Runnersi- czyli biegaj z nami :)

Z moich obserwacji. Uczucie cieżkiego biegnięcia jest właśnie wtedy kiedy but jest bardzo miękki/amortyzujący. Coś jakby zbyt trudno było się odbić ze zbyt miękkiej podeszwy i zbyt dużo wysiłku się w to wkłada. I to daje poczucie, że " niby miękko ale ciężko się biegnie".
Drugie uczucie ciężkości jest wtedy, kiedy ten but jest cięższy niż nasze poprzednie.

Mam takie jedne miękkie buty Nike Vomero. Właśnie podobno jedne z najbardziej amortyzowanych butów. I nie biegam w nich, bo mnie wkurzają.
Cięższe nie są - i miałam dokładnie to samo wrażenie, że są za miękkie, za mało sprężynujące, przez co trudniej się odbić...
Ale jak po kilku dniach biegania w asiscach włożyłam z powrotem brooksy, to od razu zaczęło mnie wszystko boleć :/
Dam im jeszcze szansę :P
Dziękuję :-)
Buty z solidną amortyzacją nigdy nie będą lekkie... 😉 raczej mięciutkie, ortopedyczne, trzymające stopę. Nie da się mieć i mocnej amortyzacji i lekkości, lekkie i szybkie są buty startowe które np.wspomagają wybicie ze śródstopia itp ale pod piętą mają niewiele

katq na bóle kolan to rozgrzewka i odpowiednia technika biegu, buty nas tylko wspomagają  :kwiatek:
Averis   Czarny charakter
07 grudnia 2018 16:46
A ja pochwalę się, że przyszły moje biegowe ślicznotki. Idealne na moje górskie maratony, czyli śnieg, wodę i błoto <3 Mega lekkie i wygodne. Niedługo wypróbuje je w Tatrach.

https://8a.pl/buty-biegowe-dla-pan-la-sportiva-crossover-2-0-gtx-iris-blue-purple?gclid=CjwKCAiA0ajgBRA4EiwA9gFORwH0yeQnZT-UmT8oGjm2QwldfkFMX-VTzlje1lsGK0pNQuijhwi72BoCKQoQAvD_BwE
Ależ dziwne.  🙂 Życzę samych najlepszych wyników.
Ps- ja sobie kupiłam używki z prawdziwymi metalowymi kolcami na lód. Tak mnie korciło, że kupiłam. Za grosze. Pewno użyję że dwa razy na lodzie na obwodnicy. Ale musiałam. Nie będzie szkoda wywalić. Albo sprzedam na allegro, tak jak kupiłam. Ale muszę spróbować tych kolców na lodzie.
Averis   Czarny charakter
07 grudnia 2018 17:02
tunrida, dzięki 😀 Total kosmos, wiem. Ja na lód i śnieg mam dodatkowe raczki zakładane (bo podczas biegów górskich teren się zmienia, a kolce na skałach to średni pomysł). Ale na płaski teren - super.
Zrób fotkę na nodze, co? Kiedyś przy okazji nawet. I daj znać jakie to uczucie w takich biegać. Bo co innego opinie z neta, a jednak co innego własne odczucia. 
Ps- na śnieg i lekko śliski asfalt mam dobre buty. Nawet dwa rodzaje. Ale mi się marzyło wyprobowac te kolce.  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 grudnia 2018 19:39
Takie polaczenie salomona z nakładkami przeciwsniegowymi 😉
Averis   Czarny charakter
07 grudnia 2018 20:02
JARA, nie grzesz, La Sportivy to królowe biegów trailowych po śniegu 😀 Chociaż moje Salomonki na lato/jesień kocham z całego serca.

Wróciłam właśnie z 13 kilometrowego rozbierania. Nie lubię biegać w takiej mżawce.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 grudnia 2018 21:43
Ciezko biegać w mzawce jak trzeba sie rozbierac 😁
Averis   Czarny charakter
07 grudnia 2018 22:50
JARA, jezu 😀 To przez mżawkę! Niech zostanie dla potomności 😁
dziewczyny, czy kojarzycie może gdzie dostanę taki komin jaki ta dziewczyna nosi zupełnie na początku tego filmiku:
? ew co mam wpisać, żeby taki znaleźć?
hedonistka, nie wiem czy do końca o to ci chodziło, ale masz jakiś trop: https://fivesport.pl/pl/products/maska-neoprenowa-termoaktywna-do-biegania-starling-4920.html
Kolebka wiem, rozgrzewam, biegam w miarę dobrze technicznie, no ale nie tylko biegam, jeszcze gram w pingponga i trenuję aikido + jeżdżę konno, dodaj do tego że już zaczęłam trzecią osiemnastkę jakis czas temu, więc peselu się nie oszuka 😉
A tak przy okazji, czy można samemu ocenić swoją technikę biegu?? Czy trzeba się jednak nagrać i popatrzeć okiem fachowca?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 grudnia 2018 14:12
katq, próbowałaś bieżni w jakimś sklepie biegacza? 😉


