Święta/Boże Narodzenie/Prezenty pod choinkę

Może ciuch, rękawice, szalik, coś w ten deseń. Albo coś do domu, jak mieszka sam, np. fantazyjna deska do krojenia, tu są piękne http://plajster.pl/
Ubrań to akurat ma najwięcej z całej rodziny  🤔wirek: ale może faktycznie coś fajnego, zimowego.
Rzeczy do domu też raczej nie w jego stylu, on średnio przykłada do tego wagę... strasznie trudny człowiek pod względem prezentowym.
infantil, - a dobra kawa? Porządny nóż kuchenny? 
infantil a portfel, skórzany pasek do spodni, maszynka do golenia w zestawie z kosmetykami, wielofunkcyjny scyzoryk, eleganckie kapcie, lampka nocna, zegarek, breloczek, etui na okulary jeśli je nosi, zapalniczka jeśli pali, ręcznik z dedykacją...?
infantil, może multitoola Leathermana?
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
12 grudnia 2018 20:18
A jakieś drobne prezenty do 25-40 zł?  😡 Jestem beznadziejna w wyborze i nie mam nic dla rodziców, trenera i przyjaciółki  😵
malinowaa, - fajne skarpetki (happy socks, many mornings, freak feets), jakaś fancy herbata (ja dostałam na Mikołajki taką o zapachu truskawek w śmietanie, czad!), świece lub woski do palenia, kubki, czekoladki, breloczek, miniatury kremikow do rąk czy innych kosmetyków, zestaw do founde, książki, kalendarz/notatnik. Jest pełno takich gadżetów 🙂
Może koszulki z fajnymi nadrukami?
Może bardzo modne słoiczki z miodem  😀
malinowaa, może jakieś małe planszówki? Na przykład Pan tu nie stał albo Sabotażysta? Mieszczą się w Twoim budżecie :kwiatek:
No dobra. Nie wiem co kupić ojcu, co wszystko ma 😵

W tym roku tato z mamą dostali ode mnie potężny prezent (całkowicie opłacony tygodniowy wyjazd do Portugalii) więc teraz musi być budżetowo 🙂 Tato ma 60 lat, jest fanem piwa i whisky (ale takie alkoholowe prezenty są pójściem na łatwiznę, kiedyś zebrałam mu różne piwa z całego świata, ileż można to samo dawać) i majsterkowiczem. Uwielbia śrubki i śrubokręty. No, ale jest z tych, co nie lubi prowizorki i sprzęt ma na maxa wypasiony i jest tego już tak dużo, że nie wiem nawet czy czegoś mu trzeba 🙄
No i jako, że jestem biedakiem to fajnie by było gdyby to było max 150-200 zł 🙄
https://www.crazyshop.pl/

W dziale "dla niego" jest sporo prezentów, które mogą przypasować, np. spersonifikowane szklanki, kufle, pudełka z kostkami chłodzącymi do whiskey i inne.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 grudnia 2018 14:20
A dokładnie taka sama sytuacja, ale dla ojca, który z kolei alkohol pije rzadko, śrubokręt też trzyma w ręku rzadko, ale dużo jeździ po świecie służbowo a prywatnie z rodziną często jeździ w góry/na narty/na rower? Duperele rowerowe się nie sprawdzają, a w zeszłym roku kupiłam super bieliznę termiczną z górnej półki, to jest marudzenie że te merynosy za ciepłe  😁 Help!  😵
Smarcik gogle? 😀 widziałam dziś zajefajne w Intersporcie 🙂

Atea, no to jest ostatnia deska ratunku, nie jestem fanką tych pierdółek z serii "toys for boys" itp. 🙁 Ale w tym budżecie ciężko o coś fajnego.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 grudnia 2018 14:26
Niestety ma  😵 A to jest człowiek, który nie lubi zmieniać tego co już ma, dopóki się naprawdę nie rozpadnie  🤔 (tzn to ogólnie dobrze moim zdaniem  😉 ale ciężko znaleźć jakąś rzecz, której by jeszcze nie miał  😂 ).
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 grudnia 2018 14:31
amnestria, może pójść na łatwiznę nieco inaczej i kupić takie słodkości?
https://sklep.ursamaior.pl/pl/p/Krowki-Piwne-Dwa-Misie-w-bardzo-ladnym-srednim-sloju-1000-g-56-sztuk/386

albo coś w ogóle ze sklepu Ursy?
https://sklep.ursamaior.pl/pl/p/Zestaw-Drapieznika-rzucajacego-wszystko-i-jadacego-w-Bieszczady/359

browar jest wyjątkowy, nawet wśród tych rzemieślniczych (chyba że coś srogo przeoczyłam, bo od jakiegoś czasu nie piję piwa 😉 )
Ojcowie to są jednak problematyczni  😁

Dziękuję za wszystkie powyższe propozycje, ale... wszystko ma  😂
Dobra kawa... ja kawy nie piję zupełnie i się nie znam, natomiast mój ojciec uwielbia i całkiem ogarnia temat, więc boję się jakiegoś faux pas. Uprzedzając - super ekspres i filiżanki do kawy też ma...

