dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

arlyn, TU masz sklep firmowy Eggersmanna. Jakie pudełko dostałaś i co jest na nim napisane?
Equina Meganutril - suplement witaminowo-mineralny czy ktoś podawał??
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 grudnia 2018 09:36
Podawałam inne suplementy z Equiny i jestem bardzo zadowolona.
ja tez podawałam inne suple z equiny i sa badzo dobre
Z tego co kojarzę całą historię to Equina to podrasowane Equistro (właściciel mając nowe pomysły na poprawę suplementów i ich podrasowanie nie zrobił tego w ramach starej marki tylko ją sprzedał a założył nową markę). Spodziewałabym się więc dobrych suplementów.
Karina7 podawałam różne suplementy tej firmy i są bardzo dobre  😉
Tak btw. poszukuję suplementu bogatego w B12. Komuś może coś do głowy przychodzi, czy muszę przeszukiwać składy ?
😉
Klami, ja dawałam Pharmacare, ładnie pachnie i jest bardzo smaczne, co było dość istotne, bo koń niejadek i stał na dłuższej suplementacji dla układu nerwowego:
https://animalia.pl/pharmacare-b-tasty-1l/szczegoly/23434/
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 grudnia 2018 10:39
Klami a Equina Haemoxil?
Mam pytanie odnośnie pudełka od horse vital plus eggersmanna. Jest teraz jakieś nowe z niebieskim pudełkiem i zielonym przykryciem (takie jak dla profi biotin)?


Gdzie zamawiałas? Mi zamowienie z nimi z okazji black friday anulowano bo producent nie podaje czasu dostawy do sklepu 🙁
Klami, Steril vit b complex (lub zwiększone stężenie vit atp-b) lub Derbymed  Viverosan Komplex B
quantanamera, lusia722, rox, dziękować. 😉
a jakie są porządne witaminy,dla starszego konia na wzmocnienie ??
Klami ja od jakiegoś czasu stosuję preparaty w płynie z Trouwitu, są skoncentrowane i maja przyjemną cenę np.
http://www.govet.pl/informacje-o-produkcie/product/trouwit-b-compleks-5-l.html
mają przyjemną cene bo bardzo ubogi skład
Mam pytanie odnośnie pudełka od horse vital plus eggersmanna. Jest teraz jakieś nowe z niebieskim pudełkiem i zielonym przykryciem (takie jak dla profi biotin)?


Do mnie właśnie przyszły witaminy tez w takim opakowaniu. Granatowe pudełko, zielona przykrywka.
darolga   L'amore è cieco
07 grudnia 2018 00:34
Spokojnie, Dziewczyny  😉 Eggersmann odświeża szatę graficzną, wszystkie suple będą już w granatowo-zielonych opakowaniach. Na białych pudełkach z ostatnich dostaw powinna być z resztą naklejka informująca o zmianach w wyglądzie opakowań 😉
Czy ktos podawął ten preparat i moze sie wypowiedziec o jego działaniu? Szukam czegoś na mieśnie ,szczególnie wazna kwestia po wysiłkowa,aby sie jak najmniej zakwaszały.ktoś coś może ewentualnie polecic?
https://www.beta-advantage.eu
blucha - pisałam w kontekście witamin z grupy b, to co jeszcze ma być w składzie?
Ja stosuję np wit E plus selen, dużo bardziej stężone niż "końskie" i tańsze, są też wersje multiwitaminowe.
Oczywiście nie zawierają minerałów i to ich minus.
Alicja, ja stosowałam. Akurat w moim wypadku potrzebowałam czegoś do utrzymania chociaż odrobiny mięśni i wyeliminowania spastyki.
Koń miał milion innych zabiegów i supli, więc nie mogę powiedzieć, że tylko ten suplement zdziałał jakiś efekt wow, ale poprawa w koniu była 🙂
Z takich "fizjo" preparatów jest jeszcze PhysioAid 28.
A jeszcze jako fanka preparatów Audevard polecam Myostem Protec.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
10 grudnia 2018 20:38
Czy sa jakies rownie fajne witaminy, w podobnej cenie albo tansze 🤣 cos w stylu Horse Vital Plus? Wkurza mnie niesamowicie dostepność , szczegolnie workow 25 kg.
Dolfos Horsemix, po zmianie składu od jakiegoś czasu z chelatami, wg. etykiety bogatszy skład (ilościowo), sporo tańszy (worki 20 kg) i bez problemu z dostępnością. Tyle, że w postaci proszku, ja podaję na mokro, więc mi ganz egal 😉
Moon   #kulistyzajebisty
11 grudnia 2018 06:54
domiwa, Marstal miał chyba składowo coś podobnego.
domiwa bardzo mi się sprawdza  Höveler Original REFORMIN plus. Cena bardzo dobra i jeszcze mi się nie zdarzyło  żeby witamin nie było od kiedy zamawiam.
Tez slyszalam same dobre opinie o Hovelerze.
Equivit High Performance, taki jakby proszek coś a'la serwatka... podawał ktoś z was?
Ja karmię Hovelerem, podstawowym granulatem w głównej mierze (jest bardzo fajny, nawet wiecznie chudy Pams wygląda super), natomiast od jakiegoś czasu Sinfonie dostaje Reformat, na mięśnie, po 2 miesiącach lonżowania plecy ze stanu "rok stałam i żarłam, się nie napracowałam" czyli okropnego, zapadniętego wróciły, a nawet przebiły wygląd przed roczną przerwą. Przyrost mięcha wow! Pani Wet widziała ją koniec września/początek października (chodziła lekko na lonży we wrześniu ale wyglądała jeszcze mocno słabo) zaleciła tylko lonżing, stępem i galopem, jak najczęściej. Następna wizyta koniec października i szok Pani Wet, że aż tyle jej przybyło 🙂

to jest to: http://www.hoeveler.pl/hoveler/mineraly-i-witaminy/original-reformat/
Nirv a Equinovy cos testowalas już? to tez Hoveler tylko podmarka. wzielam wlasnie Vitalysan na testy bo dużo aminokwasow i mam nadzieje na efekt wow 🙂

Karmie Western Basic + Western sport i tez jestem super zadowolona 🙂
Czy ktoś się orientuje gdzie dostępne są od ręki witaminy Eggersmann horse vital plus dowolna pojemność? W każdym sklepie mowią że niedostępne i nie wiadomo kiedy będą w Polsce 🙁 Może ktoś zna inne chętnie zjadane witaminy o podobnej wydajności (stosunek cena-dawkowanie). Dolfos horsemix nie chcą tknąć, sama sobie mogę je zjeść 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się