... ślub :) ...

yga, jak najbardziej możecie, i tak jak napisała safie - zwłaszcza jeśli popularny termin urlopowy. 😉 Co do 4 kątów - rozumiem doskonale, my właśnie jesteśmy na etapie, kiedy niedługo będziemy odbierać klucze do naszego i je wykańczać. 😍 Nas nawet własny samochód niesamowicie ucieszył (zakupiony wczoraj :hurra🙂, bo nie jesteśmy zależni od nikogo i niczego, a co dopiero swoje mieszkanie... 😜

pokemon, bardzo szybko musicie dać odpowiedź na sali, biorąc pod uwagę, że ślub w kwietniu. Maksymalny okres to słyszałam, że miesiąc przed, a tu 3... no i faktycznie szybkie decyzje przed gośćmi. 😉
Na ilość osób na sali to nawet mamy 10 dni, ale wynajmujemy też hotel i tam muszą wiedzieć 3 miesiące wcześniej, bo to jest miejscówka mega oblegana.
yga   srają muszki, będzie wiosna.
04 stycznia 2019 13:12
Dziewczyny, muszę się pochwalić! Wróciłam z kolejnego mejkapu próbnego (próbowałam różnych Pan) i się w końcu zdecydowałam!
Do osób które brały ślub za granicą - organizowaliście sami czy przez jakąś firmę?
Ja pół na pół 🙂 znalazłam dziewczyny pomagające w sprawach formalnych i wysłałam im dokumenty do przetłumaczenia.
Na miejscu poszły ze mną do urzędu. Impreze w knajpie załatwiałam na miejscu sama - ale miałam tylko 18 osób i wiedxialam ze wybrana i znana przeze mnie restauracja nie bedxie miała problemu z taka grupa i wydzieleniem sali 🙂
Twoi goście sami pokrywali koszty dojazdu (samolot)? Były z tym jakieś problemy tzn czy rezygnowali z uwagi na koszty? Możesz powiedzieć ile mniej więcej zapłaciłaś za formalności związane z papierologią?
Jechaliśmy samochodem (okolice Dubrovnika). 3 osoby do samochodu wzięliśmy my, 5 nasi rodzice w 2 samochodach, 4 osoby jechały trzecim samochodem... generalnie 4 samochody na full prawie zapakowane 🙂
Koszty paliwa każdy brał na swoj samochód (nie chcieli zwrotów..)
My pokryliśmy koszty noclegów (około tygodnia byliśmy)
Koszt papierów pamietam ze był niewielki - ale zabij mnie nie pamietam. Poszukam w mailach.

