PSY

Z policjantami to się idzie dogadać, gorzej ze strażą miejską. Sorki, ale to powiedzenie, że tam trafiają odrzuty z policji, to... często wydaje się bardzo prawdziwe. Czasem takie "tłuki", że ojejcia.

Kastorkowa, małe rudawe też Twoje?
Chyba zwariowałam, ale możliwe, że pod koniec zimy pojawi się u mnie nowy szczyl  👀

Gratulację! Powiesz coś więcej? 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 listopada 2018 13:14
Z policjantami to się idzie dogadać, gorzej ze strażą miejską. Sorki, ale to powiedzenie, że tam trafiają odrzuty z policji, to... często wydaje się bardzo prawdziwe. Czasem takie "tłuki", że ojejcia.


ale przepisy nie zmieniły się drastycznie, wzrosły tylko kary. Niedouczenie się strażników miejskich to nie problem właścicieli psów, tylko strażników miejskich. Jak pies jest nieodwoływalny to się go nie powinno spuszczać i tyle. Jak jest w pełni odwoływalny, to nie ma problemu. Do tego dochodzą przepisy panujące na danym terenie/mieście. Kocham pieski wszystkie, chyba że próbują mnie zagryźć, ale jestem zdania, że mój pies nie powinien nikomu sprawiać dyskomfortu. Byłam na mnóstwie spacerów z różnymi psami, raz dostałam opieprz, od myśliwego, że psa wśród pól mam luzem. 😉 Moim zdaniem, te przepisy nic nie zmienią, i o. Dużo szumu o nic.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
19 listopada 2018 13:29
fin, póki co nie ma czego, muszą się najpierw urodzić, a potem odchować i zobaczymy czy coś dla mnie będzie 🙂 .
Wyjątkowo - nie kotlet. Spróbujcie zgadnąć jaka rasa  😀
Maliniak 😉
Słyszeliście o sytuacji w Chinach?  😲 😲 😲 Totalnie chory szajs się tam odpierdziela, nie do wiary po prostu.
https://shanghai.ist/2018/11/16/dogs-seized-beaten-drowned-as-hangzhou-launches-harsh-crackdown-on-canines/
emptyline   Big Milk Straciatella
19 listopada 2018 15:36
budyń, to ogólnie jest dość chory kraj więc już mnie chyba nic nie zdziwi. Równie cudowne idiotyzmy odpieprzyli podstawieni turyści nie tak dawno w Szwecji... :/
Smartini sam swoi u Elwiry 😉
NHAT to czysta formalność jest, ale za hwt trzymam kciuki ! Dawaj znać, będę kibicować.
Będziemy się wystawiać w klasie użytkowej na pewno. Zwłaszcza, że zanim odzyskamy futro po szczeniakach (i aktualnie oczekiwanych szczeniakach), to nigdzie indziej się nie nadajemy 😉
U nas dobrze oceniają te klasy.

Wojenka
ale fajnie  😅 kiedy? Też stawiam na coś ipowskiego, może jakiś ON użytek...
Gratulacje postępów z Pepeszą, owce całkiem odpuściłyście- nie?

Ja też czekam na szczeniaka 😜 😜 😜
I też to nie briard.
Pierwszy raz inna rasa po 15 latach hodowli i 27 z rasą  👀
Mam stresa trochę...
Nie wiem czy by ktoś odgadł co.
[quote author=budyń link=topic=32.msg2824851#msg2824851 date=1542640032]
Słyszeliście o sytuacji w Chinach?  😲 😲 😲 Totalnie chory szajs się tam odpierdziela, nie do wiary po prostu.
https://shanghai.ist/2018/11/16/dogs-seized-beaten-drowned-as-hangzhou-launches-harsh-crackdown-on-canines/
[/quote]

Nie mogę patrzec na takie obrazki, a czytać nie za bardzo mam w pracy czas więc napiszcie proszę w skrócie o co chodzi. Czemu to?
Wojenka   on the desert you can't remember your name
20 listopada 2018 08:52
RaDag, bingo!  😀 Jeszcze sobie tego nie wyobrażam i nie jest to pewne, ale w sumie mieszkając na takim zadupiu, przydałby się duży pies.
A Ty, hmm, napewno z 1 grupy. Jakiś pyrek może? Nie wiem jakim kluczem iść  🙂. Czy względem pasterstwa?
A owce mnie nigdy nie kręciły, traktowałam to raczej jako nowe doświadczenie dla psa. Zresztą czasu brak... IPO jest jednak czasochłonne.
Co do klasy użytkowej, na klubowej w ACD do użytków zgłosiła się piękna suka, interchampionka i dostała bdb. Nie wiem, czy sędzia wyszedł z założenia, że w uzytkach to są same brzydale, czy co.
Ha! Jestem genialna 😉
Dzięki Tobie mam kontakt z Beatą i wcale mnie nie dziwi wybór.
Jako, że siedzę w grupie pierwszej od lat, i sporo ONów użytków na placu treningowym przerobiliśmy, stwierdzam- będzie pani zadowolona! 😉

A ja zmieniam na bardziej Twój pierwotny klimat...
Grupa trzecia, sekcja pierwsza  😵 😂

