PSY

To mix chihuahua więc duże nie będą haha
będę obserwować.  Wielkie dzięki  :kwiatek:
Cześć, mam pytanko. Czy ma ktoś z Was klatkę w tym typie?
https://arena.pl/klatka-transportowa-dla-psa-aluminium-rozmiar-l,p41237666.html
Niestety zwykła klatka została ostatnio zniszczona i pies nauczył się z niej wychodzić 🙁 Zastanawiam się czy taka nie lepsza, czy nie będzie bardziej pancerna  :kwiatek:
maleństwo   I'll love you till the end of time...
15 grudnia 2018 07:52
olga96, mam taką, podwójną.
Jak się sprawuje? Jest wytrzymała?  :kwiatek:
maleństwo   I'll love you till the end of time...
15 grudnia 2018 11:20
Odpukać, jesteśmy zadowoleni. Wydaje się solidna, choć też u nas nie była nigdy wystawiona na jakieś ekstremalne warunki, ot, jeździ w bagażniku i wozi psy )
madmaddie   Życie to jednak strata jest
15 grudnia 2018 15:00
olga, na psich bazarkach czy pchlim targu na facebooku czasem się reklamują ludzie robiący bardzo solidne klatki na zamówienie, w deseń tej z linku, tylko nie ściętej 😉 Może zapytaj tam, bo nie pamiętam kto się tym zajmował  :kwiatek:
Dziś w lesie. Jade konno sama (pies w domu). Zero ludzi. Trasy końskie, wyznaczone z tablicami że konne. Galopy, jest rześko i wesoło.

Wracam już stępem - choć do stajni daleko. Nagle z lasu wylatują dwa psy. Takie małe teriery w łaty, na szczury. Są ze 100m ode mnie. Idę wolno bo psy się nie interesują - a nasze drogi się przecinają. Wychodzą ludzie. Wiec ja olew - wezmą psy i ok. Psy mnie zobaczyły i napad. Te kurduple. Szaleją, jazgot, atak na nogi konia. Ludzie nie mogą ich złapać ani odwołać. Mój koń do psów przyzwyczajony ale te skaczą pod brzuch i kąsają. Ludzie (para) latają wokół i nic. Mój koń zaczyna się mega wqrwiać. Fukać i odmachiwać się. Tańczyć pode mną. W końcu osaczony i podgryzany wyrwał w przód.

JLecimy galopem - te gnoje za nami. Po 500 m usadzam się ok, łapie strzemię (wypadło) stabilizuje dosiad i zapierdalam ile fabryka dała. Drogę znam. Ok 4 km prosta. Gnojce nie odpuszczają.

Koń podczas biegu odmachuje się. Psy odpuszczają po ok 3 km. W dupie mam czy wróciły do ludzi. Ja resztę drogi idę stepem by uspokoić konia. Wchodzimy do stajni - do konia przybiega pies stajenny- koń robi nura głowa i o mało co go nie dzuabnął. Psa. Spokojnego, którego zna.... dygresja - trolli nie brakuje. Dodam ze po tym lesie jezdzi szkółka dzieci na kucykach. Jak ich widzę zmieniam kierunek albo łapie psa. Ciekawa jestem co by się stało gdyby ich napadły takie psy. Już widzę te dzieciaczki....

Taka dygresja mnie na psy wzięła... (wiem gnojce niekulturalnie, ale mam wqrw)
Współczuję.  Ja bym oper...ła ludzi i to tak solidnie.
Moje konie też do psów przyzwyczajony ale jak widzę jakiegoś po którym nie wiem do końca co się spodziewać to zaskakuje i konia prowadzę.  Wolę psu batem przyłożyć nic miałby go kon kopnął albo sama miałabym glebę zaliczyć.  Niestety.
Na szczęście u mnie okoliczne burki są w miarę odbyte.
desire   Druhu nieoceniony...
16 grudnia 2018 14:53
Mój koń po podobnej akcji na każdego psa reaguje wściekiem i conajmniej kłapnięciem zębami... Zresztą psy w lesie teoretycznie powinny być na smyczy... 🙄 no i co robili ludzie na ścieżce konnej z psami? Co jakby jeździec sie w takich wpiermandolił galopując na pełnej?  😲 🤔
Wiecie co, to jest las "miejski" dla każdego. Ja też tam chodzę z psem.
I też luzem - tylko jak kogoś widzę np. z psem na smyczy czy konie - łapię na smycz. Mój jest odwołalny. Z koniem też mój chodzi - i też w kłusie i galopie konia goni wiec chodzimy tylko na spacery.

