PSY

Martita, , patrycjasz, dlatego od razu wyżej polecałam ekg.

Mój pies miał dokładnie tak samo: leczony na zapalenie krtani u swojego weta "osiedlowego", bo do innego nie miałam potrzeby z nim chodzić przez całe jego 12 letnie życie, po tygodniu wcale nie przechodziło, więc szybka decyzja na kliniki i tam lekarze z jednak większym doświadczeniem od razu po osłuchaniu już mówili że serce, ekg potwierdziło.
Potem konsultacja u prof. kardiolog, która wykonała usg serca i od razu pytanie: leczymy czy usypiamy od razu?
Oczywiście leczyłam, bo pies był w super formie całe życie, ale to już było bez sensu i z perspektywy czasu wiem, że trza było uśpić, pies się tylko męczył jednak. Nie mniej nie mogłam podjąć decyzji, bo miałam mega zdrowego psa atletę, który w 2 tygodnie się tak posunął, że to było aż niemożliwe.
Piszę tak dla przestrogi, bo może Ascaia, pies ma zwykłe zapalenie gardła.
Pies alergik....
Jaką karmę polecacie? Niestety odpada Brit Care, Markus-Mühle, Simpsons...
Simsons była najlepsza, ale przy 2 worku nie chciał jej jeść :/
Przy brit Care (dog show z łososiem i druga Brit Care Adult Large Breed jagnięcina z ryżem), zawalone uszy, drapanie się non stop, wypadająca sierść
Markus-Mühle - łupież....
Purizon single meat kaczka z jabłkiem - biegunka, drapanie

Dodam, że smaczki i dodatki tylko jeleń, dziczyzna, struś i konina, nic więcej.

Zastanawiam się nad tą - Carnilove Adult Reindeer, renifer
I tej Brit Care Sensitive, Dziczyzna i ziemniak


Będę robić testy uczuleniowe, no ale muszę szybko wymienić karmę, bo obecnie mamy Markusa i łupież aż się sypie, choć nie wiem czy to nie po kąpieli w salonie... choć wiedzieli, że pies alergik.
Na dworze też nic nie zjada, bo nosi kaganiec.
ja dla alergika polecam z/d hill`s mam seniora 16 lat, od wielu toleruje tylko zd pod względem smakowym.
Ciep1enie, trochę na ten moment zgadywanka, ale ja zaczynałam od szukania karmy z jak najkrótszym składem, jednym źródłem białka (uwaga na tłuszcz z kurczaka, tłuszcz zwierzęcy, jajka itp. dodatki). U MOJEGO psa sprawdzały się na wyciszenie te karmy: Fish4Dogs Finest, Farmina VetLife Ultrahypo Fish, Exclusion Hypoallergenic, bosch HPC Soft Kaczka & ziemniaki, co wcale nie oznacza, że i u Twojego te karmy "zadziałają".
efeemeryda   no fate but what we make.
27 grudnia 2018 13:28
Cierpielie
Każda karma, która nie jest linia weterynaryjna może uczulać, bez względu na swój skład, ponieważ nie jest zachowana „czystość” produkcji wiec dziczyzna może iść na jednej taśmie z kurczakiem (alergenem), wiec sama karma będzie uczulać, to samo tyczy się smaczków.
Możesz próbować ale ja polecam rezygnacje całkowita ze smaczków (kulki karmy tez mogą być smaczkami) oraz karmę z linii vet
:kwiatek:
PumCass, dzięki, chociaż chcę jechać z psem, bo i siebie muszę przy okazji przeprowadzić 😁
Cierp1enie, kilka osób mi już mówiło, że po carnilove są biegunki i pies taki nijaki, więc generalnie nie polecają. Zobacz też sobie vetexpert raw paleo może.
Ciep1enie po latach walki polecam również Hexoderm - u nas fajnie wycisza skórę
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 grudnia 2018 13:32
Cierp1enie, może na ten czas jednobialkowe z czegos, czego nigdy nie jada albo w bardzo  malych ilosciach? Purizon chyba wypuscil serię single meat. Inna sprawa, że uczulac mogą wypelniacze czy roztocza w karmie...
Meatlove ma tez mokrą z tylko i wyłącznie jednego skladnika ale pytanie jaki masz budzet :P

