Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

dea   primum non nocere
04 stycznia 2019 14:57
Płytę wiórową dźwignia rozwali niezależnie od śruby. Jeśli się da, to śruba z nakrętką, na przelot, nie wkręt. Dałabym po obu stronach dwie blaszki, żeby ustabilizować jeszcze.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
04 stycznia 2019 18:08
Czy ktoś z Was orientuje się, jak to jest z braniem probiotyków? Za jakiś czas wyjeżdżam do "ciepłych krajów" i przed wyjazdem zdecydowałam się na przyjmowanie probiotyków (oczywiście w trakcie wyjazdu i chwilę po też 😉 ). W aptece dostałam preparat o nazwie Sanprobi IBS, jednak przekopując domową szufladę z lekami natknęłam się również na inne probiotyki (nie ma jak to ogarnięcie  :zemdlal🙂 i tak się teraz zastanawiam. Czy mogę je również zużyć i uniknąć w ten sposób dokupienia kolejnych opakowań czy lepiej oprzeć się na jednym produkcie i nie mieszać różnych szczepów. Jak myślicie?

W domu mam: acidolac, enterol 250 oraz synbiotyk Flora Max LGG.
Averis   Czarny charakter
04 stycznia 2019 18:19
martva, enterol musi być w lodówce. Jeśli był w szufladzie to średnio z działaniem.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
04 stycznia 2019 18:20
Oo no to już wiemy, że chociaż ten jeden odpada 😉 A jak ew. z łączeniem pozostałych?
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 stycznia 2019 20:29
Ja od lekarza mam zalecone Sanprobi Barrier połączone z Enterolem 250. Generalnie można łączyć, tylko poczytaj jakie szczepy ma w składzie dany probiotyk, żeby ich nie dublować.
ash   Sukces jest koloru blond....
04 stycznia 2019 20:32
Averis, enterol nie musi być w lodowce. Mam zawsze zapas kapsułek w domu i w ulotce jest napisane żeby przetrzymywać w temperaturze nie przekraczającej 25’C.
Wrócę chwilę do samochodów, wczoraj odebrałam auto i mechanik zrobił i znalazł przyczynę. Wymieniliśmy czujnik temperatury powietrza dolotowego i zawory SCV. I auto jeździ bez zarzutu. Mam nadzieję,  że to się więcej nie powtórzy! 🙂 U mnie przepustnica była ok właśnie.
Averis   Czarny charakter
05 stycznia 2019 09:30
ash, o kurde, dzięki! Lekarz mi tak powiedział i nawet i nawet nie wczytywałem się potem. Przepraszam za wprowadzenie w błąd 🙂 



W lodówce trzeba trzymać tylko niektóre probiotyki: Lacidofil, Lakcid, Dicoflor.
Można je sobie mieszać, nawet jeśli się szczepy pokryją. Jesli nie mamy SIBO to nie powinno nam to zaszkodzić w nijaki sposób. osoby z SIBO nie powinny łykać tego typu preparatów bez konsultacji z lekarzem prowadzącym.
Czy opakowania po środkach gospodarstwa domowego - chemii żrącej (coś typu Kret do rur, mocne czyścidło do piecyków) - można wyrzucić do zbiorczego kubła "tworzywa sztuczne"?
Co grozi za jazdę z niezarejestrowaną przyczepką?
Co to moż być za ptak:
- pływa – widziałam z góry, więc nie jestem pewna czy kuper ma kaczy czy perkozi
- nie widzialam w locie, więc nic o skrzydłach nie powiem
- gabarytowo taka mniejsza kaczka
- biały z czarnym siodłem na grzbiecie
Raptem ze dwa razy widziałam. Pojedyncze sztuki.
Co grozi za jazdę z niezarejestrowaną przyczepką?

Ja np wylądowałam na komisariacie z koniem  😁 Ech, co to były za czasy  🏇

Co to moż być za ptak:
- pływa – widziałam z góry, więc nie jestem pewna czy kuper ma kaczy czy perkozi
- nie widzialam w locie, więc nic o skrzydłach nie powiem
- gabarytowo taka mniejsza kaczka
- biały z czarnym siodłem na grzbiecie
Raptem ze dwa razy widziałam. Pojedyncze sztuki.

