Promocje i wyprzedaże - centrum informacji

No też uważam, że bez rewelacji te promocje. Jedyne co to udało mi się upolować tańszą kamizelkę Swinga w Bergo, którą i tak miałam kupić. 🙂 Ale myślałam, że upoluję coś naprawdę wow przecenionego, a jak już to albo nie było rozmiaru, albo zanim doszłam do realizacji koszyka okazywało się, że tych najbardziej przecenionych rzeczy nie ma (w amigo, była np. kamizelka jeździecka za 10 zł). Ogólnie, niestety meh. 😉
azazu93 a to zdziwko  😲, ale rabat stałego klienta też nie wchodzi  🙄
No niestety, jestem typowym polaczkiem i lubię urywać % przy zakupach  😜
No właśnie ten kod nie działa i rabat klienta też już od dawna się nie sumuje z promocjami :/
Bo tak najłatwiej pisać. Rabaty do 70%! Tak, na jedną parę sztybletów ze zwrotów, rozmiar 32 😉

Co do zawyżania cen - na Ceneo jest moduł do śledzenia historii w cenach. Czyli w danym produkcie, na przestrzeni kilku miesięcy, cena rosła czy spadała. Akurat dziś ten moduł się popsuł i nie działa 🤣
Sklep ze zniżką na Pavo 15% - cena biotyny tej firmy to 190 zł, tam 199 zł. Veredusy z rabatem 20% są praktycznie wszystkie niedostępne, wrzucić koszyka można jakieś dziwne kolory albo rozmiarówki :P

Taki black friday to łatwo robić 😎

Jakby komuś brakowało do darmowej wysyłki w PE to potrzebuję 2 rzeczy za £53, więc chętnie się podłączę.

Ogólnie BF to śmiech na sali. Owszem kupiłam kilka rzeczy, ale jakąś mega promocją bym tego nie nazwała. Reklamują się, że największa wyprzedaż w roku, a takie "okazje" to żadne okazje skoro są regularnie. Dobry koń i Bergo wyzbywają się tego co im od dawna zalega i regularnie jest w dużej promocji... nie dziwię się im, ale no dla mnie to bezszał.

Pasi-konik i Koński Świat chyba najsensowniejsze i faktycznie coś można fajnego kupić 😀 Już chyba lepszy Mustang który ma w d*** i w Black Friday nie bierze udziału wcale niż wielkie hasła o promocjach, a tam -15% 😀
No cóż... rozczarowanie jest  🙁 gnl wywalił dodatkowe 10% na kod, tophorse zawyża ceny żeby je obniżyć, bergo wrzuca wszystko co wisi od dawna tylko z plakietką bf, equishop no cóż... Horse Ya faktycznie zrobiło -50% za zakupy powyżej tysiaczka i to fajne ( choć o 24:50 już się nie załapałam na ochraniaczki  😕 ) PE jak zawsze -35% i ps of sweden na -20%, może to nie jest dużo ale te ogłowia ciężko gdzieś na promo złapać. Może i dobrze, bo w sumie nic nie potrzebuję, a dobrym promocjom nie opieram się nigdy  😁


Tophors jest akurat jednym z niewielu sklepów, który nie zawyżał cen przed BF, tylko uczciwie przecenił produkty dostępne na magazynie o 30%. Jeśli cena, którą zapamiętałaś miesiąc czy dwa temu była innej od tej teraz - cóż, sprzedawca detaliczny nie ma wpływu na wzrost cen hurtowych przy nowej dostawie. Polecam sprawdzić faktyczne ceny na stronie producenta i porównać.

Doprawdy zadziwia mnie fakt, że sklepy robią promocje, można kupić rzeczy po fajnych cenach, a i tak nie dogodzisz, a wręcz nasłuchasz się jeszcze jakim to jesteś oszustem  😲 Zastanówcie się ludzie trochę czasem....  😵
m0niSka, z tym narzekaniem to trafiasz w 10tkę, ciekawe, czy ktoś by tak chciał mieć własną pracę podsumowywaną...
Na przykład drobiazgi dodawane za darmo do zamówień spotykają się z reakcjami:
- eeee, nie taki bym chciał (więc rozczarowanie i foch)
- eeee, zwierzak akurat tego nie lubi? (więc rozczarowanie i foch)
- eeee, tylko tyle? Przecież zostawiłem tu 50 złotych, Audi A4 to by było coś. (więc rozczarowanie i foch)
- eeee, znowu to samo? Już raz było. (więc rozczarowanie i foch)
- eeee, mi to niepotrzebne. (więc rozczarowanie i foch)

