Kupno konia

Ta =
😲

Diakonka , też gratuluję .  😉
Niee. Zbieżność nazw. Zobacz sobie na zawodykonne.
anetakajper   Dolata i spółka
11 stycznia 2019 06:36
Senior Rafael P po Ron William, 8 lat, SP, c/cc  😍
jeszcze jest w swoim poprzednim domu, czekamy na polepszenie pogody 🙂


Gratulacje!
Ps jeżdziłam na pełnej siostrze Twojego Seniora 😉
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
11 stycznia 2019 10:08
anetakajper, i jak?🙂
Diakonka, piękny jest! Dobrze, że z tamtym nie wyszlo. 
Diakonka, super! Gratulacje 😍
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
11 stycznia 2019 10:25
Dziękuje wszystkim za gratulacje 🙂 jutro mam nadzieje będzie już u nas🙂
anetakajper   Dolata i spółka
11 stycznia 2019 10:28
anetakajper, i jak?🙂


Ona była młoda 4l.  Śledziowata, wręcz pokraczna jak to rony w tym wieku 😉 Ruszała się fajnie, była grzeczna. 
Co mi się bardzo nie podobało - zajeżdzili ją na wypinaczach i nie szło jej zachęcić do wyciągnięcia głowy z klaty :/ 
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
11 stycznia 2019 10:40
anetakajper, a kto ja zajeżdżał?
diakonka, gratulacje!
Ja w miejsce Parisy kupiłam odsadka po Ronie :-) oby to były jezdne koniki.
Cześć,
szukam srokacza do rekreacji do przydomowej stajni.
Zna może ktoś ta kobyłkę lub był ją oglądać?
http://ogloszenia.re-volta.pl/makira/o/152220/?7=15&wzrostMin=0&wzrostMax=182&wiekMin=1996&wiekMax=2018&sortowanie=0
Witam, mógł by mi ktoś doradzić czy warto kupować 1,5 rocznego konia po zapaleniu stawów? 
Oczywiście pytam tu tylko przedwstępnie czy ten koń bedzie potrzebował stałego leczenia i czy bedzie sie w przyszłości nadawał pod Siodło?
Akurat pod tym wzgledem sie nie znam i jeśli bym sie zdecydowała to Oczywiście zasiegne porady mojego weta.
Ale jak narazie chce się zorientować tylko.
kasia2107rafal, ale ten koń miał zapalenie wszyskich stawów (jakąś chorobę autoimmunologiczną?) czy zapalenie 1 stawu?
Na zdjęciu wygląda jakby wszystkich....
Ogólnie ma bardzo "chude nogi"... Postaram sie wstawic zdjęcie
kasia2107rafal, lepiej dać sobie spokój.
bera7 też tak sobie już myślałam...kurcze strasznie mi sie podobają łaciatki,a jak znajoma powiedziała że w takiej cenie,no ale właśnie konia na przyszłośc w takiej cenie sie nie kupuje... Szkoda biedaka...ja tam wymagająca nie jestem,bo zależy mi głównie na wyjazdach w teren, ale jak bym miała jeszcze włożyć kupe kasy a on bidulek i tak by nie mógł chodzić pod siodlem to lepiej odpuścić.
Bardzo źle ten srokacz wygląda.
kasia2107rafal, ten koń ze zdjęcia wygląda dramatycznie, z całej jego postawy i sylwetki bije bolesność...
Stoi na palcu, ale z odciążonymi na sztywno kończynami piersiowymi, piętki w górze i ciasne, to naprawdę musi być straszny ból. Grzbiet karpiowaty, też napięty kręgosłup, miednica podkurczona, kompletny brak mięśni. Ten koń nie na przyszłość, ale na dziś wymaga porządnej zbiórki pieniędzy na terapię i poprawienie mu jakości życia.
Serio, jeden ze smutniejszych końskich obrazków, jakie widziałam w ostatnich czasach 🙁
Nie wiem jaka jest historia tego konia ale nie wygląda jakby stal u pana Zenka w stodole, gdzie mało kto interesowałby się jego stanem. Szkoda go 🙁
Wiem,nawet z punktu laika pod względem poważniejszych chorób koni to widze. Właściciel ma go wystawione na sprzedaż za 1900 zl do negocjacji....
Właśnie sie zastanawiałam czy to wszystko go nie boli, bo to jego stanie na tych nogach sprawia takie wrażenie jak by go bolało,nawet taki osowiały widać bidulek.
kasia2107rafal, ten koń ze zdjęcia wygląda dramatycznie, z całej jego postawy i sylwetki bije bolesność...
Stoi na palcu, ale z odciążonymi na sztywno kończynami piersiowymi, piętki w górze i ciasne, to naprawdę musi być straszny ból. Grzbiet karpiowaty, też napięty kręgosłup, miednica podkurczona, kompletny brak mięśni. Ten koń nie na przyszłość, ale na dziś wymaga porządnej zbiórki pieniędzy na terapię i poprawienie mu jakości życia.
Serio, jeden ze smutniejszych końskich obrazków, jakie widziałam w ostatnich czasach 🙁



dokładnie, serce pęka 😕
Trudno jednoznacznie stwierdzić z takiego ujęcia, ale wydaje mi się  że on z przykurczem na przodzie, ale to by tłumaczyło postawę reszty ciała.
Straszny obrazek , biedny koń.
Tutaj widać przednie nogi.
On jakby stał na samych przednich ścianach kopyt, jakby "na palcach"
oczywiście że przykurcz, koń wymaga leczenia w trybie pilnym.Trzymanie konia w takim stanie to nic innego jak znęcanie ,  dziwi mnie że jego właściciel może spać po nocach, wiedząc że w stajni ma takie cierpienie...
Tym bardziej dziwi mnie że w ogłoszeniu jest napisane że koń jest po zapaleniu stawów a nie w trakcie dalszego leczenia.
bo nie jest leczony, w takim przypadku nawet nie jestem pewna czy kucie by coś dało, chyba bez skalpela się nie obejdzie .Tam by się jakiś TOZ przydał, żeby zabrać tego bidoka... Do tego wygląda że ma przykurcz we wszystkich 4 kończynach-trudno sobie wyobrazić ból , który ten koń odczuwa.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
22 stycznia 2019 17:04
Rany, jak ten koń się porusza? Normalnie jakoś w miare chodzi? Na miłość Boską, że też ludzie mają sumienie...
Może jednak.to.gdzieś zgłosić?
Sama nie wiem, nie wyglada mi to na jakieś zaniedbane miejsce gdzie nie dba sie o konie, w tle są inne na padoku....
No ale są różni ludzie więc nie wiem.
Sami zobaczcie,macie link do ogłoszenia.
https://m.olx.pl/oferta/ogierek-sp-laciaty-1-5-roku-CID103-IDvJ35J.html
też mi chodzi to po głowie, straszne to cierpienie 😕
Te zdjęcia raczej nie są aktualne, chociażby dlatego, że ma letnią sierść. Ciekawe jak aktualnie wygląda.
Te zdjęcia raczej nie są aktualne, chociażby dlatego, że ma letnią sierść. Ciekawe jak aktualnie wygląda.

chyba nie lepiej ,sądząc po tym że raczej wstawia się najkorzystniejsze foty...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się