Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Czy istnieją kaski z metalowymi blaszkami lub czymś w tym stylu? Chodzi mi o dodatkową warstwę wewnątrz skorupy, tak żeby kask był super pancerny.
Wszystkie kaski, które przymierzam, mam wrażenie, że są z samego styropianu i mimo iż spełniają normy bezpieczeństwa to jakoś im nie mogę zaufać żeby w nich jeździć 🤔
😲 Kask ma za zadanie przyjąć na siebie uderzenie, często skutkuje to tym że pęka. Potrzebujesz kask, który uchroni Cię przed szablą? Jeśli nie, to zaufaj kaskom z atestem. Chyba że wolisz mieć ów pożądany metal wbity w czaszkę w przypadku wyjątkowo nieszczęśliwego wypadku.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 października 2018 16:59
Domika, Casco też ma wstawki z blachy. Pewnie w tych droższych modelach. Na pewno widziałam w opisie modelu Spirit? Chyba Spirit. Noo ten co ma Quanta 😉
Co myślicie o kasku Fair Play Fusion? Zastanawiam się nad zakupem czegoś lepszego niż Fouganza.
Nobelowa12345   Nobel - moje szczęście :D
31 października 2018 19:07
Czy ktos miaø doczynienia z kaskami regulowanymi HKM Graz i jest w stanie mi podpowiedziec jak wypada ich rozmiarówka? czy w kaskach xxs-s (51-55) rzeczywißcie glowa o rozmiarze 55 normalnie wchodzi? czy moze jest tak jak z Fair Playami robionymi na wzór Samshieldow - czyli w rozmiarówce do 55 glowa 55 wchodzi na ucisk?
Bede bardzo wdzieczna za wszelkie podpowiedzi  :kwiatek:
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
01 listopada 2018 11:15
Nobelowa12345 napiszę Ci jutro, bo mam ten kask, ale nie jestem pewna rozmiaru.



Sprawdziłam. Mam S-M bo ten mniejszy miał małą skorupę i był ciasny a ja mam głowę 53. Te opisy niestety często nie do końca się zgadzają, dlatego zawsze mierzę kask, bo nie chce mi się wymieniać i bawić w odsyłanie.
Cześć. Czy ktos ma może do polecenia wygodną kominiarkę (nie musi być jeździecka, tylko do zamówienia przez internet), która weszłaby pod kask i posiadała otwór na związane włosy?  🙂
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
05 listopada 2018 11:44
FerventAxis ja mam od niedawna i uwielbiam go  😍 Wymieniłam właśnie z Fouganzy. Ten kask ma dwie małe dziurki przy czole, które fajnie dają uczucie chłodu  😉
ostatnio kask kupowałam z 8 lat temu. Najwyższy zcas wymienić bo jest juz mocno obdarty. zatrzymalam się na tym, że kaski z regulacją były w 99% wielką brzydką pieczarą. Teraz widze, że kaski bez regulacji odeszly do lamusa.
Polecicie mi jakiś ładny zgrabny kask do 400-500 zł?  :kwiatek:
Widzę, że polecane są tu najczęściej Casco Mistral i Uvex Exxential, czy one mają cienkie ściany i wizualnie na głowie wypadają ok?
Ciekawy dizajn mają KEDY - ale mam głupie laickie pytanie - na wielu fotkach jest tylko skorupa, czy to znaczy że mocowanie dokupuje się oddzielnie?  😡
Nie, wszystko jest w komplecie 🙂
Ciekawy dizajn mają KEDY - ale mam głupie laickie pytanie - na wielu fotkach jest tylko skorupa, czy to znaczy że mocowanie dokupuje się oddzielnie?  😡


