SIODŁA

Słuchajcie potrzebujemy przejściówki na kilka miesięcy w miarę taniej. Oglądam stubbena Romamus. Jakieś opinie?  🏇
Obiś, jazda to chyba tylko w testowym siodle, bez dopasowania. Oczywiscie L bylo wąskie,moze nawet nie tyle waskie, co nie ten ksztalt paneli, zbyt wypchany przód i środek ogolnie, usadzalo nas na tyle siodla, po miesacu jazdy skora na siedzisku sie perforowala i stracilam chęci cokolwiek ruszac w nim.
marysia550 Tak, do testów,to co mają jako do testów a w przypadku ewentualnego zecydowania się dopasować pod konia. Tak myślałam,że Lka będzie za wąska. Już sama nie wiem, miałam kilka daw magów w byłej pracy, skóra jakością nie powalała,ale też prawdę mówiąc nie wiem ile te siodła miały lat (bo użytkowane intensywnie nie były jak na rekreację)i który to wariant skóry był. Skończy się tym,że zostanę tylko z barefootem bo i tak nic innego nie da się znaleźć pasującego  😁
Ja miałam opcję skóry standard. Ale oczywiście daw-mag wymienił mi ją w ramach gwarancji.
Moja ma jakiś bardzo nietypowy grzbiet, bo u koleżanki hucułki daw-mag lezy ok :/
Oberek niestety też nie jest łatwy pod kątem dopasowania siodła, więc znam ten ból  😁

A pan Ryszard Andersz? Też oferuje siodła robione pod konia,ale cena niższa niż u daw maga. Ktoś mógłby się wypowiedzieć? Osobiście miałam styczność dawno temu tylko z dość starym "Konradem".
Jakieś opinie na temat siodeł firmy PARKUR ?  👀
[quote author=Obiś link=topic=31.msg2823826#msg2823826 date=1542291599]
Oberek niestety też nie jest łatwy pod kątem dopasowania siodła, więc znam ten ból  😁

A pan Ryszard Andersz? Też oferuje siodła robione pod konia,ale cena niższa niż u daw maga. Ktoś mógłby się wypowiedzieć? Osobiście miałam styczność dawno temu tylko z dość starym "Konradem".
[/quote]

To siodlo nie do konca chyba Anderszowe było.

