kącik skoków

Wybiera się ktoś do Leszna może?

edit. konkretnie na 4 listopada
Ciekawa dyskusja zwłaszcza w drugiej części https://www.swiatkoni.pl/umowy-trojstronne---w-poszukiwaniu-kompromisu

QUO VADIS PZJ ?????  🙄 🙄 🙄 Czyli Związek Sportowy oczami czołowych zawodników  🙁
Martita   Martita & Orestes Company
30 października 2018 20:27
Przepraszam za brzydkie wyrażenie ale ja mam nieodparte wrażenienie, że PZJ wyżej s*a niż d*pę ma.
Nic ich nie nauczył rok 2018? Serio nie widzą, że zawodnicy dalej nie podpiszą tych umów?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 października 2018 22:32
Różne śmieszki odchodzą. PZJot jak PiS
Joanna Jelińska – bardzo smutna.
2 godz.

Stało się. W dniu 10-go grudnia prezes PZJ poinformuje wszystkich prezesów terenowych, że wszystkie sprawy paszportowe koni zostają przeniesione do Leszna. Jest to pierwszy krok do przeniesienia siedziby PZJ. Urzędniczki Sołtysiaka w Lesznie nie mają co robić więc p. Krac straci pracę.
Cześć  🙂 Czy jest już dostępna gdzieś lista zawodników zgłoszonych na Cavaliadę w Poznaniu?  :kwiatek:
Gillian   four letter word
05 listopada 2018 06:17
Zgłoszenia są do 12.11 więc jeszcze trochę 🙂
Witam,
Ciekawi mnie kwestia otwierania zadu podczas skoku? Dlaczego koń mocno wyrzuca tylne nogi do góry ? Czym może być to spowodowane?
mindgame, najczęściej ataksją
Perlica moglabys wytłumaczyć? Bo z tego, co nauczyłam się na studiach (co prawda a propos człowieka), to ataksja jest zaburzeniem, polegającym np. na braku płynności wykonywanego ruchu. Do tego ataksja powstaje w wyniku uszkodzenia móżdżku czy dróg nerwowych. I tak trochę zgłupiałam co to jest u koni.
Mils
To samo u koni co u ludzi.

Tez jestem ciekawa co Perlica ma na mysli,  bo znam wiele koni zdrowych z takim stylem skoku.
KaNie, założyłam, że pytanie jest o to gdy koń robi „to za bardzo”,tak że nad tym nie panuje i wtedy to nie jest normalne. To jest charakterystyczne dla koni z ataksją właśnie.
No chyba normalne, że zdrowy koń z dobrym skokiem otwiera zad, więc uznałam, że mindgame pyta , gdy odbywa się to niestandardowo.


KaNie no właśnie ja też, dlatego zgłupiałam.  😡
Perlica już rozumiem, dzięki. 😀
Chodzi mi o taki wystrzał z kopyta pod sufit 😉 raczej nie przypadkowy tylko specjalnie przez konia zrobiony. Zastanawiam się czy to ze szczęścia czy może to być reakcja na ból?
mindgame, dobre linie skokowe tak się otwieraja zadem często, ale trudno odpowiedzieć na pytanie nie widząc i nie znając konia. Jak konia bolą plecy to raczej nie otwiera sie zadem pod sufit tylko nimi spada.
A ja się pochwalę, że wygrałam moje drugie P na nowej kobyłce, mimo że mam ją od niedawna  😉

Nari w obiektywie Katarzyny Brody  😀



Perlica, brawo, widziałam na fb parkur 🙂 gratuluję! Śliczna baba, tak w ogóle 🙂

My zaliczylismy za to debiut w N, parkur dość trudny, dużo ciasnych zakrętów. Z dwoma zrzutkami  na stacjonatach (moje niestety, bo koń starał się mocno).
Perlica co to za koń?
anai, dziękuję  😉 Ja też widziałam na Twoim fb fotki z N, więc także gratki  :kwiatek:
Właśnie chciałabym zobaczyć Twojego na wyższych przeszkodach, bo koń interesujący bardzo, choć nie moja krew zupełnie  😉


Donia Aleksandra jak to Jarek powiedział w wywiadzie po GP : " koń jak koń, każdy widzi "  😁

Na poważnie to 13 letnia holsztyńska klacz, całe życie chodziła sport ( bo do 150 cm  nawet z niezłymi wynikami). W Polsce od 2017, chodziła do 135, głównie międzynarodowe. Kupiłam ją w sierpniu od Borysa Kramera ( czyli stajnia Konie Zamorze), którego zresztą bardzo polecam jako uczciwego sprzedawcę  🙂
Bardzo w moim typie. Życzę sukcesów  🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
05 grudnia 2018 09:56
Gratulacje dla Gillian za jazdę podczas Cavaliady 😀 klasa!
Donia Aleksandra, nie-dziękuję  🙂 W moim wieku to już raczej malutkie sukcesiki  😁

Pierwszy raz w życiu słyszę, że ona jest w kogoś typie  😵 bo zawsze słyszę,że nikt normalny nie kupił by takiej kobyły  🤣 😂
Czemu??
Gillian   four letter word
05 grudnia 2018 10:30
Mozii, dziękuję 🙂
Perlica,  ja byłam pewna, że to ogier patrząc po fotkach  😜 fajna konia 🙂
Gillian, ona jest malusia, ma może 160cm,ala ma kawał zadu.
No i właśnie gratki, ja nie widziałam, ale wynik zaobserwowałam na zawody konne  😀


Donia Aleksandra bo ludzie nie lubią takich koni gorących, które atakują przeszkody, są nerwowe, noszą wysoko głowę itp. Ona jest bardzo specyficzna i z tego co obczajałam filmiki na rimondo zawsze chodziła parkury w ten sposób, ale ma ogromne serce do skoków jeśli jeździeć nie próbuje jej pozmieniać, tylko dopasuje się do jej stylu.




Perlica, ja tam wolę jak koń ma łeb w górze i chce skakać 🙂
Gillian, gratki one more time 😉
anai, ja także wolę konie z ikrą i mi zupełnie nie przeszkadza jej sposób pokonywania parkuru  😉

Jednak większość ludzi woli konie, które dają się jakoś tam przepracować ujeżdżeniowo.

Z drugiej strony taka niewielka kobyłka skacząca takie parkury musi miec coś nierówno pod sufitem, bo inaczej by tego nie chciała robić  😜

Bardzo ją polubiłam i zdecydowałam sie od razu po tym jak testowałam ją na Silesia, że biorę.
Co kto lubi. Trzeba się dobrać temperamentem . Ja wolę żywe konie i zawsze na takie trafiam .
Donia Aleksandra, to prawda.

Ja przewrotnie czuje się bezpiecznie na koniu, który atakuje przeszkody i bardzo mocno idzie w parkurze. Za to gubię się na koniu, który czeka bezwględnie  na sygnał jeźdzca , co dla zawodowca jest akurat plusem zazwyczaj ;-)
Perlica a ja tam wole cos pomiedzy tymi dwoma co wymienilas
Perlica, no, no gratulacje! 😀 Faaajna, taka mocna się wydaje
(i lejesz miód na me serce faktem, że ona ma 160... ^^ )

anai, Klasa 😀 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się