Siodło skokowe

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 listopada 2018 09:18
azzawa Dam, dam 🙂
Edit.
Był dziś u mnie Pan Sebastian. I niestety ale nie mogę nic powiedzieć na temat tych Daw Magów, bo żadnego nie obejrzałam 😁 Okazało się, że siodło które wzięłam na przymiarkę (Prestige Pais wzięłam, dziękuję kortina że zwróciłaś na nie moją uwagę :kwiatek🙂 bardzo fajnie na moim koniu leży, jest skonstruowane dokładnie tak, jak koń tego potrzebuje. Sam Pan Sebastian powiedział, że nawet tych daw magów nie będzie mi proponował, bo bardzo mu się podoba jak to siodło na tym konkretnym koniu wygląda i że dla mnie też jest fajne, że tamte będą gorzej leżały i dla mnie będą za duże. Fajnie, bo pokazał mi na moim Wintecku dlaczego ono nie pasuje i czym się różni od tego Prestiga, i faktycznie widzę o co chodzi i dlaczego 🙂 Wymagać będzie małej poprawki, ale i tak trafiłam jak ślepa kura ziarno na to wychodzi 😀
Pojawiła się jakis czas temu nowa marka w ofercie Equishopu "Renaissance". Ktoś z was się spotkał się z tymi siodłami ? Co to ?
Klami to siodła szyte ze współpracą z butetem 🙂 nie pamiętam dokładnie ale chyba terlica prestige - można ingerować w zmiany łęku, a skóra wykonanie buteta. Moim zdaniem super pomysł, może jakość tych siodeł będzie lepsza 🙂 chociaż mnie po butecie tyłek bolał.. Nie leży mi siedzisko 🙂
A więc to tak, dzięki dziewczyny za wyjaśnienie.

Bacik90, widzę, że masz w ogłoszeniach siodełko Equiline wystawione. Jeździłaś ? Możesz się wypowiedzieć?
Klami nie siedziałam w tym equiline, jest za wąskie na moje pociechy  :icon_rolleyes. Na pewno ta gumowa wstawka jest bardzo trzymająca, jak do tego dojdą oficerki z gumą od środka, to chyba nie da się z takiego zestawu wypaść za burte  🏇
Moja znajoma, która jeździ w equipe i cwd siedziała w tym siodle, miała bardzo miłe odczucia. Na pewno jest dużo głębsze i mocniej trzyma.
Moim zdaniem nie nadaje się na szerokie konie, dobrze leży na wykłębionych i dosyć wąskich koniach. I to drugie siodło, które mam w rękach i to samo odczucie co do jego budowy.
Bacik90, haha, czyli zdecydowanie to nie siodła dla mojego konia.

A miałaś może doczynienia z tymi Prestige/Butet? Ciekawią mnie mówiąc szczerze.
Ja dziś testowałam Devocoux i bardzo przyjemnie. Kojarzy mi się ono z Miss Cwd ( tylne panele).
Siodło skokowe henri de rivel - ma ktoś? Jakie opinię? Jak trzyma w skoku, jak dla jeźdźca i konia. Szukam wszystkiego na ten temat! PILNE!
Dla jeźdźca bardzo wygodne, bo miękka skóra natomiast one paskudnie usadzają fotelowo - pupa na tylni łęk i nogę pchają do przodu  🤦
Testowałam kiedyś model Dilecta no i mnie się super siedziało,  blisko konia, klocki takie jak lubię, nienachalne, ale.. miało skrzywioną terlicę. Sprawdzałam kiedyś komuś inne HdR, jak leży na koniu i niestety również okazało się krzywe.
Potrzebuje pomocy sprzedaje siodło kieffer Norbert koof i gdzie szukać rozstaw łęku ?
Watpie zeby byl wybity, zostaje zmierzyc w cm.
od spodu jest wybity numer kilka cyfr ,ale to chyba numer seryjny ?
W kiefferach nie ma wybitego.
Dziewczyny, potrzebuje porady, nie wiem na które siodło się zdecydować  😵
Mam do wyboru trzy modele equipa
Expression
Expression Special
i Synergy

