Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Emetytow akurat miałam pod ręką na codzień chyba z 6 czy 7 i nie przepadam..
Evson, moja Emetytka na trakenskiej matce a jednak w wyglądzie wyszedł angloarab (zad...), do tego charakterek ma waleczny ale jak zaklusuje to rekompensuje swoją głupotę w 100%. No i dzieci fajne daje  😀
Skoro jesteśmy w temacie małopolaków to co byście polecili dla tej pani:
https://www.bazakoni.pl/widia-davinci-wiecha

Zależy mi na kryciu w rasie, dobrej, ładnej głowie ogiera, ograniczeniu możliwości przerośnięcia matki, i raczej, żeby źrebak nie był siwy

Co myślicie o ogierach z Prudnika?


Super kobyła, ze świetnej rodziny, o którym prudnickim myślisz?, ... .bo ja osobiście machnęła bym ją  dobrym folblutem.
[quote author=pestka link=topic=5087.msg2831224#msg2831224 date=1545047165]
Skoro jesteśmy w temacie małopolaków to co byście polecili dla tej pani:
https://www.bazakoni.pl/widia-davinci-wiecha

Zależy mi na kryciu w rasie, dobrej, ładnej głowie ogiera, ograniczeniu możliwości przerośnięcia matki, i raczej, żeby źrebak nie był siwy

Co myślicie o ogierach z Prudnika?


Super kobyła, ze świetnej rodziny
[/quote]
titina możesz rozwinąć temat, może być tu lub na pw
kobyłka kupiona od handlarza, za śmieszne pieniądze

z Prudnika myślałam o Dżagasie, aczkolwiek wolałabym coś delikatniejszego, Lucier odpada bo siwy, a przy Irchesie trochę za duży inbred na Chef Supreme. Podoba mi się Dwór ale nie chce siwego źrebaka. Najchętniej machnęłabym ją Szkrabem albo Jaśminem ale na dzień dzisiejszy za daleko  😵
Nie jestem przekonana do dolewu krwi, ona i tak wygląda już mocno folblucio, a chciałabym iść bardziej w stronę budowy małopolaków, ale nie będę się przy tym mocno upierać  😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
20 grudnia 2018 19:18
titina w Walewicach już jest XX, ale nie wiem czy myślimy o tym samym.

Jest jeszcze przecież ogier Tanges (Chesnut Park All That Jazz – Tamaria m / Decoration xo) 2 m-ce MPMK - C 2017.

pestka Luciera ci odradzam, bo źrebaki po nim średnie a Dżagas... najpierw bym sprawdziła co się po nim urodzi. Szkrab daje fajne konie i jeśli byłaby możliwość wysyłki świeżego nasienia to bym się skusiła.

A po Efekcie mam na sezon 2019 dwie młode klacze i każda jest zupełnie inna. Ogiery z rocznika 2016 4 były podobne (zresztą trzy już się sprzedały) i dwa różne. Póki co zostaje półbrat Dwora i jeszcze jeden od matki po Cisoń XX.
Fajny ten Irches, stoi w Prudniku? ja raczej teraz chciałaby coś mocno xx bo "wychodzą" nam dość duże konie po mojej klaczy, a wolałabym coś w okolicach 170
Mam trzy i póllatka po niej po Qulesterze i jestem b.zadowolona ale coś mi zaczął rosnąć ostatnio a wolałabym żeby został taki jak jest.

Zastanawiam sie czy ma sens taki mix Irches i klacz
Evson, Może ewantualnie małopolskie Jaśmin (162 cm wzrostu) albo Berlin Bej (165 cm wzrostu) byłyby do rozpatrzenia? Oba są w tej chwili w Walewicach (chyba).

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
22 grudnia 2018 15:47
W Walewicach obecnie jest Dwór, Wareg, Nort i Jovellanos xx.

