SIODŁA

Poproszę o opinię osób korzystających z usług Kliniki siodeł.
Z góry dziękuję


Ja nigdy ile krzystałam, ale tagi, z rok temu się nacięła. Tu masz link do dyskusji

klik
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
21 stycznia 2019 22:24
https://charytatywni.allegro.pl/siodlo-do-jazdy-konnej-fenix-karbon-i8736802

Nowe kosztuje ponad 4 tys, a aukcja wynosi na razie niewiele ponad 1000zł. Może ktoś się skusi, aukcja trwa jeszcze 1dzień.
Ktoś coś wie na temat tego siodła ? https://www.olx.pl/oferta/siodlo-prestige-appaloosa-CID767-IDypd52.html
Jak wypada rozmiar łęku 29 w Prestige????
Wąsko. Standard to 33.
desire   Druhu nieoceniony...
14 lutego 2019 18:38
Ma ktoś jakąś ujeżdżeniówke/wszechstronne Ikonic? Jak wrażenia? Jak to wygląda z dopasowaniem?  👀
Dołączam się do pytania o opinie nt wszechstronnego siodła Ikonic 🤔
czy ktoś mi mógłby doradzić w kupnie siodła? chce kupić siodło najlepiej nowe tak do 4,5 tys co moglibyście poleciić?
Daw Magi odpadaja bo podobno mają twarda terlice i sa niezbyt przyjemne dla końskich pleców mimo dopasowania
wintec odpada
testowałam tez nowy model wypuszczony przez Ikonica tylko w wersji hybrydy skóry, Nazywa się Epona i jest to istna tragedia..
zastanawiałam się nad Tekna i Kentaurem, jakieś opinie?
Może ktoś się skusi na Tekne? 🙂 sprzedaję z bólem serca, ale z przyczyn zdrowotnych muszę wymienić siodło na zupełnie inne... 🙁
Chętnie podzielę się dokładniejsza opinia i odczuciami z jazdy w tym modelu 😉