Śmieję się, że przez dziewczyny z Chorizo, Tundrą i resztą jak prezentowały dumnie kolekcje obroży, smyczy a u nas tylko futro, i futro... Teraz ja siedzę w kilkunastu sklepach i dobieram nasz komplet idealny  🤔wirek:
Wojenka   on the desert you can't remember your name
20 listopada 2018 09:19
No to mów który terierro!  😍
Irland




Stety/niestety Rosja i muszę czekać do czwartego miesiąca :/
4-6 stycznia lecimy po małą.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
20 listopada 2018 09:52
Super! Zawsze mi się podobały! Aczkolwiek moja niespełniona miłość to Kerry Blue. Tylko za leniwa jestem na pielęgnację 😉
Zbroję się jak do PuszkiPandory...
No, ale też wszyscy mnie straszą, że terier, że irland, że żywioł, że zadzior.
Zobaczymy. Może ogarnę 😉
RaDag cudny  😍 ja tez słyszałam,że straszne zadziory, ale to pewnie tylko takie gadanie, na pewno dasz radę  😀
agulaj79 czytam i nie wierzę... 🤔
Kastorkowa   Szałas na hałas
20 listopada 2018 20:18


Kastorkowa, małe rudawe też Twoje?


Mojej przyjaciółki, wzięta ze schroniska na początku października. No, ale jako, że to tak naprawdę ja jej tego psa wybrałam to jest taka trochę moja  😀 No i muszę powiedzieć, że się nie myliłam. Będzie, a nawet już jest z niej świetny pies. Wpatrzony i skupiony na przewodniku, mega szybko łapie, bardzo chętna do pracy, świetne reakcje na inne psy  😍 Wstawiałam ją tu już raz.
RaDag- e tam... foks gorszy😉 a dajemy radę, do tego stopnia, że szukam nowego lokum żeby tych krnąbrnych  terierów rozhodować więcej😉
KBT ...Wojenka....ehhh jak już się ogarnę z trymowaniem na top poziomie to... kto wie 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
20 listopada 2018 21:48
Karla, ale kerraki się strzyże 🙂 One mają miękki, lokowany włos.
Wojenka, wiem, wiem🙂 ale dla mnie strzyżenie KBT i pudli to kolejny level po trymowaniu😀 to takie rzeźbienie trochę. Ostatnio mam przyjemność obserwowania top groomerów właśnie na KBT/Pudlach i trymujących foksy i...ehhh😀
Wojenka   on the desert you can't remember your name
20 listopada 2018 23:02
To prawda, jest to wyższa szkoła jazdy  🙂. A najgorsze, że każde złe cięcie nożyczek od razu będzie widać.
Dziewczyny z Krakowa, mam pytanie - gdzie najlepiej iść na spacer z psem gdzie jest dużo psów (ale na smyczach)? i w jakich godzinach? Mam delikwenta z początkami nadaktywności smyczowej (nie lubię słowa agresja) i wiemy jak ćwiczyć, ale potrzebuje obiektów 😀 Błonie kojarzę, że dużo psów jest spuszczanych, a ja potrzebuje psów które właśnie do mojego nie podejdą (jak pies podejdzie to nic nie robi, problem zaczyna się kiedy on nie może podejść). W Warszawie były organizowane warsztaty z mijania na smyczy, mamy coś takiego też w Krakowie?
Czy beagle są rasą późnodojrzewającą ? Mam kundla po matce beagle, ma rok ale mentalnie jest na poziomie szczeniaka i nie wiem, czy to taki egzemplarz czy jednak pokrewieństwo z tą rasą robi swoje...
Mam psa, ktorego nie sposob utozsamic z zadna Rasa, zaczela dojrzewac w wieku 4.5 Roku, obecnie ma 5.5 I powoli mozna oficjalnie nazywac ja dojrzalym psem. Takze nae bother, miss jeszcze minac kilka lat w przypadku twojego 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 listopada 2018 13:34
kolebka, a skąd twierdzisz, że roczny pies to dojrzały emocjonalnie czy psychicznie pies? 😉
Nasze onki robiły się dojrzalsze i poważniejsze po skończeniu trzech lat, Chorizo ma prawie 15 miesięcy a nadal jest dzieciuchem (i pewnie ze dwa lata jeszcze będzie) 😉
kolebka, haha a beagle to w ogóle dojrzewają 😉. Flat mi zaczął psychicznie dojrzewać w wieku 2.5 roku, ostatnie pół roku to taka bardzo duża zmiana - i w codziennym zachowaniu i w pracy. Generalnie większość psów dojrzewa psychicznie sporo później niż fizycznie więc u rocznego to bym pewnie dojrzałości w ogóle nie oczekiwała 😉.
Briardy dojrzewają psychicznie ok 4 roku życia.
Werna ma w tej chwili ok. 4 lat... jeśli ktoś doprecyzuje czym jest psia dojrzałość psychiczno-emocjanalna to może całkiem możliwe, że na kilka minut w miesiącu się pojawia  🤣 🤣 🤣 
Stary Kundel ma cholera wie ile i dalej nie dojrzal 😁 😉

Ale fajnie mu robi nasza podla dzielnica, odwazniejszy sie zrobil od tego miejskiego pierdolnika. Zeby tylko jeszcze wszyscy przed nim nie uciekali... 😜
Hahaha okej, tak po prostu przyjęłam że roczny pies to już prawie jak dorosły  😂  czyli mamy sporo czasu  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się