Oficerki

Moon   #kulistyzajebisty
17 listopada 2018 16:21
olek, wersja extra grip ma skórę... Bardziej taka plastyczną, elastyczną? Tak bym to określiła. Jest cieńsza i mniej świecąca (co dla mnie jest plusem bo nie lubię świecących się jak psu ;p) ale z użytkowania to nie ocenię bo za krótko je mam, i docelowo chce je mieć na zawody 😉
Moon, coś jak czapsy Hippiki Roma?
Moon   #kulistyzajebisty
18 listopada 2018 08:20
olek, nie, to zupełnie inny typ skóry. Ciężko mi określić, postaram się zrobić fotkę faktury skóry.
Moon, dziękuję! i czekam z niecierpliwością  :kwiatek:
Moje pierwsze oficerki w drodze!  😅
Poradźcie proszę jakie prawidła kupić?  :kwiatek:
mx
Mam zwykłe dmuchane z BR i bardzo dobrze się sprawują  😉
mx, zwykłe, plastikowe prawidła do oficerek z Allegro
Dmuchane  nie pozwolą wyschnąć równie dobrze jak plastikowe.
Wyszukiwarka nic specjalnie nie pokazała, jak oficerki BR Flavio po jakimś czasie użytkowania? Mam doświadczenie raczej tylko z hippicami.

http://br-konie.pl/oficerki-jezdzieckie-flavio-normal-shaft/produkt/2394/
Asiulla i _Gaga bardzo dziękuję  🙂
agull   Dążąc do celu
07 grudnia 2018 10:11
Help  :kwiatek: Mam pytanie czy ktoś miał do czynienia z oficerkami 4 Riders? Szukam opinii czy warto się nimi zainteresować czy dać sobie spokój?
Edit: W sumie już nieistotne. Ostatecznie kupiłam oficerki Felix Buhler.
Jak oceniacie DeNiro ? Zakochałam się w tych ze zdobionymi wstawkami.
Polecicie jakieś oficerki (z tych nie szytych na miarę) na mega szerokie łydki? coś około 40-41cm.  :kwiatek:
kociarnia, zależy w jakim rozmiarze stopy. Wiele form przy rozmiarach rzędu 41 - 42 ma opcję wide , czyli szerokie oficerki. Sama niedawno kupiłam Busse, zastanawiałam się nad BR. Ale jeśli masz sporą łydkę i wąską kostkę, to niestety oficerki nie będą leżały idealnie 🙁 Tu jednak najlepiej sprawdzają mi się Hippiki.
Klami Koleżanka ma i są mega  😍 nie jest z tych super dbających, mają rok, a jak przeczyścisz to jak nówki  💘 no i podobno bardzo wygodne  🙂 jak kiedyś uzbieram to sobie kupie  👀
charlieeee, no to teraz kuszą mnie jeszcze bardziej. Ja to bym chciała je na zawody tylko, w domu mam mega wygodne Mountain Horse i sobie je bardzo chwalę.
jakieś magiczne metody na szybsze rozchodzenie oficerek czy musze swoje odcierpieć ? 😉
[quote author=_Gaga link=topic=211.msg2823092#msg2823092 date=1542107859]
Hekate1, a czym się różnią skokowe od ujeżdżeniowych?
Typowe dresiarskie oficerki często mają sztywnik, są z grubszej skóry, mają wyglądać... Skoro to Twoje pierwsze oficerki to nie startujesz na poziomie GP i - imo - buty elastyczne , dopasowane do nogi są lepszym wyborem niż sztywne buty dresażystów...

[/quote]
Co prawda troszkę odgrzebuję, ale dopiero zobaczyłam. Powiedziałabym tak - co kto lubi. Nie jeżdżę GP, a mam super sztywne Petrie Allure. I są to moje pierwsze oficerki. Nie dość, że mi ich sztywność nie przeszkadza to bardzo mi pomogły w luźnym puszczeniu nogi (wcześniej jeździłam w sztylpach oficerkowych kończących się sporo poniżej kolana, i miałam problem z "długą" nogą w galopie)
po przegadaniu tematu z paroma osobami, panią w sklepie itd zdecydowałam się na ujeżdżeniowe. Zakładam że mają mi starczyć na kolejna 10 lat więc niech już będą docelowe...i faktycznie jeśli chodzi o ustawienie nogi to widzę różnicę bo musiałam od razu wydłużyć strzemiona i noga zrobiła sie długa. No, ale mam startą skórę pod kolanem, kostki mnie bolały i ledwo zlazłam z konia. Teraz boję się znowu je założyć  🙄 . Dziewczyny w stajni mnie straszą że to potrwa tak 2 tyg zanim się rozejdą  😲  . Zastanawiam się czy chodzenie w nich po domu pomoże  🤣
No mnie niestety butki zmasakrowały 😀 W dodatku trenowałam wtedy z Quantą, więc nie było mowy o odpuszczaniu 😀 Efektem jest piękna blizna 😉 Moje już siadły i wygodnie mi w nich chodzić, trenerka ma nowe Petrie (około miesiąca) i dalej porusza się w nich jak żołnierz.

