paznokcie, żele, tipsy

efeemeryda   no fate but what we make.
20 grudnia 2018 09:33
Sivrite
ciesz się, że tylko myszka oberwała... ja po takim ponadczasowym namaczaniu acetonem leczyłam palce i paznokcie ponad pół roku, mało mi nie odpadły  🙄
Sivrite
ciesz się, że tylko myszka oberwała... ja po takim ponadczasowym namaczaniu acetonem leczyłam palce i paznokcie ponad pół roku, mało mi nie odpadły  🙄

Ja ich nie moczyłam za długo. Po prostu do mnie nie dotarło, że o ile aceton rozpuszcza tkanki biologiczne po dłuższym czasie, to farbę, lakier czy gumę o wiele szybciej. :P Jak napisałam, ledwie zdążyłam filmik wybrać, może minuta minęła.
Czym lepiej zdjać lakier? Chodzi mi o tą baze mineralna Indigo 3 w 1 -acetonem czy pilnikiem? Jesli pilnikiem to jakim? To prawda ze aceton szkodzi najbardziej? To moj pierwszy raz z hybrydami  😡 a przymierzam sie do nich z pol roku  😁
A wlasnie! Czy jest tu ktos koga ta baza uczulila?
Zmywaczem z acetonem lub acetonem. Pilnikiem w ogóle się tego nie robi, bo jest zbyt mało precyzyjny, jeśli już, to frezarką. Ale i frezarką i pilnikiem można sobie zrobić krzywdę, więc je po prostu odmocz w wacikach z acetonem i delikatnie zdejmij. Tylko nie trzymaj zbyt długo - 10-15 minut powinno w zupełności wystarczyć. Przed zdejmowaniem spiłuj odrobinę powierzchnię pilnikiem, żeby aceton lepiej wsiąkał. Powodzenia. 🙂
Laski, możecie podlinkować polecane przez Was lampy? Przekopałam wątek, znalazłam kilka modeli, ale np. SUN2 48W wyskakuje mi na allegro kilka rodzajów i nie wiem, która to ta polecana. 🤔 Szukam lampy w budżecie do 100 zł (jeśli będzie super dobra, mogę nagiąć budżet), która dobrze i szybko utwardzi żele. :kwiatek:
Laski, możecie podlinkować polecane przez Was lampy? Przekopałam wątek, znalazłam kilka modeli, ale np. SUN2 48W wyskakuje mi na allegro kilka rodzajów i nie wiem, która to ta polecana. 🤔 Szukam lampy w budżecie do 100 zł (jeśli będzie super dobra, mogę nagiąć budżet), która dobrze i szybko utwardzi żele. :kwiatek:

A masz możliwość, żeby poczekać na przesyłkę z AliExpress, czy chcesz teraz-już?
Tydzień temu porównałam swoje dwie lampy z ich odpowiednikami. Chłopak mi mówił, że "przecież to normalne, że są podobne", ale pokazałam mu zdjęcia i filmiki i przyznał mi rację. Lampy polskich marek - NeoNail i Semilac to są wyłącznie chińskie lampy z inną naklejką marki. Mam Neonail, której odpowiednikiem jest ta i SunOne z AliExpress, którą sprzedaje u nas Semilac w cenie regularnej 192 złote. Kupiłam ją na Ali za 67 zeta. :P Nie wiem, czy SunUV jest oficjalnym producentem, czy po prostu obie firmy biorą z tej samej, chińskiej fabryki i tylko zmieniają naklejki, ale jednak...
A, i te lampy można też kupić od innych dystrybutorów na Ali, nie tylko oficjalnego. Ja po prostu wybrałam tego z największą promocją na BF.
Ktoś używa stampów do zdobień? Co poleciacie z firm, jakie stemple, blaszki, jakie lakiery?
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
02 stycznia 2019 18:11
Ja czasem używam, stempelek mam przezroczysty silikonowy, lakiery marki KONAD innych marek nie sprawdzałam bo te się super odbijają, blaszki póki co biorę jakiejkolwiek firmy grunt żeby wzór mi się podobał.
Sivrite, gdybym mogła sporo zaoszczędzić albo w tej cenie kupić jakąś super hiper extra lampę, to może być z alie. Z tym, że podobną (nie wiem, czy nie taką samą), jak linkowana przez Ciebie, znalazłam na allegro za ok. 70-80 zł, to za taką oszczędność nie opłaca mi się czekać na przesyłkę z Chin. 😀
taka wpadła mi w oko
albo taka
i jeszcze ta
ale kompletnie się nie znam (znam się tyle, co podpatrzyłam u kosmetyczek, czyli żeby mieściła się cała dłoń, miała różne czasy nagrzewania i odbijała światło od spodu :hihi🙂, ale obstawiam, że to nie jedyne, na co powinnam zwrócić uwagę. 😀
Czasów nagrzewania raczej się nie używa, jak masz wyświetlacz z sekundnikiem.
Tak, spód jest dobry, bo wtedy równomiernie rozchodzi się światło. Więc takie zamknięte, jak zalinkowałaś są lepsze niż mostki.
Ja polecam czujnik ruchu. Stawiasz lampę na stole, robisz paznokieć i wkładasz na kilka sekund, żeby lakier nie rozlał się na skórki lub nie zbiegł od skórek zanim dokończysz resztę. To też zaoszczędza bardzo dużo czasu, bo gdybyś chciała utwardzać je po kolei, to życie zmarnujesz, a tak jak wkładasz po 5-10 sekund, to jak malujesz czwarty (kciuki maluję oddzielnie zawsze), to 2 pierwsze są już utwardzone.
Z tych podlinkowanych przez Ciebie brałabym tę z wyświetlaczem, on bardzo ułatwia sprawę. Nie włączaj sobie konkretnego czasu nagrzewania, bo każdy lakier utwardza się inaczej. Mocniej napigmentowane musisz trzymać dłużej, bazę i top zazwyczaj też, więc musiałabyś za każdym razem przełączać. A tak to po prostu wkładasz i czekasz.
Ta konkretna widzę, że nie ma lusterka na spodzie. To nie jest duży problem, po prostu musisz pilnować, żeby nie trzymać paznokci krzywo, jak utwardzasz, bo światło nie odbija się od dna tak jak od lustra. Ja swoje robię w mostku, w ogóle bez dna i i ja i paznokcie żyjemy. :P
mundialowa mam tą z ostatniego linku i jest super ekstra.
Moja ma moc do wyboru i na pełnej mocy utwardza wszystko ekspresem, choć zawsze trzymam tyle ile zaleca producent lakierów.
mundialowa, ja mam SunOne dokładnie z tego linku: klik 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
03 stycznia 2019 21:54
Mam taką lampę klik zamierzam się na tą klik
Sivrite, dzięki Ci dobra kobieto! O czujce ruchu zapomniałam, a rzeczywiście przyda mi się bardziej, niż czasy nagrzewania.

