Siodło skokowe

Jakie opinie o siodle Santa Cruz model Platinium-jednotybinkowe 🙂
Klami, CWD pasuje Pan z Arcusa, bo jest przedstawicielem na PL.
Co masz na myśli mówiąc modyfikowalne?
Nie są na wełnie, tylko na lateksie, więc jeśli koń ci się przebuduje to musisz wymienić panele, koszt to jakieś 400 euro.
Ja swoje SE02 kupiłam bezpośrednio we CWD Francja ze strony używek. Mają super warunki, bo na 30 dni możesz sobie siodło zamówić do testów.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 grudnia 2018 16:12
W ostatnich dniach testowaliśmy Devocoux Biarritz S, O i Lab, Bruno Delgrange chyba Virtuose, jakiś Antares oraz CWD Mademoiselle.
Może uda nam się jeszcze coś wziąć na testy, ale no chyba mamy zwycięzcę. Bardzo mocno się wyróżnia na tle reszty.
lusia722, to napisz które się wyróżnia  😅
Jakie odczucia między Devocoux ?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
21 grudnia 2018 22:57
Każde siodło Devocoux jest inne, daje kompletnie inne uczucia. Dla nas ze skokowych modeli najlepiej wypada Biarritz LAB.
lusia722, ja testowałam starszy model jak nie było jeszcze tych oznaczeń, siedziało mi się wspaniale, ale nie umiem teraz porównać tego siodła do tych nowszych oznaczeń.
Bruno miałam nowe , siedziało mi się top bo tybinka pode mnie, ale na koniu ono nie leżało niestety i sprzedałam z bólem serca.
A jak wrażenia z Miss ?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 grudnia 2018 08:16
Bruno bardzo przyjemne, ale musimy jeszcze na jakiegoś wziąć żeby więcej powiedzieć.
Mademoiselle to kompletnie inna liga. Nawet jeśli źle leży na koniu to komfort jazdy jest duży,
pozostałe siodła jeśli nie leżą w równowadze zaczynają być niewygodne lub wręcz przeszkadzają.
Tutaj tego nie ma. Siedzisko jest świetnie skonstruowane, siedzi się bardzo stabilnie,
ma się wrażenie większej kontroli ciała.
lusia722, aż takie fajne to CWD ? Zaczyna mnie kusić żeby je sobie przetestować.
Klami, fajne, ale musi być dopasowane tybinką. Raz siedziałam w takim za dużym i była tragedia, potem w tylko lekko za duża tybinka no i fajowo  😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
22 grudnia 2018 23:22
Klami nie mam pojęcia jak ich inne modele, ale no ten warty uwagi.
Nie wiem czy jest sens testować dalej, bo ciężko będzie przebic.
Ja mam SE02 i też jest bardzo spoko, ale Miss to Miss jednak ;-)

Mam takie pytanie : ile na skoku siodło może się podnosić do góry?
Moje jak zauważyłam leciutko się podnosi, ale koń plecy ma Oki, dobrze leży w stój itp.



Czy to za dużo?
Nasłuchałam się sporo dobrego ale i trochę złego o CWD (włącznie z kilkoma przeczytanymi wątkami na RV)... Jeśli się jakimś cudem dobrze dopasuje to siodło do grzbietu to serio jest tak masakrycznie i niszczy plecy? Aktualne siodło mimo szycia na miarę i dopychania po pół roku mi z tyłu lata... Ręce rozkładam, czy nie ma na świecie saddle fittera który bezinteresownie coś doradzi (a nie będzie się upierał prz siodłach jego firmy)? Do tego budżet to 8 tysięcy. Nówki w tej cenie to np. najtańszy ikonic lub jakiś prestige, ale powiem, że wolałabym coś dobrego ale używanego... Plecy mojego konia bolą przez moje aktualne siodło, nie wiem co robić...
plunia, a equipe?
Oprócz Equipe - Devoucoux? Bruno Delgrande? Butet....?
asiołka a wiesz jak tam jest w tym sklepie, który na Polskę sprzedaje z czasem oczekiwania teraz? Bo słyszałam i czytałam sporo negatywnych opinii i
się zatanawiam czy warto...
Sankaritarina Devoucoux mieliśmy polecone przez weterynarz model z dopiskiem LAB, ale na nowe 8 tysięcy to za mało, a używek nie ma,lub są za granicą w cenach ok 2,5 tyś euro. Butet widziałam okropnie latające siodła, a były rzekomo szyte na miarę  🙄 Bruno też będzie trudno używane do tej kwoty znaleźć...