http://ogloszenia.re-volta.pl/siodlo-skokowe-tekna-s-line-quick-change/o/163069/
Powiedziałabys mi cos o teknie? Czy faktycznie można dopasować bez problemu do konia ? Jak latem ? Słyszałam że siodło potrafi odpazyc skórę jeźdzca bo zachowuje się jak plastik?
Ja byłam bardzo zadowolona. Przede wszystkim mogłam w każdy możliwy sposób dopasować ją do konia i to dla mnie było najważniejsze, bo moim zdaniem człowiek może się czasem dostosować, najważniejszy dla mnie jest zwierzak. Nie wiem jak by się sprawdziła przy mocno asymetrycznych koniach, ale myślę że to kwestia do ogarnięcia. Jeśli chodzi o lato to pierwsze słyszę, jeździłam i treningowo i w tereny i nie zdarzyło mi się odpażyć. Ale może to kwestia danego modelu po prostu. Bo fakt część tego siodła jest sztywniejsza jakby trochę "plastikowa" ale siedzisko i poduszki kolanowego są wykonane z innego materiału, bardziej przypominającego skórę. Mały minus dla mnie to małe poduszki kolanowe, co prawda są klocki na rzepy więc można zawsze dokupić większe i zamienić 🙂 również dla mnie dużym plusem jest czyszczenie go. Wystarczyło wziąć wilgotną ściereczke czy mokre chusteczki przetrzeć i gotowe 😀
A Czy w tych siodłach wymienia się coś poza łękiem?
W tym modelu co posiadam tylko łęk jest wymienny. Jak jest w droższych modelach nie wiem. Natomiast też słyszałam że niektórzy czasem dopychaja sobie poduszki. Ale to już indywidualne kwestie.
a czy łatwo jest dostac łęk tej firmy ? czy korzystałas z innych?
W sklepach które handluja Tekna nie ma problemu z ich dostaniem. Ja korzystałam z ich łęków 🙂
Proszę o radę ludzi bardziej doświadczonych którą opcje byście wybrali na moim miejscu. Mam młodego konia, w czerwcu 3 lata. Siedzę za granicą i zarabiam na jego siodło i nie wiem co kupić. Docelowo marzy mi się rajdowy daw-mag max pro, ale nie wiem czy jest sens na tak młodego konia zamawiać nowe siodło, za jednak niemałe pieniądze, czy lepiej kupić np. jakiegoś używanego winteca z wymmienymi łękami, a na daw maga przesiąść się jak już koń się rozrośnie?
Fortitera, a to już zależy od portfela. Ja bym tylko wstrzymała się z rajdówką - ale nie dlatego, że "szkoda nowego siodła na młodego konia", tylko dlatego, że, o ile dobrze pamiętam, ta rajdówka swoje waży... Nie wiem czy dobrze jest "dokładać" ciężaru młodziakowi. Tylko być może miałam styczność ze starym modelem albo po prostu zapamiętałam to siodło jako "ciężkie".
Niemniej jednak trzeba zakładać, że budowa 3 latka trochę się jeszcze zmieni.
Myślałam, ze temat siodła mnie nie będzie dotyczył przez chwilę ale chyba jednak nie. 🙂 Konik, którego dzierżawie ma porządne siodło, mówią, ze dopasowane do niej (i rzeczywiście wygląda fajnie), ale ja dzisiaj w nim jeździłam no i niewygodnie mi. 😉 Być może to dlatego, ze siodło jest w miarę na mój rozmiar (choc nie jestem pewna czy nie odrobine za.male) a przeważnie jeździłam w za dużych, może dlatego, ze to skokówka (co jest spoko bo będę się na  uczyć skakać, ale więcej będę mieć normalnych treningów, czy po prostu mi ten profil nie leży.  W każdym razie pojedżę oczywiście na nim dłużej żeby wydać opinię ale jeśli moje pierwsze wrażenie się utrzyma to trzeba będzie zainwestować w siodełko.
No i teraz moje pytanie co wybrać wszechstronnego, podoba mi się marka Daw-mag i jest bliżej półki cenowej na która mogę sobie pozwolić ale opinię są podzielone, jest dużo pozytywnych ale zdarzają się też takie, które mówią, że maja nierówne produkty, ze siodła są wygodne dla jeźdźca ale koniom plecy rozwalają itd. Byłam też w salonie Prestige, gdzie bardzo miły pan mi wszystko wytłumaczył, pokazał i powiedział, ze te siodła można fajnie dopasować nawet na rozne konie. Czy to prawda czy tylko marketingową sciema? Polecał mi GP ale to już musielibysmy różne po próbować i sprawdzić. Nie są to małe pieniądze i chciałabym kupić coś co mi posłuży na lata, będzie bardzo komfortowe dla konia i w razie czego będę go mogła dopasować do innego konika. 
Która z tych firm polecacie a może jeszcze coś innego?
UnicornWitch rozważasz zakup zupełnie nowego siodła na dzierżawionego konia?
lillid, tak rozważam, ale pod warunkiem, że to co pan powiedział w sklepie jest prawdą czyli jeśli stanie się tak, że się z konikiem rozstanę to będzie można to siodło przepasować na innego konia. Aktualnie plan mam na długoletnią dzierżawę jeśli wszystko będzie w porządku, a nawet w przyszłości odkupienie tego konika od klubu, ale wiadomo różnie w życiu bywa więc jeśli okażę się, że nie jest tak prosto jak pan mówi, to rozważę niższą półkę cenową lub poszukanie używki. Wiem, że konie (i to w takiej wersji ambitnej rekreacji/małego sportu) to jest coś z czym chce się związać na długo, długo więc nie widzę problemu z większą inwestycją w sprzęt na początek, jednak chce to zrobić z głową dlatego pytam. 🙂
Od pewnego czasu jestem wiernym wyznawcą winteca, dlatego moja opinia będzie stronnicza, ale... jeśli chcesz łatwo dopasować siodło do różnych koni, to rekomenduję model z wymiennymi łękami, regulacją wypełnienia poduszek, łatwością zamontowania wszelkiego rodzaju podkładek. Miałam ogromny, niesamowity problem z dopasowaniem siodła do niestandardowych pleców mojego konia i tylko wintec podołał.