Kaarina, właśnie ta jakoś najbardziej do mnie przemawia, ale teraz waham się co do wyświetlacza - konieczny czy nie? 🤔

Achaja, o pani, jak na zakup w Chinach to drogość ta lampa. 😜 😁

Biczowa, ta na którą się czaisz w sumie podobna do tej z mojego ostatniego linku. I chyba właśnie na nią się zdecyduję, bo będę mogła wziąć jeszcze parę rzeczy w tej hurtowni, zamiast robić kilka zamówień z różnych miejsc. :kwiatek:

A jakie pilniczki papierowe polecacie? Tam są jakieś numerki (pewnie ścieralność :oczy2🙂, na których też się nie znam. 😁 I czym się różni (pod względem używania) primer kwasowy od niekwasowego? 🤔
A jakie pilniczki papierowe polecacie? Tam są jakieś numerki (pewnie ścieralność :oczy2🙂, na których też się nie znam. 😁 I czym się różni (pod względem używania) primer kwasowy od niekwasowego? 🤔

Jeśli myślisz o zmatowieniu płytki, to kup polerkę, a nie pilniczek. Taką prawie gładką. Nawet nie próbuj tego robić pilnikiem, bo sobie krzywdę zrobisz. :P
Spróbuj najpierw położyć hybrydy bez primera. Primery są dość mocno inwazyjne, w przeciwieństwie do samej hybrydy. Jeśli go nie potrzebujesz, to nie ma po co ryzykować.
Z moich trików mogę też polecić wyszperany w necie u niejakiej Candymony. Kładę bazę peel off na jakieś 60-70% paznokcia, na środku, żeby przy zdejmowaniu ta część się nie trzymała. Boki nie mają tej bazy, więc baza hybrydowa normalnie trzyma się płytki, a zdejmowanie jest o wiele szybciej, bo większość paznokcia jest z bazą peel off.
Wyświetlacz polecam, właśnie dlatego, że robię każdy paznokieć po 10 sekund i jadę dalej, a poprzednie utwardzają się przy wstępnym utwardzaniu kolejnych. Możesz to robić na czuja, żaden problem, ja wolę mieć wyświetlacz.
Dla mnie wyświetlacz jest zbędny.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
04 stycznia 2019 18:49
Z pilniczków ja lubię drobne czyli z wysokimi cyferkami 😀 do spiłowania koloru używam 80/100 do samego paznokcia czyli nadawania kształtu 180/240, do matowienia polerka. Co do primerów to jeśli hybryda się trzyma to szkoda walić dodatkową chemię na paznokieć.

Ja robię zakupy głównie w tej hurtowni bo ma spoko ceny i jestem z Lublina więc sobie odbieram za darmola 😉 no i mają świetny aceton za grosze i tani akryl.

