żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Gillian   four letter word
03 stycznia 2019 11:41
Zamki są przecież schowane i są dość ciasno przy samym emblemacie. Żeby uciskało to musiałby być bardzo wąski kanał.
Owszem ale takie wąskie kanały są w niektórych starszych siodłach i dlatego lepiej żeby podkładka była dłuższa niż krótsza.
Poza tym bywa również że siodła, które nie są w 100% dopasowane, bujają się tyłem.
agull   Dążąc do celu
03 stycznia 2019 11:56
Kanał mam szeroki  😜 siodło też nie najgorzej dopasowane  😉
Będę w razie co zdawać relację, to się innym przyda najwyżej gdyby mieli takie rozterki jak ja  😵
Gillian   four letter word
03 stycznia 2019 12:31
Najwyżej sprzedasz 😉
czy ktoś ma bądź używał takiego żelu acavallo? https://www.optimum-net.de/index.php/de/detailansicht/acavallo-gel-pad-light-weight-47x43__207675?gclid=CjwKCAiAgrfhBRA3EiwAnfF4tlfKcfaOaRNeAdREoMa1N3w291JZvoD53orxfZr-BSIQLzP0ijm_fBoC7EcQAvD_BwE
zastanawiam się czy długość 47cm będzie wystarczająca pod siodło 17.5 cala  🙄
Testuję Winderena, na razie ciężko mi cokolwiek powiedzieć poza tym, że po każdej jeździe mam go lekko przesuniętego na prawo - na różnych koniach, pod różnymi siodłami. Ale nie panikuję, obstawiam, że to kwestia mojego wzrostu + siodłanie smoków wyższych ode mnie w kłębie, nigdy nie pamiętam, żeby wyrównać ją przed wsiadaniem. Czy może komuś też się przesuwa?
seczuanowa, mnie czasami, ale po prostu po osiadłaniu trzeba dociągnąć popręg i problem znika.
seczuanowa, mnie się zdarza jak nie dopilnuję przy siodłaniu. Szczególnie wtedy jak jest zimno i ta podkładka jest dość twarda na początku to trzeba zadbać, żeby się równo rozłożyła. Przy Mattesie takiego problemu nie miałam.
Moja się przesuwała również pod częścią siodeł, pod częscią nie. Nie wiem z czego to wynikało.
No niestety, dzisiaj specjalnie na potrzeby testu podkładkę i siodło zakładał mi chłopak (190 cm) i znowu na koniec jazdy miałam ją wysuniętą mocniej po jednej stronie (prawej)  👀
Czyli masz krzywy dosiad  🙄
Gillian   four letter word
11 stycznia 2019 06:57
masz krzywy grzbiet lub siodło 🙂
Dokładnie, coś masz krzywe.
Przy prawidłowym osiodłaniu nie powinno się tak dziać.
Mam pytanie do osób posiadających podkładkę Winderen  :kwiatek:- czy ktoś z Was ma podkładkę 17" pod siodło 17,5" (chodzi o siodło skokowe)? W ogóle jest opcja, że podkładka będzie pasować? Sprawa ważna bo mam możliwość zakupienia używki i mam dylemat  😡


Na stronie winderena są te podkładki dokładnie zwymiarowane, każdy rozmiar ma wykrój i wymiary. Można sobie rozrysować np. na czapraku i sprawdzić 😉
https://www.winderen.com/pl/page/1#technical-data

Wrażliwiec na którym jeżdżę bardzo sobie ją chwali. Szybciej się rozluźnia, nie pędzi, jest bardziej chętna do współpracy. Moje plecy też nie narzekają. Stajnia i siodlarnia chłodna ale podkładka szybko mięknie.
Ja się też muszę pogodzić z Winderenem, bo mija miesiąc, odkąd go odstawiłam, i już nam znikają mięśnie przy kłębie 😤
Będę musiała go trzymać w ciepełku i jakoś to będzie.
Pod kurtkę na czas czyszczenia  🤣
Dokładnie, coś masz krzywe.
Przy prawidłowym osiodłaniu nie powinno się tak dziać.