EDIT: znalazłam koszt szacunkowy - 260 euro za usługę, 500-1500 euro za koszty. My kosztów mieliśmy mało bo ślub cywilny a urzędnik miał niedaleko z urzędu 😉 kojarzę ze zamknęliśmy się w 3 tysiącach ze wszystkim.
Dzięki za info! Są te "pakiety ślubne" w necie że ktoś załatwia formalności ale ceny są dosyć absurdalne w stylu prawie 2k euro za ogarnięcie papierologii i przygotowanie jakiejś miejscówki na ceremonie w stylu plaża. Wydawało mi się że to nie jest warte takiej kasy :P
Miejscówkę na ślub tez ogarnialismy sami. Wymogiem było aby stał tam stół dla urzędnika 😉
yga   srają muszki, będzie wiosna.
13 stycznia 2019 19:57
Dziewczyny, a buty??? Gdzie dostanę wygodne szpilki?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 stycznia 2019 19:59
yga, wysokie? Ja miałam z kotyla, ale zamówiłam dwie podobne pary i w jednych przetańczyłam całe wesele, a w drugich kroku nie szło zrobić
Scottie   Cicha obserwatorka
13 stycznia 2019 20:47
Wygodne szpilki to brzmi jak oksymoron 😉 Miałam buty do tańca, wygodne- no ale one nie wyglądają.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 stycznia 2019 21:34
Scottie, są takie, które wyglądają, ale drogie bardzo
Scottie   Cicha obserwatorka
13 stycznia 2019 22:20
safie, ja takich nie widziałam w ogóle. Buty do tańca są specyficzne i od razu widać, że są typowo taneczne 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
14 stycznia 2019 07:18
safie
pokaż mi buty do tańca który "wyglądają" szukam od dawna  😀
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
14 stycznia 2019 07:52
Np takie
A jak wrócę wieczorem po pracy to wrzucę takie, do których bardzo wzdycham 🙂
Buty do latino są ładne, bo do standardu nie widziałam
efeemeryda   no fate but what we make.
14 stycznia 2019 07:58
safie dla mnie do ładnych im wciąż daleko ;(
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
14 stycznia 2019 08:03
A jakie to w takim razie ładne?
efeemeryda   no fate but what we make.
14 stycznia 2019 08:34
Klasyczne szpilki są dla mnie ładne  😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 stycznia 2019 08:42
efeemeryda, dla mnie najwygodniejsze buty na obcasie robi Högl. Mimo wad postawy jestem w stanie w nich pomykać cały dzień (nawet w zwykłych butach to czasem dla mnie trudne). Tylko nie wiem, czy mają coś stricte do tańczenia. Ale dużo ładnych, klasycznych modeli jest w ofercie.
robakt   Liczy się jutro.
14 stycznia 2019 09:00
Ja z całego serca polecam Sensatiano, mam model Holly, kupiłam prawie rok przed ślubem, bo wiedziałam, że to będzie ten wymarzony but na ten dzień 🙂
Ja początkowo ze względu na różną długość stóp zamowiłam buty na wymiar. Znalazłam mega polecaną firmę, z samymi opiniami "oh i ah". Dokładnie wg wytycznych się pomierzyłam itp. Kosztowały kupę kasy.... Po miesiącu przyszły. TO BYŁY NAJNIEWYGODNIEJSZE BUTY NA ŚWIECIE. Mega twarda i ostra skóra, wykończenie byle jakie, niedbałe. Obcierały mnie od samego założenia na stopy. Już nie mówiąc o chodzeniu!
Postanowiłam kupić buty "na żywo"
Bardzo długo szukałam butów na ślub i wesele. Już chodzenie po sklepach przyprawiało mnie o tiki nerwowe 🤔wirek: Bo ja generalnie nie chodzę na obcasie. I w jednym sklepie przyuważyłam czółenka ecru marki Visconi, co prawda dość wysokie bo miały 10 cm, ale miały rozmiar mój(szalone 35 😀) i przymierzyłam(tzn. moja mama mnie zmusiła do tego). I okazało się że są wygodne jak kapcie, że mimo iż mają 10 cm to potrafię w nich normalnie chodzić, że skóra buta idealnie dopasowała mi się do stopy. Poprostu się zakochałam. I teraz tylko tej marki kupuję eleganckie buty.
efeemeryda   no fate but what we make.
14 stycznia 2019 11:26
Horsiaa
i po co Ty piszesz takie rzeczy  😂 weszłam na stronę, weszłam na dział outlet i przepadłam na tych klik  i nie wiem co robić brać nie brać  😜


mają gdzieś salony stacjonarne ?
Jak masz dylemat to mogę tylko powiedzieć, że takie buty to tylko dla lasek z nogami do nieba. Takie paseczki okrutnie skracają nogi 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
14 stycznia 2019 11:52
wiem, ale mi ze wszystkiego nogi wypadają wiec bez paseczków nie da rady  🙁
a byłyby do sukienek maxi bo ostatnio się w takich lubuje  😉
A ja polecam Tamaris. Moje wesele przetańczyłam w szpilkach 9 cm, w szpilkach 7 cm przełaziłam cały Zurych tam i z powrotem  🤣 Nie są drogie.

Edit: O te dokładnie mam:
https://tamaris.com/pl-PL/taggia/1-1-22407-22.html#color=521

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
14 stycznia 2019 20:29
efeemeryda, to już widzę, że się nie dogadamy w kwestii ładny, bo te co pokazałaś są dla mnie na nie 😉
efeemeryda   no fate but what we make.
14 stycznia 2019 20:58
safie wolałbym żeby nie miały tych pasków, wtedy byłyby naprawdę ładne, ale nie mogę takich mieć bo mi nogi wypadną  😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
15 stycznia 2019 17:44
yga piękny makijaż! Ale Tobie jest ładnie w każdym wydaniu, więc w sumie nie ma o czym mówić  😉

Pytałam w wątku o butach ale zero odzewu, a skoro tutaj dyskutujecie, to może akurat któraś miała do czynienia ze szpilkami Cataleya i mogłaby wypowiedzieć się na ich temat?  😉
efeemeryda buty Visione stacjonarnie kupisz we Wrocławiu. Tez miałam od nich moje slubne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się