Stajnie Świętokrzyskie

Ja też zwiedziłam sporo stadnin i stajni wokół Kielc i muszę powiedzieć, że to wszystko kwestia gustu. Zależy pod jakim kątem patrzysz - jako właściciel konia, rekreant czy jeszcze ktoś inny. Nie oceniałabym pochopnie odrazu całego województwa no bez przesady. 🤔


To nie kwestia gustu , tylko zapoznania się z innymi ofertami.
Akurat dużo tez jeździłam poza województwo , obejrzałam naprawdę wiele stajni, miałam do czynienia z innymi końmi i innymi instruktorami.
Dopiero wtedy oczy otwierają się, jak ma się porównanie.
Dlatego podtrzymuję to, co napisałam.
Ja powiem tak kazdy ma swoje zdanie  🙄 i jak kto kolwiek jest zainteresowany powinien sam sprawdzic i stwierdzic czy mu pasuje 😉
fakt trzeba samemu sprawdzić. A jeśli stjnie w świętokrzyskim nie są godne polecenia to ludzie z wykle wybierają stajnie w której jest "mniejsze zło" 😉. Bo dlaczego mieszkając w świętokrzyskim mam trzymać konia w innym woj? bo tam jest lepiej??
To też może chodzić o górnolotne wymagania. A trzeba trzeźwo spojrzeć ze raczej malo w Świętokrzyskim jest stajni którym w ogóle można nadać to miano a konie są normalnie traktowane. Ale wg mnie to od razu oceniac wszystko z gory, to nie wiem czy warto, ale jak kto woli🙂
Podsumowując jednym zdaniem: jaka cena taki poziom, nie ma się co dziwić, że w cenie 500 zł konie nie stoją na złotych wiórach, nie dostają najwyższej jakości paszy, nie maja do dyspozycji wszystkich tych (moim zdaniem) nie potrzebnych bajerów jak karuzela, solarium itd..

Inną kwestią jest ile koni w Świętokrzyskim tak naprawdę potrzebuje takich warunków?? Ile regularnie chodzi w Dużym sporcie?

Jak ktoś potrzebuje super warunków to polecam Bolix, Chojnów czy inne stajnie na podobnym "poziomie".
[quote author=_Kalia_ link=topic=829.msg284555#msg284555 date=1246000456]
Podsumowując jednym zdaniem: jaka cena taki poziom, nie ma się co dziwić, że w cenie 500 zł konie nie stoją na złotych wiórach, nie dostają najwyższej jakości paszy, nie maja do dyspozycji wszystkich tych (moim zdaniem) nie potrzebnych bajerów jak karuzela, solarium itd..

Inną kwestią jest ile koni w Świętokrzyskim tak naprawdę potrzebuje takich warunków?? Ile regularnie chodzi w Dużym sporcie?

[/quote]

Nie bardzo rozumiem tę wypowiedź.

Konie w Sporcie potrzebują złotych klamek ?
Pasz  dobrej jakości potrzebują wszystkie konie , tak samo jak dużych wybiegów i pastwisk! 
Dla mnie to jest najważniejsze, jeśli mówimy o warunkach dla koni.
No i boksy większe niż 4 m kw.
Osoby pracujące w stajniach, które mają pojęcie o potrzebach koni, a nie tacy, którzy wszystko wiedzą najlepiej :/

To z punktu właściciela konia.
Miałam najpierw wstawić swoje konie do pensjonatu- ale żaden nie dysponował tym, a czym mnie zależało najbardziej.
Dlatego zdecydowałam się trzymać je u siebie, przystosowując budynek gospodarczy i czyniąc kilka innych inwestycji.
Jasne, że nie każdy ma warunki.

