pensjonaty w okolicach trójmiasta

Klami słyszałam, że tam właśnie niebardzo... Stajnia otwarta, sporo ludzi się przewija, bo obok restauracja, wesela, pijani goście i takie klimaty.
larabarson, aaaa.... to nie wiedziałam. Widziałam tylko wpisy koleżanki na facebooku odnośnie i wyglądało to fajnie.


BTW..... planuję ściągnąć na pomorze na wizytę doktora Pawła Golonkę (w terminie im szybciej tym lepiej 😉 ) Jeśli są osoby zainteresowane to zapraszam do kontaktu na pw.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 grudnia 2018 11:44
laranarson u pana Albina w Rokocinie, Kręgski Młyn, Akademia Ale jazda tam pytaj.
Dziękuję lusia722 :kwiatek: Obejrzałam sobie Kręgski Młyn i Akademia ale jazda na fb, mówisz że tam jest mozliwosc wstawienia konia w pensjonat, bo nie znalazłam takiej oferty na ich stronach. A zaintrygował mnie pan Albin 🙂 kto to taki i czy masz jakiś namiar na niego?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
10 grudnia 2018 20:18
Nie gwarantuje, że przyjmują. Jednak to chyba takie najbezpieczniejsze miejsca.
Jest jeszcze Goszyn, ale tam chyba głównie rekreacja/szkółka. Można też zapytać.
Niestety to bardzo słabo rozwinięty jeździecko region.
Ale Jazda przyjmuje konie w hotel ale mają raczej małą stajnię i latem tyle co wiem to miejsca nie było, w stg masz jeszcze Stado Ogierów 
lusia722, jak całe Pomorze. Stajni gdzie można postawić z czystym sumieniem konia jest jak na lekarstwo, a w dodatku wszystko oddalone od Trojmiasta.
Karolcia Stado zdecydowanie podobno nie jest miejscem gdzie po wstawieniu tam konia można spać spokojnie.
lusia722, Klami tak jak wszędzie  😉 Nie znam regionu w naszym kraju gdzie ktoś by nie narzekał z powodu kiepskiego wyboru hoteli dla koni. "U Was" z tego co widzę nie jest jeszcze tak najgorzej i coś tam chyba można wybrać, gdybyście miały wylądować "u mnie" to byście się za głowy łapały między czym a czym można wybierać  🤣
lusia722 jeszcze raz dziękuję  :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 grudnia 2018 06:32
W stadzie nikt konia z boksu nie wypuści, samemu trzeba codziennie to robić 🙄
A wszystkie stajnie w Boroszewie? To chyba nie więcej niż 20 km od Starogardu.
A wszystkie stajnie w Boroszewie? To chyba nie więcej niż 20 km od Starogardu.

Tam nie ma już żadnej sensownej stajni. Są tam tylko dwie działające, Gajcy i Bojary, ale no nadal nic sensownego.
A mamy na forum kogoś kto stoi w Koniaku w Niestępowie ? Albo chociaż tam jeździ?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
11 grudnia 2018 11:46
W Stadzie Ogierów oprócz tego, że nikt konia nie wypuści na dwór jeśli nie przyjedzie się samemu to jeszcze nie ma gdzie wypuścić ... Oni tam nie mają takich wybiegów dla koni. Latem na trawniku są wydzielone kwaterki taśmami, po to by konie choć trochę coś tam skubnęły. Jednak trzeba tam siedzieć jak konia wypuścisz i pilnować go. Zimą pewno tam konie nie chodzą bo zadeptałby te nikłą ilość zieleni.
Moja kobyła stała w Stadzie tydzień, co dziennie musiałam jeździć i spacerowałam z nią w ręku żeby w ogóle wychodziła na świat. Gdybym nie przyjeżdżała stałaby bity tydzień w boksie.

edit: no muszę jeszcze dopisać, bo mam wyrzuty resztek sumienia 😉. Warunki w Stadzie są jakie są, ale ja byłam tam tylko tydzień i przez ten tydzień spotkałam się z życzliwością ludzi i olbrzymia pomocą zupełnie obcych.
Wiem, że odbywają się tam treningi, na które przyjeżdżają konie z zewnątrz, wtedy były skokowe w weekend.
Ciągnęliśmy klacz w trening kupę km docelowo, na wysokości Stada może ze 2 km przed ich główną brama wjazdową miałam awarie silnika. Masakra. Nikomu nie życzę takiej sytuacji.
Pomogli nam bardzo, akurat było tam z racji treningów trochę ludzi. Jeden z chłopaków ściągnął konia swoim kamperem z drogi, pomogli załatwić nam lawetę, żeby zabrać auto. Stajenni zajęli się klaczą.
Także ogólnie jestem dozgonnie wdzięczna.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 grudnia 2018 12:58
Bliżej Trójmiasta jest zdecydowanie większy wybór, ale też szału nie ma jeśli ma się bardzo sprecyzowane wymagania i chce się mieć możliwe najlepsze warunki. Starogard naprawdę od lat jeździecko się nie rozwija.
Wręcz odwrotnie. Stado jest w opłakanym stanie, tak naprawdę nie ma tam warunków treningowych, nie ma warunków dla koni. Potrzebne tam są olbrzymie inwestycje, na które nie mają środków. Co prawda stoją tam czynni zawodnicy, ale nie wiem jak sobie radzą, bo już ładnych pare lat temu był z tym kłopot.
Nie chciałabym trzymac konia w stajni, która nie jest co jakiś czas dezynfekowana, odgrzybiana itp.
Konie niestety to wszystko wdychają.