Moja kolezanka na arabke robila u niego (sama robila pomiary) i kilka razy musiala odsylac zanim pasowało.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 listopada 2018 17:30
Dziewczyny był u mnie Pan Sebastian. I niestety ale nie mogę nic powiedzieć na temat tych Daw Magów, bo żadnego nie obejrzałam 😁 Okazało się, że siodło które wzięłam na przymiarkę bardzo fajnie na moim koniu leży, jest skonstruowane dokładnie tak, jak koń tego potrzebuje. Sam Pan Sebastian. powiedział, że nawet tych daw magów nie będzie mi proponował, bo bardzo mu się podoba jak to siodło na tym koniu konkretnym wygląda i że dla mnie też jest fajne, że tamte będą gorzej leżały i dla mnie będą za duże. Fajnie, bo pokazał mi na moim Wintecku dlaczego ono nie pasuje i czym się różni od tego Prestiga, i faktycznie widzę o co chodzi i dlaczego 😀 Wymagać będzie małej poprawki, ale i tak trafiłam jak ślepa kura ziarno na to wychodzi 😀
zembria Ooo,to faktycznie udało Ci się-super  😅. Ja dziś za to miałam tak "odblokowanego"konia pod tym barefootem,że na chwilę obecną odechciało mi się kombinowania z drugim siodłem i denerwowania,że nic nie pasuje  😁. Od początku szedł pod tym bardzo fajnie,ale po wymianie łęku na miękki mam jeszcze fajniejsze odczucia 🙂
A, jeszcze z ciekawości,co u Was nie pasowało?Bo coś z przednim łękiem z tego,co pisałaś wcześniej?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 listopada 2018 18:04
Fajnie, że ten Barefoot Ci się tak dobrze spisuje 🙂 Ja swojego w końcu wystawiłam na sprzedaż, wsiadłam na niego jakiś czas temu i po raz kolejny stwierdziłam, że to nie siodło dla mnie, zdecydowanie za szeroko mi się siedzi, nie jestem tak fizycznie w stanie nogi przy koniu mieć, bo siedzę prawie w szpagacie 😁
To co u mnie w obecnym Wintecku nie pasowało, to chodzi o kształt paneli tak jakby po bokach kłębu i poniżej. Mój koń ma nisko ożebrowanie, wysoki kłąb, miejsce gdzie powinien się opierać ciężar wypada nisko (ciężko to kurka opisać, pokazać można w 2 sekundy 😉 ), przez co potrzebuje, żeby panele w tym miejscu schodziły niżej i miały większą powierzchnię. W Wintecku to miejsce i tak jest dosyć szerokie i wypełnione, ale niedostatecznie jak dla mojego konia i pod trochę nie takim kątem się rozchodzi w dół, przez co tak na prawdę cały ciężar leżał na wąskim górnym odcinu samego panelu, a to poszerzenie ciężaru na siebie nie przyjmowało. Stąd te jego siwe plamy i odgniecenia, duży ciężar na małej powierzchni. To siodło które znalazłam, ma szczęśliwie bardzo poszerzoną tą część i opadającą pod dobrym kątem dla mojego konia, dzięki czemu ciężar będzie rozkładany na dużej powierzchni. Mam nadzieję, że to jest w miarę zrozumiałe 😉 na fotkach jest Wintec Lite właśnie i jakieś inne siodło, które znalazłam, ale ma podobnie poszerzoną tą część paneli, to Paris ma trochę mocniej. Gość stwierdził, że nie widział takiego i że raczej nie jest z Polski.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 grudnia 2018 12:41
Sorki za post pod postem, ale wątek spłynął tak daleko, że nikt by nie zauważył mojego pytania :kwiatek:
A przychodzę z trudnym, bardzo trudnym 😉
Zaczynam luźno rozglądać się za siodłem dla drugiego konia i małża. No i tu zaczęły się schody. Mąż jeździ aktualnie w Wintecku Pro All Purpose 17' jest mu wygodnie, ale pewnie mogłoby być lepiej 😉 Mąż jest wysoki, ma 186cm i szczupłą budowę (ale nogi mocno umięśnione) więc się w tą 17' mieści, ale Wintecki są jednak spore, nie wiem czy w taką klasyczną 17stkę się też zmieści.
Czy są jakieś typowo męskie modele siodeł? Domyślam się, że trzeba szukać raczej płaskiego siedziska i niezbyt wysokiego przedniego łęku. Koń na szczęście z mini kłębem, szeroki, płaski, raczej długi, choć mikrych rozmiarów. Szukam, bo trenerka sugerowała zmianę, obecne chyba trochę łaciatemu blokuje łopatki :/
Zdjęcia od Day-to-Day Images

