Ogłowia

KaWal zamówiony  🏇
Nie mogę się doczekać.  😜
Szukam ogłowia anatomicznego, zastanawiam się pomiędzy Micklem a PS od Sweden High Jump - ma ktoś może doświadczenia z tymi ogłowiami i mógłby coś doradzić?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 listopada 2018 20:46
Szukam ogłowia anatomicznego, zastanawiam się pomiędzy Micklem a PS od Sweden High Jump - ma ktoś może doświadczenia z tymi ogłowiami i mógłby coś doradzić?

Mam oba, na PS of Sweden są opisane jakie działanie mają poszczególne oglowia.
Lusia722 a jak z ich trwałością w sensie obu firm? Ja nie jeżdżę jakiejś konkretnej dziedziny, a to w teren, a to coś skoczę, a to klepanie tyłka na ujeżdżalni a chciałabym żeby konio miał komfort. Na stronie PS ogłowia są tak opisane że wychodzi że żadne się dla mnie nie nadaje, a to co w opisie ma że do skoków mi się najbardziej podoba...z drugiej strony Micklem też ładnie wygląda. Zastanawiam się po prostu które jest "lepsze"
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
23 listopada 2018 23:32
Ciężko powiedzieć, bo to trochę różne działanie.
Na jednym koniu dużo lepiej sprawdza się Micklem, na drugim High Jump, na niektórych różnicy znaczącej nie czuć.
PS of Sweden to skóra syntentyczna i sprawuje się super, Micklemowi też nie mogę niczego zarzucić pod względem jakości.
Na plus w PSoS jest potylica, we wszystkich modelach, które mamy na stajni, a są 4 różne, jest bardzo dobrze rozwiązana.
W Rambo za to ogłowie jest tak skonstruowane, że jest bardziej uniwersalne rozmiarowo.

Dziewierz mam na stajni, ogólnie skóra fajna, sprawdza się dobrze, ale minusem jest rozwiązanie regulacji.
A ta skóra z ps, to nie jest przypadkiem normalna skóra tylko garbowana w sposób naturalny?
lusia722  :kwiatek: a rozwiniesz trochę?
Chociaż w zasadzie to już pozamiatane, Black Friday był... 😁
Zobaczymy jak się na wielkim łbie sprawdzi...
I czy się w ogóle zapnie... 😵
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 listopada 2018 07:58
Kitty w sklepie stwierdzili, że eko. Faktycznie jednak po poszukaniu informacji na stronie producenta wynika, że jest to skóra garbowana roślinnie. Dziękuje za zwrócenie uwagi :kwiatek: :kwiatek:
Dziewierz paski policzkowe przypinane są na taki kołek(coś jak w ochraniaczach Veredus), który dosc ciężko się przekłada z racji tego, że pasek jest wkładany w dwie szlufki. Ogólnie bardzo ładne i jeśli używane będzie na koniu, gdzie się za często nie zmienia ustawień to bardzo ciekawa propozycja, jednak jeśli lubi się zmienić wedzidla czy używać na dwa konie to dla mnie średnio. Być może trochę to wynika ze sztywności tego paska, może po konserwacji będzie lepie
lusia722 dziękuję :kwiatek:
U mnie będzie używana na 1 konia, wędzidła raczej nie zmieniam (bo panicz strzela focha), więc tu problemu nie będzie.
Konisko ma bardzo szeroko rozstawione i bardzo wydatne kości jarzmowe; we wszystkich do tej pory testowanych ogłowiach paski od nachrapnika (policzkowe też czasami) włażą na te kości (albo w oczy) i kucyk się ok...wia  😵
Mam nadzieję, że w Schockmolu dzięki temu anatomicznemu krojowi paski ominą kości jarzmowe szerokim łukiem. No i jest tylko jeden pasek....
Może w końcu się uda
Bo na razie jeżdżę w xfull Kavalkade bez nachrapnika - a by się przydał czasami, że nie wspomnę o wrażeniach estetycznych  😂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 listopada 2018 13:21
Dziewierz kilka stron temu wstawiałam tabelkę z PS of Sweden, u nich można poszczególne części w różnych rozmiarach zamówić.
lusia722 wiem, że w PS od Sweden można kombinować z rozmiarówką i bardzo mi się to podoba, ale to jednak sporo więcej kasy...
Dodaję porównanie obydwu ogłowi na moim Łobuzie  😉
Micklem działa zdecydowanie inaczej niż standardowe ogłowia, w użytkowaniu przenosi większy nacisk na potylicę i jednocześnie pozostawia duży komfort dla konia w okolicach pyska. PS of Sweden moim zdaniem pod względem anatomicznym jest poziom wyżej  🙇 możliwość wyboru każdego elementu pod wymiar do konkretnego konia jest niezastąpiona i nie da się dobrać innej firmy ogłowia tak dokładnie, jednak moim zdaniem PS jest delikatniejsze dla konia i nie przenosi nacisków, leży po prostu idealnie dla jak największego komfortu konia  😉 mam model Pioneer.
Wspomnę jeszcze, że jakość obydwu ogłowi jest nie do porównania, Micklem jakościowo wypada jak szmatka przy PS
Dziewczyny, polećcie proszę ogłowie munsztukowe jakości podobnej jak BR i wyglądowo najchętniej takie samo jak to http://br-konie.pl/oglowie-munsztukowe-wendover/produkt/190/ . To już mam, a nie mogę mieć trzech takich samych ogłowi, bo zawsze będzie coś pomylone.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
27 listopada 2018 21:52
Olson skoro pasuje ci to ogłowie to może po prostu dokup inny naczółek, będą się wtedy różnić 😉
Olson, a może prawie takie same, tzn. nowe ANKY?
Ja właśnie mam w stajni wędzidłowe, nachrapnik boski, a naczółek właśnie taki trochę inny niż zwykle:


