Maty stajenne

A co sądzicie o takich matach? Mam tego dosyć dużo i powinno starczyć do wyłożenia praktycznie całego boksu..  😜
a.kaminska, nie wiem jak w boksie, ale u nas już chyba drugi czy trzeci miesiąc jest wykładzina gumowa ryflowana3 mm przed boksami angielskimi i sprawdza się super - nie przesuwa się, łatwo ją utrzymać w czystości, no i przede wszystkim nie robi się przed drzwiami błoto. Ale - ja mam małe konie i kuce głównie, i żaden z nich nie jest podkuty 😉
a.kaminska, nie wiem jak w boksie, ale u nas już chyba drugi czy trzeci miesiąc jest wykładzina gumowa ryflowana3 mm przed boksami angielskimi i sprawdza się super - nie przesuwa się, łatwo ją utrzymać w czystości, no i przede wszystkim nie robi się przed drzwiami błoto. Ale - ja mam małe konie i kuce głównie, i żaden z nich nie jest podkuty 😉


Mój też taki bardziej kucykowaty i niekuty a nad matą się zastanawiam bo musieliśmy przejść na trocinę i teraz biedak na betonie leży (rozgrzebuje)
a.kaminska, to ja bym zaryzykowała, zwłaszcza że zdaje się maty i tak już masz kupione 😉
No właśnie znalazłam u taty w piwnicy, twierdzi że nie starczy na cały boks ale może uda się dokupić  😅
a.kaminska jak dla mnie nie ma sensu rzucić jednej maty na środku bo koń wstając będzie ją przesuwał i podnosił. My mieliśmy klejone na specjalny klep do mat a koniom i tak udało się je oderwać czy przesunąć jak wstawały.
Juz prędzej bym dała dwie czy ile trzeba na środku wzdłuż boksu tak żeby zapadły się od ściany do ściany a boku zostaną bez mat (tak sprawdziło się u nas w kilku boksach)

draskaeb a te kostkę gumową to tez układaliscie po części boksu? Bo myślimy o tym u nas w biegalni, żeby położyć pas wzdłuż jednej ze ścian, ale są wątpliwości czy chodząc konie tego nie wydlubią. Wszystkie bose, ale kopyta to kopyta.

I jeszcze- ta kostka to miękka jest czy tak sobie? Np czy jest bardziej miękka od tych płytek, które wykorzystywane są na placach zabaw?

Dzieki! :kwiatek:
Zadam jeszcze raz pytanie o maty z pasów transmisyjnych. Jak wygląda sprawa ze stabilnością na takiej gumie? Ślisko czy nie?
Freszmaker ja mam tą kostkę rozłożona na całym boksie ale został mi taki a próg, za drzwiami gdzieś na długość stopy juz jej nie mam. Bałam się, że jak kobyła będzie wchodzić i wychodzić z boksu to ją zdemontuje ale fajnie się zazębia, dodatkowo kilka tych ostatnich kostek wkleiłem ze sobą klejem do wszystkiego Mamut i póki co nie mam żadnego problemu a kobyła okuta.
Co do miękkości to czuć pod stopą elastyczność ale napewno nie aż tyle co na placu zabaw dla dzieci.
draskaeb a jak z czyszczeniem tego? tzn nie zbiera Ci się nic pod tą podłogą z kostki? Widzę, że cena nadal bardzo okej i zastanawiam się czy swojej tego nie sprawić.
Zastanawiam się tylko jak to wygląda w kwestii higieny pod taką podłogą z kostki.  🤔
Euphorycznie ja nie mogę się jeszcze wypowiedzieć jak z czyszczeniem gdyż używam tej kostki od 2 miesięcy. Boks ma lekki spadek i jest sprzątany codziennie, napewno nie będę do lata tego ruszać.
Rozumiem - ścielisz trocinami? Na całej powierzchni boksu?
Ścielę słomą na całym boksie 🙂
Odkopuję.

W weekend zainstalowaliśmy maty w dwóch boksach u koni, które noce spędzają w stajni i obcierają sobie stawy skokowe. Wykorzystaliśmy maty drogowe, zbrojone o grubości ok 3-4 cm. Bardzo ciężkie - 1m2 ok 50 kg. Bardzo budżetowo nas to wyszło.






Zbyt krótko, żeby ocenić czy podłoże działa, ale liczę, że będzie spełniać swoją funkcję. Maty kupiłam przez OLX z transportem i pomocą do ułożenia. Zainteresowanym mogę podać namiary.
Hej. Odświeżę temat. Szukam niedrogich mat do boksu. Koń rani sobie stawy skokowe. Będę to robić we własnym zakresie i w stajni nikt mi nie doradzi. Czy taka mata ma być dokładnie na wymiar boksu? Czy ma dochodzić do ścian? Czy ma być z dziurami czy bez? W tej chwili jest tam klepisko, nie ma betonu, nie ma też spadu i cały gnój zbiera się na srodku. Możecie coś polecić? Doradzić jak to zrobić żeby było dobrze....
Hej. Odświeżę temat. Szukam niedrogich mat do boksu. Koń rani sobie stawy skokowe. Będę to robić we własnym zakresie i w stajni nikt mi nie doradzi. Czy taka mata ma być dokładnie na wymiar boksu? Czy ma dochodzić do ścian? Czy ma być z dziurami czy bez? W tej chwili jest tam klepisko, nie ma betonu, nie ma też spadu i cały gnój zbiera się na srodku. Możecie coś polecić? Doradzić jak to zrobić żeby było dobrze....