Potrzebuje pomocy sprzedaje siodło kieffer Norbert koof i gdzie szukać rozstaw łęku ?
zembria, ładny koń ^^ (w sumie mąż też niezgorszy....). A myślałaś może o Kiefferze? Mam wrażenie, że te siodła "w standardzie" są jakieś wielkie.... Albo może spróbować jakieś 17,5? Choć z moich doświadczeń wynika, że ten Wintec chyba nie jest jakiś super duży, jeśli chodzi o rozmiary siedziska. Normalne siodło - jedyne co, to całe siodło wydaje się być szersze. Albo może Kentaur np. Seneca, stary model, rozmiar 17,5 - tybinka powinna być dłuższa....
Sorry za 🚫
Zembria, zerknęłam na zdjęcia i narzucila mi się ta sama myśl co Sankaritarinie, czyli że śliczny konik i niezły mąż  😜
Szczesciara  😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 grudnia 2018 10:13
Oj, dziewczyny dziękuję w imieniu obu chłopaków 😡 🤣
Sankaritaria Jeszcze o niczym nie myślałam i nie oglądałam, bo szczerze pisząc właśnie nie wiem na jakie modele patrzeć. Zerknę na pewno na te które wymieniłaś, dzięki 🙂
I znów ja, czuję się jak przy jakimś rozdwojeniu jaźni  😁. Bo niby barefoocik w teren fany, ale coś mi nadal mówi,że jednak nie mam przekonania,żeby utknąć "dożywotnio" w bezterlicówce. Chciałabym naprawdę dobrze dopasowane siodło terlicowe  🙄. Coś porządnego z wymiennymi łękami i jednocześnie nie za straszne miliony monet  😁.
Miał ktoś styczność z siodłem ikonica wszechstronnym o profilu skokowym?
zembria, Powodzenia! :kwiatek:
Poszukuję teraz siodła dla mojego młodego i szczerze powiedziawszy - mam ten sam problem. Będę szukać trochę na ślepo, bo ehh, niby koń ma podobną budowę, co już-nie-moja młoda, ale jednak niekoniecznie. -.-'
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 grudnia 2018 12:21
Upatrzyłam sobie kilka modeli siodeł już. Nawet całkiem spory wybór jest w takich wymiarach jak potrzebuję. Ale mam rozkminkę teraz, co lepsze to ogólnie Prestige czy HB Contact??
zembria, co jest lepsze to kwestia osobistego tyłka. Mi 2 modele HB Contact tak kompletnie i zupełnie nie podeszły, ale np w Prestige Paris też nie siedziało mi się jakoś mega. Ba z 6 Prestige Meredith w 3 było mega ok w 3 kompletnie nie... Jedno z tych mega ok kupiłam i jestem zadowolona.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 grudnia 2018 12:38
Jasne, jasne, co model i tyłek to inne odczucia, pytam raczej o kwestię jakości. Wykonanie, materialy, trwałość?
Ja mogę polecić siodła od Pana Andersza, mamy dwa siodła od niego i nie dość, że są ładne, bardzo wygodne dla jeźdźca i dla konia bo robione na wymiar to i skóra dobrej jakości, ostatnie hb które mieliśmy to po miesiącu używania nowego siodła  skóra na przystułach się zdarła. Z Panem Anderszem jest super kontakt i wszelkie potrzebne poprawki robi ekspresowo i z niczym do tej pory nie było problemu, pomoże i doradzi. No i ważne jest to, że od wykonania pomiarów do realizacji czeka się tylko ze dwa tygodnie, a nie kilka miesięcy bo przez ten czas wymiary mogą się znacznie zmienić.
Czy ktoś zamawiał siodło z Elfab Horse? chętnie zadam kilka pytań na priv.
Jasne, jasne, co model i tyłek to inne odczucia, pytam raczej o kwestię jakości. Wykonanie, materialy, trwałość?


Miałam siodła z obu tych firm.
Bierz HB Contact. Świetna jakość materiału i wykonania, do tego serwis.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 grudnia 2018 11:02
Miałam hb do przymiarki właśnie, Winner (jednotybinkowe) ale nie pasowało na konia zupełnie. Wiem też do tego, że małż w 18' się utopi. Dalej poszukuję w takim razie 17' z raczej długą tybinką. Do tego raczej z mało wysuniętą w przód, bo koń nieduży i to hb właśnie miało przód paneli na łopatkach na maksa już. Rozważam teraz Prestige Michel Roberts, jakieś opinie? Długonoga osoba odnajdzie się w nim?
Jeszcze Versailles mi w oko wpadło...
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
30 grudnia 2018 20:32
zembria- miałam długonogich klientów, którzy jeździli w tym modelu prestige'a, ale model był chyba z tybinką na dłuższe udo.
zembria jak by cię interesowało siodła skokowe Andersza to wysłałam PW
zembria, Prestige ma chyba we wszystkich siodłach wersje przedłużane dla długonogich. Poszukaj moźe ktoś sprzedaje. Ja mam Meredith przedłużane, ale akurat nowe kupowałam. I niestety dla długonogiego jeźdźca jest róźnica w wygodzie. Siodło pasuje bez problemu na konia o wzroście 166. Nie wiem czy dla Ciebie to wysoki czy niski, bo z moich akurat najmniejszy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 grudnia 2018 22:49
Koń jest mały, 156/7 cm wzrostu, szeroki, według miarki wintecka biały łęk, na Prestige to będzie 34-35 mniej więcej. Grzbiet ma płaski, szeroki i dosyć długi, ale kłębu brak praktycznie, łopatki są "wysoko" przez to, miejsce na popręg bardzo blisko łokcia wypada, popręg ma profilowany, ale jeżeli siodło będzie miało wysunięte mocno tybinki, to jeździec będzie siedział z kolanami na łopatkach i to tak kurka w połowie łopatki :/ Rozważam konkretnie to siodło, które niedawno Plamkakochanie wrzuciła do wątku o dopasowaniu ogłoszenie
Bronze   "Born to chase and flee.."
31 grudnia 2018 14:55
Poproszę o opinię osób korzystających z usług Kliniki siodeł.
Z góry dziękuję
Bronze nikt nie poleca Kliniki siodeł. Mają same złe opinie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się