Co do lampy i wyświetlacza to nie jest mi potrzebny, czujka ruchu to natomiast zbawienie.
mundialowa, wiesz, pewnie taniej tez się znajdzie 😉 Ja kupowałam ze 2 lata temu na 11.11 + jakieś kupony. Zapłaciłam ok. 100zł.
Również uważam wyświetlacz za totalnie zbędny - czujkę ruchu mam i to jest spoko, ale i tak najczęściej wciskam guziczki (60, 30 i 5 sek).
Pilniki 100/180 używam do ściągania hybryd/żelu, a do "gołych" paznokci 240 i wyżej. Primera nie używam, bo lakier trzyma się 2 tygodnie bez większego problemu 🙂

Wczoraj przyszła do mnie paczuszka z Ali - własnie 10 pilników, 5 kredek do "łapania" cyrkonii (nie wiem, po co mi tyle. Chyba nie zauważyłam przy zamawianiu) i właśnie bling-bling kamyczki - podzielone wg rozmiarów. Mam już takie prawie identyczne, ale były wymieszane różne wielkości w 1 paczce i to był DRAMAT. Zrejterowałam z ręcznego rozdzielania po pół godziny dłubania XD A - oprócz tego ładny pędzelek do żelu 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
04 stycznia 2019 23:04
A ja czekam na farbki akrylowe 😀
Moje pierwsze własne w życiu. Jak miałam kolor, to tylko na akrylach albo żelach, obgryzałam całe życie. 2 lata temu przestałam i w końcu doprowadziłam je do takiego stanu, że mogę je malować!
Wistra, ja dlatego zaczęłam nosić hybrydy, bo ich się nie da obgryzać. 😀

Do mnie idzie jeszcze... z 5 paczek? Kryształki i ozdóbki przyszły jakiś czas temu, bez żalu połowę z miejsca wywaliłam, bo wyglądały zupełnie inaczej niż na zdjęciach, a takie kółka kosztowały po 4-5 złotych. Ale sporo zostawiłam i czekają na swoją kolej. 😀

Nie polecam nowych lakierów od Neonail - Diamond Collection. Są piękne i w sam raz na karnawał, więc ja skończyłam z jednym na Sylwestra, a siostra z drugim. Mnie odprysł pierwszy po jednym dniu, a po następnych dwóch kolejne dwa, jej po tygodniu odprysły wczoraj już prawie wszystkie, w tym trzy przy mnie, jak... robiła zdjęcia. Nic przy koniu. Mnie te dwa trzeciego dnia w trakcie pakowania siatek z sianem w zimowych rękawiczkach, żadnej dramy. Przez te kilka miesięcy odkąd wróciłam do hybryd nie odprysł mi ani jeden paznokieć, a tu taka masakra. Ten brokat musi bardzo zaburzać strukturę lakieru w środku. A takie piękne są...

Ale mam nowego ulubieńca! Okazało się, że kolor Cherry Lady od nich jest koloru... wiśniowego lakieru Mazdy. Wyglądał zupełnie inaczej na stronie. A ja się zżymam nad tymi Mazdami od 2 lat za każdym razem jak widzę ten lakier, więc jak go mam teraz na paznokciach, to jestem szczęśliwa jak dziecko. 😀
Sivrite, cherry lady to mój ukochany odcień czerwieni 🙂
Sivrite, cherry lady to mój ukochany odcień czerwieni 🙂


Możliwe, że zostanie też moim. Acz 3 dni temu przyszły do mnie też 3 lakiery z promocji 2+1 Indigo, wzięłam 3 Irony i God Is A Woman będzie chyba stawał z nim w szranki. To samo, tylko metalik jest różowy, a nie czerwony. Ale jeszcze muszę zobaczyć na żywo. 😀
moje ostatnie <3

Anaa, to folia transferowa i kropeczki dorobione pędzelkiem, czy coś innego? Bo ślicznie wyszły. <3
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
06 stycznia 2019 22:25
Anaa genialne  💘
Sivrite, kolor (blady róż), maziaje białym na tym, folia transferowa złota i szare kropeczki 😀 Ja jestem zakochana 😀
Anaa, śliczne 😀

Ja się zasadzam na sweterkowy wzorek, bo nigdy nie próbowałam a tymczasem u mnie mleczny + 3 malutkie cyrkonie na serdecznym (jak światło za dnia będzie sprzyjać, to zrobię zdjęcie) 🙂
A ja sobie strzeliłam wcierany metaliczny pyłek w 2 kolorach: zielony i jakiś benzynowy. Jest ok. Choć wolę swoje kiczowato świecące.

A ja sobie strzeliłam wcierany metaliczny pyłek w 2 kolorach: zielony i jakiś benzynowy. Jest ok. Choć wolę swoje kiczowato świecące.


Jakie "kiczowate", jakie "kiczowate"?! Brokat to jest życie! 😀

Chociaż ja akurat jestem miłośniczką tych multichromów, mogłabym ich nie zdejmować, ale "wypada". :P To chyba Alien u Ciebie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się