dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Na_biegunach, u mnie przy problemach z międzykostnym działa czarci pazur...ale u mnie to kwestia zniesienia stanu zapalnego i bólu w okresach gorszych, bo koń na łąkach
Czarci z Dromy oczywiście 😉
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
04 listopada 2018 20:44
Czarci odpada, bo kobyłka źrebna. Z opisu i opinii każdy wydaje się przydatny 👀 Po wczytaniu się w temat waham się między kolagenem a msm
Msm sobie kup na allegro zwykły, dodaj do tego wit C w proszku, też zwykłą, a jak koń proszku nie lubi to to zlep gliceryną. To taka naj, naj tańsza opcja chyba.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
05 listopada 2018 07:54
kotbury, dzięki 🙂 Podawać w proporcji 1:1 jak u ludzi? Cenowo bardzo przyjemnie. Kraj pochodzenia Chiny budzi drobne wątpliwości. Z drugiej strony na końskich suplementach informacji o pochodzeniu brak.
Na_biegunach a może suple z mączką z małży nowozelandzkich, aibo sama mączka i algi..
[quote author=Na_biegunach link=topic=78.msg2821517#msg2821517 date=1541404452]
kotbury, dzięki 🙂 Podawać w proporcji 1:1 jak u ludzi? Cenowo bardzo przyjemnie. Kraj pochodzenia Chiny budzi drobne wątpliwości. Z drugiej strony na końskich suplementach informacji o pochodzeniu brak.
[/quote]
Ja msm dawałam około 5gram a vit c mniej. Okol grama do dwoch bo 5 gram to sporo.
Na_biegunach, ja swojej podaję Boswellię Dromy - zaczęłam od opakowania czarciego pazura, ale z tego, co czytałam, nie powinno się go stosować ciągle, bo może podrażniać żołądek. Więc po czarcim przeszłyśmy na Boswellię i teraz jesteśmy już na 3. opakowaniu. Proszek za 159 zł starcza na 1,5 miesiąca. U nas widać było dość szybko efekt - wciągnął się obrzęk i kobyła zaczęła ochoczo spacerować, finalnie ubytek się zaleczył, choć wcześniej przez pół roku nie było większych postępów. Myslę, że warto kupić. Ja mojej Kobyłce będę podawać ją profilaktycznie aż skończymy wdrażanie do normalnego ruchu.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
11 listopada 2018 22:43
Możecie polecić jakieś witaminy dla starszego konia ale koniecznie muszą być mało pachnące i w miare dobre w smaku? Kupiłam Chevinal i dziewczyna nawet nie podchodziła do żłobu jak jej podałam, coś tam przez noc zjadła ale to tak na siłe.
Niby nie ma niedoborów ale zawsze w okresie jesienno zimowym coś podawałam i chyba teraz też bym chciała 🙂
Robaczek M., Horse Vital Plus Eggersmanna (najtaniej w Galppadzie bo z przesyłką cena).
Mogę Ci podesłać trochę na próbę, ale one są w formie granulatu i nie słyszałam aby się któryś na to wypiął...
u mnie jeden, musiałam rozdrabniać - wtedy nie mógł wypluć...
Mam pytanie przede wszystkim do tych co używają biotyny z black horse. Jaki ona powinna mieć kolor? Oraz jak według Was interpretować termin ważności? Jest napisane, że NAJLEPIEJ wykorzystać przed upływem 12 miesięcy od daty produkcji. No właśnie, "najlepiej" czyli, że koniecznie czy to tylko sugestia?

Pytam, bo przyszły do mnie dwa suplementy z czego na jednym data waznosci tej "najlepszej" jest do czerwca przyszłego roku a w drugim minęła w czerwcu tego roku i roznia sie one znacząco kolorem. W zwiazku z tym nie wiem czy zglaszac reklamację o przeterminowanym produkcie czy tez to jest tylko data sugerowana i mogę to normalnie podawać i zachowało to pełne właściwości.

edit: wstawiam fotkę obu
https://zapodaj.net/0bbdf33d98c36.jpg.html
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 listopada 2018 09:27
Ej, no bez jaj, produkt przeterminowany o pół roku, to trochę przegięcie, ja bym reklamowała.
Ok, zareklamowałam, to teraz pytanie, kto ponosi koszty odesłania produktu przeterminowanego i wysłania nowego, ja czy sklep? czy może pół na pół?
Plamkakochanie Pewnie ty zaplacic za odeslanie, ale oni przysla ci na swoj koszt nowy z normalna data
Plamkakochanie

