy lub balnacer dla źrebaka (odsadka). To będzie mój pierwszy źrebak, jest ogólnie w dobrej kondycji. Do tej pory wcina to co dostaje matka  czyli siano, owies i to co jest jeszcze na pastwisku.
Polecam część owsa zastąpić jęczmieniem. Lepiej niż owies tuczy a nie daje tak w beret. Ja karmię jęczmieniem konia niepracującego (jeden posiłek ma w postaci wysłodków z jęczmieniem i otrębami pszennymi).
Fajnie działa też makuch lniany.
Mam pewną żywieniową zagwozdkę. Moja kobyła nabawiła się konkretnej kontuzji ścięgna i mamy absolutny areszt boksowy przez 3 miechy. Jest to koń pogrubiany, dobrze wykorzystujący paszę. Niegolona, nie derkowana. W stajni już jest dosyć chłodno a jeszcze nie ma mrozów. Dotychczas dostawała 1kg dziennie tej paszy https://magia.sklep2.pl/emstop-p-71.html przy regularnej pracy pod siodłem ok. 4 razy w tygodniu. Teraz dostaje dosłownie 3 garści sukcesowej sieczki, bo tylko taką dostałam w sklepie a coś do michy sypać muszę, bo się wścieka przy karmieniu reszty stajni. Myślicie, że warto dawać jej tę sieczkę https://www.nubaequi.pl/pl/sieczki-dla-koni-nuba-chaff/147-nuba-hoofandshine.html? Ma mniej białka niż sukces i nie ma melasy, a nogi już konkretnie nabrane od stania. Czekam na Wasze ewentualne propozycje  :kwiatek:
[quote author=Malina_M link=topic=25.msg2823561#msg2823561 date=1542200762]
Czy ktoś może polecić jakieś witaminy lub balnacer dla źrebaka (odsadka). To będzie mój pierwszy źrebak, jest ogólnie w dobrej kondycji. Do tej pory wcina to co dostaje matka  czyli siano, owies i to co jest jeszcze na pastwisku.
[/quote]
Moje dostają Equiform hodowlany i mają się świetnie. Może nie jest to najtańsza opcja ale odkąd zaczęłam dawać regularnie - wszystkie nogi proste 🙂
MartaBajkamoże sieczkę zmienić na łuskę słonecznika albo jakieś witaminy w granulacie?
Czy ktos podaje pasze TopSpec?
Kupuję sieczkę z lucerny - Sukces - czy opakowania są jakieś mniejsze niż w zeszłym roku? Worek 10 kg. Wydaje się mniejszy i lżejszy niż te sprzed roku, czy mi się tylko tak wydaje? Nie były 15 kg? Oczywiście cena wyższa niż rok temu.
Worki były 10 kg i są. Kupuj ze strony producenta http://sklep1372427.home.pl/bluza. Wyjdzie Ci taniej niż w innych sklepach mimo wysokiej ceny przesyłki.
Do 20 kg przesyłka 22 zł. Najbardziej opłaca się kupować po dwa worki lucerny ( 10+10=20 kg).
Płatność tylko przelewem na konto, ale szybko wysyłają. Ja polecam
Worki były 10 kg i są. Kupuj ze strony producenta http://sklep1372427.home.pl/bluza. Wyjdzie Ci taniej niż w innych sklepach mimo wysokiej ceny przesyłki.
Do 20 kg przesyłka 22 zł. Najbardziej opłaca się kupować po dwa worki lucerny ( 10+10=20 kg).
Płatność tylko przelewem na konto, ale szybko wysyłają. Ja polecam


Na stronie przesyłka w cenie 22 złote jest do 30 kilogramów... Ale rozumiem, że doliczywszy wagę opakowania, nie zmieszczą się 3 worki w przesyłce?
A widzisz, to Ty masz rację. Ubzdurałam sobie że do 20 kg i zawsze biorę po 20 kg. Warto zatem brać po trzy worki. Jeszcze lepiej 🙂
Dzięki za zwrócenie uwagi.
A widzisz, to Ty masz rację. Ubzdurałam sobie że do 20 kg i zawsze biorę po 20 kg. Warto zatem brać po trzy worki. Jeszcze lepiej 🙂
Dzięki za zwrócenie uwagi.


Właśnie nie jestem pewna, bo w zakładce o wysyłce jest wyraźnie napisane, że to waga brutto i jako przykład tego, co może być w przesyłce jest "12 wiaderek po 2 kg lub 13 paczek cukierków po 2 kg", więc 24 i 26 kilo. Napiszę maila z zapytaniem po prostu. 😀
Właśnie przeczytałam też. Masz chyba rację. Poza tym przypomniałam sobie, że kiedyś chciałam wziąć właśnie 30 kg i przesyłka była droższa.
I pewnie dlatego wbiłam sobie do głowy te 20 kg  i tak mi się kalkuluje kupować sieczkę najtaniej.
Właśnie przeczytałam też. Masz chyba rację. Poza tym przypomniałam sobie, że kiedyś chciałam wziąć właśnie 30 kg i przesyłka była droższa.
I pewnie dlatego wbiłam sobie do głowy te 20 kg  i tak mi się kalkuluje kupować sieczkę najtaniej.


