Konie czystej krwi arabskiej

Epikea gratulacje!  😅

To i ja się pochwalę naszym dzieciakiem (chociaż fota pokraczna bo ciężko ją złapać w stój  🤣 ) w końcu pierwsze arabiszcze w rodzinie  🙂
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
09 listopada 2018 08:46
Opowiedz coś więcej o klaczce 🙂. Czemu stanęło na arabie, jakie macie plany? 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
09 listopada 2018 13:06
Epikea, brawo !

Mój 19,5 letni Mihrab dobrze się bawi mając znowu młodzież na wychowaniu - rocznego folbluta.





Opowiedz coś więcej o klaczce 🙂. Czemu stanęło na arabie, jakie macie plany? 😉


Zocha ma 9 miesięcy (Złota Nić/Mahran Halim), charakterna i waleczna sztuka, chociaż z natury to dobry koń i się stara być grzeczna  😉 znam ją od maleńkości i raczej odruch serca niż przemyślny zakup w określonym celu. W związku z jej wiekiem planow jeszcze nie mamy, jedynie nadzieja, że w przyszłości będzie fajnym koniem pod siodło i długie wypady w teren (znam mateczkę jej i gabarytowo i ruchowo mam nadzieję będzie podobna, a na to się zapowiada bo rośnie jak opętana a i ruszyć się ładnie potrafi). Zobaczymy co z młodej wyrośnie  🙂  Z arabami miałam okazję trochę poprzebywać i nie ukrywam polubiłam ich specyficzny styl bycia  😉
czyli siostra Złotej Orfy 😉
czyli siostra Złotej Orfy 😉

Dokładnie  🙂 Ale... Orfa ma zacnego ojca 🙂 a co z naszej mikstury wyrośnie... Zobaczymy  😉
Dawno mnie tu nie było 🙂

http://re-volta.pl/galeria/album/7554  😍

A mamy skgn pociechę🙂 na wzór Widii choć jej nic nie zastąpi.  Na zdj była doswietlona to tez wyszła jaśniej, poniżej bez blendy no i moja cudowna Wlaeczna ( ta co wyglądała jak osiołek😉 ) A jak Wasze koniska rosną ?
EMANDORIA I EQUATOR brawo  😅
Widia piękne te Twoje koniska  😍 💘

Mój rośnie tylko wszerz  🙄 mamy przerwę, bo ja od początku października siedzę we Wrocławiu  🤔
ciężko znaleźć jeźdźca na araba...
marlin1990 dziękuję  :kwiatek:
Ja lubię okrągłe arabki ,tylko czekam aż zaczną wszerz rosnąć  😜
Ja nie mam nic przeciwko paru dodatkowym kilogramom do kochania  😍 ale trzeba będzie się po tej przerwie znów wdrożyć i przygotować na sezon a tego nie lubię  😂
jak tej/tym klaczom można było to zrobić  🤔 http://ogloszenia.re-volta.pl/walach-para-walachow/o/134471/
No cóż Januszowa myśl hodowlana lvl ekspert  🙄 niestety nie odosobniony przypadek... z lokalnego rynku: kryli arabkę ziemniakiem i zdziwieni, że tego nie przeżyła  👿
jeszcze w odwrotna stronę to bym próbowała zrozumieć ale tutaj to pod znęcanie się nad kobyłom bym próbowała chyba podciągnąc albo pod narażenie życia lub zdrowia kobyły  😲
W odwrotną stronę to pamiętam z dzieciństwa dość regularne przyprowadzanie zimnokrwistych "Basiek" przez chłopów pod ogiera arabskiego, który stał w pobliskiej stajni. Twierdzili, że wychodzą fajne konie, ładniejsze, szybsze i zwrotniejsze od matek, a równie łatwe w pracy.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
04 grudnia 2018 18:37
Cześć wszystkim,

Do pewnego momentu myślałam, że Ruda poszła w dobre ręce, w końcu kupili ją Głowaccy (Szymon i Beata), a o nich nic złego nigdzie nie znalazłam. Do czasu gdy mój Arek nie pojechał jej odwiedzić, a oni nawet jej... nie kojarzyli. Stwierdzili, że "jeśli sprzedaliście mojemu bratu to na pewno poszła na "zachód" Kontakt z nimi też był trudny- dawali mi znać co u niej do około roku czasu po sprzedaży- wtedy dostałam jej zdjęcie i informacje, że ma źrebaka. Później cisza....

Oczywiście szanowni Głowaccy nie poinformowali mnie mimo, że umawialiśmy się na prawo pierwokupu ani nie mogę się z nimi skontaktować- chyba mnie już nie znają.

Moje pytanie, czy jest szansa, że dowiem się gdzie jest? Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc?

Tak się cieszyłam, że ją kupili właśnie oni... i szczerze żałuje...

Cześć wszystkim,

Do pewnego momentu myślałam, że Ruda poszła w dobre ręce, w końcu kupili ją Głowaccy (Szymon i Beata), a o nich nic złego nigdzie nie znalazłam. Do czasu gdy mój Arek nie pojechał jej odwiedzić, a oni nawet jej... nie kojarzyli. Stwierdzili, że "jeśli sprzedaliście mojemu bratu to na pewno poszła na "zachód" Kontakt z nimi też był trudny- dawali mi znać co u niej do około roku czasu po sprzedaży- wtedy dostałam jej zdjęcie i informacje, że ma źrebaka. Później cisza....

