Giżycko i okolice - czyli re-volta na Mazurach

Dementek stajnia w Chełchach koło Ełku p. Agnieszka Gąsowska  😉
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
01 października 2018 07:57
TRATATA- dzięki! Będę musiała kiedyś zajechać na jazdę.
marlin1999- kurczę, byłam tam kilka razy w związku ze stanówką klaczy... Zapomniałam kompletnie.

Poruszona ostatnim wydarzeniami chcę poruszyć ważny temat.Jeden z moich koni dostał kolki... I wiecie co? Nie znalazł się żaden weterynarz w Giżycku który by się podjął pomocy. Choćby znikomej podania np. środka rozkurczowego.
Pomoc przyszła z Mrągowa ( profesjonalna)! Polecam!
Czy w takich przypadkach , macie kogoś w pobliżu Giżycka?
Jest w Ełku jeden wet, do tej pory zawsze przyjeżdżał do awaryjnych sytuacji, akurat u nas się trafiły pilne szycia. Po więcej zapraszam na PW  😉

Edit: literówka
Pewnie marlin1990 chodzi o p.Przemysława Bartoszka z przychodni sanitas w Ełku. Uważam,że nie ma co z tego robić tajemnicy,bo gdyby komuś trafiły się nieprzyjemne sytuacje to lepiej po prostu przeczytać tu niż potem pisać po pw  😉. :kwiatek:. Osobiście też mogę tego weterynarza polecić. Też parę razy przyjeżdżał do mnie od razu jak najszybciej po odebranym telefonie kiedy moje konie wymagały pomocy na cito 🙂😉
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
04 stycznia 2019 09:27
Niestety ale weekendy i święta to masakra jeśli trzeba dzwonić po weta. Mi kiedyś w awaryjnej sytuacji pomógł dr Zdanowicz z Giżycka. Koń się dusił, z nosa leciała piana a nikt nie chciał przyjechać.
[b]akselka[/b] Tak. Jeżeli chodzi o szycie to bardzo polecam, uratował mi beznadziejny przypadek podciętej pęciny, za którego szycie nikt za bardzo nie chciał się zabrać. Drugiego konia zszywał na pysku, nie pozostały żadne widoczne ślady. Natomiast jeżeli chodzi o problemy ortopedyczne, oddechowe i inne, raczej szukałabym innego weterynarza, który specjalizuje się w danej dziedzinie.
annamazonka  ja do Rynu też wzywam doktora z Mrągowa lub z Mikołajek
Dziękuję za informację na pewno w zanadrzu warto mieć kontakt do minimum dwóch weterynarzy.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
01 marca 2019 13:07
Czy znacie może miejsce, gdzie tanio możnaby przetrzymać konia na wybiegu do połowy czerwca?
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
01 marca 2019 16:08
Zapytaj kaloe
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
01 marca 2019 19:37
Dzięki za pomoc!
Demetek u nas konie stoją wolnowybiegowo, wiata plus całe zaplecze  😉
Będę w przyszłym tygodniu na Mazurach, okolice Giżycka (Wydminy) - co polecacie ? Jedziemy z psem, wszelkie atrakcje krajobrazowo-wodne-parkowe najlepiej widziane  🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
06 czerwca 2019 17:45
kolebka- w Giżycku most obrotowy i twierdza Boyen, a jeśli interesują Cie krajobrazy i jeziora to można zrobić trasę samochodem: Wydminy- Gawliki Wielkie- Grądzkie- Szczybały Orłowskie- Dunajek- Świętajno- Połom- Sajzy- Malinówka- Bałamutowo- Stare Juchy- Szczecinowo- Czarnówka- Wydminy.