Dużo ścielić 🙂
Najtaniej i najlepiej 🙂
Hej. Odświeżę temat. Szukam niedrogich mat do boksu. Koń rani sobie stawy skokowe. Będę to robić we własnym zakresie i w stajni nikt mi nie doradzi. Czy taka mata ma być dokładnie na wymiar boksu? Czy ma dochodzić do ścian? Czy ma być z dziurami czy bez? W tej chwili jest tam klepisko, nie ma betonu, nie ma też spadu i cały gnój zbiera się na srodku. Możecie coś polecić? Doradzić jak to zrobić żeby było dobrze....

Jeżeli w boksie nie ma posadzki, to uszkodzenia skóry na stawie skokowym z tego powodu są mało prawdopodobne. Jeśli jednak występują to maty , takie jak widać na fotkach espana to dobre rozwiązanie, ale bez obfitego ścielenia się nie obejdzie, jak pisze fabapi. Maty nie muszą być dokładnie dopasowane i nie muszą posiadać perforacji, nie muszą też być aż tak grube. nawet lepiej gdyby były o połowę cieńsze - łatwiej je wyjmować,  czyścić i dezynfekować. Inaczej się ma sprawa z matami w kształcie puzzli układanych na posadzkach - te powinny być dość dokładnie dopasowane, żeby poszczególne elementy nie fruwały po boksie. Maty z fotek espany występują pod nazwa pasy transmisyjne, taśmociągi, maty gumowe/zbrojone itp
melehowicz maty drogowe, ale jednak lepiej żeby miały perforację. Są dość śliskie kiedy zbierze się mocz. Suche i zaścielone są jak najbardziej ok. Teraz myślę jak je zmatowić/zperforować. Opalarka da radę?
melehowicz jest wylewka. O stawach skokowych pisałam w poście o grzybach i tam mi wszyscy piszą że to od marnego ścielenia. fabapi na moje oko jest ok chociaż zawsze mogłoby być lepiej. Wiadomo że zdarza się słabo więc mu dościelamy ale też nie zawsze możemy bo jest opcja że wylecimy ze stajni jako że już mamy etykietę tych upierdliwych 🤣 a nie ma nic lepszego w naszej okolicy
nauczka27 - trzeba zrobić materac (co w efekcie jest pójściem na rękę właścicielom pensjonatu). Wiem, że mnie tu zlinczują, ale mówię to z całą powagą. Trzeba to zrobić umiejętnie i ustawić odpowiednio rozkład dnia dla konia.
nauczka27 - trzeba zrobić materac (co w efekcie jest pójściem na rękę właścicielom pensjonatu). Wiem, że mnie tu zlinczują, ale mówię to z całą powagą. Trzeba to zrobić umiejętnie i ustawić odpowiednio rozkład dnia dla konia.
.    Nie rozumiem co to znaczy rozkład dnia dla konia 😀
Rozkład dnia - to nic innego jak to co koń robi codziennie. Jedne konie stoją w boksach z przerwą na karuzele i/lub trening inne wychodzą po porannym odpasie i wracają na wieczorny odpas z ewentualna przerwa na południowy odpas.
Odkopuję wątek 🙃
Czy ktoś miał styczność z tymi matami? https://dudanatural.pl/pl/p/Maty-stajenne-do-boksow-dla-koni/67 i to jeszcze najlepiej w zestawieniu ze sieczką lnianą na zasadzie ścielenia w mniejszych ilościach, tak żeby płyny miały w co wsiąknąć i sprzątania codziennie, bez robienia z tego materaca?

Przymierzam się do sprowadzenia z pensjonatu swoich dwóch pociech, jednak ze względu na moją pracę, muszę sobie usprawnić obsługę stajni w tygodniu, i jednym z tych udogodnień miałoby być przejściu ze zwykłej słomy na coś lepszego 🙂 I właśnie ściółka lniana mnie zainteresowała, wypróbowana w naszym kurniczku przydomowym i póki co jestem na tak 😉
A czy z takim miał ktoś styczność
https://shop.rubtiler.com/26-maty-hodowlane-legowisko
Post został usunięty przez autora
Amelia, Hey, jestem producentem tych mat. Jeśli potrzebujecie na testy czy próbki mat śmiało dzwońcie piszcie i dawajcie znać.. W Janowie Podlaskim wyposażaliśmy boksy 🙂
Witajcie. Czy ma ktoś z Was doświadczenie z matami padokowymi? Chodzi mi konkretnie o korytarz (na zewnatrz), ktorym wychodza konie na padoki. Jak to wyglada w zimie- slisko? Jak podczas opadow deszczu? Wszelkie sugestie mile widziane 😁
Egmont
Ja mam te maty. One sa specjalnie przystosowane dla padoków, wiec nie są śliskie nawet zimą. Chociaż posypujemy je piaskiem jak sa duże mrozy ( na wszelki wypadek ). W tym roku mam zamiar obłożyc matami wszystkie stanowiska z sianem, na padokach ktore nie sa piaszczyste. Te piaszczyste nie potrzebują mat, bo nie ma bagna.
Te maty mam tez w wiatach, bo konie mam 24h na padoku.
Odkopuję. Polecacie maty do boksu ? Firm jest trochę, rozbieżność cen tez niezła. Znalazłam cos takiego:

https://www.olx.pl/d/oferta/maty-stajenne-legowiskowe-do-boksow-dla-koni-CID103-IDDU3lF.html

To dudanatural.

Oraz https://www.equimat.pl

Jest oczywiście więcej, ale różnica w cenie spora, za takie podstawowe z equimat ok 180zl metr, a tu z olx 100zl
Na te od dudy sie skarżą ludzie. Z equimatem współpracuję od dawna i polecam. Mamy w stajni dwa rodzaje mat i oba trafione. Właścicielka ma sporą wiedzę i doradza idealnie.
Kazimierz, na co się skarżą?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się