Macie pomysł jak zdobyć (poza mierzeniem na śpiocha) obwód łydki? Chce kupić mojemu M skarpety Compressporta, ale bez obwodu łydki się nie da  😀iabeł:
A ma jakie dlugie obcisle portki? Tylko jak to skarpety kompresyjne, to bym uwazala, bo ciuchy kompresyjne najlepiej mierzyc, zeby wiedziec czy sie dobrze w nich czuje  🙂
katq jedynie fachowiec oceni, zawsze możesz poszukać trenerów biegowych w swojej okolicy i podpytać 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 grudnia 2018 14:50
A ma jakie dlugie obcisle portki? Tylko jak to skarpety kompresyjne, to bym uwazala, bo ciuchy kompresyjne najlepiej mierzyc, zeby wiedziec czy sie dobrze w nich czuje  🙂


Będę dziś go mierzyć, bo nie mam innego pomysłu. Ma jakieś skarpety pseudokompresyjne, dlatego chce mu kupić normalne, które będą działały tak jakby chciał, a nie uciskały w ściągaczu pod kolanem 😉

Swoją drogą wysłałam dziś do Eski do akcji "kto jest twoim mikołajem" zgłoszenie mojego M żeby wysłali go na obóz biegowy. Szanse na wygrana sa mikro, ale warto było 😉


edit:

Udało mi się zmierzyć Michała w nocy, zamówiłam mu już skarpetki. 😉
Przy zapisaniu się newslettera, przy zakupach powyżej 200zł dostaje się rabat 40zł. Więc domówiłam krótkie skarpetki Compressporta i wyszły dwie pary niemal w cenie jednej 😉
No i jeszcze właśnie zamówiłam książkę "trening mistrzów", mam nadzieję, ze się ucieszy 🙂 Album na numery startowe też mam nadzieję się już robi.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 grudnia 2018 11:39
Przyszedł album   💃

Averis   Czarny charakter
14 grudnia 2018 13:11
JARA, czy dobrze widzę, że moja propozycja wygrała?😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 grudnia 2018 13:54
Averis, pewnie! 🙂
Averis   Czarny charakter
14 grudnia 2018 14:28
JARA, to czadowo! Super wyszło 😉
JARA
Wygląda naprawdę świetnie ! 🙂
szam, dzięki, doszła do mnie, całkiem przyjemnie się spisuje, zwłaszcza w gej cenie 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 grudnia 2018 11:36
Wrocław i okolice!

Mój kolega z pracy po raz szósty organizuje wycieczkę biegową po Masywie Ślęży.
Termin: 6 stycznia 2019r. (niedziela)
Trasa: 17km i 26km
Cena: za free 😉

Jakby ktoś był zainteresowany to gorąco zapraszam 🙂

https://www.facebook.com/events/1978776985749412/
Przymierzam się do kupna zegara z którym mogłabym biegać. Celuję w Garmina 235, Suunto Fitness 3 ew. coś TomToma np. Runner 3. Jakieś opinie, inne typy? Zależy mi na pomiarach: głównie tempa, kalorie, dystans itp. Bez pasa HR.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 maja 2019 08:00
Ja w ubiegłym roku na urodziny kupiłam swojemu facetowi Suunto Spartan Trainer Wirst HR. Jest bardzo zadowolony, z resztą kupiłam go po opinii kolegi z pracy, który już go ma i używa do jazdy na rowerze, biegania, pływania itp.
Garmin, Suunto i Polar robią bardzo dobry sprzęt 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 maja 2019 07:46
Odgrzebuję 🙂
Potrzebuję jakąś saszetkę? Opaskę? COŚ żeby zabrać ze sobą na bieganie telefon. Żeby było wygodne i nie latało po ciele.
Zaczęliśmy trochę biegać z końmi i póki było chłodno to nie miałam problemu, bo zawsze jakąś bluzę czy kamizelkę na sobie miałam, ale teraz już tylko tshirt.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 czerwca 2019 20:56
zembria, sa na ramie w decathlonie takie opaski, w ktore wklada się telefon. 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 czerwca 2019 06:23
Na ramię to nie, wolałabym coś bardziej... dyskretnego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się