Święta/Boże Narodzenie/Prezenty pod choinkę

Oprócz indywidualnych prezentów chciałabym zrobić w tym roku rodzinie niespodziankę i zrobić jeszcze dodatkowy wspólny prezent w postaci jakiejś fajnej planszówki. Ciągle sobie obiecujemy, że fajnie byłoby coś kupić i jak się zjeżdżamy do domu grać a potem temat się rozmywa i wciąż mamy tylko scrabble. Dlatego przychodzę z pytaniem co polecacie takiego uniwersalnego żeby zainteresowało zarówno młodszych jak i starszych, żeby zasady były w miarę proste i szybkie do załapania i jeszcze żeby cena była przystępna chętnie do 100zł, znajdzie się coś takiego?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 listopada 2018 17:34
Splendor! Serio, ta gra jest niesamowita. Tzn zależy jeszcze jak młodzi są najmłodsi, myślę że dzieci około 13 lat już bez problemu załapią 🙂
magdzior Monopoly!
Można znaleźć tę grę w najprzeróżniejszych wersjach.
Magdzior Party Time!  😍
Właśnie Monopoly to taki klasyk w sumie warto mieć, ale może może spróbuję znaleźć coś innego żeby była większa niespodzianka. Ten Splendor bardoz zachęcająco wygląda🙂
U mnie ostatnio króluje Kolejka 🙂
Scrabble zawsze i wszędzie 😍
Magdzior, Dominion! U nas króluje przy każdej okazji 😜
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 listopada 2018 09:37
Party time jest super 🙂
Magdzior, - a jak bardzo młodszych? 🙂
keishara fakt nie sprecyzowałam, ale nie miałam na myśli dzieci a raczej dorosłych w różnym wieku, żeby i 20+ i 40+ się nie nudzili.

olga96 NO właśnie zainteresowała mnie Kolejka, warto? Tylko zastanawiam się czy np. moim rodzicom się pomysł spodoba czy wręcz przeciwnie niezbyt będą chcieli wracać do czasów, które pamiętają.

Dzięki za propozycje pozapisuje sobie i będą pomysły na kolejne okazje😉
Magdzior, - tak pytałam, bo znam całkiem sporo planszówek, które nie do końca dotrą do np. 9 latka 😉 Z gier dla każdego: Dixit, taboo, 5 sekund, ego. Jeśli ludzie mają dystans i nie uciekną na widok fantastyki - Munchkin lub Gobliny. Ja osobiście uwielbiam Munchkina i jest to chyba najbardziej zmęczona gra na imprezach 🙂 Łącznie z tym, że z dwa lata targaliśmy ją co tydzień na "czwartkowe prywatki" do baru 🤣 Dobrze sprawdza się też zestaw do pokera.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
26 listopada 2018 19:56
Ani taboo ani munchkina nie poleciłabym do rodzinnego grania  😜 mimo, iż obie te gry uwielbiam 😉 ale u mnie w domu jest tradycja świątecznego, rodzinnego grania zawsze po kolacji wigilijnej, i właśnie sobie wyobraziłam, jak nie używając niektórych słów próbuję przekazać ojcu hasło prezerwatywy  😵 co nie zmienia faktu, że taboo jest chyba moją ulubioną grą, ale zdecydowanie ze znajomymi przy piwku  😉

Bardzo zainteresował mnie za to Dominion, może zakupię na święta  👀
smarcik, - wiesz, to wszystko zależy od rodziny 😉 Ja ze swoją bym nie zagrała, ale grałam z rodziną mojej przyjaciółki i nikt się nie krępował.
Bardzo zainteresował mnie za to Dominion, może zakupię na święta  👀

Myślę, że jest to gra warta uwagi - polecił nam ją kiedyś sprzedawca w AM76 (super sklep z planszówkami na Natolinie). Gra wciąga, rozgrywka nie jest długa, trochę trzeba pomyśleć, ale jednocześnie zasady tłumaczy się szybko. Sprawdzi się zarówno z rodziną, jak i na posiadówce ze znajomymi 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
28 listopada 2018 08:32
Ja polecam DIXIT, albo Tajemnicze Domostwo  :kwiatek:
SPAM !
Halo modzi, czy ktoś ją w końcu zbanuje? Spam rozsiany już w kilku wątkach i nikt nie reaguje.
Magdzior u mnie właśnie rodzice są tymi którzy proponują grę w Kolejkę 🙂 a pamiętają te czasy i podchodzą do tego z uśmiechem i wspomnieniami 😉 
Mamy tu speców od Lego? 😀 Brat wybrał sobie dwa kosmicznie drogie zestawy i zastanawiam się, czy idzie kupić je gdzieś taniej. Jak kocham grzdyla, tak planowałam wydać mniej 😉
Magdzior od siebie mogę polecić 5 sekund i Doubble - to jest dopiero gra. Cały dom aż się trzęsie.
ash   Sukces jest koloru blond....
28 listopada 2018 16:25
keirashara, Lego jest drogie niestety. Rok temu mój chrześniak wybrał zestaw Za 699zl i cała rodzina się składała na to
robakt   Liczy się jutro.
28 listopada 2018 16:28
Magdzior Pociągi Europa, cena ok. 130, ale gra bardzo wciągająca, trzymająca w napięciu tak na prawdę do końca, bo aż do zliczenia punktów nie wiadomo kto wygrywa.
Ja mam jeszcze 5 sekund Polska (bardzo uniwersalna gra, ostatnio była w biedrze za szalone 30 złotych) i Monopoly Gra o Tron, bo z Kubą jesteśmy fanami serialu. Teraz czaimy się na Straszne Historie chyba, jakaś detektywistyczna z zagadkami do rozwiązania.
efeemeryda   no fate but what we make.
28 listopada 2018 17:46
keirashara są odpowiedniki na aliexpress, jakościowo ponoć super, ale musiałabyś chyba zapłacić za szybsza przesyłkę, żeby dotarło do świat.
keirashara obserwuj Allegro, tam są akcje rabatowe na Lego, ostatnio z tydzień temu była jedna. Opłacało się 😉
efeemeryda, - zamiennik odpada, grzdyl na tyle duży, że widzi różnice. Już prędzej kupię mniejszy zestaw.
olga96, - akurat na "jego" zestawy było aż 10zl różnicy, co przy ponad 200 nie robi szału 🙁
ash, - no mały wybrał sobie takie za 200-300... a ja chciałam się zmieścić do 100, no maks 150. Drogie to strasznie, nie spodziewałam się że aż tak.
My kupujemy zamienniki na ali i moja 9 latka nie widzi różnicy, ja również. Są identyczne!
efeemeryda   no fate but what we make.
28 listopada 2018 20:54
Dokładnie, jedyna różnica to logo na pudełku  :kwiatek:
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
29 listopada 2018 13:49
keirashara niestety, Lego zawsze było drogie  🙄 Do 100PLN ciężko kupić. Zobacz z jakiej serii są klocki, ktore chce młody i może kup mu w Twoim budżecie. Albo złòż się z kimś  😉

Julek jest na etapie Lego city. W zeszłym roku dostał bazę policyjną i straży pożarnej. W tym roku zażyczył sobie dżungle. Złożyliśmy się z moimi rodzicami i babcią. Wczoraj prezent dotarł  😉
może zaglądają tutaj osoby z Niemiec :kwiatek: są jakieś fajne kosmetyki (do makijażu i do pielęgnacji), których nie ma w Polsce? brat przyjeżdża na święta i pyta, co chcę dostać, więc fajnie byłoby zażyczyć sobie coś, czego nie mogę kupić tutaj 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się