Ok, sklep likwiduje program gratisów. Reakcje: cooo, jak to, nie ma gratisów?? (więc rozczarowanie i foch) 😎

Jak zrobić, żeby zrobić dobrze? 🙂

A co do promocji bez przesady, ja właśnie ściągnęłam kupę zimowych padokowych derek po 194 zł (z 299 zł). Będzie w czym się błocić i taplać.
m0niSka, masz rację, nie da się dogodzić 😉, ale z drugiej strony po co trąbić na prawo i lewo o wielkich promocjach -70%, jeśli potem wrzuca się tą "jedną parę sztybletów ze zwrotów, rozmiar 32"?

A tak z innej beczki i z czystej ciekawości - jesteś jakoś związana ze sklepem TopHors? Często pojawia się w Twoich postach, odkąd wróciłaś na forum to prawie w każdym 😉
m0niSka, kaloszki, które były podane jako przykład zawyżenia ceny na stronie lemieux kosztują 22,50funtów. Jak dla mnie sklep w Polsce może je wystawić nawet za 200zł, ale cena jest zupełnie niekonkurencyjna i dla mnie nie jest to okazyjna oferta.
Fajnie, że sklepy robią promocje i uważam, że wiele rzeczy da się kupić po naprawdę fajnej cenie. Myślę jednak, że wiele osób oczekiwało super hiper okazji (co nie jest bezpodstawne, bo sklepy się dość hucznie ogłaszały), takich, jakie można spotkać na zachodzie, podczas gdy w dość licznych przypadkach przypomina to raczej wietrzenie magazynów i jedynie zmianę szyldu z 'promocja' na 'black friday!' :-)

No z tymi kaloszkami, to nawet nie porównanie do sklepów zagranicznych, zostały przytoczone 2 polskie sklepy... Nikt nikogo do żadnych promocji nie zmusza, ale właśnie to trąbienie od tygodni sprawiła, że ludzie się nakręcili i potem nastąpiło lekkie rozczarowanie... Wystarczy popatrzeć ile osób pisze, tu tylko, o zamówieniach w pe. To jest jakaś magia totalna, w innych krajach się opłaca, a u nas zawsze ten sklep biedny i pokrzywdzony, no elllooooo! Staram się być lokalną patriotką zakupową, takie przekonanie, ale to dość ciężkie się robi.... Jak mam do kupienia 6 derek, a różnica wynosi po 30 euro na sztuce, to ja ten teges taki interes.
vanille, ale Black Friday to właśnie wietrzenie magazynów przed okresem świątecznym. I tak jest na całym świecie.
Trudno aby sklepy teraz sprzedawały najnowsze Eskadrony 80% taniej... bez przesady
Ale jak sobie np wejdziecie do Animalii, to pasze wchodzą w BF. A wszyscy o paszach pisali... i co, nadal źle?
PE często robi promo 20% bez BF.
Ja skorzystałam jedynie z promocji w nie końskich sklepach. Przynajmniej dzieci będą zadowolone z mikołaja 🙂
Lipa jak co roku ale kupiłam w końcu w animalii derkę za 195 taką jaką chciałam. Mam tylko nadzieję, że nie będzie trzeba czekać dłużej niż te 5-7dni podane na stronie.
m0niSka, z tym narzekaniem to trafiasz w 10tkę, ciekawe, czy ktoś by tak chciał mieć własną pracę podsumowywaną...
Na przykład drobiazgi dodawane za darmo do zamówień spotykają się z reakcjami:
- eeee, nie taki bym chciał (więc rozczarowanie i foch)
- eeee, zwierzak akurat tego nie lubi? (więc rozczarowanie i foch)
- eeee, tylko tyle? Przecież zostawiłem tu 50 złotych, Audi A4 to by było coś. (więc rozczarowanie i foch)
- eeee, znowu to samo? Już raz było. (więc rozczarowanie i foch)
- eeee, mi to niepotrzebne. (więc rozczarowanie i foch)

Ok, sklep likwiduje program gratisów. Reakcje: cooo, jak to, nie ma gratisów?? (więc rozczarowanie i foch) 😎

Jak zrobić, żeby zrobić dobrze? 🙂

A co do promocji bez przesady, ja właśnie ściągnęłam kupę zimowych padokowych derek po 194 zł (z 299 zł). Będzie w czym się błocić i taplać.



