PSY

derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
07 grudnia 2018 16:51
[quote author=derby link=topic=32.msg2828696#msg2828696 date=1544095646]
Najlepiej sterylka/kastracja ok 2,5 - 3 rok życia 🙂

To chyba trochę późno😉
ja jestem z maluchami już na styczeń umówiona jak skończą 6mc
[/quote]


Jestem za tym aby sterylizować/kastrować psy gdy są w pełni rozwinięte i psychicznie i fizycznie, ale z kastrowaniem maluchów się nie wygra jak weci sami do tego namawiają 🙂

Ale jak kto woli 🙂
Zapytam inaczej...
jakie są ewidentne plusy poznej kastracji/ sterylizacji?
dla mnie osobiście więcej jest jednak na plus wcześniejszej ale każdy robi jak woli i jak warunki mu pozwalają.
ushia po prostu są cieplejsze od legginsów, a wygodniejsze od normalnych spodni  😁
efeemeryda   no fate but what we make.
07 grudnia 2018 18:19
derby
Widać weci mają jakieś swoje powody ku temu.
Byłam już o tym mowa, wrzucalam publikacje.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
07 grudnia 2018 22:42
dokument nie chciał się wrzucić niestety, Cobrinha jak chcesz jakiś mogę podesłać na emaila, ale jak masz zaplanowane to i tak będziesz cięła 🙂 i masz racje każdy robi jak uważa, nic mi w sumie do tego poza wyrażeniem swojego zdania 🙂

efeemeryda nie widziałam co wrzuciłaś - niestety nie jestem na bieżąco 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
08 grudnia 2018 09:15
derby
W skrócie rzecz ujmując chodzi o nowotwory listwy mlecznej i zależności ich wstępowania, a sterylizacji przed pierwsza cieczką.
Moje zdanie jest takie, ze jeśli pies nie jest wystawowy, hodowlany, dużej rasy (poznodojrzewajacej, gdyż wczesna sterylizacja może powodować opóźnienie w „zamykaniu” się nasad kości długich, a wiec psa wyższego na łapach), to sterylizacja przed pierwsza cieczka jest bardzo dobrym wyjściem.
Tak jeszcze nawiązując do ozików - sierść, szczególnie z showów oczywiście, z wiadomych względów - sypie się w ilościach kosmicznych przez cały rok...
Pedantom chodzącym w ciemnych ciuchach zdecydowanie nie polecam :P no chyba że black bi, ale to ciężko znaleźć 😉

W sumie to znam oziczki, które nie pracują i są pieskami kanapowymi bardziej niż sportowymi i żyją... więc bez przesady. Jeśli się znajdzie odpowiednią hodowlę show, poprzebywa z rodzicami, to może się okazać że pies spokojnie funkcjonuje w trybie "normalnych" spacerów i wcale nie musi mieć codziennie zapewnionych atrakcji 😉
Co oczywiście nie zmienia faktu, że pekińczyk czy inny nakolankowy labradoodle to to nie jest i różnie być może :P
Natomiast faktor sierści - jeśli jest istotny - no to ten... nie 😉

I na pewno nie working dla amatora 😉 Histeryczne i emocjonalne to oziki są, ale to przeszkadzać może w sporcie, a nie (IMO) w życiu codziennym. Choć też pewnie zależy od egzemplarza.
Mam aussie i teriera. Terier był pierwszy i ogólnie był moim pierwszym psem (jak dla mnie to dopiero strzał w kolano i skok na głęboka wodę :p ). Aussie w moim odczuciu w porównaniu do teriera jest bezobsługowy. Fakt, praca pod okiem trenera z terierkiem dała mi już jakieś doświadczenie i wyczucie, wiec z aussie praca idzie się łatwo, jest zmotywowany i chce robić wszystko o co poproszę (a robota idzie 3x szybciej niż z terierem). Dodatkowo mam psa z hodowli gdzie wszystkie po kolei to psy mniejszym lub większym sporcie pracujące, ale baaaaaardzo stabilne psychicznie (Mills jesteś z Lublina?). Mam małe dziecko, mąż dużo czasu spędza w pracy i to na mnie spada odgarnianie 2psow i córki. I nie aussie nie roznosi mi domu. Zapewniam mu trening gdzie męczy mózg a potem idzie do klatki i odsypia. Spacery z dzieckiem w wózku/chuście tez nie należą do szaleńczych gonitw. Co do sierści to zobaczymy po czasie, ale podobno samce gubią znacznie mniej sierści od suk.




