Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Tak ugotowane i dodaje je do musli, bo samego nie zje. Myślałam też właśnie o biotynie, napisałam właśnie żeby ktoś mi polecił coś konkretnego, bo ja w tych markach, paszach, wysłodkach i innych dziwach się szczerze gubię 😀 konie z którymi pracowałam całe życie zawsze jadły to co miały na pastiwsku+siano+owies dlatego te suplementowanie jest dla mnie bardzo nowym tematem i dopiero raczkuję.
Fortitera, tak wygląda koń na polecanych przeze mnie suplementach (właściwie wyglądał, bo już ogolony). To zimowa sierść.
Wygląda zachęcająco 🙂 używasz ich codziennie czy co drugi dzień? Dosypujesz normalnie do paszy czy oddzielnie? No i czy przy zakupie tego suplementu powinnam z czegoś zrezygnować np z oleju lub siemienia?
Koń dostaje codziennie Horse Vital Plus, a w okresie zmiany sierści (przed i po) Biotynę Over Horse.  Witaminy są w formie granulatu i wrzucam je normalnie do paszy. Biotyna jest w proszku, zatem mieszam z olejem lnianym i tak podaję z paszą.
Gaga_ zakupiłam w zeszłym tyg te witaminy, zaczęłam podawać i teraz czekam na efekty 😜
Witaminy zamówione, póki co odstawię też siemię, bo nie lubię się z nim bawić, zobaczymy jakie będą efekty 🙂 zamówiłam też profilaktycznie suplement do wzmocnienia stawów, bo niedługo będziemy zaczynać lonżowe prace
Jakiś czas temu przyszłam o rady co do odkarmienia konia i chociaż w minimalny sposób utrzymania mięśni, więc dzisiaj przychodzę sobie popuchnąć z dumy  😁
3 miesiące różnicy  🏇

Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
27 listopada 2018 21:10
Łooo rox czym Ty ją karmiłaś? To Melka? Fiu fiu 😉
Trochę wypadłam z tematu....
Co podajecie 3 latkom? Z paszy to ja znam tylko Pavo Podo Grow, ale może jest coś podobnego, a tańszego...?


Fortitera, Tak "poza wszystkim" - suplementy czy pasze, powinno się podawać zgodnie z zaleceniem producenta - albo przynajmniej codziennie. Co drugi dzień, raz w tygodniu czy jakkolwiek rzadko - nie będzie efektu.
O ile z paszami to jeszcze różnie bywa (ja np. nie karmię pełnoporcjowo, tylko daję trochę mniej, bo konie dostają także owies, czasem marchew, czasem jakaś sieczka wpadnie...), tak suplementy raczej powinno się porcjować zgodnie z zaleceniem, jeśli nie wiadomo jak podawać.
Robaczek M., Melka, Melka  😀 Początkowo dostawała wysłodki, otręby ryżowe i Build Up Hippolyta, a później przeszłyśmy na taki sam zestaw z Nuby + dodatek ProMass. Wszystko pełnoporcjowo podzielone na 4 posiłki.
Siano bez zmian - 24h.
Teraz już powoli schodziłam do mniejszych dawek tych wszystkich dodatków i obecnie dostaje balancer dla 2latków z Nuby + sieczka z Nuby + olej lniany i zioła.

Sankaritarina trochę się naszukałam paszy dla młodziaków, ale jakoś nic nie rzuciło mi się w oczy sensownego. Oprócz Pavo jest jeszcze, tak jak pisałam wyżej, Nuba. Mają pasze w wersji normalnej i balancera. Taniej raczej nie wychodzi, ale bardzo polecam  😉
Moja trenerka i ja mamy swoje młode na Stud Cubes Hilighta. Tam jest baza na pszenicy, więc granulat dobrze się uzupełnia z owsem, jeśli jest potrzeba podsypania większej ilości kalorii. Poziom witamin i minerałów w Hilight jest bardzo zbliżony do pasz Baileysa, więc w sezonie z trawą nic więcej nie sypiemy młodym, a w zimowym półroczu dokładam tylko bazowe witaminy (Horse Vital, Pavo Vital albo Marstall Force, zależenie od tego, co jest dostępne, bo w tej chwili żaden z dystrybutorów nie ma zapasów i nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy będzie coś miał w tym roku...)

https://animalia.pl/hilight-stud-cubes-20kg/szczegoly/38937/
rox piękne porównanie! I efekt <3

Sankaritarina zerknij na Nuba Grow3 Musli. Jest też w formie balancera.

Fortitera koń 2,5 roku nadal rośnie i się rozwija. Jeśli wybierasz dla niej paszę to niech to jest pasza dla koni rosnących. Oprócz witamin i minerałów w diecie konia rosnącego istotna jest odpowiednia podaż energii i białka. Białko jest mega istotne! To budulec wszystkich komórek.
Przy wyborze suplementów zwróć uwagę na to by miały aminokwasy (lizyna, metionina).