A jak się chce poprawnie nauczyć jeździć- to gdzie udać się ?   

jeśli ktoś chce jeździć i jeździć dobrze to najlepiej mieć własnego konia i trenera do tego - taka jest smutna prawda...(chyba że uda ci się znaleźć dobrą stajnie)

a co do pensjonatu to nie ma w świętokrzyskim takiej stajni która by miała idealne warunki (dla mnie), więc albo Bolix  😉albo u siebie - i to jest moim zdaniem najlepsze rozwiązanie naweet nie pod względem warunków ale dlatego ze cały czas masz swojego konia "na oku" 😉
zgadzam się z kassikiem. Niestety jeśli chce się mieć "idealne" (według siebie) warunki to najlepiej mieć swoją stajnie, bo do każdej, i to nie tylko u nas w województwie można się przyczepić... Coś za coś, nie da się mieć wszystkiego 🤔. Są różne metody nauki jazdy, szkolenia koni i zawodników oraz chowania koni i zdobywając doświadczenie każdemu wydaje się, że "u niego" konie miałyby najlepiej 😎
Idealnej stajni NIEMA nigdzie..... Zawsze coś będzie nie tak... Nawet jak są złote klamki i trociny to ich odcień nie będzie pasował pod kolor derki 🙄 Trzeba się raczej skupić na tym że gdzieś sa lepsze a gdzies gorsze. Jednemu odpowiada to że koń bedzie stał na trocinach a innym ze na słomie i tak już jest. Nie dogodzi sie każdemu.

Jak odwiedziłam kiedyś Brzezinki to wydawało się tam sensownie: mili ludzie, konie chodzą na zmiany na padoki, dobrze wyglądają. Ok nie ma tam złotych klamek i czerwonego dywanu ale wydaje mi sie to zbędne:P Więc nie wiem czemu żadna stajnia w Świętokrzyskim nie nadaje sie do polecenia?
zgadzam się z joasial w 100%. U nas nie ma stajni idealnych ale są "prawie" idealne 😉 Ja też juz przerobiłam kilka stajni kieleckich jako klient lub jako właściciel konia.

Jako klient jeździlam na treningi ujeżdżeniowe do Moniki Sarapaty i byłam naprawdę zadowolona choć jak na kieleckie warunki- to chcę podkreslić bo standardy mamy niższe ale ceny niestety nie było bardzo drogo. Zastnawialam się nad wstawieniem tam konia ale warunki jakie zaproponowano mi jako właścicelce ogiera były nie do przyjęcia.

Ale nie ma tego złego bo trafiłam do Stajni Stangret gdzie dla mnie jest właśnie prawie idealnie. Mam wspanialą trenerkę z którą bardzo się zaprzyjaźniłam, mój koń jest regularnie wypuszczany na padok i nikomu nie przeszkadza że jest ogierem a tak było w dwóch stajniach że ze wzgledu na swoją płeć mój koń był dyskryminowany. Jedyny minus to brak łąki do wypasu i hali w zimie ale stajnia cały czas się rozwija- właśnie powstał u nas klub sportowy więc może coś ruszy z halą 💃. Pożyjemy- zobaczymy.

W stajni na stadionie brakuje mi atmosfery i padoków ale za to jest hala i karuzela.

joasial ja napisałam że według mnie nie ma stajni godnej polecenia ale zawsze trzeba znaleźć coś co najbardziej nam odpowiada 😎
Pińczów to Świetokrzyskie?
No to byłam w miejscowości Skowronna -zaraz za Pińczowem.
Maleńki ośrodek Pana Pawła Żeromińskiego .
Przepiękne folbluty . Pan Paweł-bardzo wymagający instruktor. Taki ze starej szkoły.
Konie jak z bajki. Polecam.
Czytając wątek o rzeczach końskich z lidla itp. zastanowiłem się czy my mamy w Kielcach lidla z końskimi pierdułkami?  🤣 jakoś mnie to wcześniej nie interesowało. Są jakieś promocje? Wyprzedarze?
Czasami Lidl ma takie sprzety rozne np dla dzieciakow malutkich czy do ogrodu i kiedys wlasnie byly rzeczy dla koni ale raczej zeby takie stałe to sie nie spotkałam jeszcze
Halo scyzoryki, zasypalo swietokrzyskie ?
Piszcie co nowego w woj.  😉 Powstaly jakies stajnie ?
Moze by tak zaktualizowac pierwszego posta i wpisac kilka informacji o infrastrukturze stajni.