Jak dla mnie brakuje stajniom „specjalizacji”, wiecie to stajnia rekreacyjna, to stajnia sportowa itp. tylko wszędzie jest wszystko. Wiadomo, że rekreacja to zarobki, ale obniża jakość pensjonatu na ogół.
Wiem, że jest jeszcze Gilmet i tam chyba są nastawieni na skoki? I nie ma rekreacji?
Czy ze stadem to są aktualne informacje? Wiem, że takie rzeczy się działy, ale jak było później by nowych zarządzających to już nie wiem.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 grudnia 2018 17:05
Informacje dotyczące stada są z wiosny tego roku.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 grudnia 2018 17:10
Ja w stadzie byłam z miesiąc temu.
Starogard Gdański i okolice
Czy możecie polecić coś sensownego? Warunek niezbędny to bardzo dobra opieka, musi to być miejsce gdzie bez stresu można powierzyć kopytnego i spać spokojnie. Mogą być stajnie z porządną infrastrukturą, mogą być małe, przydomowe stajenki  :kwiatek:



Małą przydomową, ale wydaje się być porządną i dbającą o konie jest Stajnia Terra w Kręgu 😉 Na fb właśnie pod hasłem "Stajnia Terra".
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
12 grudnia 2018 11:05
Behemotowa informacje są z końcówki kwietnia 2018.
W boksach konie miały czysto, wybierane kupy i mokre codziennie i dościelane słomą. Poidła automatyczne, ale jak jest konieczność ( u nas była ) stajenni bez problemów napoją konia z wiadra, trzeba było tylko powiedzieć i napisać na kartce na boksie konia zalecenia. Podobnie z karmieniem, my nie karmimy owsem, ta konkretna klacz w ogóle nie dostaje treściwego i nie dostawała tam. Siano zadają zdaje się rano i wieczorem. Kierownik Pani Lena bardzo miła i sympatyczna, stajenni także. Tylko ten brak możliwości wypuszczenia konia i brak wybiegów.
Jest tam taki powiedzmy jeden większy okulnik od strony drogi. Ogrodzony metalowymi rurkami, ale wtedy było po deszczach i był zalany wodą, bardzo bagnisty, nie decydowałam się tam puścić konia luzem, żeby pobiegała. Lonżowałam ją na placu do jazdy i łaziłyśmy w ręku po terenie stada i tyle.
[quote author=larabarson link=topic=87.msg2829426#msg2829426 date=1544426865]
Starogard Gdański i okolice
Czy możecie polecić coś sensownego? Warunek niezbędny to bardzo dobra opieka, musi to być miejsce gdzie bez stresu można powierzyć kopytnego i spać spokojnie. Mogą być stajnie z porządną infrastrukturą, mogą być małe, przydomowe stajenki  :kwiatek:


Małą przydomową, ale wydaje się być porządną i dbającą o konie jest Stajnia Terra w Kręgu 😉 Na fb właśnie pod hasłem "Stajnia Terra".
[/quote]

Stajnię Terra odwiedziłam właśnie w tym roku szukając miejsca dla moich koni. I stajnia i właściciel robią na prawdę dobre wrażenie. Ładny budynek, kulturalni ludzie, zadbane, posprzątane, w boksach czysto, ładne siano. Dla mnie największym minusem była odległość od domu i kilka kwestii infrastruktury (ale ja mam specyficzne wymagania 😉 )
Cześć,
po maturze chciała bym studiować w Gdańsku na UG.
I zaczynam powoli czegoś szukać. Najlepiej żeby było kameralne, koniecznie z halą, pastwiska/ trawiaste padoki,  zakładanie ochraniaczy itd.
Co polecacie
Cena? Odległość?
Odległość max 40 km
Cena nie gra większej roli, chce na razie zorientować się co jest w okolicach itd.
Do matury jeszcze 4 miesiące a przeprowadzać będę się pewnie we wrześniu.
Ok 30 km od Gdańska mogę polecić OJ Firoka w Mierzeszynie, co prawda na tą chwilę nie ma wolnych miejsc, a chyba ze dwa konie czekają w kolejce ale do września może się coś jeszcze zmieni. W tej okolicy ok 40 km od Gdańska jest jeszcze stajnia Isengard w Kierzkowie.
Aga_9 Isengard to raczej średni pomysł jeśli chcesz mieć spokój.
Skoro cena nie gra roli to może Czarna Huta? Tam są super warunki.
Aga_9 jest jeszcze Borcz. A jeśli będziesz mieszkała w Sopocie to mogą zainteresować Cie też stajnie w okolicach Gdyni.
Poszukuję stajni w niewielkiej odległości od Rumi tj do 20km gdzie przede wszystkim będą dobrej jakości siano, duże pastwiska gdzie koń miałby dużo ruchu  i najlepiej boksy angielskie. Krótko mówiąc-opcja dla kaszlaka. 
Infrastruktura w obecnej sytuacji mi niezbyt potrzebna, bo po prostu brak mi czasu i możliwości do jazdy..
Te same warunki mile widziane  w okolicach Gdyni ale nie kierując się w str Gdańska a Wejherowa, Rumi.
Czy ktoś coś poleca, bo już wiarę tracę.
Z góry dziękuję i pozdrawiam  :-)
Mąż A stajnia Carlos? Nie mam pojęcia o tej stajni tylko wiem, że jest. Jakie są wgl słuchy i opinie o tej stajni?
Nokia niestety o tej stajni opinie są baardzo słabe.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się