Święta/Boże Narodzenie/Prezenty pod choinkę

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 listopada 2018 21:15
Fotoksiązki są w Empiku za 29zł w promce 😉
Nasturcja-Renata, - u mnie też city na topie, baza górskiej policji lub baza morska. Prawdopodobnie zrobię właśnie tak, że kupię mniejszy zestaw w klimacie, ale chciałam najpierw rozeznać temat 😉 Szkraba widuje rzadziej niż bym chciała, a jest mega fajnym dzieciakiem - tak jak nie cierpię dzieci i bałam się o moje uczucia do niego, tak to lubię. I chciałabym porozpieszczać. Niestety nie mam się z kim złożyć, a wiem, że jednak te duże zestawy bardziej się opłacają.
Dziewczyny z planszówek dorzucę jeszcze - bo my maniacy... 😉 Potwory z Tokio, Sabotażysta i Small Word... Jak się spodobają podstawowe wersje można dokupić rozszerzenia... aa i fajna jest jeszcze Polska w budowie.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
03 grudnia 2018 15:44
Nie wiem czy to nadal aktualne ale właśnie widzę że w biedronce są małe zestawy Lego city 😉 jakieś wozy policyjne, krokodyle, nawet śmigłowiec  😁
Martita   Martita & Orestes Company
03 grudnia 2018 15:56
keirashara Smyk przed świętami wypuszcza katalog i tam dużo Lego na przecenie ale czy trafisz akurat na to co potrzeba ciężko stwierdzić. Ja by chyba poszła w jakiś mniejszy zestaw na miarę finansowych możliwości ale właśnie z tej serii co aktualnie u małego na topie.
Tradycyjnie z planszówek polecam Wsiąść do pociągu - u nas to już maniactwo i oprócz Europy mamy również USA, Afrykę, Indie, Azję, Zjednoczone Królestwo i cały czas mam ustawione newsletttery czy nie pokazuje się nowa mapa.

Ascaia No własnie oglądam filmik i fajna jest, zbankrutuję w grudinu bo wszystkir pezenty mi poza budżetem wychodzą;d
smarcik, - Uuu, sprawdzę, dzięki 😀
Martita, - taki jest plan, ale chce jak najkorzystniej to kupić 😉
Martita   Martita & Orestes Company
03 grudnia 2018 20:41
keirashara Jestem teraz zorientowana w Lego bo sama poszukuję zestawów i muszę stwierdzić, że najkorzystniej wychodzą jednak promocje internetowe. Szczególnie przy dużych zestawach. W zeszłym roku kupowałam na allegro zestaw za 80 zł, który w Smyku kosztował 150 zł. W Smyku to tylko ten katalog przed świąteczny jest spoko moim zdaniem.
Zastanawiam się nad zestawem piwowarskim dla męża. Miał to ktoś?
https://twojbrowar.pl/pl/25-zestawy-piwowarskie
Mam pustkę w głowie jeśli chodzi o rodziców. Gatunek ludzi wszystkomających. W zeszłym roku im kupiłam bilety na Iron Maiden, ale w tym muszę obniżyć budżet. Lubią dobrze zjeść, dobre wino, teatr, ogólnie wyjścia gdzieś wieczorem. Celuję w coś wspólnego dla nich, co mnie nie spłucze całkowicie, ale też będzie "porządne". I musi być bezterminowe, bo z moim tatą i jego pracą to ciężko z konkretną datą. Ktoś ma jakiś pomysł, podpowiedź? 🤔
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
08 grudnia 2018 14:50
Może voucher na kolację w eleganckiej restauracji? Zazwyczaj chyba są dość długo ważne 🙂
Plącze mi się to po głowie, ale nie wiem, czy istnieje w tym mieście taka, w której nie byli. 🤣
Ostatnio była mowa o planszówkach, więc pozwolę sobie wrócić do tematu. Znacie jakieś fajne gry na około 4 osoby, które pasowałyby na prezent dla obcokrajowca? Chodzi o to, żeby potem mogło w nie grać mieszane narodowościowo towarzystwo. Ale nic w stylu jungle speed, raczej prawdziwa planszówka, z kartami, elementami, itp. Z gier, które znam, przychodzi mi do głowy tylko Carcassone, ale to jest nudne jak flaki z olejem 😡
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
09 grudnia 2018 18:26
Nadal polecam Splendor  😁 Tam nie ma wcale słów, jedyne oznaczenia to cyferki i kolorowe kryształy, więc śmiało można grać w towarzystwie z różnych krajów  😉
Ja w końcu zamówiłam kolejkę, ale następne na liście właśnie będą splendor i pociągi europa
A ja w tym roku do tej pory kupowałam szalone.. DWA prezenty! Co prawda to dopiero na Mikołajki - a tutaj tylko moja mama + osoba z losowania 🙂 I mimo, że ego nie planowałam, z pierwszych zakupów wracałam z miśkiem do domu (ok 90 cm!), z kolejnych z jeszcze większym (nawet nie mierzyłam, ale 130-150 ma na pewno, może nawet będę mieć okazję zmierzyć). I mimo, że nigdy nie byłam przekonana do tego typu prezentów, a wracanie z pluszakiem większym od siebie samej w załadowanym tramwaju do granic możliwośći, zwracanie na siebie uwagi każdej możliwej osoby... Było warto, bo obydwie osoby niesamowicie się cieszyły 😀

