ciąża, wyźrebienie, źrebak

a to małyźrebak? taki spod matki? to ja bym dała rozcieńczonego mleka, nawet krowiego rozrobionego z wodą
Już nie mały, 10 miesięcy, ale dopiero teraz odsadzony.
Strzykawką do pyska, żeby spróbował? Może się sam później napije?
Jak biega ze stadem to może z kałuży pił, widać po nim, że nie pije ?
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
06 stycznia 2019 21:50
falabana takie małe to są urocze 🙂 moja ma 80cm i dla nas jest taka maluteńka, ze nie chcemy myśleć jaka była jak się urodziła 😉 były właściciel opowiadał że jak była malutka to jego dzieci woziły ją w wózku 😀

A co do tego źrebaczka co nie pije... Może zajada śnieg? Moje konie prawie nie piją od wczoraj ale cały dzień chodzą po wybiegu i pasą się na śniegu 🙂
No śnieg je, ale nie może całe życie jeść śniegu i pić z kałuż, bo co będzie upalnym latem 😉 Trzeba go jakoś przekonać.
Murat-Gazon a nie poidło jest przypadkiem problemem? Ja mam dorosłego konia który jak nie musi to nie napije się z poidła, nawet latem po jeździe zje swoją porcję paszy i dopiero jak pójdzie na pastwisko to pije. Poidło jest passe, lepsze są balie na padoku, kałuże i śnieg.
Louisa - jeśli twoja wetka załatwi nasienie ogiera Chacco Nann (Lewiccy sprzedali do USA) wstawiam do ciebie dwie klacze  🤣 🤣
asiaj, a Lewiccy nie mają jeszcze jego nasienia?
Puma - A nie wiem nawet, pisałam maila nikt mi jeszcze nie odpisał, jak mają to nawet lepiej  😀
Ja bym jeszcze zadzwoniła do Elite Stallions, mają teraz oddział w Polsce. Oni mi załatwiali nasienie od Schockemohle i jak stado nawaliło to oni to wszystko załatwiali.
Firma ta ma dostęp do największej ilości ogierów na świecie, warto sprawdzić.
draskaeb - dzięki za info, jak u Lewickich nie wyjdzie będę kombinować dalej 🙂
asiaj mrożone nasienie Chacco Nann jest w Buku u dr Przewoźnego
amazonka* - wiem że tam jest 🙂 dlatego pytałam czy ktoś ma doświadczenie jak z inseminacją w klinice u dr Przewoźnego. Mam niefajne doświadczenia co prawda nie w tej dziedzinie ale jednak..
W ogłoszeniu tym i tak telefon kontaktowy podają do p.Lewickich to może od nich bezpośrednio możnaby zamówić?!
Było można u nich 🙂
W Buku prawdopodobnie jest nasienie tylko przechowywane i nie jest ich własnością.

asiaj wetka twierdzi że ma na Chacco Nanna 2 kobyły już i załatwione wypożyczenie kontenera na mrożonkę 😉
asiaj, a Lewiccy nie mają jeszcze jego nasienia?

mają 🙂
Louisa - świetna wiadomość 😀 koniecznie musimy się zgadać!!
Siesiepy   Ponczek bez rączek
13 stycznia 2019 18:14
Wysłano mnie tu z wątku paszowego, sugerujac że możecie mi coś szybko podpowiedzieć. :kwiatek: Mam prawie rocznego odsada, aktualnie je owies gnieciony, makuch lniany, troszkę wysłodkow buraczanych, siano i pasze Energys baby w granulacie. Koń wygląda ok, zachowuje się ok, ew. większą energetycznosc by mu nie zaszkodziła. Chów wolnowybiegowy. Zastanawiam się nad zamianą Energys na Magic Horse Young Star, tudzież na jakąś inna pasze, która będzie dobra, w podobnej półce cenowej. Ktoś będzie w stanie doradzić? 🙂 Zaznaczam, że odsad już spory jest, rodzice duzi byli, stąd mam pilnować, żeby aż za szybko nie strzelał w górę.
Pavo chyba ma paszę dla takich szybko rosnących źrebiąt.
Wasze źrebaki też tak uwielbiają tarzać się w błocie? Mój ma to po mamusi. 8)
tajnaa u Nas wszystko pod śniegiem, błota brak więc się nie tarza.
Zazdroszczę. U nas jeszcze tej zimy śniegu nie było 🙁
A u nas już chyba pora poźegnać tymczasowo wątek bo źrebaki powoli stają się młodzieżą. Miniusie prawdopodobnie w weekend jadą do nowego domu. Z osadzeniem "dużych"  zdecydowałam poczekać do wiosny - z resztą matki dobrze wyglądają i potrafią powiedziec młodzieży dość, że klacze to nie mam spiny. Nie moge się doczekać co wam się wykluje.



U Nas pomieszanie lamy z osłem, coraz większy kawaler. 

Elegancik!
Mój to mega brudas po mamusi. Poprzedni źrebak został sprzedany w wieku 10 mcy i do tego czasu ani razu się nie wytarzał.
Ten tylko piasek poczuje i już "mdleje".


Plus taki, że jest bardzo grzeczny. Siedzi z dwiema babami, rządzi nimi generalnie.
Mam problem ze sprzedażą dziada. Niby dzwonią, piszą ale albo się zamienić albonajlepiej za 3 tyś oddać.

Klamot niedługo ciote przerośnie 😉
Ciotka ma 2,5 roki i ok 165 cm.

Co poradzicie... dla odsadka (aktualnie 8miesięcy) odsadzony 3 tyg temu, odsadzenie przeżył ogromnie, czego się spodziwałam bo mamisynek od maleńkości.  Mateczka odetchnęła na wołanie nawet pierwszego dnia nie odpowiadała za bardzo. W każdym razie mały zastrajkował i nie chce jeść treściwego  🙁 Siana je dużo i w boksie i na padoku skubie, pije dużo, troszkę zgubił masy ale wygląda dobrze. Wcześniej jadł i owies i paszę dla źrebaków, nie grymasił, jeszcze matce podjadał.  Aktualnie odpuścił i sie uspokoił, jednak strajk na treściwe trwa  🙁 Cierpliwie czekać czy macie jakieś sposoby?
Ja bym poczekała, ewentualnie dała do spróbowania z ręki. Stres związany z odsadzeniem swoje robi. Dorosłe konie po zmianie stajni też często nie jedza treściwego nawet po kilka tyg 🙂
Tajnaa, chyba taki czas trefny. U mnie też albo milkną po podaniu ceny albo proponują zamianę.
tajna niech Cię nie zwiedzie "czysty" wygląd. To po czyszczeniu spacer :p

Ja też bym poczekała. Jak je siano to nic mu nie będzie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się