Mam dwa KEDy i chyba ponownie bym nie kupiła.
Są bardzo wygodne, głowa się w nich nie grzeje... czasem zapominam że mam na głowie...
ale są mega delikatne. Byle pukniecie przy kładzeniu i skorupa zmienia kształt. Mój pierwszy jest już mocno kanciasty a wcale nim nie rzucam, wręcz przeciwnie bardzo na niego zawsze uważałam.
Mój KED, trzyma kształt cały czas ten sam, nic się nie odkształca  🤔
może to kwestia modelu.
Ja kształt mojego mogę zmienić pod palcem jak mocniej przycisne.
Drugi trzyma kształt póki co ale dużo mniej był używany i też później kupiony. Może pierwsza seria była felerna.
Tak czy inaczej funkcje spełnia.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
09 listopada 2018 15:17
Ja też mam kask KED Paso, nic się z nim nie dzieje, a już na pewno skorupa się nie daje odkształcić pod naciskiem palców.
Nie dbam o niego jakoś szczególnie, dlatego ma porysowany wzór, kilka razy mi spadł z rożnych wysokości i przeżył. Oprócz mankamentów urody nic mu nie dolega.
Ja też mam Keda Paso z 3 lata,używam z 3-4 w tygodnou i potwierdzam:nic się z nim nie dzieje.Jest super wygodny i lekki.Jedyny mankament to zapięcia,troche słabej jakości plastik i regulacja średnio wychodzi.taki dzyndzel pod brodą się robi. 🤣
chyba zrobię jutro zdjęcia to się pochwalę😉
ale jak mówiłam nadal świetnie się sprawdza.
vissenna   Turecki niewolnik
09 listopada 2018 18:57
chyba zrobię jutro zdjęcia to się pochwalę😉
ale jak mówiłam nadal świetnie się sprawdza.

A nie spadł Ci gdzieś ten kask?
Może poszła opaska (usztywniacz) i kask nie nadaje się do użytku?  🤔
Nie nie spadł.
Ja ciągle pisze o zewnętrznej powłoce. Nic nie pisałam o opaskach itp. 😉
Dziwaczne... moj tez sie nie odksztalca w zadnym wypadku.
Cobrinha a Ty masz 2 sztuki tego samego modelu czy 2 różne. Napiszesz jakie/jaki?
Mam dwa identyczne, tylko pierwszy był kupowany około roku wcześniej, jak KEDy zaczęły być popularne.
Model ten droższy... Paso.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
11 listopada 2018 12:01
Cobrinha miałam Paso przez trzy lata i właśnie musiałam go wymienić. Nic się z nim nie działo, ale ostatnio runęłam z koniem i pękł mi na czubku (ale tylko ta powłoka zewnętrzna). Kupiłam kolejny, tyle, że model Alvis. Trochę dziwnie się czuję bez daszka, ale podoba mi się i ciągle zapominam go zdejmować 😉 Ciekawa jestem jak te okulary sprawdzą się wiosną na krosie.
czy użytkował ktoś może kamizelkę BALIOS LEVEL 3 Beta


lub air jacket helite?


będę wdzięczna za wszystkie opinie i doświadczenia, może jest tu ktoś lepiej zorientowany w tych produktach niż ja i podpowie jaka kamizelka jest teraz nr 1 na rynku?  :kwiatek:
Ja też chciałabym spytać się o kamizelki  🙂
Jakie kamizelki do 500zł polecacie, a od jakich trzymać się z daleka? Rozumiem, że zapewne za tą cenę nie znajdę  wielu dobrych produktów, jednak mój budżet jest mocno ograniczony.
naovika, że na pewno jest "pocigłową" jak wszystkie Oweny  😂
pocigłową ?  🤔 w sensie że poci się w nim głowa ?
Precelek - ja mam helite'a. Zamawiałam z gnl (bardzo ich polecam). Mam 165 cm i mam L dziecięce. Wypadają bardzo duże, ale trzeba pamiętać, że pod to musi wejść jeszcze zwykła kamizelka jako "ubezpieczenie" gdyby ta nie zadziałała. Co do samego użytkowania, to myślę że to najlepsze rozwiązanie, większość osób ufa temu rozwiązaniu. Trzeba pamiętać tylko żeby się wypiąć po przejeździe. Ja sama w emocjach, po przejechaniu crosu o tym zapomniałam... 😉
naovika, no jasne
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się