Ogólnie poluję na jakieś fajne siodło na facebooku Polista, ma być w połowie stycznia dostawa, może coś trafimy
Zapomniałam napisać, że do tego wszystkiego mam 180cm wzrostu, więc z tymi używkami też trudno...
A i jeszcze mam pytanie co do rozmiarów tybinek, czy ktoś wie jak "interpretować" te 3C, 2L itd?
jak był u mnie pasowacz, podał termin 2-2,5 miesiąca, ale jest to siodło na miare z Włoch, to nie wymagam turbo szybkiej realizacji...
plunia,  jakie siodło obecnie masz, że konia bolą plecy ?
W cwd  oznaczenie tybinek  to L oraz C.
C wysunięta  do przodu, a L prosta .
Numery to długość: 1 najkrótsza , 4 chyba jest Max.
Perlica dziękuję  :kwiatek: siodło aktualnie mam KenTaura Titana. Jest niesamowicie wygodne, robiłam na zamówienie pod konia. Wszystko super, ale po jakimś czasie zaczęłam zauważać ból pleców u kobyły. Jako, że dopadła nas wtedy ropa w kopycie to przy okazji wizyty weterynarza skontrolowaliśmy plecy. Nabudowane są wzorowo, ale bardzo obolałe. 7 tygodni nie miała siodła na grzbiecie i po powrocie do pracy było lepiej, kupiłam Winderena i jest w miarę dobrze. Rymarz od czerwca dopychał je raz w październiku (chwile przed ropą) i kazał jeździć od początku bez podkładki. Do roboty wróciła z dopachnym siodłem, ale i z winderenem. Niestety siodełko trochę lata tyłem nad przeszkodami i za bardzo usadza mnie przy tylnim łęku... Postaram się wrzucić jakieś zdjęcia
plunia, No, modeli LAB raczej nie trafisz w tej cenie, ale "nie-LAB" wydaje mi się, że spokojnie... Może warto w tę stronę sprawdzić, jeśli jednak w grę wchodzi używane? W PL znajdziesz, a producent też ma na sprzedaż używki.
plunia, Ja mam sam pozytywne opinie o cwd. Equipe też spoko jak dla mnie.
Devocoux też są fajiwe, podobne do CWD.
A czemu akurat Lab?
Perlica dziękuję  :kwiatek: siodło aktualnie mam KenTaura Titana. Jest niesamowicie wygodne, robiłam na zamówienie pod konia. Wszystko super, ale po jakimś czasie zaczęłam zauważać ból pleców u kobyły. Jako, że dopadła nas wtedy ropa w kopycie to przy okazji wizyty weterynarza skontrolowaliśmy plecy. Nabudowane są wzorowo, ale bardzo obolałe. 7 tygodni nie miała siodła na grzbiecie i po powrocie do pracy było lepiej, kupiłam Winderena i jest w miarę dobrze. Rymarz od czerwca dopychał je raz w październiku (chwile przed ropą) i kazał jeździć od początku bez podkładki. Do roboty wróciła z dopachnym siodłem, ale i z winderenem. Niestety siodełko trochę lata tyłem nad przeszkodami i za bardzo usadza mnie przy tylnim łęku... Postaram się wrzucić jakieś zdjęcia


Jak siodło jest spasowane na konia to skąd bierze się ból pleców? Myślałam, że jak pasuje to pasuje..  🙄 a podkładka żelowa nie rozwiąże bólu pleców skoro siodło jest dopasowane?
Sankaritarina racja, miałam plan, żeby się z P. Stanisławem umówić na spotkanie. Ktoś z Was miał z nim do czynienia? Jedni mówią, że super, inni mi wmawiają, że z devoucoux trudno o dopasowane siodło... Można zwariować...
mindgame a no takie, które było niby "szyte na miarę" a jednak okazuje się, że raczej zwyczajne to siodło pod względem rozmiaru. Nie mam pojęcia co na to wpływa tak dokładnie, wnioskuję, że trochę szybko się ubiło i zanim poszło do dopchania to było już za późno. Winderen teraz robi robotę, ale nie chce siodła które pasuje "tak se", mam jednego konia który chodzi już coś wyżej, więc czas zainwestować w coś porządnego.
Perlica Lab poleciła nam Pani weterynarz z uwagi na to, że bez problemu szersze panele się u niej na plecach "zmieszczą", a mówiła, że to siodło to najlepsze dla pleców konia
Miał ktoś do czymienia z HB Contact? Jak długo trzeba czekać? Jak serwis działa? Dopasowane siodła są serio dopasowane?
