Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Cierp1enie nie chcesz spróbować robić w raw? obróbka wg mnie się niczym praktycznie nie różni a daje o wiele więcej możliwości.
Gdzie robisz kurs jeśli mogę spytać?


Robię w raw + jpg, ale obrabiam w jpg, bo nie umiem wywoływać rawów  😡, ogólnie tego nie ogarniam.

Kurs PS robię u Sebastiana Kończaka online i Tomasza Pluszczyka. Zaczęłam też Akademię Fotografii Dziecięcej, warsztaty u Barbary Strzelczyk.

Moje marzenie to warsztaty u Eleny Shumilovej  😍 😍 😍
No i plener w Złodziejewie, do zrealizowania w 2019 🙂
Co tak cicho w kąciku?  :kwiatek:
Breva jak tam nowy sprzęt?
Chwal się fotkami 😉
Megane, dostałam na wcześniejszy prezent urodzinowy Sigmę 70-200, także mam nadzieję, że w nowym roku będę tu częściej wpadać z fotami  😜 Tylko muszę chyba też zacząć na siłownię chodzić, jest pieruńsko ciężka  😁 Dziś tylko na szybko skoczyłam do stajni przetestować i chyba się polubimy 🙂
Oooo super 😉 dostałaś tą wersję ze stabilizacją?
Jeśli tak, to polubicie się 😉
Już się nie mogę doczekać fot 😉
Ja tak sylwestrowo poczyniłam trochę fot dzisiaj.



Muszę się w końcu wziąć i ogarnąć zakamarki Photoshopa, bo mi jego zaawansowane opcje umykają. 😉
desire   Druhu nieoceniony...
02 stycznia 2019 07:46
flygirl, zdjecia sliczne  😍
na drugim baardzo widac to zaznaczenie/jasną krawędź, to taki zamierzony efekt?  👀
To jest światłość 😉
A foty fajne
desire   Druhu nieoceniony...
02 stycznia 2019 09:34
Megane, wiem, ale u mnie krawędzi baaaardzo sie odznaczają gdzie ona się kończy i przez to pytam czy tak ma być czy raczej trzeba celować w efekt płynniejszego przechodzenia  🤔
desire robiłam na szybko i olałam tą poświatę, już ją poprawiłam końcowo. 😀 A to pierwsze to mój pierwszy w życiu fotomontaż, też widzę niedociągnięcia, ale i tak jestem mega z siebie dumna. 😜 I dziękuję, ciesze się, że się spodobały. 😍
flygirl, jak pierwsze fotomontaż, to bym je zamieniła miejscami😉 wtedy by zad jednego nie wchodził w drugiego i jakoś tak kompozycyjnie chyba by to tez lepiej wygladalo😉

Megane, sprzęt cudowny!😀 Mało fot na razie robiłam, tylko jakieś 4 basicowe portretowe sesje w studio 85-tką, bo raz że mnie psychicznie nie puszcza, żeby na taką zimność wziąć je na zewnątrz, a dwa że mieszkanie się remontuje i spędzam życie w sklepach typu castorama;P Ale niedługo robię jakieś 2-3 eventy, to już coś więcej będę mogła powiedzieć🙂 No i może plener w końcu jakiś zaliczę - mam chęć wziąć jakąś ładną dziewczynę z max models i się wyżyć artystycznie😉)
Breva myślałam nad tym, ale wtedy by mi z kolei nie pasowało, że patrzą w zupełnie inne strony, więc wybrałam mniejsze zło. 😀 A niestety lepszych ujęć do sklejki nie miałam.