Nadal nie wiem, no po prostu pustka.
Smarcik Fajna walizka? Coś do roweru? może torba podsiodłowa? albo sakwy w ogóle? Tylko, zę ortlieb to drogi.
Jak gogle to i rękawice pewnie też ma, ale z tym mogłoby być ciężko dobrze dobrać. Jakieś skary lepsze, takie narciarsko-górskie?


Madmaddie, nie jada słodyczy więc odpada 🙂 ale to piwo to hiper ciekawa opcja!
EDIT: kupiłam to piwko bieszczadzkie! fajna ta skrzynia też jest, przyda mu się na działce! dzięki!!!! :kwiatek: :kwiatek:

infantil, a może jak jest kawoszem to takie slow coffee? Kawa przelewowa w sensie, to ostatnio b.modne. taka kawa jest słabsza w smaku, ale ma więcej kofeiny, więc trzepie nieźle 😉
https://natemat.pl/48873,smierc-ekspresom-moda-na-kawe-przelewowa-powraca
https://www.coffeedesk.pl/blog/drip-v60-kawa-z-dripa/
http://slowpresso.pl/
amnestria, Ursa Maior ma najlepsze piwa! Tato powinien być zadowolony. 🙂 Polecam też kiedyś przy okazji wybrać się do Ursy - mega ciekawe, inspirujące miejsce!
Popieram - z ojcami największy problem.
U mnie to samo. Ojciec wszystko-mający. Miało w tym roku być łatwiej z prezentem, bo emerytura. A Ojciec tak jest na tej emeryturze, że codziennie chodzi do swojej (ex)pracy. Wcale nie zaczął nadrabiać książkowych, filmowych i serialowych zaległości. Ubrań ma dość, narzędzi ma dość, alkoholu praktycznie nie pije.

Jedyne co wymyśliłam to selfie stick... Mogło by być?
Ja ostatecznie idę na łatwiznę. Dla taty bielizna termo, która nada się i do biegania i na narty. Dla mamy jeszcze się zastanawiam pomiędzy dwiema opcjami, jakiś zestaw legginsy i koszulka (ma ich milion, ale wszystko firmy krzak) lub zestaw do pielęgnacji włosów po keratynowym prostowaniu, taki trochę droższy i dobry.
Ale szczerze, przemawia do mnie teraz bardziej kupowanie ubrań, ze względu na pracownicze zniżki. 😂
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
13 grudnia 2018 18:19
flygirl gdzie pracujesz?  😀iabeł:
GoSport. 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
13 grudnia 2018 19:57
amnestria, mam ten sam problem z tatą, w tym roku kupiłam mu na prezenty.pl Zestaw ostrych przypraw, bo uwielbia jeść ostro.
U mnie z tatą w tym roku nie było problemu bo dostał jakiś czas temu książkę, która bardzo mu się spodobała a ma dwie części więc jeden przezent już jest, jeszcze coś do tego pomyślimy z siostrą, ale też zawsze tata najbardziej problematyczny jeśli chodzi o prezenty🙂 Wszystko ma itd, ale wtedy zawsze praktyczne rzeczy się sprawdzały.
U mnie molem książkowym jest Mam. I dla niej mam już kupione, część nawet wręczone (bo Mam "zalicza" w grudniu wszystkie możliwe okazje oprócz Dnia Matki i Kobiet 😉 ) Jedną beletrystykę już dostała. Ale w tym roku poszłam dodatkowo w nieco inną literaturę - Mam od roku chodzi na angielski dla seniorów   😍 więc pod choinkę dostanie dwa kryminały po angielsku, niezbyt długie, ale takie do nauki języka, ze słowniczkiem, dostosowane do jej obecnego poziomu językowego. A będą zapakowane w nową, letnią torebkę na ramię. 🙂
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
13 grudnia 2018 23:28
Dzięki dziewczyny! Myślałam jeszcze o jakimś gadżecie do domu, ale też nic nie mogę fajnego znaleźć, w stylu tych desek do krojenia, nawet jak ciutkę rozszerzę budżet. Oczywiście w ciągu roku inspiracji pełno, a teraz...  🤣
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 grudnia 2018 06:44
Problem z ojcem mam i ja, ale moj mi przed chwila zdradzil, ze wczoraj na rowerze bardzo zmarzl i ze jego rękawiczki w ogóle go nie grzaly/nie trzymaly ciepla.
Gdzie kupie porzadne rekawiczki, które będą spełniały swoja funkcje?
ash   Sukces jest koloru blond....
14 grudnia 2018 07:00
JARA, zerknij w goSport i Decathlon a w ostateczności bo ceny wyższe w sklepie rowerowym.
W Warszawie w tych dwóch pierwszych były na bank
maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 grudnia 2018 17:43
I jak tam na tydzień przed???
Ja mam zrobione zakupy, upieczone pierniki, po pakowane prezenty... I tyle. Nie mam na nic czasu!!!

A, no i jest ONA <3
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się