Ktore stajnie - poza stadionem - dysponuja hala ?
Czy w Amazonce i Maag Dyminy nadal prosto ze stajni mozna wyjechac w przepieknie pachnace iglaste lasy, gdzie przy obecnych warunkach snieg skrzypi pod konskimi nogami.
Z checia bym sie wybrala na stare smieci.  🙂
Hala jako taka stoi jeszcze w Brzezinkach. Oprocz tego cos jakby pseudohala, taka malutka zrobiona zostala w Amazonce z czesci stajni(powozowni)  🤣 Tereny borkowskie nadal piekne, ale w samym osrodku-bida oj bida..
Ale ta mini hala to byla juz za moich czasow, czyli przed 96 -97 chyba  😉
Oj zaliczylo sie wywrotki w naroznikkach tego mini-mini.
Bo rozumiem, ze piszemy o budynku, ktory znajduje sie na drodze wjazdowej, po prawej stronie, tuz za domkami letniskowymi, tak ?


Czy ktoras ze stajni swietokrzyskich posiada strone www ?
Grzesiek, jak robisz dalej kursy po stajniach, to zapraszamy w odwiedziny latem 😅 wojslawice, kazimierza wielka
Met skorzystam 😉

baba_jaga co do stron internetowych, to kilka stajni je ma, ale są one zaniedbane i zazwyczaj nieaktualne.

Właśnie, w której stajni teraz można pojeździć na hali? Tylko nie chodzi mi tu o stępo-kłus na karłowatych mini halach, ale gdzie się da normalnie pojeździć. Teraz do głowy przychodzą mi tylko Brzezinki...
jako, że pochodze z Kielc, ale od dłuższego czasu mieszkam i jeżdżę/trzymam konie w Lublinie to średnio mogę coś polecać itp, ale ostatnio szukając konia do zakupu zwiedziłam kielka stajenek w świętokrzyskim.. głównie małe, prywatne gdzie stały tylko koni właścicieli i to jest chyba w dzisiejszych czasach najlepsze wyjście jak ma się więcej niż 1 konia... stąd pragnę gorąco pozdrowić Klaudię i Justynę jeśli to czytają 🙂.

Sama też mam małą przydomową stajenkę, ktora jednak od jakiegoś czasu stoi pusta, bo mnie nie ma na miejscu...

Natomiast miałam okazję odwiedzić stajnię "elbara" no i... delikatnie mówiąc... jakbym szukała stajni dla swojego konia to na pewno bym go tam nie postawiła... abstrachując od infrastruktury... ale konie po prostu były mocno-chude. A to czy konie dobrze wyglądają i czy mają czysto(!!) w boksie jest dla mnie podstawowym kryterium. Nie wiem ile tam wynosi cena pensjonatu, ale tak czy inaczej... wolałabym dorzucic do jakiejs stajni za 500 i wiedzieć, że koń je tak jak powinien 🙂

Natomiast bywałam w ostatnim czasie na stadionie i choć cena do niskich nie należy, to infrastruktura niezła, karmienie koni dobre, w pobliżu tereny no i na miejscu kilka kompetentnych osob, z którymi mozna jeździć... wiadomo każda stajnia ma jakies mankamenty i stadionowi chyba też ich nie brakuje, ale ogolny rozrachunek jest na + 🙂

No i Brzezinki gdzie w zasadzie się "wychowałam"... dawno nie byłam, ale czasem gadamy sobie z właścicielami, z tego co wiem ośrodek się rozwija, stajnia nie jest daleko od miasta, więc nawet autobusem da się dojechać... tereny też fajne, ale glównie pod względem widokowym (góry, park narodowy w pobliżu), można też czasem zobaczyć ŁOSIE! 🙂
Kornelia
Losie to ja moge zobaczyc u siebie w Wawce !!!, miedzy zielona bialoleka a markami  😉

Brzeziny to chodzi oczywiscie o te w okolicy Maslowa tak ? Google na razie pokazuje mi tylko Brzeziny lodzkie.

Gdzie dokladnie znajduje sie stajnia, o ktorej mowicie stadion ?

Znalazlam juz strone Amazonki
http://www.amazonkaborkow.pl/
Kto tam obecnie urzeduje ?
Kto urzęduje w Borkowie to nie mam pojęcia... trochę szkoda, że się nie wykorzystuje potencjału sportowego tego ośrodka, postawić halę, trochę zmodernizować...