Mogę niby odebrać ze sklepu stacjonarnego u siebie w mieście po 34 złote za sztukę, ale... 23 + 11 to nadal 34, a pod drzwi. A na dworze zimno, ciemno, śnieg pada i do domu daleko. 😀
Jak wykupiliscie opcję smart na Allegro (8,99 na miesiąc) to tutaj wychodzi tanio:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7664401283
Sprzedawcę mogę jak najbardziej polecić jako solidnego 😉
Jak wykupiliscie opcję smart na Allegro (8,99 na miesiąc) to tutaj wychodzi tanio:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7664401283
Sprzedawcę mogę jak najbardziej polecić jako solidnego 😉


Co daje ta opcja? Od dawna nie zaglądam na Allegro ze względu na ich horrendalne marże na wiele produktów.
Kupuję sieczkę z lucerny - Sukces - czy opakowania są jakieś mniejsze niż w zeszłym roku? Worek 10 kg. Wydaje się mniejszy i lżejszy niż te sprzed roku, czy mi się tylko tak wydaje? Nie były 15 kg? Oczywiście cena wyższa niż rok temu.


Ja ostatnio trafiłam taki worek, że aż żałowałam że nie miałam wagi pod ręką bo nie wierzę, że ważył 10kg.
Worki wielkie a zapakowane pół.
Somebody. Mi nawet jakoś szybciej ta sieczka schodzi niż w zeszlym roku a stan koni taki sam 😉 w workach właśnie jakby mniej
Sivrite przy aukcjach masz taki znaczek "smart" i jak zaplacisz te 8,99 to przez miesiac mozesz kupowac produkty oznaczone właśnie tym znaczkiem bez kosztów wysyłki. Warunek taki, że kwota minimalna produktu musi wynosić 40 zł.
Ja też rzadko kupuję ale czasem można znaleźć coś taniej niż w sklepach jeździeckich.
Czy jakieś firmy/sklepy oferują aktualnie darmową wysyłkę pasz?
Co najkorzystniej zamawiać płacąc najmniej za wysyłki?  :kwiatek:
Moon   #kulistyzajebisty
21 listopada 2018 06:37
olek, Animalia ma cały czas darmową wysyłkę pasz Bailays'a - jeśli akurat tym karmisz (+ np masz lojalnościowy rabat) to to jest najlepsza opcja.
A najkorzystniej wychodzi chyba zebranie się w stajni i zamówienie całej palety z danej firmy - wtedy za worek pewnie wychodzi kilka zł mniej (zależy od marki paszy) ale musisz na raz pokryć koszt takiej palety.
[quote author=Malina_M link=topic=25.msg2823561#msg2823561 date=1542200762]
Czy ktoś może polecić jakieś witaminy lub balnacer dla źrebaka (odsadka). To będzie mój pierwszy źrebak, jest ogólnie w dobrej kondycji. Do tej pory wcina to co dostaje matka  czyli siano, owies i to co jest jeszcze na pastwisku.
[/quote]
Saracen Stamm30 balancer
olek sklep Galopada - pasze Eggerssmann - darmowa wysyłka , paczka do 30kg
Ale zawsze można każdy worek osobno zamówić... 😁
olek, np. Ntb ma promocję, na darmową wysyłkę przy zakupie 2 worków:

https://www.ntb24.pl/pl/p/Eggersmann-Struktur-Getreidefrei-DWUPAK-DARMOWA-DOSTAWA/299
Witam, proszę o poradę. Jestem świeżą właścicielką młodego konia. Aktualnie ma 2,5 roku. Sprawa wygląda tak:
Jest trzymana wolnowybiegowo(24/7 przez cały rok) wiosna, lato zdecydowałam się jej nie suplementować, bo miała wszystko czego potrzebowała w trawie i gałązkach lisci, jedynie czego dopilnowałam to dostęp do lizawek, bo na samym początku lubiła jeść piasek, po wprowadzeniu lizawek problem ustąpił. Teraz idzie zima, trawy już prawie nie ma i zaczęły się pierwsze mrozy. Ma dostęp do siana, ale czuję, że to za mało zwłaszcza, że wet zalecił aby wprowadzić jej suplementacje pod kości oraz kopyta.
Więc zakupiłam jej musli marki pro-linen, mieszanine olei oraz siemię lniane. Porcję musli z olejem dostaje codziennie, siemię lniane dosypuję co drugi dzień, bo w oleju jest między innymi olej lniany więc nie chcę przesadzić. Owsa nie je, bo nie lubi. Zastanawiam się jeszcze co mogę jeszcze wprowadzić? Zależy mi by wspomóc jej organizm w okresie jesień-zima, kiedy praktycznie nie ma dostępu do naturalnych witamin. Czy zainwestować w jakąś sieczkę lub zioła? No i dodam, żeby było to w miare proste do podania na pastiwsku, do boksa ją chowam tylko wtedy kiedy muszę.
Młody, rosnący koń powinien być wspomagany dodatkowo
Skoro wet zalecił suplementację to suplementuj. Sama używam i bardzo sobie chwalę preparat Horse Vital Plus Eggersmanna, oraz biotynę z OverHorse, ale ogólnych suplementów, czy też preparatów biotynowych na rynku multum.
Rozumiem, że siemię podajesz rozgotowane?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się