Z siemienia nie rezygnuj. Dostarcza kwasów omega-3. Więcej możesz tutaj przeczytać:
https://www.nubaequi.pl/pl/content/35-siemie-lniane
k2arola, dzięki  💘
Mam pytanie o słonecznik i olej lniany
Łuska słonecznika jako spowalniacz jedzenia w jakiej ilości? Karmienie 3 razy dziennie, na każde miarka paszy (owies i muesli 50/50). Po Garści?
Ziarno słonecznika w jakiej ilości na dzień można podawać jako dodatek jeśli dodajemy też olej lniany (50ml/dzień)? Graść dziennie? Koń regularnie startujący (120/130) i pracujący. I czy ktoś stosował olej lniany kujawski? Przekuje mnie jego dobra cena, jest nierafinowany i w ciemnej butelce więc szybko nie zjełczeje. I ile najlepiej dawkować go dziennie? Na razie dostaje 50ml, bo boję się przesadzić z nim, plus jeszcze przez tydzień wychodzi z kontuzji i nie pracuje.
Przeszukałam wątek ale chce się upewnić.
Edit: jednak znalazłam dużo tańszy olej, z allegro. Tylko jest w przeźroczystej butli, jak to ma się do trwałości tego oleju?
plunia myślę że jeśli chodzi o kwasy omega 3 to nijak, dla mnie jedyne wiarygodne źródło to firma która przyszła olej w ciemnej butli, zimny, w styropianowych opakowaniach.
A macie jakiś konkretny olej do polecenia?  :kwiatek:
folblutlka 19 lat spada z wagi drastycznie,odrobaczona,zdrowa..
jaką pasze polecicie?
Karina7 derkujesz ją już?
Paszę na podtuczenie polecam Masters Struktuur.
jeszcze nie założyłam derki , bo u nas maksymalnie -4 w dzień.
Kupowałam już różne pasz i nie wiem co będzie dobrego i da super efekt
I to jest za cieplo na derkowanie? skoro chudnie to widocznie na cos spala te kalorie, moze na ogrzanie sie.
larabarson Koń Ci tyje na Struktuurze Mastersa? Mój hucuł (19,5roku)na tym stał pewien czas, obecnie przeszłam na brandona XL+sieczka dengi hi fi bez melasy,żeby maksymalnie zredukować cukry i skrobię. I on mi na tym Struktuurze nie tył, tzn. nie był jakiś fit,ale jednocześnie nie był zatłuszczony, w swojej normie bym powiedziała. Znajomej klacz za to na Struktuurze dość mocno schudła (szlachetny koń).

Karina7 Może jej zimno mimo,że to niby tylko -4. Zarosła już porządnie zimowym futrem? W boksie koło mojego konia stoi klaczka,też taki szczuplaczek, która od dość dawna jest już derkowana, bo się telepała z zimna a klaczka ma 12lat. Co do paszy, to może już wiele razy polecany brandon XS? Koleżanka ma klaczke,zresztą też folblutkę, wrzodową na dodatek,jak ją kupiła wyglądała tragicznie a na tym brandonie XS wygląda jak pączek w maśle,dodatkowo wiem,że na pewno wysłodki buraczane dostaje.
Obiś patrzyłam tą pasze Brandon ale cena za 25 kg 100zł ,trochę sporo.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
28 listopada 2018 20:55
Karina7, wprowadziłam łuskę sojową celem przytycia seniorów. Zobaczymy jaki będzie efekt za kilka tygodni. Brandon jest świetny, ale kosztowny. Cena łuski dużo przyjemniejsza 2 worki 50 kg z dostawą kosztowały niecałe 170 zł.
Kurczę, no ten brandon jest dość drogi, to fakt. Ale z drugiej strony, to jest jednak 25kg a zazwyczaj worek ma 20kg, czasem nawet mniej. Więc wychodzi przy tej ilości kilogramów dokładnie taka sama cena za 1kg co w przypadku worka 20kg za 80zł. I też kwestia dawkowania,bo wiadomo,coś może być tańsze ale przy dawaniu większej ilości na jedno wyjdzie.
Aczkolwiek może są jakieś tańsze opcje,ja muszę mieć paszę dla pączusia,więc dla chudzielców to opieram się tylko na koniach znajomych i ten brandon XS dał po prostu najfajnieszy rezultat  🙂
Obiś tak, mój folblut się bardzo ładnie na tym odpasł po zeszłej zimie.
Karina7 powinnaś zdecydowanie już ja derkować.
zamówiłam wysłodki i otręby ryżowe (nigdy ich nie probowałyśmy)
jeszcze myślę czy sieczki lucerny nie kupię,czy ten sukces jest dobry? jaką sieczke z lucerny polecacie?
Karina7 Ja najbardziej lubię te z Nuby. Super wygląda, nie pyli, a do tego ten aromat kokosowy  😍
Patrząc na ten skład Brandona xs to tam nic innego nie ma, niż to, co większość koni dostaje 😉 np moje.
Jak bym dokupiła jęczmień ekstrudowany to pozostałe pasze i dodatki i tak podaje. Muszę jeszcze porównać  skład analityczny ale tam jakichś cudow to nie ma.
Ja zaczelam karmic Hovelerem, Western Basic i Western sport.

Basic swietny skład dla brzuchowcow, 24% wlokna - wizualnie sporo sieczki, skrobia i cukier kolo 17%.
Sport jako dodatek energetyczny bardziej po trochu 🙂

Pasza wygląda super, ladnie pachnie, ale nienachalnie, lets see the results :P
charlieeee zamówiłam otręby ryżowe te po 20 kg z Nuby na próbę, zobaczymy 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się