Co do Irchesa to dał sporo koni ok 170 cm.
Evson, Może ewantualnie małopolskie Jaśmin (162 cm wzrostu) albo Berlin Bej (165 cm wzrostu) byłyby do rozpatrzenia? Oba są w tej chwili w Walewicach (chyba).


W Walewicach obecnie jest Dwór, Wareg, Nort i Jovellanos xx.
Co do Irchesa to dał sporo koni ok 170 cm.


Mam pytanie . A czy hodowla tych koni się opłaca ? Jest na nie popyt ?  🙄
Smok10, ja jeszcze 2 lata temu zadalabym to samo pytanie. Ale w okolicach gdzie obecnie mieszkam chyba co 2 koń rekreacyjny i w małym sporcie to młp
To bardzo dobrze. Jak jest popyt i się opłaca to super. Do niedawna sprzedaż tych koni graniczyła z cudem.  🙄
Smok10 Czy sie opłaca, to nie wiem. Pewnie nie. Choć nie powiedziałabym, zeby sprzedaż tych koni była wybitnie trudna, ale ja siedze w typowej rekreacji. Niedawno kiedy 'moja' stajnia likwidowała szkółkę to własnie te małopolaki własnej hodowli rozeszły się w pare dni. A troche się w życiu najeździłam za końmi rekreacyjnymi i musze powiedziec ze te które kupowaliśmy praktycznie zawsze okazywały się gorsze (oprócz tej mojej małej kobyłki) niż te które mieliśmy na miejscu.

A źrebaka chciałam mieć typowo dla siebie, bo lubie i cenie tę klacz. Niestety chyba jednak bede redukować ilość koni zamiast zwiększać, choc temat jeszcze do przemyślenia.
( Pytałem z ciekawości ) Chodziło mi o sprzedaż z jakimkolwiek  zyskiem  😀 Hodowla koni to działalność gospodarcza a nie charytatywna  😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
25 grudnia 2018 21:28
Smok10 to wszystko zależy od konia, momentu jego sprzedaży jak i oczywiście talentu i wyszkolenia. Znam małopolaki które sprzedawane były w widełkach 50 - 100 tys zł jako młode ale również znam takie, które miły cenę kilku tys. Jesienią sprzedany został koń, którego akurat jeździłam. 4 lata wałach, dwa razy przeszedł zawody na poziomie LL w WKKW i w skokach i trzeci raz L w ujeżdżeniu. Cena 25-30 tys zł z przeznaczeniem do ambitnej rekreacji  i startów na poziomie regionalnym. Jak się będzie rozwijał, czas pokaże.
Ma ktoś jakieś info czy jest jeszcze gdzieś (w Europie) dostępne nasienie Favoritasa xx?
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
26 grudnia 2018 10:36
Janów Podlaski z ogierów małopolskich ma w ofercie 4 ogiery:
wspomniany Efekt
oraz synowie ogiera Chestnut Park All That Jazz
6-cio letni Emark od Emeralda/Divisor xx
5-cio letni Edam od Emina/Divisor xx
oraz 5-cio letni Tanges od Tamaria/Decoration
Na co dzień pracuję z Emarkiem i Edamem i są to wyjątkowo współpracujące konie, o na prawdę rewelacyjnych charakterach.
Tangesa zajeżdżałam i również wspominam go bardzo dobrze.
Efektów nie będę komentować  😉
milusia, Emeralda to była cudowna klacz do jazdy, więc jej potomostwo, musi być takie same :-)
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
26 grudnia 2018 12:03
Perlica-jeździłaś na niej? 😍 To już wiem po kim ma to Emark, jest niesamowicie jezdny, współpracujący i zawsze daje z siebie 100 %. On jest stworzony do pracy z człowiekiem, robi wszystko by go zadowolić, zarówno pod siodłem jak i w codziennym obejściu.
Witam 🙂 od ponad roku jestem szczęśliwą posiadaczką karego ogiera holsztyńskiego Rotmistrz po Ramirado/Ramiro Z  na ktorym startował Dawid Rakoczy
Osobiście uważam że ogier jest świetny skokowo i ruchowo a także ma dobrą głowę
Zakochałam się w nim bo miałam przyjemność pracować z jego synem. Szukam osób które mają po nim potomstwo. Czy ktoś zechciał by się podzielić fotkami lub filmikami?
Ogiera także jeśli ktoś miał okazję być na zawodach i go focić 🙂
On chyba już emeryt ? ( 19 lat ) Lata świetności ma dawno za sobą . Pamiętam jak startował Dodek , a także Jacek na MP w Olszy .  😉
milusia, niestety nie była w mojej stajni, więc jechałam na niej jeden albo dwa wyścigi, więc nie za dużo. Jednak zapamiętałam tą klacz do końca życia  😍
Nie dość, że duża i kara, super wygodna, lekko oparta na ręce, nietargająca, taka klasowość od niej biła.
CUDOWNA  💘
galopada_   małoPolskie ;)
27 grudnia 2018 09:53
milusia, małego karego Mareczka od którejś z naszych klaczy D.  bym bardzo chętnie przygarnęła 😍 za 3-4 lata będę szukała młodszego kolegi dla Dużego, zamówiłam już jednego malowanego Józka, ale w sumie czy jeden koń więcej, czy dwa to już żadna różnica  😁
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
27 grudnia 2018 10:15
galopada-ja to namiętnie gram w totka żeby kupić Mareczka, ale jak się nie uda to pokryję pewnie nim swoją sp. Ten koń ma tak dobrą głowę do pracy, że to coś fantastycznego. Gdyby wszystkie konie takie były to świat by był piękny  🙂 A co do liczby koni, to wiesz-od przybytku głowa nie boli
Sankaritarina Jaśmin i Berlin Bej stoją pod Warszawą, SK Sęczkowo. Wysyłają nasienie.