Jeśli kupisz siodło bez możliwości regulacji, musisz się liczyć z koniecznością oddania siodła do serwisu przy zmianie konia. A to trwa, kosztuje i zdarza się, że efekt nie jest satysfakcjonujący. Nie życzę Ci tego, ale czasem bywa tak, że z różnych przyczyn zmienia się współdzierżawione konie i pierwsza opcja dopasowania siodła jest zdecydowanie tańsza i szybsza.
Kup cos na rynku wtornym jesli juz musisz a kase wladuj w rozwoj siebie. Kliniki, konsultacje, cokolwiek.
faith, absolutnie mam zamiar jak najwięcej inwestować w siebie i swoje umiejętności, na pewno wybiorę się na jakiś fajny kurs czy obóz w wakacje i potem z przyjaciółmi na mini rajd, mam też zamiar brać 1-2 razy w miesiącu konsultacje w jednej z dużych sportowych stajni u nas, a też i do naszej stajni przyjeżdżają fajni trenerzy, na których treningi mam zamiar się zapisywać. Nie zmienia to jednak faktu, że głównie chce pracować z moimi trenerami, którzy są na miejscu (i są naprawdę bardzo dobrzy) i dzierżawionym koniem (koń też jest fajny do pracy), a jazda 4 razy w tygodniu w siodle, które ewidentnie mi nie pasuję i w którym miałam dzisiaj problemu, których w życiu nie miałam, typu latająca łydka nie jest najlepszym pomysłem na rozwój siebie, nie mówiąc o tym, że niechcący mogę konia zepsuć. 😉 A z drugiej strony wiem, że jest to naprawdę porządne siodło i fajnie na konia dopasowane więc chciałabym zakupić coś z podobnej półki żeby komfortu konia nie obniżać,a swój poprawić. 🙂 Rozglądnę się jeszcze za jakimiś fajnymi używkami. Czy takie używane siodełka też można dopasowywać?
kamcia665, a który Wintec ma te wszystkie bajery? Czy jest to siodło komfortowe dla konia?
Martita   Martita & Orestes Company
23 lutego 2019 14:22
UnicornWitch Niestety ale siodło to nie tylko rozmiar łęku czy różnica w wypełnieniu ale to również rzeczy których zmodyfikować się nie da lub ich modyfikacje mijają się z celem. Byłoby pięknie jakby każde siodło dało się przystosować do każdego konia. Z tego co się orientuję, krótko dzierżawisz tego konia więc inwestycja we własne siodło, które potem może nie pasować na innego jest trochę bez sensu. Popieram faith , że aktualnie skupiłabym się na własnym rozwoju niż kompletowaniu tak indywidualnego i drogiego sprzętu. A kwestia tego, że w aktualnym siodle Ci niewygodnie wcale nie musi być spowodowana tym, że jest dla Ciebie złe a tym, że jest mniej pomagające, ma inaczej ustawione klocki i musisz się w nie wjeździć. Ale to może ocenić tylko osoba, która widziała Cię na koniu  🙂
UnicornWitch, nie ma uniwersalnego siodła które będzie komfortowe dla wszystkich koni. Takie będzie tylko siodło dopasowane pod konkretnego zwierzaka. Nie każde siodło będzie można dopasować potem do każdego innego konia, czasem się nie da. Jeśli chcesz siodło, które będzie w miarę łatwe do dopasowania, wybierz takie, które będzie miało wypełnienie z wełny. Wintec też jest sensownym rozwiązaniem, ale nie każdemu pasuje. Dla mnie wszelkie próby jazdy w wintecach to była katastrofa, ale mnóstwo ludzi je uwielbia. Także przed zakupem zdecydowanie przetestuj i zobacz czy Ci odpowiada. A w tym obecnym siodle co konkretnie Ci przeszkadza? Bo może ono po prostu pokazuje błędy Twojego dosiadu i być może wystarczy solidnie popracować nad dosiadem, żeby siodło przestało przeszkadzać. Spróbuj najpierw przyzwyczaić się do nowego konia i siodła, jak po kilkunastu jazdach dalej będzie katastrofa, to wtedy zacznij myśleć o nowym siodle.
kittajka, Martita, dzięki za szerokie informację. 🙂 Tak mam zamiar zrobić, tak jak napisałam rozważę zakup siodła tylko jeśli moje pierwsze wrażenie, że jest niewygodnie się utrzyma, więc zapewne najwcześniej za miesiąc. Być może rzeczywiście źle mi się jeździ bo to jest skokówka i zawsze były większe poduszki kolanowe a teraz nie ma, albo rzeczywiście ono po prostu porządnie pokazuje ile mi jeszcze brakuję do dobrego dosiadu, zobaczymy. 🙂 W każdym razie jeśli sytuacja się utrzyma, spróbuje znaleźć coś z rynku wtórnego, bądź potestuję tego Winteca. 🙂
EDIT: Bo rozumiem, że Daw-magi nie są fajne? Ta firma mi się właśnie wydawała dobrym kompromisem pomiędzy nie wydawaniem miliona monet, a dobrym produktem. 🙂
UnicornWitch, co do daw-maga to różne są opinie. Najlepiej przetestuj i zobaczy czy Ci podpasuje. Natomiast mogę powiedzieć, że ta firma ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Miałam dwa siodła z daw maga, pierwsze ładnych kilka lat temu. Było niezniszczalne i super wykonane, z tego co wiem drugi właściciel nadaj je użytkuje i jest zadowolony. Co do drugiego, to już nie byłam tak zadowolona. Skóra z której było zrobione była słabej jakości. Poza tym nie leżało za dobrze na moim koniu, chociaż o dziwo kobyła chodziła w nim całkiem ok, ale to pewnie dlatego, że było na lateksowych panelach (mój koń uwielbia lateksowe panele). Jeśli myślisz o potencjalnym dopasowaniu, to weź z wełną w panelach, będzie łatwiej i taniej dopasować. Natomiast nie wiem jak aktualnie jest w daw magu z robieniem siodeł na miarę i ewentualnym dopasowaniem, czy serwisem.
UnicornWitch, Ile tyłków, tyle opinii - a opinie pt "te siodła rozwalają plecy" przesiałabym przez grube sito..... Mam wrażenie, że część takich opinii bierze się z nieładnego zachowania konkurencji albo od nieuświadomionych użyszkodników koni, którzy winę za własne klepidupsko zrzucają na siodło.... (do nikogo personalnie nie piję, także niech się nikt nie czuje obrażony, bardzo proszę).
Jeździłam w kilku modelach firmy Daw Mag i co siodło, to inne, naprawdę. Niektóre niewygodne, niektóre super-wygodne. Ja bym tam próbowała w stronę DM jeśli już koniecznie musisz mieć własne siodło.

