Stajnie na Śląsku

malaga tych z rekreacji 😉 ewentualnie można wydzierżawić konia jak jest i z nią trenować 🙂
malaga tych z rekreacji 😉 ewentualnie można wydzierżawić konia jak jest i z nią trenować 🙂


To odpada, dzięki raz jeszcze 🙂
malaga, ale całkiem fajne te koniki rekreacyjne są. 🙂 I te treningi indywidualne są naprawdę porządne, z treningu na trening jestem coraz bardziej zadowolona z tego jak takie zajęcia wyglądają. 🙂
Bardzo dobre wrażenie z treningów indywidualnych miałam też w Jokarze w Mysłowicach.
A co do Twojego pytania, to w Horrs w Jaworznie są dobre jazdy, tylko teraz jest tam lekkie przemieszanie z instruktorami i wiem, że też cennik mają zmieniać, więc zobaczymy co wyjdzie. Ale konie zadbane, bezpieczne, ładna duża hala. Ja tam byłam kilka razy na indywidualnych treningach i 2 razy na rekreacji (nigdy nie było więcej niż 3 osoby) i było spoko.
malaga, ale całkiem fajne te koniki rekreacyjne są. 🙂 I te treningi indywidualne są naprawdę porządne, z treningu na trening jestem coraz bardziej zadowolona z tego jak takie zajęcia wyglądają. 🙂


Dzięki, ale znam tamtejsze konie i mając porównanie z tym, co jest w innych miejscach - nie jestem tak pozytywnie nastawiona ani do koni (w porównaniu do np. Arabki w Mysłowicach jest niebo a ziemia...), ani do jakości sprzętu, ani do atmosfery tam panującej 🙁 A generalnie chodzi mi też w tym pytaniu o osobę, która się wcześniej nieco zraziła do jeżdżenia i musi mieć naprawdę miłe, bezpieczne warunki, a do tego wcześniej jeździła już sporo lat i ma jednak też w głowie inne warunki.

Bardzo dobre wrażenie z treningów indywidualnych miałam też w Jokarze w Mysłowicach.
A co do Twojego pytania, to w Horrs w Jaworznie są dobre jazdy, tylko teraz jest tam lekkie przemieszanie z instruktorami i wiem, że też cennik mają zmieniać, więc zobaczymy co wyjdzie. Ale konie zadbane, bezpieczne, ładna duża hala. Ja tam byłam kilka razy na indywidualnych treningach i 2 razy na rekreacji (nigdy nie było więcej niż 3 osoby) i było spoko.


A w Jokarze jak to wygląda? Ile mają koni do jazd, dzieje się coś konkretniejszego pod kątem ujeżdżenia?

W jakim sensie to przemieszanie z instruktorami?
Pomocy! Od dobrego miesiąca szukałam jakiegoś koniska do dzierżawy, czegoś miłego do jazdy, bez piruetów, pasaży metrowych skoków itp. No i kicha... Jeżeli koń już był ok, to zazwyczaj brak hali, co przy takiej pogodzie jaką mamy teraz jest trudne do przeskoczenia. I teraz pytanie. Czy jest może jakaś osoba udzielająca treningów na własnym koniu w okolicach Jaworzna (im bliżej granicy z małopolską tym lepiej)? I jak wyglądają treningi w Arabce? Słyszałam pozytywne opinie, ale nigdy żadnych szczegółów. Czy ktoś mnie uratuje?
O Arabce jest co najmniej kilka postów na ostatnich stronach. Treningi w Arabce z Panią Agnieszką są super, jeździsz albo elementy ujeżdżeniowe albo można też ćwiczyć jazdę w damskim siodle. Nie ma obijania się, to godzina spędzona na porządnej pracy. Konie dobrze wyszkolone. Treningi w grupie ok.3-4-osobowej. Jak masz jakieś konkretne pytania, to zadaj je tutaj albo na priv.
Czy ktoś się orientuje, co się obecnie dzieje w stajniach:

- w Dąbrowie Górniczej,
- Dakar w Sarnowie,
- Cisówka w Imielinie,
- Horrs w Jaworznie,
- Stajnia u Michała - Góra piasku - Jaworzno?