A teraz wymyślić coś na Gwiazdkę...  🙄
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
10 grudnia 2018 09:46
W temacie planszowek...graliśmy ostatnio w to: https://m.rebel.pl/product.php/2,728/19995/303-Bitwa-o-Wielka-Brytanie.html
I mam pytanie czy znacie jakieś gry tego typu godne polecenia? 😀
Czyli coś strategicznego, ale nie za bardzo trudnego  :p  nie musi być to tematyka wojenna  😉 widziałam ze są 2 podobne gry tego samego producenta na ppdobnych zasadach, ale szukam czegoś innego 😉
Zastanawiam się nad zestawem piwowarskim dla męża. Miał to ktoś?
https://twojbrowar.pl/pl/25-zestawy-piwowarskie


mój mąż kupił zestaw w Browinie, teraz serwuje przepyszne piwa różnego rodzaju i cydry. 🙂
musicie tylko mieć na uwadze, że nie wszystkie butelki będą pasowały do kapslownicy.
smarcik, dzięki, zamówiłam :kwiatek: W internecie ma dużo dobrych opinii, więc mam nadzieję, że się sprawdzi.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 grudnia 2018 12:24
Oby się spodobała  😀 ja sama nie mam tej gry, gram u znajomych i jestem zachwycona. Chyba kupię ją rodzicom  😁
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 grudnia 2018 13:06
Chciałabym bratu i bratowej kupić jeden prezent, jakieś propozycje? Myślałam o ładnej pościeli, ale nie mam pojęcia o wymiarach kołdry jaką posiadaja :/
efeemeryda   no fate but what we make.
10 grudnia 2018 13:08
idąc tropem ładnej pościeli, może zestaw eleganckich, grubych i ładnych ręczników ?
ash   Sukces jest koloru blond....
10 grudnia 2018 13:23
JARA, lubią świece? Jak ładnie pachnie w domu? Mój brat z bratową są maniakami ładnie pachnących świec i kupiłam im świece, która jest przy okazji bardzo bardzo elegancka. Super dodatek do domu moim zdaniem 🙂
WoodWick
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 grudnia 2018 13:49
idąc tropem ładnej pościeli, może zestaw eleganckich, grubych i ładnych ręczników ?


No właśnie tydzień temu byłam u nich na 10 rocznicy i dostali w prezencie komplet ręczników. Myślałam może o jakimś zestawie kaw, ale ja kawy nie pije, więc w ogóle w temacie nie jestem.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 grudnia 2018 14:03
JARA, a może jak ash napisała fajną świecę w stylu yankee candle? Albo jakiś fajny koc na zimowe wieczory?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 grudnia 2018 14:10
Nie, świece nie będą dla nich dobrym prezentem, kocy mają mnóstwo i małe mieszkanko na trzymanie kolejnych kurzołapów 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
10 grudnia 2018 14:21
JARA, my z P. dostaliśmy voucher do teatru, więc może coś w tym stylu?
Jeżeli chodzi o kawy to są w centrach handlowych stoiska z kawami i herbatami - tam doradzą czy smakowe czy zwykłe, czy o łagodniejszym smak itp. 🙂
Zastanawiam się nad zestawem piwowarskim dla męża. Miał to ktoś?
https://twojbrowar.pl/pl/25-zestawy-piwowarskie


Ja nie, ale dzięki za tip na prezent dla brata, bo nie mam żadnych pomysłów  😁
Pomocy!
Nie mam kompletnie pomysłu na prezent dla ojca. To ten typ osoby, która niczym się nie interesuje  🙁
Do tego mieszka sam, więc wszystkie prezenty "dla dwojga" odpadają, nie pije alkoholu. Książki/płyty/filmy też odpadają. Macie jakikolwiek pomysł?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się