Chyba nierealne, ja już tracę nadzieję i jestem szczerze powiedziawszy w szoku - zawsze ja jako klient jak udawało trafić mi się promocje - cieszyłam się, jak dostałam gratis (nawet niepotrzebny) robiło mi się ciepło na serduchu. Bo to coś, co sprzedający robi dla klienta, a nie MUSI. I chyba o tym się często zapomina.

fin, no trąbią, trąbią i później się nie wywiązują - no to faktycznie słabo, zwykły chwyt marketingowy. Ale jak robisz, wywiązujesz się, a później nadal źle to można ręce rozłożyć.
Tak, pomagam w Tophorsie doraźnie, bądź może inaczej - na tyle, ile mam czasu. Prowadzę między innymi instagrama TopHorsa i organizuje akcje promocyjne, więc nie zapominam też o starej dobrej re-volcie jak wiem, że będą fajne okazje 🙂 Miło mi, że mnie pamiętasz sprzed lat 🙂

vanille, jasne, że cena jest niekonkurencyjna, ale każdy sklep może sam decydować o cenie jaką ma za produkt, bo na nią wliczają się też różne składowe. Sklep chce być niekonkurencyjny? Niech będzie. Ale zarzuty podwyższania cen przed promocją, gdzie to nie ma, nie miało i nie będzie mieć miejsca mnie po prostu rozkładają na łopatki...
To w sumie sklepów wolny wybór co i o ile przeceniają, czy - mówiąc kolokwialnie - bawią się w Black Friday czy nie. Z super-hiper okazjami z zachodu - no z obserwacji uważam, że na takie okazje pozwolić sobie mogą sieciówki, niestety pojedyncze sklepy nie są w stanie przecenić produktów poniżej ich ceny hurtowej, a jaki procent ceny hurtowej jest w porównaniu do ceny detalicznej - no można się domyślić...

_Gaga, może źle się wyraziłam. Nie oczekiwałabym nowych kolekcji za bezcen 😀 Ale po prostu czegoś więcej niż podczas zwyczajnych promocji

m0niSka dlatego nie wypowiadam się na temat tego, czy cena taka była, czy została podniesiona specjalnie przed promocją - bo nie wiem. Nie odwiedzałam wcześniej tego sklepu więc nie mam porównania. Jesli jestem zainteresowana zakupem czegoś, to zwykle patrzę w swoich 2-3 sklepach przez jakiś czas i widzę wówczas, jak się kształtuje cena za dany produkt. I w ten sposób, śledząc cierpliwie zwykłe promocje wiele rzeczy udało mi się kupić po dobrej cenie, i nie potrzebowałam do tego BF.
[quote author=_Gaga link=topic=15196.msg2825962#msg2825962 ]
PE często robi promo 20% bez BF.
[/quote]
20 a 35 to jednak dla mnie spora różnica na derkach.
Mnie nie chodzi o to, że za małe przeceny. Chodzi mi o to, że kilka sklepów reklamuje jako ogromne promocje, jedyne takie w roku!, Rzeczy, które są u nich przecenione już od miesięcy. Już by w ogóle nie brali udziału w Black Friday, serio. Jak choćby Decathlon. W Deca przeceny są rzadko, ale jak są, to o 50% lub więcej, wystarczy sobie śledzić upatrzony produkt. A nie te "mega promocje go 72%!", czy tym podobne, a powyżej 20 to tylko jakieś pojedyncze, ogromne lub malutkie sztuki.
Tak, będę marudzić, że mnie sklepy, których może i nie jestem stałym klientem i nie zostawiam kokosów, bo nie mam, ale jednak regularnie kupuję, próbują robić w ch... Jasne, nie wszystkie, ale jednak wydaje mi się, że więcej niż mniej. Tyle dobrego, że dziś są na promocji też rzeczy, które często rzeczywiście nie były na promocji przez resztę roku. A reszta? No cóż... Jak mówię, wolałabym, żeby te sklepy w ogóle nie wzięły udziału i tyle.

