Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

[quote author=karolina_ link=topic=5087.msg2822098#msg2822098 date=1541626005]
Colinero Tomka Miśkiewicza. On jest gniady ale z matki kasztanki, więc masz szanse na ksztana po nim. I doda trochę ram może, bo Luronki drobne.


Colinero sprzedany.
[/quote]


A wiesz gdzie "poszedł"? Strasznie mi się spodobał podczas skoków luzem kiedy to mur (który miał konie hamować) przeskoczył obok mnie i radośnie biegał po hali 😉 Potem na zawodach też całkiem nieźle się na niego patrzyło  🙂

Ma ktoś źrebaka po Alczento? Z ciekawości pytam , bo sprzedany właśnie.
My...mamy klaczkę po Alczento.
Edit
Piszę "my" bo tak naprawdę koń należy do mojego syna i synowej
Ma ktos potomstwo po tym ogierze, szczegolnie od klaczy z Floerstanem i/lub Sandro Hitem w rodowodzie? https://www.gestuet-sprehe.de/de/stallion/details/fuerst-wilhelm/
Jest bardzo mało źrebaków po Alczento.
Ja mam jednego malucha, klaczkę z matki po Cascadello I. Na razie mogę powiedzieć, że świetny charakter 🙂
Potwierdzam dobrą głowę. Ogarnięte toto nawet jeśli dzieje się stresująca sytuacja dla niej.
Dzicz kudłata ściągnięta już z pastwisk...nie zachowuje się jak...dzicz kudłata.
Mam pytanie do osób bardziej rozeznanych w rodowodach holsztyńskich. Od jakiegoś czasu siedzi mi w głowie klaczka z matki po ogierze Lord Star, ojcem jej jest natomiast Czarczaf/Ogar/Aspirant ( wlkp). Po samym Czarczafie koni widziałam sporo, raczej nic szczególnego. Zastanawiam się co może wyrosnąć z takiego połączenia. Do kobyłki mam kawałek żeby obejrzeć i w sumie nie wiem czy wg warto się wybierać.
vissenna   Turecki niewolnik
20 listopada 2018 17:28
Malina dobry koń nie ma maści czy rodowodu. Z takiego połączenia może wyjść i coś fajnego i "coś". Najlepiej pojechać i zobaczyć. Masz jakieś filmy albo zdjęcia tej kobyły? Wtedy coś można więcej powiedzieć.

Oba ogiery są dość długie w kłodzie, więc na to zwróciłabym uwagę.
[quote author=Malina_M link=topic=5087.msg2825176#msg2825176 date=1542733679]
Mam pytanie do osób bardziej rozeznanych w rodowodach holsztyńskich. Od jakiegoś czasu siedzi mi w głowie klaczka z matki po ogierze Lord Star, ojcem jej jest natomiast Czarczaf/Ogar/Aspirant ( wlkp). Po samym Czarczafie koni widziałam sporo, raczej nic szczególnego. Zastanawiam się co może wyrosnąć z takiego połączenia. Do kobyłki mam kawałek żeby obejrzeć i w sumie nie wiem czy wg warto się wybierać.
[/quote]

Tylko po co ci ona ???  Jeśli do rozrodu , to matka musi być super.  🙄

Namnarzanie trupów , to ani sposób na biznes ani na konia dla siebie , a wdodatku jeszcze  ze szkodą dla tego co się urodzi . 🙄
Mieliście styczność z potomstwem tych dwóch panów?
Furst Wilhelm: https://www.gestuet-sprehe.de/de/deckhengste/stallion/details/fuerst-wilhelm/
Floriscount: https://www.boeckmann-pferde.com/front_content.php?idcat=49&idart=35&lang=1
Jestem ciekawa waszych opinii co do charakteru, jezdności, ruchu potomstwa
Słyszałem, że Calico trafił do Polski. Ktoś wie może coś więcej?
https://www.gestuet-sprehe.de/de/deckhengste/weitere-deckhengste-nur-tg/stallion/details/calico/
karolina_, Quanty Cebula była (i jest) po Floriscountcie. Super koń z super ruchem, fajny charakter, ze mnie amator jest, ale jeździło mi się świetnie. Na pewno więcej Quanta pisała na blogu i to wiele razy 🙂
Słyszałem, że Calico trafił do Polski. Ktoś wie może coś więcej?
https://www.gestuet-sprehe.de/de/deckhengste/weitere-deckhengste-nur-tg/stallion/details/calico/