Też zajęłam się poszukiwaniem siodła dla swojego konia i przyznam, że im bardziej drążę temat tym bardziej wydaje mi się że pozyskanie idealnie dopasowanego siodła jest niemożliwe, a na pewno bardzo czasochłonne.. no i kosztowne... tracę wiarę. A że jeszcze koń się w między czasie zmienia to już w ogóle...
plunia, ja jeden weekend stałam w Lesznie i obserwowałam z ziemi i najlepiej dopasowanym siodłem było Devocoux na jednym koniu, ani drgnęło.
3 dni się gapiłam na rozprężalni.
Też słyszałam 2 historie z devocoux, że siodła miały Krzywe panele z fabryki, a były to nówki zamawiane na miarę.
Myśle, że to zależy jak się trafi i opinii skrajnych wiele o każdej marce.
Niezłe są też Ikonic, ma jedna koleżanka w stajni i nie ma problemu z późniejszym dopchaniem .
Właśnie dziś/jutro mam odebrać testowego ikonica (Pani Iza mi zostawiła u koleżanki w stajni bo była). Pani bardzo miła i powiedziała, że mam sobie wytestować. Zobaczymy jak się będzie jeździło. Mam jeszcze używane CWD z 2014 do sprawdzenia, trochę poza budżet, ale i tak jak na 2gs niecałe 9 tysięcy nie jest zła cena. Muszę potestować i poprzymierzać  😀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 stycznia 2019 15:44
My z CWD raczej rezygnujemy, sklep potraktował nas nie fair i trochę obawiamy się współpracy na dłuższa metę.
W Miss po kilku jazdach okazało się, że prowokuje do odstawiania kolan, ale dlaczego nie wiem.Byc może to kwestia tybinki.
Szkoda, że PL tak słabo wyglada oferta markowych siodeł i część z przedstawicieli jeszcze zniechęca do zakupu.
Poza tym wkurza mnie wysyłka siodeł na próbę. Powinni się pofatygować osobiście to nie jest towar za 2zl, to im powinno zależeć na sprzedaży.
Devocoux jednak Biarritz O jest po dłuższym użytkowaniu całkiem przyjemnym siodłem, ale nie wiem czy to jest dokładnie to o co nam chodzi.
lusia722, ale jak sklep Was potraktował ?
Pewnie jakby mieli jeździć do każdego to by zbankrutowali na benzynę. Equipe jeżdżą na pewno , bo u nas był i p. Sebastian i Pani Beata.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 stycznia 2019 19:01
Da się zaplanować trasę, można jakoś się dogadać.
Jeśli siodło kosztuje więcej niż te kilkanaście tysięcy, to jednak powinno im zależeć na klientach.
Siodło dotarło do nas na testy jakoś 20.12 około godziny 15. Na testy ma się chyba 7 dni roboczych, czyli według naszych obliczeń siodło mogłyśmy zatrzymać do 2.01, tak aby 3.01 wróciło do nich. W Sylwestra zadzwoniła do nas Pani ze sklepu z pretensjami, że jak to siodło nie wysłane, że ona to siodło potrzebuje i natychmiast mamy je odesłać.
Dzwoniliśmy do firmy kurierskiej i musieliśmy sami zawieść siodło do punktu, który jest 30km od nas.
W rozmowie telefonicznej nie zapytała ani jak się siodło sprawowało, ani czy chcemy inny model. Po kilku dniach odezwał się Pan, który kontaktował się z nami w sprawie wysyłki siodeł na testy i pytał czy chcemy ten drugi model itp.
Także no nie wiem czy mogę polecić usługi, z pewnością poziom obsługi klienta zostawia wiele do życzenia, bardzo nam się siodło podobało i byłyśmy skłonne zakupić ten model lub Classic, ale no nie uśmiecha mi się dłuższa współpraca w momencie kiedy ktoś robi taki ambaras, bo nie potrafi liczyć dni roboczych.
plunia hb contact czas oczekiwania na siodło około 6-8 miesięcy. Oni robią po 2/3 siodła w ciągu jednego miesiąca...Moja koleżanka zamawiała w listopadzie i odbiór siodła ma na lipiec 2019.
ja miałam parę dni temu siodło z Ikonica na testy, jak masz budżet do 8 tyś (tak jak ja) to w ciemno Ci mówię, że jakbyś miała wybierać to na cielęcej skórze od razu. Mi w tym modelu z cielęcą skórą super się siedziało 🙂
Właśnie jestem po testach "po płaskim" tego najtańszego skokowego ikonica. Wybitnie niesamowite może nie jest, ale nawet dobrze mi się jeździło. Jutro poskaczemy, zobaczymy 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się