Ochraniacze

Czy ktoś może mi polecić fajne ochraniacze ujeżdżeniowe z futrem.
Bedę bardzo wdzięczna za propozycje, bo od dłuższego czasu próbuje coś znaleźć ale na nic nie mogę się zdecydować  🤔
tuch, - do płaskiego czy skorupy? Skorupy największe wypadają veredusa i wchodzą na oba moje ślązaki, a jeden ma wszystko xfull lub nawet xxfull. Z pełnymi będzie gorzej, sama ma  chwilowo problem 🙁
weronia90, ja zamówiłam własnie Eskadrony z nowej kolekcji, w weekend chyba będę mieć to dam znać. Koleżanka mi kupowała i mówi, że wyglądają na pożądne.
Jeśli chodzi o ochraniacze dla ślązaków to z dużych są Manmaty, albo skorupy kiedyś York wypuścił fulle bardzo duże, czasem ktoś jeszcze sprzedaje.
Nawet teraz widze, że są dostępne w GNL
Takie: https://www.gnl.pl/ochraniacze-tylne-z-cyrkoniami-york.html
Perlica będę bardzo wdzięczna  :kwiatek:
Poleci mi ktoś jakieś niezniszczalne kaloszki? kobyła zabija jak dotychczas wszystko znoszące eskadrony, aż strach pomyśleć jakby wyglądała piętka jakby ich nie było  😵
Czy ktoś miał ten model:
https://www.decathlon.pl/zestaw-ochraniaczy-premium-cza-id_8353849.html
Polecacie? Jak wypada rozmiarowka?  :kwiatek:
weronia90, bardzo fajne ochry. Mięciutkie futerko, a z zewnątrz bardzo fajny mocny materiał, taki jakby ortalion.
Ja polecam  😅
Moon   #kulistyzajebisty
11 grudnia 2018 06:41
alexiss, kaloszki z deca: https://www.decathlon.pl/kaloszki-optimum-protect--id_8038378.html
Cena deko milsza, a i też u mnie przeżyły jednego agenta, co szmacił wszystko co posiadał na nogach (swoje własne nogi przy okazji także ;-) ) - do tej pory mam jeden komplet, ciurany błoto, deszcz oraz halowe warunki na codzienne jazdy i jeszcze dychają.
Moon, już je testowałam i fakt wytrzymały najdłużej ze wszystkich  🙂 miałam takie ładne eskadrona z futerkiem to kobyła na ostatnich zawodach "lekko" złapała  😵 aż mnie serce boli  😁
kakaduu ja je mam.
Tyram drugi rok i wyglądają świetnie - trochę się neopren zmechacił tam, gdzie wystaje ze skorupki, ale nic drastycznego.
Ja mam kobyłę SP - taką długo/chudonogą i są idealne. Spora regulacja na zapięciach więc jako jedne z nielicznych pasują nam tez na nogę z blizną - więc na grubszą nogę tez powinny wejść.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 grudnia 2018 13:00
alexiss Kentucky Solimbra
czy używał ktoś Compositi "Protech"?
czy na konskiej nodze wyglądają równie paskudnie? czy nie obcieraja, nie przesuwają sie zwłaszcza tyly? wydają sie byc dość ciekawym rozwiązaniem, zawsze w cieple dni rezygnowałam z ochraniaczy by nie przegrzac nóg na jesien rzadziej sie nosiło bo sie syfiły i nie dawały rady wyschnąć miedzy jedna jazda a druga te wydają sie byc dorym (ale paskudnym) wyjsciem z obydwu sytuacji
olq Dzięki Ci dobra kobieto!  :kwiatek:
Nigdzie nie mogłam znaleźć o nich opinii i w efekcie końcowym zamówiłam LAMI-CELL Elite i ... lipa.
Wzięłam rozmiar full (dotychczas zawsze brałam full i z każdej innej firmy były miodzio)
Dziwna rozmiarówka, przody wypadają wysokie, bardzo zabudowane tj. skorupa zakryła mi większość "frontu nadpęcia" (nie wiem jak to inaczej sprecyzować) i ledwo się zapieły na kołeczkach...
A tyły z kolei nie zakryły nawet połowy bocznej ścianki nadpęcia i też ledwo dopięłam na pierwsza dziurkę  😵
Także odsyłam i zamawiam te waldhausen'a- zobaczymy  😀
Jakie polecacie ochraniacze łyżki ujeżdzeniowe/padokowe?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 stycznia 2019 23:13
magdaszka Fouganza