Tak trochę z innej beczki, nie wiem kto jest właścicielem tego konia, ale sam ogier, mimo dosyć nieszczęśliwego imienia, bardzo mi się podobał. Fajnie jak by był dostępny w Polsce.
Smok10 Z Czarczafki zrezygnowałam, nie pojechałam oglądać. Teraz mam na oku inną sztukę. Ojciec po Corde Star/ Cor de la Bryere , matka po Dżahil/Luron I kolejne pytanie. Czy ktoś miał/jeździł konie po Corde Star? interesuje mnie głównie charakter?
Smok10 pytasz po co mi koń/klacz? No do jeżdżenia, startów... Nie mam ani ambicji na CSI ani umiejętności ani finansów. Ale szukam fajnej, spokojnej i milej dla otoczenia klaczy, na której poskaczę sobie regionalki za stodołą i może jakiegoś źrebaka sobie uchowam.
Do tej pory miałam wałacha po Helenis/Cantanis na matce wlkp. jednak jego charakter to było dla mnie wyzwanie teraz chciałabym coś "normalniejszego". Bo i lata już nie te i czasu dużo mniej 🙂
Malina - a możesz mi napisać coś więcej o tych niespecjalnych koniach po Czarczafie? może być na priv. Ja obecnie mam odsadkę po nim i jestem bardzo ale to bardzo pozytywnie zaskoczona. Rosła, dobrze zbudowana, o mocnych nogach, rewelacyjnym charakterze i przyzwoita ruchowa (może bez efektu wow, ale o wydajnych, równych chodach). Z tym, że może faktycznie z matką po Agarze taki stosunkowo fajnie skonsolidowany rodowód się połączył. 
Zaczynam rozglądac sie (a ze jestem zielona w temacie, to dosc wczesnie) nad ogierem dla mojej klaczki małopolskiej. Klacz jest drobna, 160 w kapeluszu, troche arabska. Polski papier (Emet/Veritas 6 z matki po Egon oo). Szukam niedużego ogiera, jesli krycie naturalne to Śląsk i okoliczne, lub inseminacja. Zależy mi przede wszystkim na dobrym charakterze i aby poprawił troche ruch i elastyczność.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
16 grudnia 2018 13:28
Evson popatrz sobie na siwego walewickiego Dwora. Bardzo ładny dobry technicznie i ruchowo tez niczego sobie. A może ochabski Wareg?

Oba ogiery możesz podejrzeć na stronie SK Walewice

Tu masz siwego z krosu
Constantia dzieki, pozniej sobie zobacze te oferty. Na razie to w miedzyczasie sie zorientowałam ze jest koniec roku i za bardzo jeszcze nie wiadomo co bedzie dostepne w 2019.
Bo rozumiem ze na taka klaczke małopolska jakies ogiery typu han, hol itd nie beda pasowały (oczywiscie trzeba by znaleźć jakiego małego)? Najfajniej byłoby zostać w rasie, tylko musze sie porzadnie zastanowic bo po pierwsze nie chciałabym aby wyszła maszyna do szycia (moja kobyłka raczej bez ruchu) . Musialabym dac na nią cos elastycznego, dobrego ruchowo, z dobra technika. Takto kobyłka poprawnie zbudowana, fajna szlachetna, z dobrą głową i sercem do skoków. 
Polecam w sezonie 2019 ogiera BON, po Toledo xx, hodowla walewicka, kariera sportowa, więcej szczegółów, zdjęcia, wyniki chętnie dopowiem na priv.
Na klaczy z czystą krwią w rodowodzie uzyskamy konia AA z możliwością wpisu do CIAA
https://ogierbon.pl.tl/

[img]https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/47247692_2151321358231555_8762475720476721152_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=12f6c4512d5f6d1d2dd7978bbbcdd7cd&oe=5CABD881[/img]

Bo rozumiem ze na taka klaczke małopolska jakies ogiery typu han, hol itd nie beda pasowały (oczywiscie trzeba by znaleźć jakiego małego)? Najfajniej byłoby zostać w rasie, tylko musze sie porzadnie zastanowic bo po pierwsze nie chciałabym aby wyszła maszyna do szycia (moja kobyłka raczej bez ruchu) . Musialabym dac na nią cos elastycznego, dobrego ruchowo, z dobra technika. Takto kobyłka poprawnie zbudowana, fajna szlachetna, z dobrą głową i sercem do skoków. 


Oczywiscie, ze beda pasowaly i dlaczego maly? Jak najbardziej rosly, zeby poprawic wzrost.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
16 grudnia 2018 19:48
Tylko wtedy nie zostanie w rasie. Właścicielka klaczy musi się zastanowić czy chce mieć dalej małopolaka czy SP 🙂
Constantia no własnie, oto jest pytanie.
FirstLight nie wiem, na razie w ogole sie na tym nie znam (oczywiscie doedukuje sie jak najbardziej sie da), boje sie zeby nie było jakichs komplikacji przy porodzie w przypadku dużego źrebaka, no i w przypadku ewentualnego krycia naturalnego. Ale tak jak mówie, w tej chwili jestem kompletnym laikiem.

