Poczta Polska

Szaaman dzięki, paczka juz jest u mnie. Ruszyła się z WER Warszawa przed 18😲0 w piątek i wieczorem dotarła na pocztę w moim mieście.  Poszłam tam wczoraj, czyli w sobotę i wyprosilam u pani w okienku żeby mi ją wydali no i się udało. Generalnie pani powiedziała, że tam w tym WER Warszawa nie ma ludzi do pracy i dlatego takie opóźnienia. Ja już rezygnuję z PP skoro tak to wygląda i jak mam być w strachu o swoją paczkę  🙁
Na poczcie pracuje już od dłuższego czasu i zawsze zadziwiają mnie decyzje zarzadu wobec tego miejsca.
Pozostaje tylko czekać na opcję "omijać WER Warszawa".
Czy mógłby mi ktoś poradzić jak postąpić w takiej sytuacji: zamówiłam paczkę z odbiorem w kiosku Ruchu. Z uwagi na fakt, iż minęło już kilka dni a przesyłki w dalszym ciągu u mnie nie ma, napisałam z prośbą do sprzedającego o przesłanie numeru nadania i teraz: zgodnie z emonitoringiem PP, przesyłkę dostarczono do punktu odbioru w dniu 17.04 i tego samego dnia (czyli następny jej status), to: nadejście do WER Szczecin. Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi? Została w tym samym dniu odesłana do Szczecina? Sprawa z dziś, więc jutro podejdę do punktu zapytać czy przesyłka jeszcze się tam znajduje no ale trochę jednak niepokoi mnie ten Szczecin...
Czy jest szansa, że przesyłka wróci do nadawcy?
Niestety systemy paczek w ruch czasem zawodzą.
Przy jednej nie otrzymałam żadnej informacji o tym, że jest wysłana, czeka na odbiór itd. zero kodu odbioru.
Tylko informacje od sprzedajacego, że wysłał.
Po kontakcie z nim, był on w stanie przedłużyć czas na odbiór i otrzymałam smsa z kodem odbioru.
Więc oprócz sprawdzania samemu poinformuj też osobę która nadała paczkę.
Wcześniej nie było żadnego kłopotu, mam blisko do tego punktu i mogę podejść praktycznie w każdym momencie podczas pracy aby odebrać przesyłkę. Zastanawia mnie dlaczego przesyłka została odesłana w tym samym dniu, co dotarła. Powinna tam przeleżeć ok 2-3 dni, chociaż zgodnie z opisem na stronie PP jest to minimum 7. Nadawcę poinformowałam ale tak szczerze powiedziawszy czuję brak chęci do działania z jego strony. Liczę, że: a) to błąd na stronie i paczka jest w punkcie; b) zostanie odesłana do nadawcy i poproszę o ponowną wysyłkę... no ale nie wie jak to działa.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 czerwca 2018 08:29
Działania poczty polskiej nie przestaną mnie zadziwiać. Wysyłaliśmy do dłużnika bardzo ważną korespondencję.
Przeglądam dzisiaj elektroniczne potwierdzenia odbioru tej korespondencji i widzę:

adresat: Jane Doe ul. xxx 1111111
korespondencję odebrał: JARA

😲 wchodzę w elektroniczny podpis, a tam jak byk widnieje, że to ja odebrałam korespondencję kierowaną do dłużnika, moje imię i nazwisko, w dniu wczorajszym, w godzinach kiedy przebywałam w pracy, a podpis na zwrotce nie należał do mnie, został sfałszowany przez listonosza  😎
Czy wszystkie listy polecone trzeba pokwitować?
Wydaje mi się że nie.
Jak otrzymuje coś listem i jest małych gabarytów to laduje w skrzynce. Jak duży to dostaje awizo i dygam na pocztę.
Polecony to chyba tyczy się tego, że przesyłka jest zarejestrowana.
Pytam się, bo teraz naklejają R na skrzynkach i jak zrozumiałam, oznacz to, ze list polecony będzie wrzucony do skrzynki, bez pokwitowania i  zostawiania awizo, tyle że mi niedawno wsadzono awizo do skrzynki i musiałam lecieć na pocztę, aby odebrać list polecony mimo R na skrzynce.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
09 listopada 2018 07:20
Watrusia, ta usługa działa tylko wtedy kiedy dostajesz "zwykłe" polecone. Jeśli natomiast przychodzi do Ciebie list z potwierdzeniem odbioru to niestety musisz dymać na pocztę podpisać zwrotkę.
JARA, dzięki, ehh ja się ucieszyłam że nie będę drałować na tą naszą walniętą pocztę, a tu psikus. No trudno.
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
10 listopada 2018 13:48
Ten "wrzut do skrzynki" "działa" tylko wtedy jak adresat złoży na poczcie odpowiedni druk, samo naklejenie R nic nie znaczy. Jako pracownik poczty powiem tak, w związku z dużą rotacją listonoszy, nawet jak ktoś ma złożony druk to często listy nie są wrzucane, bo nowi tego nie ogarniają.
bajaderka-zorro,  dlatego napisałam walnięta, byłam na poczcie, mówiłam o tym R, a nikt mi nawet nie wspomniał o tym odpowiednim druku. Ot nasza kochana poczta🙁
Czy można sprawdzić zawartość paczki pobraniowej przed zapłaceniem?