Mam tegorocznego ogierka po Jaśminie z mocnej matki. Chłopak zacnie się rusza, uszlachetnione, grzeczny, ładna głowa i niegłupie. Rośnie jak szalone.

Pierwsze dwa zdjęcia jak miał ok 3 miesiące, ostatnie ok 6.
galopada_   małoPolskie ;)
27 grudnia 2018 15:30
milusia, wysyłacie świeże nasienie?
On chyba już emeryt ? ( 19 lat ) Lata świetności ma dawno za sobą . Pamiętam jak startował Dodek , a także Jacek na MP w Olszy .  😉


Tak 🙂 ma emeryturke i chodzi po pastwiskach 🙂
Ale nasienie ma wzorowej jakości 🙂
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
27 grudnia 2018 19:26
galopada-tak, wysyłamy bez problemu 🙂
Fahra, Piękny mały. Witaj w klubie posiadaczy koni po Jaśminie 😉

milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
27 grudnia 2018 21:46
Fahra-bardzo ciekawy maluch. A matka jakie ma pochodzenie?
milusia matka ma jednostronne pochodzenie, ojciec śląski, po Akant po Arcus xx. Jej matka nn, stawialiśmy na hucuła pomieszanego z czymś szlachetnym ale cholera wie  😲
W paszporcie niby ma wpisane śl, ale z niej taki ślązak jak ze mnie. Mimo braku urody i ruchu, klacz super skacze i jest niesamowicie delikatna na pomoce. To moja miłość od lat młodzieńczych, już leci 14 rok razem.

Sankaritarina jak oceniasz konie po Jaśminie z autopsji? Ja go wybrałam, bo lekki, ładny i pochodzenie całkiem dobre. I daje spokojne i delikatne potomstwo (przynajmniej te w SK Sęczkowo) i nie takie małe. Głowę też ma dobrą. Młody był z zamysłem żeby mieć coś niegłupiego, co umie podskoczyć do 100cm i na co dobrze się patrzy jak jego mamusia pójdzie na emeryturę 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się