Da się tam sensownie pojeździć, są jakieś treningi indywidualne/grupowe w kierunku ujeżdżenia? Jakie są konie i stan sprzętu? Chodzi mi o coś, co pozwala na luzie poćwiczyć dobry dosiad, bez ambicji sportowych i kogoś, kto spokojnie tłumaczy, a do tego konie są zadbane i sprzęt się nie rozlatuje.



Stajnia u Michała- jazdy prowadzi jego córka Kasia, konie normalne dobrze odżywione, jazdy miłe i bezpieczne - nie ma tu pseudosportu, ani przepychanek-jest normalnie. Polecam spróbować, wydaje mi się, ze jeśli chcesz pojeździć i miło spędzić czas to będziesz zadowolona. 🙂
Uprzedzając- więcej o rekreacji ci nie powiem bo jestem tam pensjonatem, ale mowie-wygląda to normalnie 🙂
SparkHope, dzięki za info 🙂
Cisowka Imielin- nie prowadzimy rekreacji 😉
W jakiej cenie  prowadzone są treningi w Arabce?
75 złotych za 60 minut z Panią Agnieszką.
trening indywidualny?
Raz w życiu miałam indywidualny 😉 generalnie jest za dużo ludzi w większości sytuacji, żeby mógł być indywidualny. Ale każdemu jest poświęcana uwaga i Pani Agnieszka ma głowę niczym radar 😉
Przypadkiem znalazłem:

https://www.olx.pl/oferta/boksy-CID619-IDvjvTd.html#9700585f6b

Jakby ktoś chciał się na to skusić, to niech usiądzie i poczeka, aż mu przejdzie.
Czu u Cichoniów  jest możliwość treningów indywidualnych?
Donia Aleksandra, a jak inaczej? XD
Olson pewnie chodziło że na ich koniach 🙂
Donia Aleksandra z tego co mi się wydaje to nie mają koni do treningów dla osób z zewnątrz
[quote author=mała mi link=topic=1780.msg2814245#msg2814245 date=1538726369]
Jestem z Katowic więc stajnia do 50km była by ok. Ale za dobra opiekę i warunki nie ma problemu jeżeli będzie dalej. Koń jest dzieciakiem i głównie ma spędzać czas na pastwisku.
[/quote]


Polecam stajnie w Jaworznie -Góra Pisku. Duże pastwiska. Konie podzielone na dwa stada- klacze i wałachy.
Mój smrodek jest tam od września i jesteśmy zadowoleni 🙂
Plus koń będzie miał towarzyszy w podobnym wieku bo sa tam dwa  2,5 latki, mój 3,5 roczniak i potem już 6 😀
Stadko bardzo fajne i spokojne. Koń nie wraca poturbowany,  na pastwisku też rzden koń nie gania - dla mnie było to ważne bo mój to taka ciapa- chłopiec do bicia  🙄
temat bumerang... stajnia dla emeryta - okolice Gliwic, Rybnika, Tarnowskich Gór

Znajomi przeprowadzają się na Śląsk i rozglądają się za stajnią dla emeryta, może ktoś ma coś godnego polecenia?
Stajnie z listy z początku wątku już przejrzane, te z katalogu również, wątek przewertowany...
Wymagania (chyba) niezbyt duże:

- pastwiska, na których jest trawa i konie chodzą w stadzie
- w miarę fajne tereny
- karmienie min 2 razy dziennie
- normalni właściciele 😉
- cena ok 600zł

Ktoś coś, cokolwiek?
efeemeryda   no fate but what we make.
10 grudnia 2018 20:36
Tabun - nie ma pastwisk (tylko w sezonie), konie chodza w stadzie po bardzo dużym wybiegu. Karmienie treściwym 2razy dziennie, sianem trzy. Cena około 600zł. Nie wiem czy się nie zmieniła od czerwca odkąd Kasta niezyje.
desire   Druhu nieoceniony...
11 grudnia 2018 08:42
Dla emerytów polecam edit: bo cóż, tak sie zmieniło na negatywnie, że nie polecam. będzie sie na wiosne rozbudowywało  😅  (ale tylko o 4 boksy, więc zostaną 2 wolne)
Czy znajdę tu kogoś kto stoi w stajni Kumminui 🤔 🙂
EDIT: NIEAKTUALNE - UDAŁO SIĘ I ZMIENILIŚMY LOKUM  😉

