Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
09 grudnia 2018 09:12
Dziękuję Wszystkim za info  :kwiatek:
Szczęśliwie lucerna sukcesu będzie już dostępna w nowej hurtowni niedaleko mnie i w bardzo przyjemnej cenie  🙂

Czy kupował ktoś aronie granulowaną? Sypkiej brak w tej chwili. Granulat z porzeczki mniej mi się podobał niż sypka :|

Karina7, dwa tygodnie temu dołożyłam seniorom łuskę sojową i śrutowany jęczmień na podtuczenie - ładnie stopniowo przybierają. Poza tym dostają: owies (śrutowany dla 22-latka, który całego nie rozgryzał), makuch lniany, sieczkę z lucerny, makuch z czarnuszki, susz z czarnej porzeczki, drożdże.
Mam prośbę do osób bardziej obeznanych w temacie żywienia.
Musze zejść z owsa, bo moja emerytka spacerująca 2 razy w tygodniu do lasu, w pozostałe dni ma nadmiary energii.
Całkowicie z paszy treściwej nie chce rezygnować, mam konie na pensjonacie, stoją u mnie na wolnym wybiegu i jedzenie także odbywa się na dworze. Widząc że inne jedzą A ona tylko siano, dostała by szału.
Ogólnie koń baaaardzoo wybredny, no piesek francuski dosłownie.

Chciała bym dowiedzieć się jaka forma treściwego jest lepsza- granulaty czy musli.

Chodzi mi głównie o utrzymanie jej w dobrej kondycji.
(Wyslodki, trawokulki włączam do diety kiedy widzę potrzebę) 

Muszę jechać dzisiaj coś kupić, mam nadzieję, że ktoś mądrzejszy doradzi :kwiatek:
Jeżeli nie potrzebuje w ogóle treściwego to witaminy w granulacie+sieczka, jak ma problemy z utrzymaniem masy to brandon xs+sieczka wydają się najprostszymi rozwiązaniami.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
13 grudnia 2018 20:53
Przychodze do Was z konkretnym pytaniem. Od dluższego czasu karmimy konie paszami z Magic Horse, a wlasnie przed chwila przeczytalam,ze zawieszają działanosć. Co o podobnej jakości i cenie znajduje się obecnie na rynku? Karmiliśmy paszą Musle Max, Torpeda Musli, otrebami ryżowymi.
Jak to zawieszają?  🤔 o nieeeee.........!! Oni mają jedne z najbardziej pasujących mojemu koniowi pasz, co teraz, co teraz  😵
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
14 grudnia 2018 07:17
Fanelia, domiwa ja tez siedzę i płaczę. Moja wybredna księżniczka zjada tylko ich musli. Póki mam jeszcze zapas zacznę szukać zamienników, fajnie się przedstawiają jeszcze pasze nuby (otręby ryżowe z miętą albo marchewka tylko tam kupuje) i coś można znaleźć u pro linen. Przejrzyjcie tez pasze z agrokompleksu, fajne proste, naturalne składy.
Mój koń też na paszach Magii 🙁 Zdążyłam zrobić zapas balancera do  wysłodków. Mam nadzieję, że to chwilowe problemy.
Proszę Was o poradę  :kwiatek: hoveler czy mebio/hippolyt?
czy ktoś stosował Pavo Muscle Build?  faktycznie daje dobre efekty?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
14 grudnia 2018 19:31
Magic Horse powinien być dość szybko ponownie dostępny.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
14 grudnia 2018 19:37
Co to znaczy szybko??🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
14 grudnia 2018 19:39
Okaże się na dniach kiedy dokładnie ruszy produkcja, ale do końca roku powinna być sprawa już dawno ogarnięta.
czy ktoś stosował Pavo Muscle Build?  faktycznie daje dobre efekty?


Ja. Super efekty, moj 4 latek bardzo fajnie nabral miesni. Trzeba oczywiscie systematycznie pracowac.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
14 grudnia 2018 19:49
Okaże się na dniach kiedy dokładnie ruszy produkcja, ale do końca roku powinna być sprawa już dawno ogarnięta.


Ufff.Oby, bo zostal mi ostatni worek. A moja kobyla mi nie daruje zmiany😀
cześć, jestem tu nowa i mam pytanie czy zamawiał ktoś z was pasze z tej strony? sklep.boguslawie.pl czytałam dużo pozytywnych opinii ale poznam też wasze  😉
[quote author=Hekate1 link=topic=25.msg2830681#msg2830681 date=1544777104]
czy ktoś stosował Pavo Muscle Build?  faktycznie daje dobre efekty?