W przypadku niektórych rodzai paczek można przed wysyłką wybrać opcje "sprawdź zawartość"
W przypadku niektórych rodzai paczek można przed wysyłką wybrać opcje "sprawdź zawartość"
tak, chodzi mi własnie o tę opcję. Tylko odbierająca paczkę twierdzi, że trzeba najpierw zapłacić...
Podrzucam screen regulaminu PP.
Dzięki Mila 🙂

I normalnie się awizuje taką paczkę i 14 dni na odbiór na poczcie jest?
Jak sprawdzić  gdzie utknęła paczka? Mam nr paczki, była nadana normalnie przez pocztę.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 grudnia 2018 15:19
JARA, dziękuje ci serdecznie :kwiatek:, szlag z tą pocztą, tym razem przegięli, paczka wisi na poczcie a w skrzynce żadnego awizo. Składam oficjalną skargę, mam dosyć, tego burdelu.

Skarga złożona, zobaczymy co odpiszą.
Przesylka polecona ekonomiczna zostala wyslana do mnie 5 dni temu i wg. strony poczty polskiej caly czas jest w transporcie. W przypadku takiej przesylki nie ma mozliwosci sprawdzwnia gdzie dokladnie utknela?
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
21 grudnia 2018 09:04
Przesylka polecona ekonomiczna zostala wyslana do mnie 5 dni temu i wg. strony poczty polskiej caly czas jest w transporcie. W przypadku takiej przesylki nie ma mozliwosci sprawdzwnia gdzie dokladnie utknela?


Nie ma możliwości, przesyłki polecone rejestrowane są w systemie przy nadaniu, następnie przy wydaniu do doręczenia.
Mi takie listy nawet do 2 tyg szły i tez długo wisiały na etapie transportu. Poczta... niekończąca się opowieść.
Zwłaszcza teraz przed świętami.
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
21 grudnia 2018 09:07
Mi takie listy nawet do 2 tyg szły i tez długo wisiały na etapie transportu. Poczta... niekończąca się opowieść.
Zwłaszcza teraz przed świętami.


To nawet nie jest tak, że one szły te 2 tyg, nie ma ludzi do pracy i leżą sobie w urzędzie, który te listy doręcza 😉
Oki, to jeszcze nie zaczynam sie martwic ze zaginela 😉 chociaz musze przyznac ze mi poczta przewaznie wszystko dochodzi szybko 😉
Nie no, 5 dni dla EKONOMICZNEJ przesyłki w okresie przedświątecznym to nie jest długo  😉
Mi kurier pocztex 48h szedł teraz 6 dni  😵
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 grudnia 2018 11:11
Proszę was, 6 dni to jest długo? U nas polecone potrafią 1,5 miesiąca leżeć na sortowni.
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
21 grudnia 2018 11:57
Proszę was, 6 dni to jest długo? U nas polecone potrafią 1,5 miesiąca leżeć na sortowni.


One nie leżą na sortowni, tylko w urzędzach 😂 , jak WER nawet terminowo daje radę to wysłać, to niestety wszystko zalega na UP, bo nie ma kto tego wynosić  🤣
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 grudnia 2018 12:20
Mi tracking pokazuje:

Nadanie 2018-07-02 15:34 PP PP-Wrocław D101
Przesyłka w transporcie     2018-08-27 21😲0
Przygotowanie do doręczenia 2018-08-28 09:33 UP Wrocław 15

i opiekun mi mówi, że nie ma komu na sortowni pracować, bo nawet więźniowie ze Strzelina nie przyjeżdżają to jednak wygląda jakby leżało na sortowni.
Ale ja nie mam z tym problemu, co miesiąc zasypuję pocztę reklamacjami i trzepie odszkodowania 😉

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się