EDIT: Poprawka cytowania.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
23 listopada 2018 14:13
Czy przy okazji czarnego piątku jest gdzieś brandon xs w promocji?
vanille, nie zrozum mnie źle proszę, pierwszy mój post w dyskusji na ten temat nie był skierowany do Ciebie 🙂 Był generalnie odnośnie  podnoszenia cen przed promocją i zarzutów wobec sklepu, w przypadku którego powiedzieć mogę na 100%, że tak się nie wydarzyło, bo sama walczyłam o tę promocję i ją ustawiałam 🙂
m0niSka, spoko, chciałam tylko wyjaśnić żeby mój post nie brzmiał jak zarzut, bo nie mam do niego podstaw. Mogę ocenić cenę, czy w porównaniu do innych sklepów jest wysoka, czy niska, ale nie będę oceniać zachowania sklepu (podwyższania cen), jesli nie mam ku temu wystarczająco danych - bo nie wiem jakie były wcześniej :-) jeśli mówisz, że taka była od poczatku to nie mam powodów, by Ci nie wierzyć.
majeczka   Galopem przez życie!
23 listopada 2018 14:23
Na_biegunach, w animavet masz -15%
Yh a ja kocham jak zamawiam coś w fajnej promocji, wpłacam kasę i po paru godzinach się dowiaduję, że towaru nie ma - a sklep zwraca pieniądze i kod rabatowy na szalone 10% (kupiłam pierwotny przedmiot z 50% rabatem)  🏇
W yard equites można złapac zandony z rabatem 25% 🙂
czy w którymś sklepie jeździeckim biorącym udział w BF są szafy jeździeckie? Szukam, szukam i jakoś nie mogę namierzyć  👀
Dostanę gdzieś niciaki z większym rabatem niż to szalone 10% w equishopie? Lub z takim samym? Nie mam ochoty chwilowo nic u nich kupić, a trochę się nakręciłam 🤣
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
23 listopada 2018 16:00
majeczka Dzięki  :kwiatek:
Kayra   Kucusiowy wariat :P
23 listopada 2018 16:09
Dziewczyny pomocy 😀 Czy któraś z was nie spotkała się z tym golfem https://galloper.pl/pl/p/Golf-Fair-Play-Ilona/6948 ,
Ale w rozmiarze dziecięcym? Szukam, szukam i zero. Pomóżcie, a ozłocę! 😀 :kwiatek:
Horse Ya faktycznie zrobiło -50% za zakupy powyżej tysiaczka i to fajne ( choć o 24:50 już się nie załapałam na ochraniaczki  😕 ) PE jak zawsze -35% i ps of sweden na -20%, może to nie jest dużo ale te ogłowia ciężko gdzieś na promo złapać. Może i dobrze, bo w sumie nic nie potrzebuję, a dobrym promocjom nie opieram się nigdy  😁


Mi naliczało rabat już po 22 jakoś i zrobiłam duuuuże zakupy na to co chciałyśmy z dziewczynami ze stajni. Jak rachunek z blisko 1900zł podzielił się na pół to jakoś tak ciepło na sercu 🙂
Dobra, ja wrócę sobie do top hors.... włożyłam sobie do koszyka kilka rzeczy myśląc czy potrzebuję w zimie derek siatkowych.... no i sobie umyśliłam, że jednak potrzebuję! i co? niecałe 600zł kosztowały wcześniej, a teraz 680zł... nope tego to ja już nigdy nie skumam....  🙇
W http://koniesklep.pl/ bez ściemy 🙂
kitty, może dlatego, że promocja Black friday trwała od wczoraj od godziny 17, do dziś do godziny 17?

Derki są w dalszym ciągu w niższej cenie ponieważ Tophors postanowił przedłużyć promocję i zrobić Black weekend, tylko z obniżką 20%, a nie jak to bylo w ten specjalny dzień - 30%.

Źle? No najgorzej! Okropny sklep, zamiast zakończyć promocję przedłużył ją o kolejne dwa dni.

😵  😵  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się