Oczywiście szanowni Głowaccy nie poinformowali mnie mimo, że umawialiśmy się na prawo pierwokupu ani nie mogę się z nimi skontaktować- chyba mnie już nie znają.

Moje pytanie, czy jest szansa, że dowiem się gdzie jest? Czy ktoś byłby w stanie mi pomóc?

Tak się cieszyłam, że ją kupili właśnie oni... i szczerze żałuje...


Umawialiście się, czy miałaś umowę z prawem pierwokupu?
Podaj jej pełne imię i rodziców, proszę, "Rudą" ciężko znaleźć.
A próbowałaś zasięgnąć informacji w księgach? Powinni wiedzieć, co się z nią dzieje. Tyle że nie wiem, czy nie zasłonią się RODO albo innymi klauzulami. Ale może warto spytać.
Już wiem, Citri. Niestety w ogólnodostępnych bazach nic. Więc chyba rzeczywiście zostaje zapytać w PZHKA.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
04 grudnia 2018 18:54
Citri (Emberk-Constelacja)

wydaje mi się, że pierwokup był ustny(nie dam głowy uciąć), ale umowę mam w PL, będę jej szukać w okolicy świąt...
Jakby nie było- ustna też obowiązuje.

No właśnie RODO...  a ja bardzo chce wiedzieć kto ją ma i gdzie. Jak wrócę będę próbować dzwonić, a jak Pan Szymon Głowacki się nie odezwie... to nie interesuje mnie żadne RODO i miła nie będę 🙂
Mam nadzieję, że znajdziesz zgubę. Trzymam kciuki.
Służewiec nie poda Ci żadnych informacji...Tak naprawdę może być tak ,że w Księgach dalej Ty będziesz widnieć jako właściciel,jesli kolejne osoby nie zgłosiły zakupu konia. 🙁 Sama próbowałam : mnie jedynie udało się sowiedziec ,że koń został sprzedany w pakiecie w 20012r. i ,że kupujący chyba handlował końmi z Niemcami...Na tym trop się urwał 🙁
Ustna umowa niestety jest trudna do udowodnienia i prawnie nic na tą chwilę nie możesz zrobić...Prędzej poszukaj jakiego potomstwa ,bedziesz miała wtedy info gdzie został źrebak wyhodowany i może dalej tam jest klacz
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
05 grudnia 2018 11:20
ehm, źrebak na pewno urodzony i trzymany u Głowackich był...
Będziemy próbować..
derby Citri na swojej stronie na allbreedpedigree.com ma wpisanego źrebaka z rocznika 2017 o imieniu Murjana po Psyche Serapisie. Niestety nie ma tam więcej informacji, ale w naszej księdze nie zaakceptowaliby takiego imienia. Jeśli to prawdziwe, papierowe imię źrebaka, to musi być młoda zarejestrowana już zagranicą, zawsze to jakiś trop  :kwiatek:. Oby Citri dobrze teraz trafiła i oby się znalazła  :kwiatek:
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
05 grudnia 2018 17:09
czyli urodziła min 2 źrebaki... pierwszy w PL był kasztan po kasztanie malowanym, ale nie mogę odnaleźć e-maila jakim....

czyli pewnie jak mówili... "poszła na zachód" eh kurka

Dzięki, odezwę się do wł tego siwka (jak mi podadzą)


edit: prawdopodobnie 2 lata temu była na odprawie w Belgii do Kuweitu...  ehhh 🙁
derby współczuję i trzymam kciuki za odnalezienie rudej.

Mój rudy koń zdecydowanie w kondycji pastwiskowej śmiga jak dziki po pastwiskach  😂



I prawie całe stadko:

Pierwsza jazda na Siwym VS ostatnia jazda na Siwym  🤣 😲 🤔 😵 😵
P.S. ja nie twierdze ,że umiem jeżdzić..Śmiać mi się tylko chce jaka jest różnica  🏇 Pamietam ,że na tej pierwszej jezdzie próbował mnie z lekka zabić a ja nic nie mogłam z tym zrobić...
RatinaZ, uuu dobrze to wygląda! 🙂
RatinaZ, uuu dobrze to wygląda! 🙂


Dzięki 🙂 może nie do końca dobrze,ale lepiej  🤣  ja ujeźdzenia nie kocham i ujeźdzenie nie kocha mnie ,wiec to dla mnie taki mały sukcesik ... cdn. jeszcze galopik Wam pokaże w przyszłym tyg  😍
Ale ujeżdżenie to królowa dyscyplin! Ja tam myślę, do takiej ogólnej pracy, każdy sukcesik to krok do przodu. Nawet jeśli planujecie cisnąć rajdy. Jako żem sercem dresiaż-amator, to trzymam kciuki! Fajnie, o! 😍
Narazie planujemy jechać L ujezdzeniową albo debiuty ( okaże się  😉 ) jeśli moja kochana Łodź zrobi konkursy dla arabów ... a jako ,że ja jestem Mistrzynią 2 miejsc to przywioze sobie pucharek ujeźdzeniowy ..a co  😂 😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się