Pomoc dla Naszej Szkapy !

Tak się dowiedziałam, że weszłam na stronę i zorientowałam się w co gramy.
Cień na śniegu, czyli nie jesteś z Agnieszką jakoś bardzo blisko, tylko to taka znajomość intermetowa?
A ktoś z tu piszących ostatnio w NS był?

No właśnie problem polega na tym, że ta znajomość jest najprawdopodniej wyłącznie internetowa, co nie przeszkadza jej walczyć do ostatniej kropli krwi i obrażać ludzi, którzy zadają niewygodne pytania.
Co takiego? Kogo obraziłam?? I czym??
[quote author=Cień na śniegu link=topic=102503.msg2835565#msg2835565 date=1546804213]
Ale przecież NS nie pada! Zwierzęta są wywiezione na czas remontu, później mają wrócić do Zerówki, a Met chce zmienić profil fundacji.
[/quote]
Z całym szacunkiem, ale jeśli zwierzęta wywozi się przed kontrolą, to tylko dlatego, że jest bardzo źle (stan zwierząt) poza tym remontów nie robi się zimą, był na to czas do jesieni i będzie na wiosnę. Zrzucenie komuś takiej ilości sztuk zwierząt na zimę to też nie jest logiczne. Kupuje się siano, pasze, ciepłe derki przeciwdeszczowe i taniej wyjdzie, niż transporty i pensjonaty.

Ktoś śledzi Centaurusa? Chwalili się na stronie, ze pomagają NS? Mają jakieś nowe konie?
Widzę, że mit Met nadal silny. Do tego stopnia, że zadawanie pytań jest niesmaczne i ohydne i wynika z zawiści i chęci dokopania innym.

Ja z tego mitu się otrząsnęlam po pewnej zbiórce firmowanej przez Met, natomiast muszę stwierdzić, że nie dziwię się, że tu nie pisze. Jak rozumiem (nie mam fb i nie wiem, co tam się dzieje), na fb ogłosiła kolejną zbiórkę i tam odpowiada na komentarze. Tu tego nie zrobiła, ktoś wyrwał się przed szereg, więc więc w sumie nie musi czuć się zobowiązana odpisywać. 

A że na fb odpisuje jak jej wygodnie, daje wiele do myślenia. Moja chwilowa chęć, żeby pomóc, bo sytuacja wydała mi się tragiczna, na ten moment wyparowała. 
dea   primum non nocere
07 stycznia 2019 08:31
Muszę przyznać, że moja również.
Megane, ja patrzylam na fb centaurusa. Ani slowa.

Edit. W zeszłym roku do Szkapy przwiezli konia wykupionego z targu czy rzezni przez inna fundacje. Z tego co pamietam Met pisala, że ona tego typu akcji nie popiera. Wtedy dodalam komentarz na fb, ktory rowniez zostal usuniety a ja zablokowana.
No właśnie też szukałam i nie mogłam niczego znaleźć i pomyślałam, że zapytam, bo może źle szukam?
Ja do nich napisałam. Cisza, ale pisałam ok. 8 rano więc jeszcze luz.
Kocie Hospicjum potwierdziło, że ma do nich trafić 17 kotów, ale póki co nie ma transportu.
Od Metra nic się nie dowiem, zostałam zablokowana.
Ja jeszcze prywatnie slyszalam niepochlebne opinie od kolezanki. Ale ludzie plotkują, to normalne. Tylko teraz to zaczyna być zastanawiajace.
Konie które nie trafiły do centaurusa są na śląsku razem. Są w dobrym stanie i fajnie wyglądają.
Konie które nie trafiły do centaurusa są na śląsku razem. Są w dobrym stanie i fajnie wyglądają.

Skąd taka informacja?
azazu93, a konkretnie? Jakie konie? Ile? Gdzie na Śląsku?
Ile koni trafiło do Centaurusa?