[quote="UnicornWitch"]Byłam też w salonie Prestige, gdzie bardzo miły pan mi wszystko wytłumaczył, pokazał i powiedział, ze te siodła można fajnie dopasować nawet na rozne konie.[/quote]
W sensie, że jedno siodło na różne konie? Nie wierzę (i uważam, że to nieprawda) - ALE.... myślę, że pan ściemy nie pocisnął, tylko wszystko jest kwestią rozumienia i punktu widzenia.... 😉
Generalnie gdziekolwiek nie pójdziesz do jakiejkolwiek firmy produkującej siodła, jesteś w stanie zamówić siodło na wymiar - na pewno da się dobrać wymiary, szerokości, długości tybinki etc. Pytanie, ile to będzie kosztować (i czy faktycznie jest Ci to potrzebne).
Sankaritarina, co do firm psujących plecy, to jeszcze dorzuciłabym tych co kupili siodło i zapomnieli, że co jakiś czas warto sprawdzić, czy koń się nie rozrósł i czy nie potrzebuje kolejnego dopasowania/ zmiany siodła. A takich historii też było sporo 😉
Zaproponuje ktoś budżetowe siodło z wymiennymi lekami? Zdecydowałam, że póki co kupię jakieś tańsze siodło póki mlodziak się nie rozrosnie nim przerzuca się na coś z lepszej półki. Nie ukrywam, że zależy mi na kupnie czegoś nowego i najlepiej brązowego w cenie do 1500zl. Czy jest to możliwe? Póki co poważnie zastanawiam się nad siodlem fp light, ale myślałam też o tych decathlonowych, gdyż ja osobiście lubię te firmę
kittajka, O, właśnie. 😉

Fortitera, Huh, z wymiennymi łękami do 1500 to raczej Daslo/Fair play, Wintec, ewentualnie jakaś syntetyczna Tekna być może... Siodło z Decathlonu widziałam - na pierwszy rzut oka nie wyglądało tragicznie - ale jak się w nim jeździ to nie mam pojęcia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się