Pensjonaty we Wrocławiu

Wszystko jest warte tyle, ile ktoś jest gotowy zapłacić... Mam nadzieję, że ta stania będzie jedynie piąć się w górę, bo mega u nas brakuje dobrych pensjonatów, a miejscówka super.
lardia nie „łyście” tylko ja tak policzyłam 😉
Nowa stajnia/boksy/hala to faktura, koszt i gwarancja. Używane rzeczy są z reguły tańsze od nowych.
Tak jak napisałam - trzymam kciuki.
Jednak tzw rynek bywa brutalny.
Generalnie gotowe nieruchomości są zawsze droższe niż koszt ich wybudowania. Trudno żeby było inaczej -ale zawsze można rozmawiać i się targować.


Tu bym się nie zgodziła, właśnie gotowe można kupić taniej niż kupić rolną ziemię i budować od podstaw wszystko (łącznie z zezwoleniami, przyłączami itd). Cokolwiek postawić to są straszne koszta. Choć fakt że jak coś jest nieużywane/zapuszczone to nieraz lepiej zburzyć i postawić w to miejsce od nowa niż remontować, ale w przypadku Dziupliny to akurat nie dotyczy bo tam wszystko cały czas hula.

Iskra de Baleron  nie przeglądałam ofert ale 4zł/m2 ziemi rolnej ? Wow! My dokupywaliśmy w tym roku 0,5ha rolnej u nas (fakt że dużo bliżej Wrocławia niż Dziuplina) ale wyszło 33zł/m2.
amazonka*, ja mówiłam raczej o domu jako takim. Gotowe są przeważnie droższe niż kupić działkę i budować. O całym gospodarstwie się nie wypowiadam bo nie jestem w temacie. Niemniej jednak dla mnie to nie jest kwestia kosztów materiałów i budowy ale sprzedaży działającej stajni.
To troche też tak jakby sprzedaż firmy , bo to działający pensjonat przecież wraz z klientami.
Dokładnie.
Jestem na etapie budowy domu z maleńką stajenką i placem do jazdy. Moim zdaniem, jeśli obiekt nie wymaga inwestycji, to cena jest dobra.
Ech, żebym w lotka wygrała to zamiast szukać pensjonatu bym sobie takowy kupiła  😜
[quote author=ulisska link=topic=170.msg2823232#msg2823232 date=1542142306]
[quote author=GabiJamal link=topic=170.msg2821890#msg2821890 date=1541546353]
Cześć!mam nadzieję że w końcu uda mi się czegoś dowiedzieć.Szukam informacji co się stało z końmi ze stadniny na grobli.Gdzie przebywają?


Dwie siwe klacze stoją w Groblicach - podobno na emeryturze.
[/quote]

Groblice oddają konie na emeryturę, a nie przyjmują, więc jeśli nie stoją tam w pensjonacie to albo do rekreacji, albo na źrebaki.
[/quote]


Nope 😀 Aktualnie jest w Groblicach wałaszek Pico na emeryturze. A siwe klaczuchy są w pensjonacie i właściciele (mama z córą) rekreacyjnie na nich tuptają  😉
Czy ktoś stoi/stał/zna Jerry Horse? Podzieli się ktoś opinią?
Czy ktoś stoi/stał/zna Jerry Horse? Podzieli się ktoś opinią?

Ja znam i myślę że sporo z nas zna  🙂 uciekli na swoje jak to zwykle bywa mając dość pensjonatów, więc i robią wszystko żeby było tak jak powinno  być. Szczerze polecam! Może nie ma złotych klamek, ale są najedzone i szczęśliwe konie.
Lardia, dla mnie są jeszcze ważne warunki do jazdy. Z doświadczenia wiem, że wyobrażenia a rzeczywistość to dwie różne rzeczy. Jak ktoś nie stał, nie wie jak jest ;-)
Pewnie, kazdy ma inne wymagania. Jest niewielki plac do jazdy, są mega lasy na tereny. Myślę że śmiało możesz przyjechać zobaczyc i ocenić czy taki plac Ci wystarczy czy potrzebujesz lepszej infrastruktury dla siebie.
Kto przyjmuje konie do zajeżdżenia w naszym rejonie?
rtk szczerze polecam Bombal, choć nie mam pojęcia czy jeszcze się tym zajmuje
Ja polecam Łukasza Wylęge, co prawda troche dalej bo koło Kępna ale warto 🙂