A popręg masz z gumami z dwóch stron czy z jednej? Bo to potrafi mieć mega znaczenie.
Ewentualnie jeszcze można się zastanowić czy nie wisi się za mocno na jednym strzemieniu - co przy nie do końca dopiętym popręgu (bo chyba raczej wiekszość jeździeckich ludzi te popręgi jednak dopina po chwili jazdy) może spowodować przemieszczanie się podkładki.... 🤔
Sankaritarina, u mnie się tak dzieje, bo siodłam za bardzo do przodu na łopatkę potem idę z koniem na halę w ręku jakieś 800metrów i jak od razu nie podciągnę jak wyjdę ze stajni tylko zapomnę to wtedy się to dzieje , bo siodło układa się tam gdzie powinno czyli dalej i wtedy podkładka się przesuwa. Przy mattes nie ma tego problemu, zawsze leży na prosto , niezależnie czy podciągnę od razu czy nie.
kotbury, nie znam popręgu z fartuchem z gumami z jednej strony , są takie ?
No właśnie problem w tym, że z innymi podkładkami mi się tak nie działo. Teoretycznie czarny żel położony na czaprak też powinien się zachowywać w ten sam sposób, a nigdy mi się nie wysuwał z prawej. O Mattesie nie wspomnę, leży jak przyklejony. Specjalnie testowałam na dwóch koniach (jeden po poważnym, wyleczonym zbiciu biodra ale jest ultra krzywy, więc miało prawo się coś przesuwać ale drugi prosty, normalny). Krzywusa mam w Kiefferze (Norbert Koof), prosty w Daw Magu Grand Prix.
Poproszę chłopa, żeby popatrzył na mnie czy faktycznie może krzywo siedzę i wszystko przesuwam bo jest opcja, że po Krzywusie już siedzę jak pokraka  😤
seczuanowa a co z popręgiem, masz gumy z 1 czy 2 stron.
Jak zaczęłam się nad tym zastanawiać to mi się częściej przesuwa jak mam zwykły z gumami z 1 strony niż jak mam fartuch z gumami z 2.
Trzeba pilnować żeby przy zakładaniu przód podkładki był równo z czaprakiem wtedy się tak nie ucieka do tyłu.
seczuanowa mi się tak działo z Mattesem pod Daw Magiem GP. Okazało się że powodem były krzywe panele siodła. Może akurat u Ciebie na Winderenie to wychodzi na jaw.
Czy polecacie podkładkę acavallo memory foam?
czy ktoś ma bądź używał takiego żelu acavallo? https://www.optimum-net.de/index.php/de/detailansicht/acavallo-gel-pad-light-weight-47x43__207675?gclid=CjwKCAiAgrfhBRA3EiwAnfF4tlfKcfaOaRNeAdREoMa1N3w291JZvoD53orxfZr-BSIQLzP0ijm_fBoC7EcQAvD_BwE
zastanawiam się czy długość 47cm będzie wystarczająca pod siodło 17.5 cala  🙄


Podczepie sie
Czy ta podkladka amortyzuje cokolwiek?
[quote author=mindgame link=topic=77.msg2834711#msg2834711 date=1546548596]
czy ktoś ma bądź używał takiego żelu acavallo? https://www.optimum-net.de/index.php/de/detailansicht/acavallo-gel-pad-light-weight-47x43__207675?gclid=CjwKCAiAgrfhBRA3EiwAnfF4tlfKcfaOaRNeAdREoMa1N3w291JZvoD53orxfZr-BSIQLzP0ijm_fBoC7EcQAvD_BwE
zastanawiam się czy długość 47cm będzie wystarczająca pod siodło 17.5 cala  🙄


Podczepie sie
Czy ta podkladka amortyzuje cokolwiek?
[/quote]

Ostatecznie kupiłam acavallo, ale 0.8cm grubości i chyba mniej bolą mnie plecy po jeździe niż bez podkładki 😉
Mam Acavallo Air-Release z Dri-LEXem, czyli takim jakby zamszowym podszyciem od spodu. Mam ją już kilka lat i służy mi bardzo dobrze. Śmiem twierdzić, że koń chodzi w niej lepiej niż w mattesie. Mam jednak pytanie do użytkowników takiej właśnie podkładki - dri lex po tych kilku latach odchodzi troszkę przy krawędziach, co mogę z tym zrobić, żeby to nie poszło dalej?
avee, może potraktować to klejem do tkanin albo butaprenem? One są  elastyczne więc powinno zagrać  🙂
avee, może potraktować to klejem do tkanin albo butaprenem? One są  elastyczne więc powinno zagrać  🙂


Klej do tkanin to chyba najlepszy pomysł. Ważne właśnie, żeby klejone miejsca nie zesztywniały czy nie zgrubiały. Dzięki 🙂
Czy ktoś miał do czynienia z tą podkładką? Czy jest bardziej w typie memory czy twardsza ale poddająca się, jak winderen?
http://www.horseway.pl/lemieux-podkladka-korekcyjna-pro-sorb-memory-foam-24h
[quote author=Puma link=topic=77.msg2841379#msg2841379 date=1548755382]
avee, może potraktować to klejem do tkanin albo butaprenem? One są  elastyczne więc powinno zagrać  🙂


Klej do tkanin to chyba najlepszy pomysł. Ważne właśnie, żeby klejone miejsca nie zesztywniały czy nie zgrubiały. Dzięki 🙂
[/quote]

z butaprenem trzeba uważać bo on lubi pianki rozpuszczać, trzeba sprawdzić na malutkim fragmencie. Zdarzyło mi się coś nim załatwić już. Do skóry jest super ale syntetyki lubi zniszczyć 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się