Ok, jakoś mi to umknelo, dopiero doczytalam ze Purizon był
efeemeryda - U mnie smaczki to naturalne gryzaki, paski z jelenia, albo np żołądki z koniny, coś w tym stylu. Zaraz zobaczę te karmy linii weterynaryjnej

budyń - dzięki, nie znałam jej  :kwiatek: I dzięki za info z carnilove, wolę się wstrzymać, bo jeszcze niedawno walczyliśmy z biegunkami.... i to latanie o 4😲0 nad ranem w deszcz i wichurę brrrr

esperer - no właśnie mamy Hexoderm i w nim kąpałam 2 razy i super było, ale przed świętami chciałam iść już do salonu, bo jak w lato jeszcze ogarnę mojego panikarza biegającego z pianą po całym domu i mnie noszącej mokre 26kg, tak teraz chciałam by ktoś się nim zajął. 

smartini - no budżet to tak chciałam ok 200zł na miesiąc na samą karmę (nie licząc dodatki), bo jeszcze kot w domu na puszkach feringi. Mogę podciągnąć do 300zł Te polecane przez Ciebie są super, ale wychodzi ponad 700zł na miesiąc, niestety tyle nie mam, a bardzo bym chciała.

Dziękuję za wszystkie pomocne komentarze  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 grudnia 2018 13:46
Cierp1enie, to z tego Meatlove masz puszki 410g za 13-16 zł i 'kiełbaski' 600g po 20-25zl także musiała byś sprawdzić jak z dawkowaniem dla Twojego psa 🙂
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
27 grudnia 2018 13:53
Znajomej pies jedzie na jakiejś karmie na bazie białka owadziego, bo tylko to go nie uczula.
Cierp1enie, to z tego Meatlove masz puszki 410g za 13-16 zł i 'kiełbaski' 600g po 20-25zl także musiała byś sprawdzić jak z dawkowaniem dla Twojego psa 🙂


No właśnie obliczyłam że takie kiełbaski i puszki to musi jeść 800g dziennie (26 kg). Wychodzi cenowo 700-800zł.... niestety nie na moją kieszeń, a bardzo żałuję bo są świetne.


Lenka - możesz się dowiedzieć co to za karma? Jak się nazywa? Chętnie o niej poczytam  :kwiatek:
efeemeryda   no fate but what we make.
27 grudnia 2018 14:03
Cierpienie
Co do smaczków, rozumiem ale skąd wiesz czy te paski nie były suszone razem z kurczakiem lub innym silnym alergenem?
W przypadku alergii nawet takie drobnostki maja znaczenie, naprawdę  :kwiatek:

Nie jestem royalowa ambasadorka, tez już szału dostaje na ich skład i nieadekwatna cenę z kosmosu, już prawie rok z przerwami próbuje dobrać synom coś lepszego składowo (akurat mowa o kotach wybaczcie ;p ) i niestey spełzła to na niczym, bo albo ma jeden sraczke albo drugi, wydrapują się tez na zmianę... tyle dobrze, ze chociaż mokre jedzą sensowne...
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
27 grudnia 2018 14:13
Już do niej napisałam, czekam na odpowiedź.
efeemeryda - prawda, nie wiem.... Kupuję u gościa co ma same naturalne rzeczy, wiec nawet się nie zastanawiałam że może nie być 100%
To takie paski https://allegro.pl/mieso-plaskie-100-z-jelenia-100g-ok-5szt-gryzak-i7128006851.html
efeemeryda   no fate but what we make.
27 grudnia 2018 14:32
Cierpienie
Ja nie mówię nawet ze to nie jest 100% ale wystarczy, ze suszy wszystko razem i potem rozdziela, to jak z kanapka z serem, która może zawierać śladowe ilości orzeszków... dla alergika to wystarczy  :kwiatek:
Aaaaa teraz rozumiem, masz rację  :kwiatek:
To teraz jak nagradzać psa??
Pies niestety jest uczony wszystkiego od nowa, mieliśmy behawiorystkę. Wszystko metodą pozytywną.
Moja jedzie na owadach z VetExperta Hypoallergenic Insect. Problem drapania i wylizywania zlikwidowany, pies wygląda super, sierść mięciutka, nie było i nie ma problemów brzuszkowych. Teraz szukam dla niej jakiegoś dodatku w postaci super smakowych puszek, bo niestety od czasu pojawienia się cukrzycy zjadalność samego suchego jest za niska (do tej pory wsuwała aż miło).
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
27 grudnia 2018 14:39
https://karmytrovet.pl/karma/hipoallergenic-insect-ipd - to ta owadzia, na której jedzie pies znajomej.
szam - Dzięki, już czytam.
Cenowo wychodzi ok 280zł na miesiąc, więc nie jest źle, komentarze też pozytywne o tej karmie.