Cześć,

Szukam stajni dla emeryta z RAO. Okolice Bytomia, Będzina, Tarnowskich Gór, Radzionkowa, Piekar Śląskich. Może być dalej pod warunkiem, że jest w miarę spoko dojazd (komunikacja miejska), ale wszystkie oferty biorę pod uwagę, może dorwę autko 🙂 Mogą być też stajnie przydomowe

Wymagania:
Stajnia z obsługą mającą pojęcie czym jest RAO i jak należy obchodzić się z chorymi końmi (m.in. moczenie siana, ściółka z trocin lub inna niż słomiana, nie ścielenie i nie machanie miotłą w otoczeniu konia)
Dużo pastwiska i jak najdłuższy dostęp do niego
Boks angielski lub stajnia wolnowybiegowa

Jestem zielona odnośnie stajni w tym rejonie, więc liczę na pomoc, gdzie bez obaw mogę podrzucić mojego starucha 🙂
Czy znajdę tu kogoś kto stoi w stajni Kumminui 🤔 🙂


My 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
16 grudnia 2018 07:35
Bąbolada
Fryga w Siewierzu idealnie spełnia te warunki  :kwiatek:
Przejrzałam Frygę - autem jeszcze oki, ale na razie go nie mam i nie wiem kiedy będzie, a komunikacją wychodzi ode mnie prawie 2,5h, więc za daleko 🙁
Staram się szukać czegoś do max. 1,5 h w trasie komunikacją

Wstępnie przejrzałam bazę re-volty i szukałam opinii, ale widzę głównie starsze w tym wątku i nie wiem czy baza jest na bieżąco aktualizowana.
Może ktoś ma aktualne informacje dot. pensjonatów i ich cen w takich miejscach jak:

- John West Ranch w Zabrzu
- Stolarzowice w Bytomiu (jak z pastwiskami? cena ze strony [720 zł/mc] aktualna?)
- Zielona Górka w Bytomiu 
- Iskra w Tarnowskich Górach (teraz Anais?)
- Jagodowa w Tarnowskich Górach
- Na Górce w Zbrosławicach
- Preria w Wilkowicach
- Areta w Chorzowie
- Zendek w Zendku
- Siwy Koń w Chorzowie

Warunki nadal te same - miejsca dla emeryta z RAO z możliwością długiego wypasu na dużym terenie i boksem angielskim/stajnią wolnowybiegową bez słomy.
Może jest coś jeszcze wartego uwagi?  :kwiatek:



maliniaq   Just do your job.
16 grudnia 2018 20:41
Sprawdź Zieloną Dolinę z Przezchlebia (dziewczyny przeniosły się tam z Bytomia wspomniana Zielona Górka). Ludzie z końmi mającymi problemy z drogami oddechowymi chwalą  🙂
Pisałam do nich jeszcze zanim ogarnęłam jak daleko to ode mnie  🤣
Niestety nie mają wolnych miejsc 🙁
Ale coś w tym klimacie bardzo by mi odpowiadało

Edit: Zielona Górka ma komplet
Edit 2: Stolarzowice mają komplet + gdyby kogoś interesowało to cena ze strony jest aktualna i konie stoją na słomie, trociny we własnym zakresie
Edit 3: John West Ranch komplet + ściółkę mają mieszaną (trociny ze słomą), boksy będą wolne dopiero po wyźrebieniach
Edit 4: Preria ma komplet
Edit 5: Anais (Iskra) nie ma wolnych miejsc
Edit 6: Jagodowa nie ma boksów angielskich
Edit 7: Salopa wolne miejsce w boksie angielskim dopiero za jakieś 2 miesiące, konie stoją na słomie
Edit 8: Na Górce w Zbrosławicach nie ma wolnych miejsc
Ja sobie chwalę Wichrowe Wzgórze koło Rybnika, zadbane pastwiska, latem konie 24h/doba na dworze, zimą chowane na noc, w dzień ze stałym dostępem do siana, ciągły dostęp do świeżej wody, właściciel bardzo dba o konie, boksy codziennie sprzątane, lizawki, poidła, dla konia idealne warunki, brak hali, ale za to są świetne tereny, kilometry lasów 🙂
Za daleko dla mnie 🙁

Niestety nadal szukamy stajni
Możesz też sprawdzić Rancho Leśna w Zabrzu, mają boksy angielskie i długi wypas.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się