Mazowiecki Czempionat Młodzieży Hodowlanej

Witajcie,

nie znalazłam aktualnego wątku odnośnie czempionatów młodych koni. Postanowiłam założyć nowy wątek.
Zachęcam do dzielenia się doświadczeniem odnośnie przygotowania i udziału w czempionatach koni. 💡

Już 11.05.2019r IV Mazowiecki Czempionat Młodzieży Hodowlanej w Aromerze, jak można przeczytać na stronie wydarzenia na Fb:
"Źrebięta z rocznika 2017 i 2018, rasy małopolskiej, wielkopolskiej, polski koń szlachetny półkrwi, śląskiej, huculskiej, konik polski, polski koń zimnokrwisty, z/sztum, z/sok., arden polski".
Kto się wybiera?  🙂
Nie wiedziałam o tym czempionacie. Ja mam od niedawna fajną, 1,5 roczną klaczkę SP po Sir Europe (matka po Solaris)- może się przejedziemy dla zabawy?  🏇
Nie wiedziałam o tym czempionacie. Ja mam od niedawna fajną, 1,5 roczną klaczkę SP po Sir Europe (matka po Solaris)- może się przejedziemy dla zabawy?  🏇

Oooo.... wpadaj, zabieraj małą, - chętnie popodziwiam 😉
Temat był taki
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,5253.0.html

Zbierajcie ekipę, przyjadę popatrzeć !

Zobaczymy jak to się wszystko poukłada ale postaram się ją zabrać 🙂
Szkoda ze tylko konie opisane w PZHK.
Na Śląsku w czempionacie brały udział konie na zagranicznych paszportach
Temat był taki
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,5253.0.html

Zbierajcie ekipę, przyjadę popatrzeć !



Podobny, ale dawno nie był aktualizowany...
Też wybieram się z moją młodą małopolaczką.
Chętnie będę kibicować!
Jak będziecie się przygotowywać?
Na Śląsku w czempionacie brały udział konie na zagranicznych paszportach


Ciekawe, może bym swojego pokazała gdyby było można, zależy jaka będzie miał fazę akurat bo roczniak to co miesiąc inny koń
Martita   Martita & Orestes Company
04 stycznia 2019 10:44
Ja się chętnie wybiorę popatrzeć 🙂
[quote author=karolina_ link=topic=102507.msg2834742#msg2834742 date=1546569431]
Na Śląsku w czempionacie brały udział konie na zagranicznych paszportach


Ciekawe, może bym swojego pokazała gdyby było można, zależy jaka będzie miał fazę akurat bo roczniak to co miesiąc inny koń
[/quote]

Młodziak aż takie ma humorki? 🙂
Moja na szczęście chwilowo bez zmiany charakteru i zachowania, zobaczymy jak to będzie na przestrzeni tych miesięcy co nam zostały.
Za to wczoraj zamówiłam już piękny skórzany kantarek i uwiąz z łańcuszkiem, żeby chociaż dobrze wyglądała 😉
dead_inside myślę, że chodzi raczej o nierównomierny wzrost konia w tym wieku- raz zadek, raz przód, wyglądają jak pokraki czasami 😉
dead_inside myślę, że chodzi raczej o nierównomierny wzrost konia w tym wieku- raz zadek, raz przód, wyglądają jak pokraki czasami 😉


W sumie to o tym nie pomyślałam!  🤣 Ciekawe czy moja będzie wyglądać przyzwoicie czy też będę wstydziła się z nią pokazać  😉
Nie martwcie się, oceniają fachowcy 😉
Ważne są kątowania, chody, dlugość szyi, prawidłowość osadzenia, jakość kłody i wrażenie ogólne, czyli przygotowanie do czempionatu a nie to, czy w danej chwili młodziak ma dupę w górze, czy nie 😉 jeśli źrebak bilarduje, to dobrej oceny nie dostanie 🙂 ale nawet w etapie brzydkiego kaczątka fachowiec poprawnie oceni zalety

Odpowiadając na dead_inside w innym wątku. Młodziak ma grzecznie stać (postawa zootechniczna) pokazać się w ruchu na trójkącie (stęp i kłus) i być zadbnany i schludnie wyglądać (koreczki, werkowane kopyta i ładnie utrzymane - nasmarowane) fajnie jest wyciąć szczotki u szlachetnych i przedstawić na odpowiednim sprzęcie (kantar, ogłowie)
właśnie o tą fazę brzydkiego kaczątka chodzi, nie wiem czy chcę żeby krążyły z niej zdjęcia w internetach  🤣
Nie martwcie się, oceniają fachowcy 😉
Ważne są kątowania, chody, dlugość szyi, prawidłowość osadzenia, jakość kłody i wrażenie ogólne, czyli przygotowanie do czempionatu a nie to, czy w danej chwili młodziak ma dupę w górze, czy nie 😉 jeśli źrebak bilarduje, to dobrej oceny nie dostanie 🙂 ale nawet w etapie brzydkiego kaczątka fachowiec poprawnie oceni zalety

Odpowiadając na dead_inside w innym wątku. Młodziak ma grzecznie stać (postawa zootechniczna) pokazać się w ruchu na trójkącie (stęp i kłus) i być zadbnany i schludnie wyglądać (koreczki, werkowane kopyta i ładnie utrzymane - nasmarowane) fajnie jest wyciąć szczotki u szlachetnych i przedstawić na odpowiednim sprzęcie (kantar, ogłowie)


Do tej pory z czempionatów widziałam zdjęcia albo to były koni arabskich, które jednak są trochę specyficzne.
Dziękuje Ci bardzo za odpowiedź i rady 🙂


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się