A ja mam głupie, bardzo głupie pytanie. Orientuje się ktoś co to za rasa (o ile taka istnieje), że psy wyglądają zupełnie jak wilki? Dość często spotykam takie np na sesjach zdjęciowych i tak mnie to zastanawia 😀 Bo jakoś ciężko mi uwierzyć, że to faktycznie udomowione wilki, a nie pieski hodowlane.
emptyline   Big Milk Straciatella
12 grudnia 2018 19:05
Zafira, Wilczak czechosłowacki, Saarlooswolfhond
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 grudnia 2018 19:15
Zafira, są wilczaki czechoslowackie i mniej popularne w polsce saarloosy (oba są wynikiem projektow, mixy wilka europejskiego z ONkami, saarloosy wywodza sie z holandii), do tego są jeszcze american wolfdog ale to nie 'usystematyzowana' rasa a krzyżówki wilka kanadyjskiego z różnymi rasami, nie tylko ON ale np husky. Także zależy które widziałaś na zdjęciach 😉
Nie spodziewałam się odpowiedzi tak szybko, dzięki! Wilczaka właśnie znalazłam, bo się rozglądam lekko aż, na tego drugiego zaraz spojrzę. Dzięki raz jeszcze  🤣
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 grudnia 2018 19:21
są jeszcze tamaskany, też dość wilcze, w Polsce mamy aktualnie kilka sztuk 😉

btw. spotkałyśmy ostatnio wilczaka czechosłowackiego na spacerze, niesamowite wrażenie robił  😜
Sporo tych ras! Ja takiego wilczaka chętnie bym zobaczyła na żywo, a równie chętnie pogadała z właścicielem, zwłaszcza takim, który brał udział w szkoleniu 😀
emptyline   Big Milk Straciatella
12 grudnia 2018 19:53
Latent Pony zdaje się ma wilczaka, ale nie wiem czy jeszcze bywa na forum.
Kastorkowa   Szałas na hałas
12 grudnia 2018 19:56
PumCass ma na pewno. W Krakowie też ich trochę jest. Choć najłatwiej je spotkać i pogadać na wystawach jednak  :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 grudnia 2018 09:49
ktoś wklejał kiedyś link do wykładu na temat szelek i obroży. Zgubiłam link, nie pamiętam kto. Czy ktoś ma pod ręką może?  :kwiatek:

edit: kosmos literówka 🙂
PumCass   zachowaj zimną krew!
13 grudnia 2018 09:57
Zgłaszam się jako wywołana do tablicy  😉 Wilczaka mam, nie polecam 😂 ale skoro już tu jestem to się przypomnę z sukomirą 🙂



Oo, dzięki! Dlaczego nie polecasz?  🏇
Ogólnie, mogłabym kiedyś napisać, zadać kilka pytanek? Chętnie bym się więcej o takim niuchaczu dowiedziała  😀
PumCass   zachowaj zimną krew!
13 grudnia 2018 10:25
Zafira
Jasne, nie ma problemu 🙂
a nie polecam, bo to łotrzyki i złodzieje 😁
madmaddie jeśli masz link do tych szelek i obroży to ja chętnie też przygarnę.
Przestałam wierzyć że znajdę dobre szelki na moją GP...  A jeszcze front range to już w ogóle... 😵

PumCass piękna!
PumCass przepiękna  😍 Aż mi się zamarzył taki wilk, no jestem zachwycona.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 grudnia 2018 11:21
ozzy_bb, a Dog Copenhagen? Osobiście nie mam, ale opinie mają bdb, a i zapięcie z przodu jest.
Sprawdzian miłości do psa to ten moment kiedy podczas spaceru po godzinie 23 zwierzak postanawia wytarzać się w g...
I chociaż trzeba Wer przyznać, że na moje "nie" zareagowała natychmiast, to ta sekunda kiedy rzuciła się na ziemię wystarczyła, że trafić precyzyjnie i ozdobić pół szyi oraz obróżkę.
Teraz leży nieco sfoszona po myciu, a ja mimo "szorowania psa" nadal czuję ten smród w całym mieszkaniu... Nie idziemy spać, schniemy...
😵
Kastorkowa   Szałas na hałas
13 grudnia 2018 23:35
ktoś wklejał kiedyś link do wykładu na temat szelek i obroży. Zgubiłam link, nie pamiętam kto. Czy ktoś ma pod ręką może?  :kwiatek:

edit: kosmos literówka 🙂


To ja to ja,
wykład
madmaddie mamy teraz Truelove front range, wyglądają identycznie i ogólnie są bardzo w porządku. Niestety wycierają jej skórę pod pachami i dodatkowo nie znosi ściągania ich przez głowę 🙄

Przydałyby mi się szelki rozpinane też na szyi, trzypunktowe lub takie, które to zapięcie pod pachami mają jakoś bardziej z tyłu... ale jest tego tyle że naprawdę nie wiem co wybrać.

Może wykład mi coś rozjaśni, dzięki Kastorkowa!
Czy ktoś stosuje karmę dla szczeniat Acana Puppy Small breed?
Chciałam się zorientować czy na opakowaniu jest podane pełne dawkowanie bo ma stronie sklepu jest jakby okrojone.
Mam szczeniaki mające obecnie do 3kg... docelowo nie będą dużo większe i nie wiem ile mam liczyć tej karmy.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 grudnia 2018 16:06
Podawaj 95g i obserwuj. Jak chydnie to dosyp, jak za bardzo tyle ukroc.
one będą mieć max 4-5 kg jak dorosna więc chyba wypada mniej albo ja nie do końca rozumiem ta tabelkę.
ushia   It's a kind o'magic
14 grudnia 2018 16:23
załóż że jednak sie załapia na przedział 5-7kg i jak słusznie JARA radzi - obserwuj i dostosuj dawkę w zależności od tego jak psy reagują

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się