Co znaczy "wyglądają fajnie"?
Sprawa zgłoszona do prokuratury w grudniu przez Powiatową Inspekcję Weterynaryjną w Kazimierzy Wielkiej oraz do gminy o natychmiastowy odbiór pozostałych zwierząt. Fundacja La Fauna ma otrzymać dzisiaj protokoół z kontroli, który udostępni. Szukajcie na Fb strony fundacji La Fauna. Tam zostanie udostępniony protokół i będą aktualizowane informacje na bieżąco. Podobno część koni pojechała do handlarzy.
To znaczy że są w dobrej kondycji, na pewno nie głodowały.
Z tego co wiem to centaurus przejął 15 czy 17 koni.
Edit. (pisałyśmy razem) - Tusia69 skąd info że trafiły do handlarzy ?
co?????? 😲
Konie które nie trafiły do centaurusa są na śląsku razem. Są w dobrym stanie i fajnie wyglądają.


Nie rozumiem, czyli dokąd trafiły? Miały trafić do centaurus a pojechały w inne miejsce? 
Sprawa podobno dotyczy zarówno znęcania się nad zwierzętami jak i wyłudzeń i oszustw.
Przed kontrolą wyjechały tylko te w najgorszym stanie, a pomimo to PIW stwierdził bardzo zły stan zwierząt i nakazał ich idbiór.
Czyli rzeczywiście "skończyła się Nasza Szkapa jaką znaliśmy", tylko kontekst inny...
Szkoda 😕
na fb La Fauna jest już informacja, nie ma jeszcze żadnych dokumentów. Jak powstrzymać ludzi przed wpłatami?
Pisać pod zbiórką jeśli się może.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
07 stycznia 2019 10:56
Może nie odsądzajmy od czci i wiary tylko dlatego, że ktoś milczy...
Może jeśli met nie chce/nie może/nie ma czasu, to ktoś z tematem zapoznany bezpośrednio
przedstawi sytuację, dokładnie taką jaka jest, bez lukrowania czy też wybielania.
Akurat to, że część koni: starych, schorowanych, w takcie leczenia, niepełnosprawnych,
wygląda źle, to można zrozumieć...
Siano bezpośrednio na ziemi?  SIC! 
Kupy na padokach?  SIC!
Co tam się wydarzyło tak naprawdę ???
Ms konik, też słyszałam o tych zarzutach o których piszą dziewczyny wyżej, dlatego wstrzymuje się i z osądami (dopóki nie będzie jakichś konkretów to staram się w to wszystko nie wierzyć) ale także z jakąkolwiek pomocą.
Jeśli Met będzie chciała jakoś się wytłumaczyć, to znajdzie na to czas i przedstawi dokumenty i stosowny opis. (Prowadząc zbiórki to powinno być ich podstawą, transparentność to podstawa) Jeśli jednak ma coś na sumieniu, to zbiórki póki będą mogły, to będą trwały a ona nie piśnie nawet słowa aby nie zaognić sytuacji i się bardziej nie wkopać.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
07 stycznia 2019 11:20
Jeśli jednak ma coś na sumieniu, to zbiórki póki będą mogły, to będą trwały a ona nie piśnie nawet słowa aby nie zaognić sytuacji i się bardziej nie wkopać.

No właśnie tego się obawiam 🙁.
Na tyle, że mi to nie przeszło przez klawiaturę...
Byłoby to cholernie przykre.
Czas ma, komentarze pod postami na fb sa na bieżąco kasowane.
Na FB Met wrzuciła pierwsze dokumenty.
Czyli na razie nic konkretnego. No nic. Czekam na pozostałe odpowiedzi do zadawanych choćby w tym wątku pytań
Pismo od Inspekcji Weterynaryjnej to nie konkret?
Z tego co wrzuciła Met na FB to kontrola była w maju, czasu na poprawę od za..bania. Na ten moment moje zdanie - patologia na resorach. Tylko koni żal...
Zapewne Met nie szukała pomocy tutaj, bo tu nie można kasować niewygodnych komentarzy, a i ludzie mniej naiwni i bardziej dociekliwi, taki mój wniosek, a miałam o Niej lepsze zdanie. Smutne to.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się