http://br-konie.pl/anky-oglowie-munsztukowe-rurkowe-comfort-fit/produkt/2626/

Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
29 listopada 2018 18:24
Ma ktoś ogłowie HKM Sandra? Jak w ogóle jakość ogłowi HKM?
klik
Mialam oglowie HKM, bardzo je lubiłam.
Skóra była całkiem ok, jednie po trzech może nawet czterech latach nachrapnik zaczął sie wybarwiać z czarnego koloru. Ciorałam je praktycznie dziennie na poczatku. Użytkowałam go jakies 6 lat 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 listopada 2018 06:16
Diakonka tu masz to ogłowie w bardzo kuszącej cenie:
[[a]]http://yard-equites.pl/oglowia/5319-og%C5%82owie-hkm-sandra-.html[[a]]
Pożyczyłam wczoraj micklema i pierwszy raz koń po ściągnięciu ogłowia nie drapał się pyskiem o drzwi. Dziś biorę znowu sprawdzić, czy to na serio tak działa, jeśli tak, to zęby w ścianę, ale koń micklema będzie miał 😉 
A konkretnie micklema czy cos micklemopodobnego?
faith, micklema, oryginał 😉
A jest jakaś różnica między oryginałem, a np. kawalowym micklemem?
budyń, inna potylica. W micklemie jest szersza do tyłu, inaczej wyprofilowana. Gdyby nie to, brałabym kawal, boo mają super jakość. Potylicę można tu porównać:
kawal anatomic
micklem
anai zobacz sobie jeszcze na Felixa, one mają dosyć podobą potylicę do Micklema. Mam to ogłowie i skóra bez zarzutu  🙂
https://www.kramer.co.uk/Brands/Felix-Buehler/Felix-Buehler-Bridles-Headcollars/Bridle-Anatomical-Pro
Blondek, w tym z kramera potylica też jest odwrotnie w stosunku do oryginału 😉 w sumie nie wiem, dlaczego.
No i prawdziwy Micklem (czy tez KaWal) ma paski wedzidłowe przy nachrapniku nie od potylicy tak jak ten z Felixa
Moon   #kulistyzajebisty
03 grudnia 2018 09:24
Dziewczęta, jaka firma robi i gdzie dostanę taki naczółek?



:kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 grudnia 2018 09:38
To akurat ogłowie Kentaur i oni mają takie naczółka, schockemohle też taki robi.
Moon   #kulistyzajebisty
03 grudnia 2018 09:54
lusia722, o, dzięki! A sam naczółek dostanę, czy tylko w komplecie?
To taki klasyk klasyków, zaraz po clincherze, zapragnęłam normalnie <3 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się