Ja. Super efekty, moj 4 latek bardzo fajnie nabral miesni. Trzeba oczywiscie systematycznie pracowac.
[/quote]

dziękuję, spróbuję w takim razie. 
A czy po odstawieniu tego preparatu na mięśnie nie spadają one szybko?
jezdziec023 osobiście zamawiałam ich mieszankę paszową podstawową, dla mojego wybrednego konia była niejadalna więc skorzystały stajenne emerytki  🤣 Widziałam ich sieczkę i lucernę, bardzo fajnej jakości jak ktoś potrzebuje podstawy bez udziwnień. Dostawa i wszystko inne bez zarzutu 😉

Do osób podających wysłodki buraczane - stanowią u was samodzielny, osobny posiłek czy razem z nimi podajecie musli/sieczki/suple itp? Mogę je przygotować tylko w te dni, w które jestem w stajni więc mam dylemat do których wiaderek mają trafić...
A czy po odstawieniu tego preparatu na mięśnie nie spadają one szybko?

Mięśnie nie budują się suplementacją, tylko treningiem. Suplementy i pasze mogą wspomagać budowanie muskulatury, ale bez odpowiednio ukierunkowanej pracy totalnie nic nie dadzą. Nabudowana muskulatura podtrzymywana odpowiednią pracą nie znika.
pytam bo kiedyś obiło mi się o uszy, że są takie specyfiki co powodują tylko "napompowanie" wizualne mięśni i koń fajnie wygląda jak to bierze, a jak przestaje być taki specyfik podawany to efekt wizualny znika 😉
Głównym składnikiem odżywania konia powinnien być owies.
pytam bo kiedyś obiło mi się o uszy, że są takie specyfiki co powodują tylko "napompowanie" wizualne mięśni i koń fajnie wygląda jak to bierze, a jak przestaje być taki specyfik podawany to efekt wizualny znika 😉


Będę testować od stycznia to dam znać jak efekty i czy potem zostaną 😉. Mój koń jest w regularnej pracy ale to typ bardzo wolno nabierający masy i muskulatury. Taki damski drobny konik, przy tym bardzo energiczny i zywy więc karmienie go to alpejskie kombinacje.
Głównym składnikiem odżywania konia powinnien być owies.

Dawno większej bzdury nie czytałam. Proponuję przeczytać pytania i opdowiedzi na brązową odznakę. Tam kiedyś było napisane co jest podstawą końskiej diety i nie był to owies.  🤔wirek:
Jeśli chodzi o mięśnie to oprócz Pavo, o którym słyszałam super efekty, ja polecam:
https://www.ntb24.pl/pl/p/Eggersmann-Profi-Aminoral-6kg/101
Głównym składnikiem odżywania konia powinnien być owies.


i parowane ziemniaki!!  👀
🤔wirek:
[quote author=Tulipi link=topic=25.msg2831396#msg2831396 date=1545124837]
Głównym składnikiem odżywania konia powinnien być owies.


i parowane ziemniaki!!  👀
🤔wirek:
[/quote]

I suchy chleb (dla konia) 😁
Ja osobiście mogę polecić wysłodki buraczane i wytłoki jabłkowe od Gospodarstwa Bogusławie. Wysłodki bardzo smakują koniom(zamawiałam je swojej trenerce), a wytłoki uratowały mnie od oddania komuś nowego musli, które zamówiłam swojej klaczy, a które smakowo jej nie podpadło, dodanie dosłownie 2 garści tych wytłoków do porcji paszy od razu sprawiło, że zjadła do dna 😀
[quote author=_Gaga link=topic=25.msg2831414#msg2831414 date=1545128383]
[quote author=Tulipi link=topic=25.msg2831396#msg2831396 date=1545124837]
Głównym składnikiem odżywania konia powinnien być owies.


i parowane ziemniaki!!  👀
🤔wirek:
[/quote]

I suchy chleb (dla konia) 😁
[/quote]

Hahaha! Rewelacja!  👍

Podawał ktoś wysołdki szybko pęczniejące z pro -linena?
Mam mieszane uczucia co do takiej `zupki chińskiej` ale czasowo (przygotowawczo) są kuszące...
Ladne kilka workow skarmilam, nie bardzo rozumiem skad wątpliwości?

Moim osobistym hitem pęcznienia jest agro-vital w wiorkach, naprawdę błyskawiczne.
dea   primum non nocere
19 grudnia 2018 05:48
[quote author=_Gaga link=topic=25.msg2831414#msg2831414 date=1545128383]
[quote author=Tulipi link=topic=25.msg2831396#msg2831396 date=1545124837]
Głównym składnikiem odżywania konia powinnien być owies.


i parowane ziemniaki!!  👀
🤔wirek:
[/quote]

I suchy chleb (dla konia) 😁
[/quote]

A cukier w kostkach? 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się