Wszystkie i tak będą robione na miarę pod mojego konia więc cenowo będą bardzo podobnie wychodziły, a ja nie mam pojęcia jak wybrać. Czy możecie coś polecić ?  :kwiatek: Skaczę tak max do 130cm nie mam dużej wiedzy odnośnie siodeł  🤔
naovika skoro robisz na miarę to nie dostałaś na testy? każdemu pasuje co innego  👀 😉
jeździłam na wszystkich trzech, chodzi mi o to które jest lepsze ? Bo ja jako laik dobrze trzymam się w każdym  😵  nie widzę dużej różnicy między tymi siodłami.  Owszem inaczej się siedzi ale w każdym wygodnie  😂
Gillian   four letter word
14 grudnia 2018 09:43
Czy jest na sali ktoś, kto ma siodło Prestige Roma lub Power Jump? Potrzebuję zmierzyć jedną rzecz :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 grudnia 2018 12:45
Ubolewam nad tym, że Devocoux skokowe nie mają bardziej miękkiego siedziska.
Więc po krótkiej przerwie kolejna marka na testy- CWD.

Jakie warto jeszcze przetestować? W grę wchodzą tylko takie marki, gdzie przyjadą siodło możliwie dopasować.
Butet?
naovika myśle ze to są tej samej jakości siodła, wiec kwestia naprawdę leży w tym które tobie najbardziej pasuje  😉 mi z tych które podałaś lepiej jeździło się chyba w synergy, ale ile tyłków tyle gustów  😜
lusia722, z CWD jeździłam w 2GS i mi się mega siedziało. Wkurzały te pseudo carbonowe ozdóbki przy puślisku (przeszkadzają przy dociąganiu popręgu) ale siodło jak dla mnie super.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 grudnia 2018 13:52
2gs odrzuciłyśmy na wstępie 😉
Jeden model, z linii Classic, nam wpadł w oko przy okazji oglądania koni, drugi z linii Dynamick wybrałyśmy z ciekawości.
naovika, miałam przez jakiś czas Synergy jako tymczasowe siodło w oczekiwaniu na moje docelowe. Zdecydowanie fajny model.

lusia722, dlaczego 2gs już na wstępie odpadło ?
lusia722,  moja trenerka tylko w cwd jeździ.
Mamy SE02 oraz Miss. Jestem mega fanką tych siodeł.
Devocoux testowałam ostatnio I super mi się siedziało. Są bardziej trzymające niż Cwd.
Perlica, a ktoś pasuje CWD w Polsce ? One są w ogóle modyfikowalne czy raz zrobione potem wymagają wymiany połowy siodła w razie konieczności modyfikacji?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
15 grudnia 2018 12:04
Miałam w stajni 3 siodła CWD 2gs w tym dwa nowe robione pod konkretne konie i niestety nie leżały dobrze.
Wszystkie siodła miały załamanie na tybince pod wstawką i ogólnie ten design nie do końca estetyczny.
No właśnie to siodło klasyczne, chyba SE02 jest mega, mega miękkie, bo dwa razy podczas testów koni moja zawodniczka siedziała w tym modelu i była zachwycona, drugi model to 2gs Mademoiselle, bo kartonowa terlica sprawdza nam się super.
lusia722, a to 2gs Mademoiselle widziałaś pasowane może ? Ogarniają ?
A tak btw, to wiesz jak to wygląda w tych siodłach z pasowaniem, w sensie czy one są w ogóle modyfikowalne, czy raz zrobione potem wymagają wymiany połowy siodła w razie konieczności modyfikacji?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
15 grudnia 2018 14:32
Nie widziałam właśnie, tamte dwa na miarę były robione przez CWD w DE i straszna lipa.
Myślę, że to podobne działa jak w Equipe itp. Gotowe elementy konfiguruje się możliwe najlepiej. Mało która marka szyje na miarę.
My poważniejsze rozmowy prowadzić będziemy po testach. Liczę na to, że skoro teraz mam konie w zupełnie innym typie budowy to może jakimś cudem będą pasowały.
Poprzednia stawka to bardzo szerokie, mocniejszej budowy konie, te mają diametralnie inne sylwetki.
Czy jest na sali ktoś, kto ma siodło Prestige Roma lub Power Jump? Potrzebuję zmierzyć jedną rzecz :kwiatek:

Ja mam wszechrostonna Rome 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się