Dziewczyny, pomocy. Wyczyściło mi cały dysk zewnętrzny, na którym miałam dosłownie wszystko. Czy przy imporcie zdjęć do Lightrooma, on gdzieś robi jakąś kopię zapasową i mam szansę na odzyskanie chociaż paru folderów z poziomu LR? Błagam, powiedzcie, że tak, bo się całkiem zapłaczę. 🙇
Zależy, jak masz ustawione. Spróbuj zrobić import jak zwykle, i popatrz, czy zdjęcia gdzieś się zapisują / kopiują.
Popatrz do prawego panelu (jest tam m.in. dział destination).
Cicho tu, więc wpadam z dwoma zdjęciami 🙂 Spróbowałam z czarno-białymi i chyba podoba mi się efekt:

Libella drugie piękne!
flygirl nie pomogę, ale ciarki mnie przeszły, że mogłabym też wszystko stracić.... chyba kupie drugi dysk 👀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 stycznia 2019 10:03
aktualnie najbezpieczniej wrzucić zdjęcia w chmurę. My korzystamy z dropboxa 😉
K2arola dzięki  :kwiatek: Też mi się chyba to drugie bardziej podoba.
Ja wciąż za dnia nie mam możliwości robienia zdjęć, więc z braku laku zaczęłam próbować fotografii kulinarnej. Jest w tym coś, co mnie kręci. Albo może po prostu lubię jeść :p
Wrzucam dwa, chętnie poczytam opinie kogoś, kto ma jakieś doświadczenie w tym temacie  :kwiatek:

To chciałam, żeby było ciemne, ale teraz się zastanawiam, czy nie wyszło za bardzo:

Aromatyczne te Twoje zdjęcia 😉
Ciut ciemne jak dla mnie, ale mają swój klimacik, tym bardziej, że zamierzałaś aby ciemno właśnie było 😉
Dla mnie nie sa za ciemne, są idealne. Bardzo mi się podobają. Jedzenie jest doświetlone więc efekt jest super jak dla mnie 💘
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 stycznia 2019 10:51
ja bardzo lubię foty w tej stylistyce, ale tutaj mi czegoś brakuje. Popracowałabym nad kolorami i dodała jeszcze jedno źródło światła, żeby nieco doświetlić jedzenie.

PS. ale ja nie mam doświadczenia w foceniu żarcia 😀
U mnie też wyglądają troszkę ciemno, ale zgłodniałam, więc dobrze 🙂 Wyglądają apetycznie. Też nie znam się na foceniu żarcia, ale zdaje się taki jest cel 😉
we mnie też zdjęcia wzbudziły podobne emocje 😉 zaraz po tym napadłam lodówkę 😀
Tak więc zamierzony efekt jak najbardziej poprawny 😀
Pursat   Абсолют чистой крови
26 marca 2019 13:14
Halko! Czy ktoś z Was ma konto na Shutterstock? Potrzebuję stamtąd kilkanaście zdjęć, ale nie ma opcji, by zapłacić pojedynczo, trzeba wykupić roczny pakiet, a mnie to w ogóle nie urządza. 🙄
Pursat, nie trzeba planów rocznych – można kupić pakiet 5 lub 25 zdjęć:
smartini   fb & insta: dokłaczone
26 marca 2019 13:49
Pursat, masz opcję 'Pakiet z obrazami opłaconymi z góry', 5 albo 25 zdjęć i rok na wykorzystanie tego, to nie jest żadna subskrypcja roczna 😉 Jak potrzebujesz kilkanaście to kupujesz 25 albo 3x5 i tyle 🙂

Teodora, pisałyśmy razem 😉

Pursat   Абсолют чистой крови
26 marca 2019 18:03
Rzeczywiście, nie ogarnęłam, dzięki dziewczyny!
Coś mojego 🙂
Cierp1enie, wow, świetny klimat!
Kolejna sesja modowa z koniem w roli głównej, mnie się akurat podoba, jestem ciekawa co sądzicie? [url=http://Nowy portal z darmowymi ogłoszeniami!
https://palegro.pl/lifestyle-winx-gwiazda-kwietniowego-numeru-vogue-australia/]KLIK[/url]

A BTW czy ktoś robił może swój własny stock do sprzedaży zdjęć?
Nie działa mi link.

macbeth - dziękuję 🙂
Armara popraw proszę link 😉
Zapewne zdjęcia super, - w Twoich pracach jestem zakochana, ale miło byłoby na nie popatrzeć  😍 😍 😍
Edit: a to nie Twoje zdjęcia, a już myślałam, że do Australii na zdjęcia poleciałaś 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się