Stadion jest w okolicach kadzielni... nie wiem czy kojarzysz, tam gdzie boiska piłkarskie juniorów Korony zdaje sie....

A nie Brzeziny tylko Brzezinki 🙂, to jest koło Masłówa w pobliżu Barczy, ale Barcza jest rozległa dość (jest na wylotówce na W-we też, ale ta Barcza koło Brzezinek to jakby ta sama tylko ona się ciągnie przez lasy i bagna i tak jakby patrzac na mapę to jak patrzysz w stronę W-wy, to Barcza kolo Brzezinek jest na prawo od trasy E7)

oj.. troche zamieszałam, ale mam nadzieje, ze załapalaś o co mi chodzi...
Borków na chwile obecną ma facet który za wiele nie ma wspólnego z konmi chociaz jego córka ma konia i jeździ. Ale podobno ostatnio źle się dzieje w stajni i kilka osób chciałoby stajnie zmienić. Ale tereny wokół borkowa sa cudne. Z sentymentem wspominam je jak stałam w Kaczynie i Marzyszu.

A tak apropos to Paweł Wysocki dalej trzyma konie u siebie w Kaczynie?


Aaaa i jest jeszcze jedna jest fajna stajnia - stajnia Kasztanka(okolice Zagnańska) tyle ze tam las gęsty i ciemny, ale jak dla koni warunki cudne bo ogromne padoki są. hali czasowo nie ma ale wiem że w przyszłości ma tam powstać.

Co do stadionu to pamiętajcie ze tam sa dwie stajnie 😁jedna z halą gdzie stoi"elita" kielecka a druga jest przy restauracji Stangret.
Mam do Was pytanie.Byłoby zainteresowanie stajnią 10 km od Końskich - w Gowarczowie, blisko trasy na Warszawę? Stajnia z halą (około 20x40) z trenerem na miejscu oraz zawodami - ujeżdżenie, skoki i WKKW. Dużo padoków, ośrodek na 6 ha.
Argento, ostatnio widziałam jak P. Wysocki robił kulig wiec dwa konie ma na pewno. Latem czasem jak przejeżdżam to widuję jakieś konie. Niestety nie wyglądają najlepiej.. 🤔
Wysoccy sie wyprawdzaja co roku i jakos sie wyprowadzic nie moga... 😎
I dlatego tez spytałam czy dalej tam sa bo o tej wyprowadzce to chyba już od 5-6 lat słyszę

wiecie dziwie sie że ktos tam trzyma w ogóle konie. A najbardziej przykre jest to ze konie przynajmniej za moich czasów stały juz w kiepskich warunkach i z tego co mówisz minęło juz wiele lat a nic sie nie zmieniło i nikt nie jest w stanie zrobic z tym porzadku 😤
A ja z prywatnych stajni polecam "stadnine koni Kapkazy". Konie maja fenomealne warunki, zywioe doskoale (3 razy dziennie), codziennie konie padokowane (duze, bobrze zabezpiezone padoki), w sezonie spedzaja jakies 3-4 godz na duuuzych pastwiskach. Okoliczne tereny przepiekne. W chwili obecnej nie jest prowadzona rekreacja, ale sa organizowane ekstra kuligi 😀  Stajnia ukiereunkowana jest sportowo, fajnie prowadzoe treningi, indywidualne podejscie do kazdego.

Niestety brak hali i kiepski dojazd....

By wstawic konia w pensjonat nie ma najmiejszego  problemu, nie zaleznie czy to klacz/walach/ogier.
Wlasciciele sami maja 3 ogiery (w tym jeden reproduktor) wiec wiedza jak z takimi konmi postepowc. 

naprawde polecam stajnie.
episode- to jest daleko od Kielc. A wiem, ze jest jakas stajnia (chyba nawet dobrze prosperująca) tuż przed Końskimi od strony Stąporkowa, czyli Skarżyska.

akkzi- Kapkazy są daleko, ale chętnie bym zobaczyłą kilka zdjęć z ciekawości.

"Swoje" stajnie są najlepsze, jednak kogo stać by postawić dla siebie samego halę??
no własnie to jest ten zasadniczy minus wlasnej stajni... albo trzeba gdzieś jeździć albo jakiś kryty lonzownik chociaż...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się