Przy czym z tym "na 10 lat"... to byłabym ostrożna. Niestety, ale wszędzie siada jakość i coraz więcej produktów ma krótki żywot. Moje buty kosztowały 2,5K, a po roku jeżdżenia jednego konia (!) przestały się tak pięknie prezentować. Rzekomo standardowe zużycie, przy czym jak sobie przypomnę te moje oficerkowe sztylpy, też Petrie, to jednak dużo dłużej posłużyły i w zasadzie dalej wyglądają świetnie.

Ps. masz podpiętki?
ok to chociaż na 5 lat 😉 podpiętki się przydadzą? nie posiadam
też kupiłam Petrie ale model Olympic, cena była bardziej przystępna niż innych modeli 😉
Allure jest BARDZO sztywny, mnie pasuje bo lubię ortopedyczne buty, ale Olympic nie tylko cenę mają bardziej przyjazną, ale też nie są właśnie takie sztywne.
Większość moich znajomych używało podpiętek (podpiętków??), szczególnie na początku, jest szansa, że kostki będą mniej boleć :kwiatek:
Hekate1, siądnięcie Olimpików tak, żeby dobrze się jeździło zajęło mi 2 tygodnie, do pełnego komfortu miesiąc. Olimpiki są dużo mniej sztywne niż np. Allure.
dzięki  :kwiatek: czyli jednak musze te 2 tyg liczyć... kupię podpiętki w takim razie 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
11 grudnia 2018 06:47
Hekate1, kup podpiętki koniecznie, to Ci deko oddali zgięcie kolana od krawędzi buta więc chociaż tam nie będziesz aż tak cierpieć ;-)
W domu też bym trochę pochodziła, chociaż należy pamiętać, że oficerki służą do jazdy, a nie do spacerowania. I nie chcę Cię straszyć, ale znam takich, co mają oficerki już kilka lat i dalej potrzebują podpiętek, bo im cholewki ni jak nie chcą siąść... :P

Swoje Hippiki udało mi się rozjeździć w jakieś 3 jazdy, ale to jednak typowo skokowy design no i chyba sztywność skóry też inna.
podpiętki zakupione  🤣 rana pod kolanem chyba względnie zagojona więc dziś robię podejście numer dwa 😉.
Ja mam juz 3 miesiace Ariaty i moge wyrazic opinie.
Jezdzone 5 razy w tygodniu minimum 6-7 koni.
W poprzednich butach non stop zamek byl do wymiany. Te nie dosc ze na nodze od poczatku leza super dobrze to absolutnie nic sie nie dzieje. Nadal wygladaja jak nowe i sa super wygodne. Raczej juz nie kupie innych butòw 🙂
Tu fota zrobiona 3tyg temu, ale nic sie nie zmienilo.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
26 stycznia 2019 14:10
Po kilkunastu latach moje sztylpy i sztyblety się rozwaliły. Szukam swoich pierwszych oficerek. Chciałabym, żeby były dość sztywne, ujeżdżeniowe, najchętniej jakieś gotowce, ale mam nietypowe wymiary, a mianowicie jestem dość wysoka przy jednocześnie bardzo szczupłej o łydce, w najszerszym miejscu ma 29 cm. Czy gdzieś znajdę coś na taką nogę? Dodam że wysokość do zginięcia pod kolanem to 46 cm. Czy muszę szyć na miarę?
Jeśli tak to gdzie ? Hippica? Pertie? Zależy mi na tym,żeby były dość sztywne i trwałe,cena max 2 tys.
Diakonka, - przy takich wymiarach to raczej na pewno szycie na miarę, ale to też trochę zależy od stopy. Ja mam 34 szer/47 wys, rozmiar stopy 36 i niestety, w żadne tabelki się nie łapie, jedyne "tabelkowe" to moje stare cavallo, kosztem rozmiaru stopy 38. Jakoś specjalnie nie przeszkadza, tylko wizualnie mam stopę trochę nie tak w strzemieniu. Hippica ma raczej miękkie oficerki, miękką skórę w nich.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
26 stycznia 2019 16:10
To jakie? Petrie Koenings? Jakis konkretny model polceacie? Zielona jester zupelnie  😲

Edit: jesli mam wys pod kolanem 46 to jaka powinna byc wysokość oficerek, ile one siadają ?
Diakonka, - wysokość zależy od firmy, bo każda ma inny sposób pomiaru, no i każde inaczej będą siadać. Te bardziej miękkie siądą więcej, te sztywniejsze mniej. Możesz bazowo szukać oficerek 47 wysokich, czyli 1cm zapasu i dopytywać jak jest przy konkretnych modelach, które Ci się podobają. Jeśli podobają Ci się Petrie, to może uderz do sklepu, który je sprzedaje i podpytaj? 🙂
Co do firm, to ile ludzi, tyle opini 😉 Ja jestem turbo zadowolona z Cavallo i kolejne też mam upatrzone Cavallo, choć zastanawiam się jeszcze nad DeNiro że względu na ich większą dostępność w Polsce. Przegrzebujac wątek znajdziesz dużo opinii, o Petrie, Koenigsach, DeNiro, Ariatach, Sergio Grasso itd.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się