Ogon

lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
13 listopada 2018 11:13
Dzisiaj kupiłam jakiś z Marion, będzie test 😉
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
14 listopada 2018 20:19
Czy ja dobrze pamiętam, że koń może trzeć ogon od nadmiaru owsa? 🤔wirek:
Diakonka, z przebiałkowania a i owszem.
coś do ogona co jednoczesnie rozczesuje i nałbyszcza? Używawła C&D&M ale w dwóch ostatnich opakowaniach zrobił mi się glut jakiś dziwny i stwierdziłam że nie bede więcej kupować. Kupiłam Leoveta 5* i orzczesuje się super, ale nie nabłyszcza nawet trochę 🙁
Gillian   four letter word
10 grudnia 2018 09:29
Rider's Magic!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 grudnia 2018 09:43
Rapide Magic Gel, ale on jedynie na wyprany ogon. Efekt jest super! Błysk i ślisokość pierwsze klasa 😀
Wie ktos jak szybko rosnie konski ogon? 😀 ludziom wlosy rosna ok 1cm na miesiac, zastanawiam sie czy u koni jest podobnie czy moze wiecej 🙂
mon-mal, od nieco ponad centymetra do 3,5-3,8 cm. Wszystko to cechy osobnicze, zależą mnóstwa różnych czynników (żywienia, kondycji, rasy - u zimnioków włosy rosną naprawdę szybko). Kiedyś mierzyłam przyrost ogonów hodowanych na M-T-G, wychodziło mi ok. 4,5 cm na miesiąc u normalnych koni, które swoje standardowe przyrosty miały raczej mizerne.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
02 stycznia 2019 10:04
Quantanamera zawsze chciałam to przetestować na Księciu, ale dość drogi specyfik.
A jak ocenisz jakość pozostałych produktów Shapley’s?
lusia722 bardzo fajny ten Shapley’s, co prawda nie używałam go na porost ogona ale na wytarcia od derki i taki olejek na grzywkę. Szkoda ze jest to takie drogie niestety 🙁. Kiedyś w animali był taki mini zestaw gdzie były 4 różne produkty, ale jak chiałam go zakupić to okazało się ze go nie ma 🙁
quantanamera, a jak się używa ten produkt na porost ogona? Bo pisze, że nakładać tylko na uszkodzoną skórę, a jeśli chodzi o ogon to wciera się w rzep czy jak?

https://animalia.pl/shapleys-original-m-t-g-plus-1l/szczegoly/39218/
Perlica - z podlinkowanej strony:

- aby stymulować porost włosa grzywy lub ogona, należy wmasowywać olejek w podstawę grzywy lub rzep ogonowy raz w tygodniu.
Nique, dzieki, jestem ślepa  🤣
Ja niestety magicznych zdolności porostowych nie zauważyłam podczas stosowania MTG, ale grudę wyleczyło mi świetnie :P
budyń, a u nas przy grudzie wręcz zaszkodziło... Wet kazał natychmiast odstawić.
budyń, tak właśnie myślałam, bo nie do końca rozumiem z punktu naukowego jak miałoby to działać...
budyń, tak właśnie myślałam, bo nie do końca rozumiem z punktu naukowego jak miałoby to działać...


Z tego co pamiętam to preparat zawiera siarkę, która ma za zadanie pobudzić cebulki do szybszego porostu włosa oraz naftę która pielęgnuje włosy.

Edit: Zadziała, ale nie u każdego - jak ze wszystkim :P
[[a]]http://www.horsetack.pl/pl/p/Spray-do-siersci%2C-grzywy-i-ogona-KERBL-ManeCare-1L-24h/4862[[a]] czy ktoś może stosował? Cena bardzo atrakcyjna, ale pytanie, czy warto kupić? 🙂
rox   ogony trzy
08 marca 2019 11:49
amazonka89, szału nie ma 😉
Szkoda.. To w takim razie pozostanę przy Absorbine showsheen 🙂
Czy ktos stosowal jakis preparat poza MTG na porost włosów?
Mój został na rzepie "oskalpowany" przez kolege na padoku... Rany już nie ma, ale sezon tuż tuż, a koń z dziurą  🙄
Nie mówię by od razu urosło 5cm, ale jakiś meszek by nie zaszkodził  🤣
Urośnie bardzo szybko - na MTG włosy dostają turbo. Ostatnio testowałam na źrebakach, które w miarę wesołej zabawy w ściąganie sobie kantarów pozdejmowały je sobie trochę z owłosieniem na twarzy 😁
Polecam ogólnie wersję Original - ma bardzo normalny i akceptowalny zapach.
Piaffallo, - zapleciony dobieraniec ładnie maskuje 🙂 Ewentualnie henna, tak do brwi, za kilka złotych z marketu, o ile koń ma czarny włos i rzep, dużo mniej widać dziurę jak się zabrawi skórę 😉
Mój roku temu oskalpował się tydzień przed zawodami w karuzeli i miał piękną dziurę na środku rzepa 😵
Nie miałby ktos do odlania troche MTG (za opłata oczywiscie) ?
evson leci pw
keirashara niestety dobierańca się nie da w tym miejscu zrobić u niego 🙁
Kurcze całą butelka MTG nie jest mi na ręke ale chyba bede zmuszona zainwestować...
Spotkaliście się kiedyś może z takim widokiem? Pierwsza diagnoza odparzenie, tylko nie wiem od czego za bardzo, moja teoria taka że koń chodzący w derce (ale bez sznurka pod ogonem) z tendencją obsrywania się (bez biegunki, ona po prostu zawsze wali na nogi etc) kilka ciepłych dni, brudny rzep od spodniej strony i o.. ogon ugotowany. Normalnie w tym miejscu ma skórę ciemną. Pierwszy raz taka sytuacja, leczymy maściami z panthenolem i maścią cynkową póki co, już po dobie wygląda to lepiej, no ale ból dla konia taki że tańce hulańce przy próbie oczyszczenia i posmarowania 🙁. Ech... No bo w sumie nie wiem jeszcze od czego. Używałam ostatnio Stubena z odżywek. Alergiczne?
To mogła być prosta sprawa: zabrudzony czyli swędzący ogon, przerzucony przez kratę/ściankę/barierkę/deskę - i ocierany dla ulgi.
Koń tarł aż starł.
Ja używałam na swojej MTG i poza zapewne subiektywnym odczuciem średnio to rosło. Do ogona przetestowałam sporo środków i z droższych wygrywa spray z Supreme Products, naprawde tak nabłyszcza ogon i sierść no i mój ulubiony w tubce Cowboy Magic, konsystencji jedwabiu. Nie trzeba duzo a jak wetrze się w świeżo umyty ogon to efekt pozostaje na pare tygodni.
Zamówiłam MTG i zobaczymy... Mam nadzieję, że przyjdzie wcześniej niż zapowiadane dwa tygodnie :P i chociaż troszkę coś da  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się