Ja nie mam nic przeciwko psom luzem - muszą gdzieś się wybiegać. Ale są pewne zasady BHP. Jak wiem, ze pies jest trudny do złapania to chodzą na wybieg zamknięty.
Mój koń naprawdę ma wywalone - jak pies go wącha, czy nawet skacze. Ale te były wyjątkowo zajadłe i zapiekłe i szczekające "atakery". Nie rezygnowały po kilku obszczekaniach i okrążeniach.
Cobrinha ja też sie ostatnio zastanawiałam nad tym dawkowaniem. Moja ma niecałe 3kg duża nie będzie, karmie Brittem Puppy i wg tabelki powinnam dawać 50g, dawałam tyle, ale jak była chuda tak dalej jest, zwiększyłam do 70 - bez zmian, teraz od kilku dni daje około 100 i zobaczę czy coś ruszy.
Mnie kiedyś zaatakował w lesie zupełnie nieodwoływalny cane corso. Nie miałam gdzie uciekać, pies gryzl konia w pęciny i dostał kopa w klate. Odbiegł na tyle, że ludzie go złapali ale nadal miał ochotę na atak...
Ja miałam ciekawą taką leśną sytuację.
Szłam z trójką moich briardów luzem i około półrocznym dzieckiem na plecach. Nagle na ścieżce wyrasta mi bydlaczek rottek w towarzystwie akity.
Zanim zdążyłam zareagować moja ekipa oczywiście zdążyła szczeknąć, ale stały, na przeciwko tamte i taka konsternacja. Nie byłam pewna co powinnam zrobić, bałam się, że jak odwołam swoje, to tamte ruszą.
I wtedy zza łuku wyłoniła się parka ludziowa i widząc sytuację zagwizdała, ja też po dwóch, no może czterech sekundach wszystkie psy przy nogach. Aż szok.
Sytuacja miła jak rzadko.

Tymczasem dostałam kolejne fotki z Rosji 😀





RaDag ale cudny(cudna?)🙂 Mam sensyment to wszystkich brodaczy🙂

Czy karmi ktoś z Was Lukullusem i zamawiał ostatnio? Bo wchodzę na zooplusa i widzę, że nie dośc, że nie ma już opakowań 15kg tylko 10 to jeszcze jest informacja o nowym, owalnym kształcie i ciekawa jestem czy tylko jest zmiana kształtu a 'konsystencja' dalej taka brykietowata jak była czy coś zmienili. Jesli tak to kiepsko bo mojemu psu szczególnie te 'brykiety' spasowały i od dawna już nic innego nie kupuję,.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 grudnia 2018 11:49
Wracając do żywienia szczeniąt to pamiętajcie, że przekarmiać też ich nie można. Jak będziecie przekarmiać to mogą rosnąć za szybko do swojego wieku, co może niekoniecznie mieć dobry odzew od aparatu ruchu 😉
Szczyle z reguły najpierw idą we wzrost, a później w masę 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 grudnia 2018 12:56
Jak będziecie przekarmiać to mogą rosnąć za szybko do swojego wieku, co może niekoniecznie mieć dobry odzew od aparatu ruchu 😉

