Czy przedawkowanie preparatu na odrobaczanie jest niebezpieczne?

Zostały pomylone pasty odrobaczające, koń o masie 350kg-400 (odsadek sokólski) dostał pastę na 700kg. Proszę, czy ktokolwiek mi powie co mogę zrobić do przyjazdu weterynarza? Jedyny co tutaj dojeżdża będzie za minimum półtorej godziny. Dostał owies, nie wiem czy traktować go jak przy kolce, zapewnić ruch? Dać wodę?
Przepraszam, jeśli tu są kategorię a dałam pytanie byle gdzie, usunę po odpowiedzi jak mogę go wspomóc. I czy jest szansa na uratowanie.
Pasta Ecomectin.

Edytowałam tytuł
Spokojnie. Przekroczyłas dawkę dwukrotnie, nie 20-krotnie, nic mu nie powinno być.
Absolutnie nic koniowi nie będzie, żadnej kolki od preparatu. Pasty są bezpieczne. Jedyne na co musisz patrzeć, to jeśli był silnie zarobaczony, czy nie będzie problemów ze strony zatrucia organizmu / zaczopowania jelit martwymi robalami, ale takie ryzyko jest zupełnie niezależne od dawki pasty.
Gillian   four letter word
07 grudnia 2018 15:06
Najpierw czytać ulotkę, potem się uspokoić...
Po podaniu dawki większej niż 1,8 mg/kg (9-krotna wartość dawki zalecanej), obserwowano łagodne i przemijające objawy (opóźniona reakcja źrenicy na światło i depresja). Inne objawy, obserwowane po podaniu większych dawek, obejmowały: nadmierne rozszerzenie źrenicy, ataksję, drżenie, otępienie, śpiączkę oraz śmierć zwierzęcia. Mniej ciężkie objawy miały charakter przejściowy.
Powinno nic nie być. Spokojnie wystarczy obserwacja.
vissenna   Turecki niewolnik
07 grudnia 2018 15:32
Obserwacja i może rano mesz. Jak nie zareagował źle do tej pory to raczej już nic złego się nie stanie.
Dziękuję Wam, z całego serca. Wpadłam w panikę, bo właściciel uznał, że teraz już zdechnie na pewno przez zatrucie. Dzięki, bardzo bardzo bardzo!


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się