EDIT: Jeśli nie w rasie to podoba mi sie Vigo Heywood HZ, ktos wie czy bedzie dostepny w 2019?
Pytanie grzecznościowe, czy ktoś zna ogiery gorącokriwste o maściach dereszowatej(najlepiej gniado lub karo), które sprzedają nasienie też wysyłkowo?
Evson: W Janowie masz dwa fajne małopolaki. Efekt który do tego chodzi GP w skokach i młody Emark, który może nie jest top fura na Ermelo ale jest bardzo poprawny. Z tych dwóch Efekt jest wyższy i masywniejszy
Evson

Pomyśl o Bonie. Dwór super tylko nieduży 🙁
Vigo Heywood robi wrażenie rodowodem, ale w ubiegłym roku w Łącku sprawiał wrażenie dość niełatwego konia (charakter). Jest na pewno bardzo urodziwym synem Vigo (to raczej rzadkość 😉)
karolina efekt fajny, mamy po nim ciekawa klacz mlp. Niestety na mojej to by wyszedł za duży inbred na Veritas 6.
armara no właśnie Dwór i moja klaczka to juz typowo kucyk bedzie.

Myślałam jeszcze o pokryciu typowo folblutem- Scyris bardzo mi się podoba
Constantia dzieki, pozniej sobie zobacze te oferty. Na razie to w miedzyczasie sie zorientowałam ze jest koniec roku i za bardzo jeszcze nie wiadomo co bedzie dostepne w 2019.
Bo rozumiem ze na taka klaczke małopolska jakies ogiery typu han, hol itd nie beda pasowały (oczywiscie trzeba by znaleźć jakiego małego)? Najfajniej byłoby zostać w rasie, tylko musze sie porzadnie zastanowic bo po pierwsze nie chciałabym aby wyszła maszyna do szycia (moja kobyłka raczej bez ruchu) . Musialabym dac na nią cos elastycznego, dobrego ruchowo, z dobra technika. Takto kobyłka poprawnie zbudowana, fajna szlachetna, z dobrą głową i sercem do skoków. 


Spokojine po Dworze, czy Waregu maszyna do szycia Ci nie zostanie. Z tego co wróble ćwierkają, to na stanówkę przyjdzie tam jeden xx, który ruchowo na uznawaniu pokazał się z jak najlepszej strony. Jest w czym wybierać a i ceny przystępne.

[quote author=karolina_ link=topic=5087.msg2831163#msg2831163 date=1545004662]
Evson: W Janowie masz dwa fajne małopolaki. Efekt który do tego chodzi GP w skokach i młody Emark, który może nie jest top fura na Ermelo ale jest bardzo poprawny. Z tych dwóch Efekt jest wyższy i masywniejszy
[/quote]

A żeś zaproponowała  😵, Efekta, który sam w sobie może i dobry, ale ..... Lepiej tych ogierów z rodziny Emerych to nie ruszać .

Evson

Pomyśl o Bonie. Dwór super tylko nieduży 🙁
Vigo Heywood robi wrażenie rodowodem, ale w ubiegłym roku w Łącku sprawiał wrażenie dość niełatwego konia (charakter). Jest na pewno bardzo urodziwym synem Vigo (to raczej rzadkość 😉)

Nie wiem czy taki nieduży jak na xo, na moje oko ma około 166 cm w kłębie. Widziałam go w boksie, na korytarzu i pod siodłem. Xo to późno dojrzewające konie a miara zrobiona na 3 latku to może być już nieaktualna.  Moim zdaniem trzeba poczekać do wiosny, i zobaczyć co sie po nim urodzi po za tym lepiej na żywo obejrzeć

Warto też zainteresować się Bonem (zobacz ofertę którą wstawiła Montana. Fajny koń z doskonałej rodziny żeńskiej, z której pochodzą takie asy jak Beksa(A.Bachur,), Bretania(P.Morsztyn), Burgund(M. i J. Zagor), Biegacz, Berlin Bej, a ostatnio chodzący konkursy 150 -160 Blek Dżek (zawodniczka Norweska, starty w barwach Norwegii). Do tego okazuje się, że Bon daje wyśmienite źrebaki ,na bardzo różnym materiale żeńskim.
Sorry, przez przypdek się kliknęło
Skoro jesteśmy w temacie małopolaków to co byście polecili dla tej pani:
https://www.bazakoni.pl/widia-davinci-wiecha

Zależy mi na kryciu w rasie, dobrej, ładnej głowie ogiera, ograniczeniu możliwości przerośnięcia matki, i raczej, żeby źrebak nie był siwy

Co myślicie o ogierach z Prudnika?
Titina, czemu?

Emetytow widziałam parę, przyzwoite ruchowo i skocznie, moja ruchowo i technicznie w skoku nawet bardzo dobra. A ten młody Emark robi dobre wrażenie, bardzo grzeczny, poprawny ruchowo koń, do tego ładny. Efekta bronić nie trzeba bo bronią go wyniki.
pestka Ja mam ogiera małopolskiego, fajne źrebaki wychodzą po nim. http://ogloszenia.re-volta.pl/stanowka-bajdar-po-kwartet-matka-bakara-po-len/o/56172/

druga fota to synuś.



Mam pytanko, ma ktoś coś z linii Douglas po Darco ?  i z linii Cornet Obolensky  interesuje mnie bardziej charakter, łatwość pracy itd.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się