Jeśli interesuję Cię coś konkretnego, pisz na pw. Znam trochę okolice i co można zobaczyć  😉
Kolebka , Wydminy to moje okolice. Zapraszam do nas na teren końmi do Puszczy Boreckiej (mam kochane konie) i na kajaki(spływ Łaźną Strugą-piękna dzika rzeka, rzadko się spotka innych kajakarzy,a pies też do kajaka się zmieści  😉). Jakbyś była chętna to odezwij się na priv 😉.
A z pozostałych atrakcji blisko Wydmin to polecam safari w Okrągłym, piramidę w Rapie, obok Republika Ściborska, koło Rapy w Baniach Mazurskich są kultowe lody w budce jak z PRL(jakby zatrzymał się tam czas) i obok pyszne kartacze 😀, zwalony most w Grądach Kruklaneckich, bunkry w Mamerkach, okoliczne małe cmentarze, polecam wycieczkę szlakiem niezłomnych żołnierzy wyklętych, most garbaty w Wydminach, zagroda żubrów w Wolisku, diabelski kamień w Puszczy Boreckiej (przeogromny głaz narzutowy z odbitą diabelską łapą z opisaną obok legendą- dobrze oznaczony jest w mapach google), rezerwat Czerwony Dwór, w Starych Juchach jest kamienny ofiarny  stół jaćwingów, wieża widokowa, trochę dalej Stańczyki(największe mosty), polecam w Giżycku wycieczkę statkiem wycieczkowym. Dodatkowo mój tata-człowiek kochający lokalną historię opowie Wam o okolicznych ciekawostkach,a jest tu co podziwiać  💘 ja mieszkam tu od paru lat i jestem w tym miejscu zakochana....
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
07 czerwca 2019 10:09
16 czerwca pierwsze zawody towarzyskie w Sulimach, ktoś się wybiera? Komu kibicować?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
07 czerwca 2019 18:26
TRATATA- może przyjadę jako widz. Chciałam startować, ale nie mam konia, a znajoma nie ma aktualnych szczepień koni.
akselka kurde na koniu to już z rok nie siedziałam, ale te kajaki kuszą  😍  tylko nie wiem co pies na to  😂  bardzo DZIĘKUJE za wszelkie info  :kwiatek:
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
07 czerwca 2019 18:33
kolebka- w okolicach, gdzie akselka ma konie, są piękne tereny na konne przejażdżki- warto się skusić.
kusicie bardzo  😍 😍

edit: byłam dzisiaj w terenie u akselki, polecam BARDZO wszystkim wizytującym na Mazurach, byliśmy w rzece i w Puszczy awww  🏇
akselka napisałam pw :kwiatek:
Dziewczyny, od zawsze jeździmy na wakacje na łąkę w Rybicalu, ale na przyszły rok chcielibyśmy poszukać nowej bazy. Szukamy domku, ale mamy szereg wymagań, więc lekko nie jest😉 może kojarzycie miejscówkę, która spełniłaby poniższe wymogi?
- działka nad samym jeziorem, z dostępem do jeziora, przyzwoitym zejsciem do wody i pomostem wyłącznie do naszego użytku
- nie interesują nas obiekty, gdzie jest kilka domków na terenie. Chcemy być sami, więc najlepiej jeden, max 2 domki
- możliwość ustawienia na działce dodatkowo przyczepy kempingowej
- akceptacja psów
- możliwość rozpalenia ogniska
- możliwość cumowania i wodowania skutera/ łódki
D+A  A w Skorupkach nie znajdziesz nic  odpowiedniego?
Będę szukać. Póki co znalazłam dom, ale taki duży na 12 osób a ekipa jest mieszana i część chce domek, część przyczepę.

Ogólnie kilka domków już znalazłam, ale bez możliwości postawienia kempingu.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
19 sierpnia 2019 12:03
D+A, a może być nieogrodzona? W sensie ogrodzona jest roślinnością
i płotem dość ażurowym (jeśli psy się trzymają ludzi, to to nie jest problem)?
Nie wiem tylko, jak z kempingiem, ale podejrzewam, że bez problemu...
reszta Twoich wymagań spełniona.
Jakby co, mogę Ci podrzucić kontakt na pw, to domek naszego znajomego,
bardzo fajne miejsce nad jeziorem Kalwa.

Edit:  O losie, umkło mi, że w okolicach Giżycka ma być. Sorki.
Ogrodzenie nie jest nam potrzebne- do tej pory rozbijalismy się na zwykłej łące nad jeziorem🙂 generalnie im bliżej starego miejsca, czyli okolic Rynu tym lepiej, ale poproszę namiar- może skorzystamy w innym terminie.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
20 stycznia 2020 11:36
Odkopuje. Czy mamy tutaj kogos z okolic miejscowości Gołdap? Osobę jeżdżąca?
Jeśli 50km dalej to dalej okolica to ja jestem 😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
20 stycznia 2020 16:33
Jeśli 50km dalej to dalej okolica to ja jestem 😉

Wyslalam PW 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się