A kto bierze młode konie w trening w celu przygotowania i pierwszych startów w zawodach w okolicy Wrocławia i dysponuje halą?
Widziałam że Joanna Pawlak się ogłaszała, ktoś jeszcze?
amazonka, ale jaka dyscyplina? Bo ujezdzeniowcow jest kilka 😉
No tak zapomniałam dopisać, chodzi o skoki 🙂 choć wkkw też mogłoby być :P
amazonka*, wkkw to Mariusz Kleniuk
kitty, o, miło mi, że jesteś zadowolona  😡
Mam teraz trzy dzikusy, w tym do dwóch dojeżdżam, więc chwilowo nie mam mocy przerobowych 😉
Bombal no ja byłam bardzo zadowolona  😀 Najważniejsze to pokazać koniowatemu, że jeżdżenie jest fajne i że ma iść do przodu i że kierownica to ważna sprawa,  a Ty zrobiłaś to superkowo. Nie wiedziałam właśnie czy dalej bierzesz dzikusy, czy już bardziej stateczne sztuki  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 grudnia 2018 09:11
[quote author=budyń link=topic=170.msg2825057#msg2825057 date=1542709002]

To w takim razie z dojazdem samochodem istnieją jakieś?
[/quote]

Jak nie będziesz dla odpowiednich osób miła to wspaniałe jeździeckie środowisko będzie opowiadać takie bajki jak np bicie konia czy zmuszanie go do wielogodzinnych galopów po zaoranym polu na rzeźnickich kiełznach to w pewnych stajniach odmówią Ci przyjęcia konia  :kwiatek:
JARA, o co chodzi z Twoim wpisem?  😲
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 grudnia 2018 09:36
O to, że we Wrocławiu ciężko o dobrą stajnie, a do tego pensjonariusze sami sobie świnie podkładają 😉
JARA   hehehe tiaaaaa, ja jestem nr.1 na czarnej liście pensjonatów  😅 wymaganie spełniania warunków umowy przez usługodawcę, jest baaaardzo źle widziane. Choć jednak najbardziej lubię text: " ty nie odchodzisz z naszej stajni, to my cię wyrzucamy! " ulupsiony mój  😍
Niestety mamy słabe stajnie i mamy ich mało w stosunku do ilości koni. Właściciele stajni mają pełną świadomość, że "problematycznych" klientów najlepiej się pozbyć, bo za chwilkę ktoś przyjdzie na ich miejsce i przynajmniej przez jakiś czas będzie zadowolony. Jak przestanie, proces należy powtórzyć i tyle...
O to, że we Wrocławiu ciężko o dobrą stajnie, a do tego pensjonariusze sami sobie świnie podkładają 😉


Szkoda, że nie widać nawet kogo cytujesz, bo nie wiadomo o co chodzi  👀
Dla zainteresowanych,  to ja biję konia i ganiam go po oranym na pelhamie  😂
Perlicaprzecież wiesz  😉
katija, chyba mnie z kimś mylisz, bo ja Ciebie nie znam (chyba raczej ?)
edit: patrząc po fotce to Cię nie widziałam nawet, bo masz charakterystyczną fryzurę to bym zapamiętała ( raczej), choć ostatnio mam duże problemy z pamiecią ludzi i imion  🤔wirek:
Ja to zupełnie inaczej zrozumiałam, myślałam że to zarzut do właściciela pensjonatu a nie do pensjonariusza.  🤔wirek:
Czy istnieje wątek na temat sprzedaży koni na dolnym śląsku?
Nie mogę znaleźć. Czy mógłby ktoś wkleić link do takowego jeżeli istnieje?
Będę wdzięczna  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się