Taranty

Martita   Martita & Orestes Company
28 listopada 2018 17:51
Odkopuję wątek. Czy są aktualnie ogiery taranty kryjące w PL?
Martita   Martita & Orestes Company
28 listopada 2018 21:43
Dziękuję  :kwiatek:
Martita - Jest jest - nawet ja mam. Z tym, że pewni nie o takiego 76 cm Ci chodziło 😉. Mój to few spot więc sam w sobie maścią może nie imponuje, ale za przynajmniej mam pewność , że przekaże gen potomstwu 🙂.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
30 listopada 2018 08:47
Jest jeszcze Dixan młp.
Martita   Martita & Orestes Company
30 listopada 2018 10:10
falabana O mamo!  😍 Najsłodszy na świecie! A masz zdjęcia źrebaków po nim? 🙂
Martita - np. taka tegoroczna z kasztanowatej matki - kilka innych zdjęć wstawiałam do wątku ciążowego więc nie będę dublowała. Na przyszły sezon zapowiada się 5 źrebaczków po nim  (2 moje) więc nie mogę się doczekać co za malowane pisklęta się wylęgną!
Pursat   Абсолют чистой крови
06 grudnia 2018 13:33
Odkopuję wątek. Czy są aktualnie ogiery taranty kryjące w PL?

Biały Kieł wyhodowany przez pana Mazurka?
Ogier CZEJEN m (Czar m – Tahiti m po Birkut m), ur. 2016-02-06, hod. SK Michałów Sp. z o.o. (KL), wł. Stefan Matuszczyk (KL), wymiary: 163-186-21, bonitacja: 14-4-14-6-7-5-7-8-13=78 pkt. - zakwalifikowany do hodowli po polowej próbie zaprzęgowej - Książ 7-9 listopada 2019
Wpadłam się pochwalić naszymi tegorocznymi tarancikami. Pierwszy już w nowym wspaniałym domu. Jestem ciekawa jak będą wyglądało w przyszłe lato, bo to istne kameleony 🙂.

Hopscotch


Houdini



Nasz ogierek się spisał i pięknie wybarwił nasze tegoroczne potomstwo.
Cudne  💘
Starszy wątek, ale przyjdę się pochwalić, moje gniadotarantowate coś, jak można się domyślić, co kilka miesięcy inne  😜
dabrowkowa fajny tarancik🙂
A ja przyszlam się pochwalić naszym ciapkiem na sesji z moją siostrzenicą Fotki robiła Agnieszka Wiatrowska
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
08 marca 2021 15:29
Witam. Czy ktoś spotkał się z tarantem - kasztanem z ciemną grzywą? Ogon inny, jasny, grzywa ciemna.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 listopada 2022 13:46
Słuchajcie, daje się przewidzieć czy koń tarantowaty będzie się zmieniał? Nie chodzi mi o wszystkie, a konkretnie o czapracze, czy jak się źrebol rodzi czapraczy to da się przewidzieć czy taki już zostanie, czy będzie dalej cały jaśniał? Przy werniksowych wiadomo, że będą jaśniały, ale część tarantów rodzi się z ciapkami na zadach, części zostają, a część jaśnieje. Tak z własnych obserwacji widzę, że te co mają większą "derkę" i ciapki w niej to takie zostają, a jak są same białe ciapki na dupce to się potem rozprzestrzeniają na resztę konia. Tylko czy tak jest faktycznie, czy tylko na takie trafiłam?
Z mojego doświadczenia nie ma reguly. Jak ogier ma już starsze potomstwo to można jedynie patrzeć jak tamte wyglądają żeby ocenić prawdopodobieństwo. Moi ogier np z obecnych statystyk widzę że po klaczach huculskich i kp jak wychodzi czaprakowaty tarant to puki co takie zostają a po reszcie wszystko mi zaczęło jaśnieć🙁 szkoda bo miałam syna klona i niestety dostał teraz białych rozjaśnień przy oczach widzę że zaraz się zrobi taki pomazany a 2 lata nic na to się nie zapowiadało. Tarant to bardzo niestabilna maść która chyba potrafi do dziś doświadczonego hodowce czasem zaskoczyć.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 marca 2023 08:07
klaudusia1015, Dzięki za odpowiedź 🙂 Ciekawa jestem, czy da się to jakoś określić jednak, badaniami genetycznymi np, czy coś.
Larish   Pozdrawiam ciepło
26 marca 2023 15:38
Post został usunięty przez autora
Larish   Pozdrawiam ciepło
26 marca 2023 15:44
Cześć wszystkim,
Piszę jeszcze raz. Pierwszy mój post i niestety jednak technika przewyższyła moje zdolności dodawania zdjęć....
Do rzeczy:

Czy ktoś się orientuje czy ogier Malibu był badany genetycznie pod kątem genów LP, PATN?
https://www.bazakoni.pl/malibu-tabasko-maltanka

Znajomy pokrył w zeszłym roku swoją kobyłkę (typ pogrubiony, tarant coś a la płatki śniegu) właśnie Malibu.
I teraz wszyscy się zastanawiamy co z małej wyrośnie....

Zapowiada się że zacznie siwiec, natomiast czy ktoś się orientuje czy może jeszcze jest szansa na ciapki?

Malaga2.jpg Malaga2.jpg
Malaga3.jpg Malaga3.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się