Dlaczego ty masz płacić za pomyłkę sklepu - powinni zapłacić za koszty przesyłki i wysłać pełnowartościowy towar.


https://www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/reklamacja/268455,Kto-ponosi-koszty-transportu-przy-reklamacji.html

Raczej ten towar jest bezwartościowy, może sklep zaproponuje Ci wysłanie pełnowartościowego towaru, a przeterminowane wiaderko każe po prostu wyrzucić.
za co miała byś płacić w tym przypadku... ? bez przesady - produkt po terminie to po terminie, jeśli chcą zwrotu to powinni pokryć wszelkie nadprogramowe koszty...
ja ostatnio miałam podobną akcję przy zakupie farby do włosów przez internet tylko tam dochodziła jeszcze uszkodzona zgrzewa tuby... a termin był zdaje się do marca 2012... ostatecznie dosłali mi nową farbę bez potrzeby odesłania tej feralnej (użyć i tak bym tego nie użyła bo strach... w przypadku tej biotyny też bym się bała zużyć jeżeli miała bym podejrzenie, że zepsuta bo kto by mi potem za leczenie konia oddał? jeszcze inaczej by to wyglądało gdyby było to opakowanie na granicy daty przydatności...)
zdecydowanie ....sklep powinien przysłać kuriera po odbiór przeterminowanego i dosłać Ci z dobrym terminem na wymianę.
Mnie się też zdarzyło w firmie wysłać przeterminowany produkt i nie z nieuczciwości tylko po prostu z nieuwagi. 
Nie ma mowy, żeby klient ponosił jakiekolwiek koszty wymiany.
To sprawa i problem sklepu nie Twój. Jesli jest inaczej to ja...raczej do takiego sklepu bym już przenigdy nie wróciła.
Dzięki za podpowiedzi, zadzwoniłam do sklepu spytać jak mogą zwrócić mi za wysyłkę i powiedzieli żebym nie odsyłała jednak tylko wyrzuciła a oni jak będą mieli na stanie to od razu wyślą mi nowy produkt  🙂
I to oznacza, że to porządna firma.
Dostałam w tym tygodniu wyniki badań krwi konia i wyszedł niedobór selenu i cynku.
Wet zwrócił mi uwage, że na rynku jest sporo preparatów o małej skuteczności.
Czy ktoś stosował może ten preparat:
https://animalia.pl/m/equipur-zink-forte-organiczny-cynk-i-selen-1kg/szczegoly/37674/
Albo moze polecacie coś innego?
Gillian   four letter word
01 grudnia 2018 18:30
Polecam drożdże selenowe, u mnie zrobiły szał, w bardzo krótkim czasie wyniki się poprawiły.
Mój weterynarz poleca suplementy z Hesty. Akurat u nas również była potrzeba uzupełnienia tych samych pierwiastków.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
01 grudnia 2018 20:04
Hesta Plus Selen i Hesta Plus Cynk. U wszystkich koni, którym to podaję (8) wyniki są spektakularne.
Mam pytanie odnośnie pudełka od horse vital plus eggersmanna. Jest teraz jakieś nowe z niebieskim pudełkiem i zielonym przykryciem (takie jak dla profi biotin)?
Suplementowalam mangan z hesty i był efekt wow, w krótkim czasie niedobory uzupełnione 🙂
Dzięki za polecenie  :kwiatek:
Mam pytanie odnośnie pudełka od horse vital plus eggersmanna. Jest teraz jakieś nowe z niebieskim pudełkiem i zielonym przykryciem (takie jak dla profi biotin)?

Hm nie widziałam jeszcze innego, niż białe. W oficjalnym sklepie Eggersmanna też jest białe...
Czy ktoś podawal EQUINOVA VITALYSAN od Hoevelera?

Chcialam brac aminoral, ale skład mnie zainteresowal...
Więc właśnie... Ja też zawsze widziałam białe i na stronie też sprawdzałam i bylo białe.. Jak zamawiałam to też na zdjęciu było białe..
Gdzie mogłabym zadzwonić żeby spytać czy mają inne pudełka? Zaczynam się obawiać, że przez black friday moglam dostać coś innego...
Zamawiałam eggersmanna całkiem niedawno, poniżej miesiąca i normalnie otrzymałam białe wiaderko.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się