dysplazja stawów łokciowych "gotowa" 😉

szukam natchnienia, młoda mi trochę zaczęła marudzić na Simpsonsa z królikiem, za to ostatnio pokochała ryby. Szukam rybnej karmy dla szczeniąt, która nie opiera się tylko na łososiu, ma duży procent mięsa, nie zawiera kurczaka pod żadną postacią (mięso drobiowe też niemile widziane), a w dodatku jest bezzbożowa.  😜 znalazłam TTOW Pacific stream, ale tam nie ma składu procentowego. Ktoś ma jakieś pomysły, idee, porady? 👀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
17 grudnia 2018 13:03
madmaddie, może Fish4dogs ?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 grudnia 2018 13:14
patrzyłam, ale kurczę, karma trochę kosztuje, a zawartość mięsa nie powala, dopchnęli białkiem roślinnym :/
desire   Druhu nieoceniony...
17 grudnia 2018 15:33
madmaddie, Taste of the Wild Pacific Stream Canine ma 21% łososia i 4% łososia wędzonego, jeśli o procent mięsa Ci chodziło 😉
WoW z łososiem w większości kurczakowy.. :/  btw. dlaczego mięso drobiowe niemile widziane? 😉
 
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 grudnia 2018 16:12
Młoda na niego źle reaguje  😵

edit: chyba wezmę jej Acanę Pacifica
madmaddie, zobacz Farminę, mi się wydaje, że jest rybna oparta na śledziu
desire   Druhu nieoceniony...
17 grudnia 2018 21:07
madmaddie, moja o dziwo też źle reagowała, ale jak skończyła pół roku to tolerancja jej sie chyba zwiększyła, teraz nie ma już problemów z sierścią, gazami i wodną konsystencją kupska  😜 😜 😁
madmaddie a ile psina ma miesięcy?
madmaddie maleństwo dziękuję  :kwiatek:
Zamówiłam już taką jak w linku. Mam nadzieję, że się sprawdzi bo pieso nauczył się wychodzić i zrobiła postrach w domu  😵
madmaddie   Życie to jednak strata jest
18 grudnia 2018 07:13
epk, dzięki!

desire, pies do roku ma wrażliwy układ pokarmowy, te owczarki to już w ogóle są wrażliwce 😉 mam nadzieję, że jej to minie, bo jednak sporo karm wyklucza :/

krysiex, 4 🙂
Wrzuciłam już info w wątku dotyczącym pomocy finansowej, ale nie każdy tam zagląda, więc pozwolę sobie wrzucić jeszcze tutaj.

W jednej z polskich hodowli border collie wczoraj zdarzył się pożar. Nikomu nic się nie stało i udało się uratować wszystkie psy, jednak właściciele zostali z niczym. Poniżej link do bazarku na ich rzecz. Może znajdziecie coś dla siebie i w ten sposób uda się pomóc?
Bazarek
aaga84 ja karmy nigdy nie odmierzam ale chciałam z ciekawości zobaczyć ile objętościowo wypada tej karmy w porównaniu z tym co daje jeśli ja kupie.
Miałam Brita dla szczeniat ras małych ale ona składem nie mowala i szczeniaki też średnio ja chciały.
Purizon i Little Wolf im bardziej podchodzi choć niestety karma ma za duże dla nich trochę klocki.
Jak na razie nie zdecydowałam się na Acana bo jednak cena wysoka a teraz mi się nie przelewa...

Czy ktoś ma Taste of the Wild Southwest Canyon i mógłby mi podać skład w procentach? chodzi mi o podstawowe składniki bo nigdzie nie mogę znaleźć  😵
Przypomnimy się z Gringo, bo dziś rano był przeogromnym słodziakiem. Jak pomyślę, że w maju, gdy go adoptowałam, bał się dotyku to mnie dumna rozpiera  😍 Teraz jest ulubieńcem wszystkich sąsiadek, do wszystkich innych psów podchodzi z radością i zainteresowaniem, jest takim fajnym, bezproblemowych psiakiem i wielką przylepą-przytulakiem.


Pozdrawiamy kącik!  🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 grudnia 2018 08:49
infantil, gratulacje  😅
PS. skróóóóććć te pazurki
Pazurki były skracane niedawno co. On ma takie dziwaczne, że wyglądają na potwornie długie, ale nie ma tam co obcinać..  😲
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się