Lenka -  :kwiatek: to w sumie podobna do tej co szam napisała, też Insect.

Jeszcze muszę doczytać, bo niby shar pei nie powinny jeść ziemniaków, a że mój w typie sharpika to może powinnam również zrezygnować.
efeemeryda   no fate but what we make.
27 grudnia 2018 15:17
Cierpienie są smaczki hypoalergiczne z lini vet, nie pamietam która firma je robi, chyba vet expert?
Albo po prostu kulkami karmy z ręki  :kwiatek:
Cierp1enie, sprawdź ceny tych karm wymionionych przez Kleik, zwłaszcza te weterynaryjne hipoalergiczne.
A smaczki też są hipoalergiczne, przynajmniej my takie mamy u nas do sprzedania 🙂 Edit: efeemeryda - u nas są chyba Hillsa.
A jak masz jakiś sprawdzony szampon to możesz go dawać do kąpania psa u groomera.
Cierp1enie, a nie myślałaś o karmieniu psa surowym mięsem?
Myślałam o barfie już przy diecie kota, ale ciągle nie mogę się zebrać w sobie.
Cierp1enie a popatrz sobie z Belcando (mastercraft np, albo jakieś z serii GF) albo Alpha Spirit (the only one lub wiejska zagroda)

Dla mnie mastercraft jest mega. Mamy na zmianę z Alpha (ta ma do tego cudowne krokiety na które moje psy dostają fioła)
Czy u Was też już strzelają?
:/


Co do kaszlu - dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Ale spokojnie... tfu, tfu, odpukać... od trzech dni jest już po temacie. Pewnie lekka wirusówka, pewnie złapała ode mnie zapalenie krtani.
Czyli można powiedzieć, że "kenelówka", bo wewnątrz-domowo. 😉 😉 😉
Kilka Waszych wiadomości utwierdziło mnie jeszcze w pomyśle, żeby dodatkowo wcześniej niż planowałam jż odrobaczyć. Zrobię to wkrótce, jak już będzie po Sylwestrze i wspomagaczach antystresowych. 
Czy u Was też już strzelają?
:/



TAK!!!!
To taki moment, gdy cieszę się że moja starsza suka jest głucha jak pień  😁
krysiex213 - dziękuję zaraz popatrzę  :kwiatek:
Alpha kupujemy kości i uwielbiamy, do tej pory nie było alergii po nich 🙂

Dziękuję wam za wszystkie rady, zapisałam sobie karmy które polecacie. Za 2 tyg mamy wystawę psów, będą różne sklepy. Kupię mniejsze opakowania i będę obserwować.  :kwiatek:

Dowiadywałam się też o pakiet badań i opłaca mi się najbardziej jechać do Wrocławia zrobić.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
29 grudnia 2018 20:42
my dość długo lubiliśmy kości alphy, ale od jakiegoś czasu po każdej z nich miał biegunkę i wymioty więc niestety już nie ma takich larytskówwww 🙂


u mnie jeszcze nie strzelają (CH), ale ja już się boje co będzie na portalach po sylwku .. 🙁 jak co roku

Pan Pleśń się wciska 🙂:
emptyline   Big Milk Straciatella
30 grudnia 2018 17:53
derby, ależ on uroczy!

To ja wrzucę mojego świątecznego:


I w nowych szeleczkach i smyczy od Dog Ahead:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się