Powiem Wam, że te Kentucky to dość solidne. Moje konie nie szanują nóg byłam pewna, że kilka użyć i będą dziury.
A tu nic. Czyści się je mega łatwo, eleganckie.
Powoli muszę tyły kucykowi wymienić, bo nie szanuje nóg strasznie. Myślałam nad jakimiś ładnymi, ale on taki paralityk, że żal mi ładniejszych i droższych szukać, żeby je zmaltretował.
Ochraniacze stajenne - co polecacie dobrej jakości w przystępnej cenie?  :kwiatek:

olek
horze supreme!
lusia722, - które masz? 🙂 My co prawda wrocilismy do veredusów, tylko ciut wyżej i ciaśniej zapinam, ale chce mieć jakieś ujeżdżeniowe papcie na wymianę i tak.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 stycznia 2019 10:34
Ostatnio modne są takie skórzane na kołki, mozna dowolnie konfigurować je.
Z „nowości” Harrys Horse ma takie w miarę ładne z futrem, ale nie wiem czy na co dzień futro nie jest uciążliwe z koniem jamnikiem, co szura nogami. Moim marzeniem są Kentucky Solimbra ujezdzeniowe 💘
Kentucky mamy na rzepy o takie:


lusia722, - właśnie też się czaje na solimbry, te skokowe też są z tej sztucznej skóry? Bardzo mi się w macaniu podobało wykonanie, ale odkąd mam kutego na 4 konia trochę bardziej się martwię o wytrzymałość 😁 Myślę czy w ramach testów nie kupić kaloszków, zawsze to trochę mniej niż komplet kapci.
U mnie futro jest podyktowane obcieraniem - w solimbra ładnie wychodzi mocno poza lamówkę, nie mają szans obcierać, do tego miękkie ochraniacze znacznie lepiej układają się na niezbyt długich nogach. Tylko cena mnie boli, bo można mieć za nie spokojnie z 2-3 komplety innych, a nie widzę za bardzo opinii co do trwałości w użytkowaniu i nie wiem co zrobić.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 stycznia 2019 16:37
Tak ze sztucznej skóry.
lusia722, - jak oceniasz trwałość tego materiału?
Wcinam się z pytaniem kolorystycznym, Które ochraniacze na kołki lepszych firm mają ładny, ciemny brąz? Veredusy za jasne, Zandona tochę też... Ewentualnie na rzepy ale też jakieś lepsze. A no i nie skórzane najlepiej
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
04 stycznia 2019 21:19
Na razie ok. Po wyczyszczeniu są jak nowe.
plunia, a eskadrony pro safe lub air? Wydają się dość ciemne. Jeśli jednak skusisz się na skórę to Kentaury na pewno 🙂
Ochraniacze na karuzelę. Co polecacie ? Skorupki czy "kontaktowe" ??
Przy okazji przeglądania sklepów znalazłam takie spacerowe/karuzelowe by Torpol. Ma to sens, czy pic na wodę ?
https://konik.com.pl/ochraniacze-spacerowe-magnetyczne-master-torpol
Czy znajdę jeszcze gdzieś ochraniacze Eskadron faux fur Heritage 2018 czarne w rozmiarze Xl 👀 ?
Torpol to pic na wodę, nie warte inwestycji. Ja na karuzelę zakładałam to co akurat było pod ręką, najczęściej strychulce
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 stycznia 2019 08:16
Dokładnie, u nas chodzą w samych przodach. Takich jak akurat są pod ręką.
Nie mamy osobnych treningowych, osobnych do karuzeli, osobnych na padok.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się