Głowa czarna czy biała? Mogą to być maskonury, nurogęsi, bielaczek.
Co to moż być za ptak:
- pływa – widziałam z góry, więc nie jestem pewna czy kuper ma kaczy czy perkozi
- nie widzialam w locie, więc nic o skrzydłach nie powiem
- gabarytowo taka mniejsza kaczka
- biały z czarnym siodłem na grzbiecie
Raptem ze dwa razy widziałam. Pojedyncze sztuki.


Nurogęś albo gągoł?
O, chyba to nurogęś. Nie zapmiętałam dobrze ciemnej głowy, ale jak patrzyłam z góry, to mi się pewnie zlała z czarnymi pleckami.
Dzięki!
Teo, jeszcze samiec czernicy mógłby to być, ale on ma więcej czarnego niż tylko siodełko 🙂
Nurogęś bardziej pasuje 🙂
Ale co człowiek pozna ptactwa, to jego.
Rozmawiałam ostatnio ze znajomą, która uczy się na technika weterynarii w jednej ze szkół typu Cosinus.
Pominę przydatność takich szkół, ale zastanawiają mnie koszta.
Moja znajoma płaci ok 100 zł miesięcznie, ale widziałam, że inne kierunki są bezpłatne.
Jak te szkoły się utrzymują?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
29 stycznia 2019 17:47
Z dofinansowań z budżetu państwa jako szkoła publiczna
Milla, dokładnie tak jak pisze Misskiedis - Cosinus ma status szkoły publicznej, dzięki czemu jest dofinansowywana z budżetu państwa. Sama uczę się aktualnie w Cosinusie, kończę LO zaocznie - m.in. dzięki temu, że to szkoła publiczna, mamy normalne legitymacje szkolne itd. Niektóre kierunki są płatne (tu już nie wiem, od czego to zależy), ale też nie są to jakieś zawrotne kwoty.
Wpadam z pytaniem o iCloud - chciałam po raz pierwszy dokupić sobie dodatkową pamięć, głównie przez laptopa bo mi non stop krzyczy, że chmura zapchana i zaczęło mnie to denerwować. Niestety odrzuca mi kartę kredytową, bo jest z polskiego banku, a mieszkam w Belgii (wyskakuje komunikat, że karta musi być z tego samego kraju, w którym zarejestrowano mcbooka). Nie mam innych kart, w Belgii mam tylko debetową. Ktoś ma pomysł jak to obejść? Bo chyba tylko mogłabym poprosić kogoś stąd o zapłatę, ale jak się z tego później rozliczać.. Przez pierwszy rok to może jeszcze, ale na stałe.. Ktoś ma jakieś pomysły?
gllosia, - a po prostu nowa karta kredytowa w Belgii? Nawet na małą kwotę, do takich opłat właśnie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 stycznia 2019 14:36
A debetowa nie przejdzie?
keirashara, nie bede zakladac specjalnie karty w Belgii za ktora sie placi, ktorej nie potrzebuje. Uzywam polskiej do wszelkich oplat, tylko teraz mam problem z iCloud. Ja i tak z Belgii bede wkrotce wyjezdzac wiec to nie ma sensu w moim przypadku.

Facella, niestety jest tylko opcja na karte kredytowa, PayPal (czyli tez kredytowa) i jest jeszcze trzecia opcja, która nawet nie wiem czym jest (jakaś niebieska ikonka)
Przecież Paypal działa normalnie na debetówkach  👀
Przecież Paypal działa normalnie na debetówkach  👀


Dokładnie. Po za tym, ja nie mam karty kredytowej, a wszystkie Applowskie rzeczy opłacam zwykłą Visą Debit.
Swoją drogą, ja w ogóle większość rzeczy opłacam ściąganiem z karty a nie przelewem i w 90% przypadków debetowa karta przechodzi jako 'credit card'. Nigdy w życiu nie miałam nawet kredytowej w rękach  🙂 Tylko jakieś bardzo specyficzne transakcje wymagają kredytówek.
Belgijska karta debetowa, która posiadam nie ma kodu CVC więc nie przejdzie w żadnych tego typu transakcjach, równiez nie moge jej podpiąć do PayPal. Dlatego korzystam z Polskiej, a iCloud mi robi teraz kuku na płatność. Pierwszy raz mi się cos takiego zdarza.
gllosia, a odrzuca Ci kredytową, którą masz podpięta pod PayPal, tak?
gllosia - znajomy z Belgii mi napisał, że rzeczywiście karty debetowe nie mają CVC, ale można podłączyć konto paypal do karty debetowej, więc może w ten sposób.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się